Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 7252886 alkalommal)

0 Felhasználó és 21 vendég van a témában

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Re: Beszélgessünk
« Válasz #28815 Dátum: 2010.02.06 13:55:55 »
(Megjegyzem, örüljünk neki, mivel az AUDI-Győr igen vastag szelet jelent nemzetgazdaságunkban).

Hát az tényleg nagy.... Épp ma mondták, hogy annyi van, hogy motort gyártanak de minden más cumót a németektől szállítanak ide és szinte csak összeszerelés folyik.A beszállítók se magyarok.
Le is hervadt a mosoly az arcomról.......szalag melletti betanított munkások és munkásnők, hip hip hurrá.
 


Ja meg terveznek....de végülis csak motorokat.... picsafüst....


OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: Beszélgessünk
« Válasz #28816 Dátum: 2010.02.06 14:20:30 »
Már leírtam többször, hogy mi az, ami az egészben zavar. A hisztéria mérete, amit csináltak belőle, szerintem nagyon is tudatosan és célzatosan. Ennyi a problémám.

Egyetértek Veled!
Én akkor is hűséges TOYOTA-s maradok!!!

Senkivel nem szursz ki. Annyi csak, hogy ne az elvakultsag beszeljen beloled.
« Utoljára szerkesztve: 2010.02.06 14:47:06 írta Palaczk »
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Beszélgessünk
« Válasz #28817 Dátum: 2010.02.06 14:48:15 »
emlékeztek még mikor 3-4 évvel ezelőtt a p307-esnek kanyarban beakadt a kormányzára.  itthon konkrét 2 eset is történt.
mi lett belőle? megcsinálták ingyen a rommátört autókat, volt 1 megyei napilapban egy cikk róla és ennyi. Az egyik egy autópálya felhajtóján maradt jobb oldalt, a másik főúton beszállt a bozótosba.
ez végülis nem veszélyes.
A pedál alá csúszott szőnyeg az nagyon. Gyári szőnyegeket a multkor próbáltam begyűrni 2 lábbal a pedálok alá.... több toyota típuson... minden esetben csak úgy sikerült ha kézzel segítettem.
Ja ezt hívják cirkusznak....bár lehet hollywoodban ez a fullreál valóságsó....  szegény pirosorrú bohócok meg mind munkanélküliek :)
Emlékszem rá, de más komolyabb hibák is volt többször visszahívás erre a típusra, nem is kicsi darabszámban. Hogy nem lett belőle akkora patália? Mert Amerikát nem érinti...
Saját gyári szőnyegeim két kampóba be vannak akasztva, még akarva sem tudnám előregyűrni. De lehet hogy a hamburgeren elhízott amcsiknak a debella lábaival az is sikerülne.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #28818 Dátum: 2010.02.06 14:50:10 »
Már leírtam többször, hogy mi az, ami az egészben zavar. A hisztéria mérete, amit csináltak belőle, szerintem nagyon is tudatosan és célzatosan. Ennyi a problémám.
Egyetértek Veled!
Én akkor is hűséges TOYOTA-s maradok!!!
Senkivel nem szursz ki. Annyi csak, hogy ne az elvakultsag beszeljen beloled.
Arról szerintem itt most nem nagyon tett tanúbizonyságot senki.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #28819 Dátum: 2010.02.06 14:52:02 »
emlékeztek még mikor 3-4 évvel ezelőtt a p307-esnek kanyarban beakadt a kormányzára.  itthon konkrét 2 eset is történt.
mi lett belőle? megcsinálták ingyen a rommátört autókat, volt 1 megyei napilapban egy cikk róla és ennyi. Az egyik egy autópálya felhajtóján maradt jobb oldalt, a másik főúton beszállt a bozótosba.
ez végülis nem veszélyes.
Pontosan erre, és a sok más hasonló esetre gondoltam én is, amikor utaltam rá, hogy mennyire nem szokványos ez az extrém hisztéria, ami most ezt a Toyota-problémát körülveszi.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Beszélgessünk
« Válasz #28820 Dátum: 2010.02.06 14:57:38 »
"Miután a Toyota 4,5 millió járművet kénytelen visszahívni világszerte a fékpedállal kapcsolatos problémák miatt, addig a Honda 646 ezer modellen lesz kénytelen korrekciót végrehajtani. A vállalat 2007-es és 2008-as, egyes országokban Fit, máshol Jazz név alatt forgalmazott autóinak ablakemelő-kapcsolójával van gond: állítólag a vezető felőli ajtónál víz kerülhet a szerkezetbe, amely zárlathoz, tűzhöz vezethet.

Ha minden igaz, a hibának már halálos áldozata is van: míg az Egyesült Államokban két tűzesetet regisztráltak, addig szeptemberben, Dél-Afrikában egy kétéves gyermek elhunyt, amikor az autóban aludt és a kocsi a meghibásodás következtében kigyulladt.

A beszámolók szerint a Honda egy vízálló borítás beszerelésével kívánja orvosolni a problémát. "

Ahogy kipukkadt a H1N1 lufi, idén ezek szerint a visszahívások lesznek a hírek élén.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #28821 Dátum: 2010.02.06 19:54:42 »
egybkent az elmult napokban 2-3 ismerosom is megkerdezte -hozzateszem halal komolyan-, hogy ezek utan is toyotat fogok e venni.
mukodik a dolog...
Erre nem tudok mit mondani. Úgy látszik nem csak a föld másik felén vannak agysorvadásos emberek.
És főleg a média hatása. Akkorára fújta, hogy szét is durrant.
Aszondja ma a tanfolyamon az egyik oktatónk (nem az, aki a műszaki ismereteket adja elő), hogy hát ugye van ez a gázpedálos balhé a Toyotánál. Hiába no, ezek a japánok kisebbek mint mi vagyunk, kisebb a lábuk is, és hát a saját cipőméretükre tervezték a gázpedált meg a helyet ott a lábtérben. Így hát az van, hogy ha nagyobb az ember lába, akkor már beleakadhat ott valamibe, és kész is a baj.................  :eek: ............... Nem tudtam, hogy sírjak vagy nevessek.

Ez a másik baj az ilyen hecckampányokkal, hogy a dologból pillanatok alatt akkora fél- és tévinfó-áradat támad, hogy ember legyen a talpán, aki újra rendet teremt a fejekben.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #28822 Dátum: 2010.02.06 20:05:20 »
Szerintem a renomét az adott autó milyensége eredményezi, nem az ilyen lufi kampányok. Meg kell nézni a KIA-t. Amíg valóban ósdi xar autókat produkálta mindenki ledélkóreaizta, mióta tudnak jó autókat is összerakni, senki nem délkóreaizza le negatív értelemben.
Manapság az emberek azért megnézik, mire adnak ki x millió pénzt, nem a cnn-ből vesznek autót-t. A Lexus az más, ott azért fontosabb ez a renomé dolog.
Fontos ez "lejjebb" is, hidd el. A Kiát is pl. csak kétféle embertípus veszi már autószámba: az autóbuzik (mint mi), akik folyamatosan tájékozódnak ebben a témában, és így már tudnak róla, hogy a Kia megtanult jó autókat gyártani; és az a fajta autóvásárló, aki csak az árat nézi. Azzal együtt is, hogy nálunk ez utóbbi fajtából jóval több van mint nyugatabbra, azért ez a két csoport együtt is erősen kisebbségben van. Mindenki másnak pedig a Kia továbbra is harmadrangú márka, "futottak még" kategória, amit nem fog egy lapon említeni az európai és a japán kocsikkal. A japánoknak is beletelt vagy három évtizedbe, míg felzárkóztak a köztudatban (!) image terén legalábbis valahová az Opel-Ford szintre (!); a Hyundainak meg a Kiának is visszavan még ehhez legalább egy-másfél évtizede (föltéve persze, ha továbbra is jó autókat gyártanak).

Nagy igazság, hogy egy pozitív image-et felépíteni marha hosszú folyamat - lerombolni viszont töredék idő alatt lehet  ::) ... Szerintem a Toyotának évekre lesz szüksége ahhoz, hogy a köztudatból tessék-lássék (!) kimenjen ez a mostani balhé. Mert ez azért rohadt nagyot durrant! És ez is csak akkor fog összejönni, ha mostantól fogva nem üt már be semmi komolyabb zűr. Ha mégis, akkor hipphopp valahol az összesített eladási listák negyedik-ötödik helyén találhatják magukat megint.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #28823 Dátum: 2010.02.06 20:11:06 »
Egyébként sajnos azt látom, hogy ma már nincs annyira a toppon a Toyota mint 10-20 éve, mármint minőségét tekintve. Kéretik megkövezni, de azt látom, hogy a minőség eltolódott a Lexus irányába.
Ebben van valamennyi igazság, bár azért szerencsére pl. a TÜV-statisztika a legfrissebb, három éves Toyoták esetében is igen pozitív eredményeket mutat. Ezzel együtt tény, hogy valamennyire tetten érhető a spórolás, egyes dolgok túl gyors piacra dobása. Ha várok valami pozitívumot ettől a mostani zűrtől, hát azt, hogy erre megint jobban odafigyelnek majd a jövőben.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #28824 Dátum: 2010.02.06 20:29:39 »
Egyre azért kíváncsi lennék...ki a gázpedál beszállítója??!!
Meg még 1 dolog...lehet én vagyok hülye megint....de én úgy tudom hogy a toyota fejlesztő központja Kölnben van....az meg akkor megint német!! :1eye:

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Beszélgessünk
« Válasz #28825 Dátum: 2010.02.06 20:34:18 »
Egy CTS nevű amerikai érdekeltségű cég a kifogásolt gázpedálok gyártója. Ami nem jelent semmit, mert a Toyota az összes gyártóját folyamatosan ellenőrzi.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Beszélgessünk
« Válasz #28826 Dátum: 2010.02.06 20:35:35 »
kölnben nem csak az F1el kapcsolatos cuccok voltak? most zárták be amugy.. :wacko:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Beszélgessünk
« Válasz #28827 Dátum: 2010.02.06 20:36:15 »
Ja, és az érintett modellek nagy része nem európai modell, tehát nem kölni fejlesztés.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Beszélgessünk
« Válasz #28828 Dátum: 2010.02.06 20:36:41 »
kölnben nem csak az F1el kapcsolatos cuccok voltak? most zárták be amugy.. :wacko:

Nem, van ott egy fejlesztőközpont is, ahogy Franciaországban is.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Beszélgessünk
« Válasz #28829 Dátum: 2010.02.06 20:42:14 »
Egy CTS nevű amerikai érdekeltségű cég a kifogásolt gázpedálok gyártója. Ami nem jelent semmit, mert a Toyota az összes gyártóját folyamatosan ellenőrzi.
Én azt olvastam, hogy ugyanabba a gázpedálba a CTS is kitalált egy gázpedál megoldást, meg a Denso is. A Denso gázpedálokkal semmi gond, a CTS-esek meg bexarnak.