Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 7252827 alkalommal)

0 Felhasználó és 27 vendég van a témában

agentwayne

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 99
    • http://cider.hu
Re: Beszélgessünk
« Válasz #28800 Dátum: 2010.02.06 10:01:24 »
meg jo, hogy gyanus mindenkinek szinte aki kicsit is belegondol.
ilyen nincs, mi az, hogy betelefonal valaki mikor szaguldozas kozben muszaki problemaja akad az autojaval. mit vart, telefonon segitseget nyujtanak neki?
vagy kamu az egesz, vagy egy komplett idiota (elnezest) ult a volannal.
hat micsoda fordulat, hogy pont ezzel az uggyel kapcsolatban elokerul hirtelen egy ilyen konkret bizonyitek. lam megis vannak csodak. ugyan mar, ne nezzenek mar ennyire hulyenek mindenkit... valami nagyon szivarog ekorul az ugy korul.

---

amugy meg a toyota ezen a konkret visszahivasi uzeneten amelyiket mar az erintetteknek kuldott ki, kicsit jobban belemehetne a reszletekbe.
ugyanis a "nagyon ritkan fordul elo" szamomra egyaltalan nem hagnzik megnyugtatonak. nem azt sugallja, hogy mondjuk 1.000.000-bol egyszer hanem, hogy kb 10-bol egyszer vagy ketszer.

---
egybkent az elmult napokban 2-3 ismerosom is megkerdezte -hozzateszem halal komolyan-, hogy ezek utan is toyotat fogok e venni.
mukodik a dolog...
« Utoljára szerkesztve: 2010.02.06 10:11:24 írta agentwayne »
Kronologia:  1994 - Toyota Corolla Wagon 1.4 XLi   >   2003 - Toyota Corolla HB 1.6 VVT-i   >   2010 - '07 Toyota Avensis Wagon 2.0 D-4D

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Beszélgessünk
« Válasz #28801 Dátum: 2010.02.06 10:03:28 »
Misi, ez a videó :clap:
Gabe 254.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9397
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Beszélgessünk
« Válasz #28802 Dátum: 2010.02.06 10:33:07 »
meg jo, hogy gyanus mindenkinek szinte aki kicsit is belegondol.
ilyen nincs, mi az, hogy betelefonal valaki mikor szaguldozas kozben muszaki problemaja akad az autojaval. mit vart, telefonon segitseget nyujtanak neki?
vagy kamu az egesz, vagy egy komplett idiota (elnezest) ult a volannal.
hat micsoda fordulat, hogy pont ezzel az uggyel kapcsolatban elokerul hirtelen egy ilyen konkret bizonyitek. lam megis vannak csodak. ugyan mar, ne nezzenek mar ennyire hulyenek mindenkit... valami nagyon szivarog ekorul az ugy korul.
De sajnos van a világ azon felén. Pár hónappal ezelőtt volt egy hasonló eset, amikor szőnyeg csúszott a gázpedál alá és az illető kétségbeesetten telefonált, hogy gyorsul a kocsi, most mit csináljon. Ott sok az ilyen típusú ember, Európában kevesebb. Amerikában már gyerekkorban rögzül: ha baj van, hívd a 911 és ezt teszik
Idézetet írta: agentwayne
amugy meg a toyota ezen a konkret visszahivasi uzeneten amelyiket mar az erintetteknek kuldott ki, kicsit jobban belemehetne a reszletekbe.
ugyanis a "nagyon ritkan fordul elo" szamomra egyaltalan nem hagnzik megnyugtatonak. nem azt sugallja, hogy mondjuk 1.000.000-bol egyszer hanem, hogy kb 10-bol egyszer vagy ketszer.
Volt róla szó, még az elején. Kevesebb mint 100 esetben fordult elő, ahol feltételezik, hogy ez a hiba is közrejátszhatott.

Idézetet írta: agentwayne
egybkent az elmult napokban 2-3 ismerosom is megkerdezte -hozzateszem halal komolyan-, hogy ezek utan is toyotat fogok e venni.
mukodik a dolog...
Erre nem tudok mit mondani. Úgy látszik nem csak a föld másik felén vannak agysorvadásos emberek.
És főleg a média hatása. Akkorára fújta, hogy szét is durrant.
« Utoljára szerkesztve: 2010.02.06 10:35:46 írta Nagycitrooom »

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Beszélgessünk
« Válasz #28803 Dátum: 2010.02.06 10:45:29 »
Talán visszavezethető arra, hogy ott átlagban nagyobb a jólét, a kényelem, hogy mindent könnyen meg lehet szerezni, nem kell sokat tenni érte és emiatt kiveszik belőlük az, hogyha valami gond van, akkor maguktól megoldják. És nemcsak baleseti szituációkra, hanem általánosságban, pl. ha elromlik valami otthon, meg sem kísérlik megoldani, egyből "szakértőt" hívnak olyanhoz is, ami itt Európában természetes dolog.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Beszélgessünk
« Válasz #28804 Dátum: 2010.02.06 10:48:55 »
Egyébként az én Yarisom is érintett a visszahívásban, de ahányszor csak beleülök a kocsimba, eszembe se jut hogy szorulhat a gázpedál és jaj mi lesz akkor.
Ma reggel azért biztos ami biztos elmormoltam két miatyánkot, meg 3 rózsafűzért mikor átjöttem Debrecenbe a Yarissal:D Viccet félretéve valamivel rontani kellett már a Toyota renoméját...

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Beszélgessünk
« Válasz #28805 Dátum: 2010.02.06 10:57:11 »
Egyébként az én Yarisom is érintett a visszahívásban, de ahányszor csak beleülök a kocsimba, eszembe se jut hogy szorulhat a gázpedál és jaj mi lesz akkor.
Ma reggel azért biztos ami biztos elmormoltam két miatyánkot, meg 3 rózsafűzért mikor átjöttem Debrecenbe a Yarissal:D Viccet félretéve valamivel rontani kellett már a Toyota renoméját...
Szerintem ennyi kevés, legközelebb minimum 5 miatyánkat légy szíves. :D
Persze, az amerikai autógyártókat valahogy ki kell húzni a gödörből, és ezt csak más márkák renoméjának rombolásával lehet.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Beszélgessünk
« Válasz #28806 Dátum: 2010.02.06 11:00:08 »
Szerintem a renomét az adott autó milyensége eredményezi, nem az ilyen lufi kampányok. Meg kell nézni a KIA-t. Amíg valóban ósdi xar autókat produkálta mindenki ledélkóreaizta, mióta tudnak jó autókat is összerakni, senki nem délkóreaizza le negatív értelemben.
Manapság az emberek azért megnézik, mire adnak ki x millió pénzt, nem a cnn-ből vesznek autót-t. A Lexus az más, ott azért fontosabb ez a renomé dolog.

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Beszélgessünk
« Válasz #28807 Dátum: 2010.02.06 11:29:15 »
Szerintem a renomét az adott autó milyensége eredményezi, nem az ilyen lufi kampányok. Meg kell nézni a KIA-t. Amíg valóban ósdi xar autókat produkálta mindenki ledélkóreaizta, mióta tudnak jó autókat is összerakni, senki nem délkóreaizza le negatív értelemben.
Manapság az emberek azért megnézik, mire adnak ki x millió pénzt, nem a cnn-ből vesznek autót-t. A Lexus az más, ott azért fontosabb ez a renomé dolog.

Hidd el a hétköznapok balga embere ad a renoméra is, ha máshogy nem akkor ha akár urban legendben arról hall hogy szar a oyota akkor enm vesz azt, ezzel nemcsak az új autók forgalma csappan meg, de a használtakra is kihat előbb utóbb. Egyébként sajnos azt látom, hogy ma már nincs annyira a toppon a Toyota mint 10-20 éve, mármint minőségét tekintve. Kéretik megkövezni, de azt látom, hogy a minőség eltolódott a Lexus irányába. Míg más büntit nem találtok ki kerítek egy marék legót és rátérgyepelek a sarokba (modern világban már csak nem térgyepeltessük a gyereket se kukoricára)

ferke

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 461
    • http://www.ferke.hu
Re: Beszélgessünk
« Válasz #28808 Dátum: 2010.02.06 11:46:16 »
Egyébként sajnos azt látom, hogy ma már nincs annyira a toppon a Toyota mint 10-20 éve, mármint minőségét tekintve. Kéretik megkövezni, de azt látom, hogy a minőség eltolódott a Lexus irányába. Míg más büntit nem találtok ki kerítek egy marék legót és rátérgyepelek a sarokba (modern világban már csak nem térgyepeltessük a gyereket se kukoricára)

Ez sajna szerintem is így van :( pont a minap találkoztam egy sráccal, egy nagyonszép kék eggyelezelőtti Corollája volt. Mondom neki szép kocsi, én is Toyotapárti vagyok, Carinám van. Aztán mondta, hogy azok még sokkal megbízhatóbbak voltak, neki már a váltója is megadta magát meg vmelyik szeleppel is gondja volt, már nem emlékszem melyikkel. Na meg jó példa apukám Ave II-je amiben komplett motorfelújítás volt (igaz garban 2 évesen) mert ette az olajat keményen.
Carina, a több mint 10 éve tartó szerelem:)

Beken

  • TOYOTA fan
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 980
  • A KEMÉNY VAS!!!
    • carstyling.hu
Re: Beszélgessünk
« Válasz #28809 Dátum: 2010.02.06 11:59:33 »
http://totalcar.hu/magazin/kozelet/2010/02/05/hogyan_eld_tul_a_toyotad/

Csak az elejét olvastam el és nagyon felmérgesített ez a cikk!
Telefonálni volt ideje az ipsének mi???
Miért akarják lejáratni a TOYOTA-t?
Tudomásom szerint nem is volt baleset, csak fő a biztonság és inkább kicserélik azokat a bizonyos gázpedálokat.
Ja és mi van azokkal, akik nem gyári szőnyegeket használnak? Na azok csúszkálnak a láb alatt és az nem baj?
Az nem okozhat balesetet? ...
Én egy TELJESEN megelégedett TOYOTA tulajdonos vagyok!!!
BekeN

agentwayne

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 99
    • http://cider.hu
Re: Beszélgessünk
« Válasz #28810 Dátum: 2010.02.06 12:00:20 »
Egyébként sajnos azt látom, hogy ma már nincs annyira a toppon a Toyota mint 10-20 éve, mármint minőségét tekintve. Kéretik megkövezni, de azt látom, hogy a minőség eltolódott a Lexus irányába. Míg más büntit nem találtok ki kerítek egy marék legót és rátérgyepelek a sarokba (modern világban már csak nem térgyepeltessük a gyereket se kukoricára)

Ez sajna szerintem is így van :( pont a minap találkoztam egy sráccal, egy nagyonszép kék eggyelezelőtti Corollája volt. Mondom neki szép kocsi, én is Toyotapárti vagyok, Carinám van. Aztán mondta, hogy azok még sokkal megbízhatóbbak voltak, neki már a váltója is megadta magát meg vmelyik szeleppel is gondja volt, már nem emlékszem melyikkel. Na meg jó példa apukám Ave II-je amiben komplett motorfelújítás volt (igaz garban 2 évesen) mert ette az olajat keményen.

viszont en a 2003-as corollamat most vittem 195.000-es olajcserere. ujonnan vettem anno es az eg vilagon semmi baja nem volt meg.
elozo 1994-es corollamat 200.000km-rel adtam el, azon egyedul kormanyt csereltunk mert annyira elkoptattam  :cool2:
en leginkabb emiatt a szemelyes tapasztalatt miatt vagyok keptelen markat valtani... mert egyszeruen eszembe sem jut, hogy valahol cserbenhagy az auto.
Kronologia:  1994 - Toyota Corolla Wagon 1.4 XLi   >   2003 - Toyota Corolla HB 1.6 VVT-i   >   2010 - '07 Toyota Avensis Wagon 2.0 D-4D

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Beszélgessünk
« Válasz #28811 Dátum: 2010.02.06 12:06:11 »
. Egyébként sajnos azt látom, hogy ma már nincs annyira a toppon a Toyota mint 10-20 éve, mármint minőségét tekintve. Kéretik megkövezni, de azt látom, hogy a minőség eltolódott a Lexus irányába.
Ugyan ez a helyzet a VW-vel (most tekintsük el az idióta 'szar a VW éljen a japó kocsi' hitvallástól). Az 1-es és 2es Golf pl elpusztíthatatlan volt, de a 3as sem volt baj, és a korai Fastrák is gond nélkül behúzták az első pár százezer km-t.
Volt egy aránylag egyszerű motor (mert a kezdeti 16v-s japó motorok igen is egyszerűek voltak egy valvematichoz képest), hozzá egy kasztni, oszt kész.
Ma meg teli van kütyükkel a kocsi, mellette globális gyártás van (vége a japó szerelés+japó beszállítók dolognak). =itt jegyzem meg, a denso gázpedálokkal semmi baj nem volt)
Na meg nagy biznisz, ha valami elromlik, és meg kell venni a cserealkatrészt, na.
De ezekkel nem mondtam újat, abban igazad van, hogy az össz minőségérzet nem emelkedik ma már úgy ki a tömegből, mint 10éve pl.
Egyébként ezt a Toyota is belátta, voltak is szlogenek még pár hónapja, hogy mostantól a minőséget helyezzük a központba stb.
« Utoljára szerkesztve: 2010.02.06 12:07:48 írta Ákos2004 »

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #28812 Dátum: 2010.02.06 13:01:23 »
Persze azért nem ő a hibás, hogy beragadt a gázpedál. De attól még a tehetetlensége nagyon is kifogásolható. Ez mégsem egy olyan típusú hiba, mint amikor rálépsz a fékre és beesik a pedál!

Mindegy milyen tipusu a hiba, nagyon is elvarhato hogy ne ragadjon be a gazpedal. Kar mentegetozni a hiba mertekevel.

Már leírtam többször, hogy mi az, ami az egészben zavar. A hisztéria mérete, amit csináltak belőle, szerintem nagyon is tudatosan és célzatosan. Ennyi a problémám.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Beken

  • TOYOTA fan
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 980
  • A KEMÉNY VAS!!!
    • carstyling.hu
Re: Beszélgessünk
« Válasz #28813 Dátum: 2010.02.06 13:11:51 »
Persze azért nem ő a hibás, hogy beragadt a gázpedál. De attól még a tehetetlensége nagyon is kifogásolható. Ez mégsem egy olyan típusú hiba, mint amikor rálépsz a fékre és beesik a pedál!

Mindegy milyen tipusu a hiba, nagyon is elvarhato hogy ne ragadjon be a gazpedal. Kar mentegetozni a hiba mertekevel.

Már leírtam többször, hogy mi az, ami az egészben zavar. A hisztéria mérete, amit csináltak belőle, szerintem nagyon is tudatosan és célzatosan. Ennyi a problémám.

Egyetértek Veled!
Én akkor is hűséges TOYOTA-s maradok!!!
« Utoljára szerkesztve: 2010.02.06 13:15:12 írta Beken »
BekeN

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Re: Beszélgessünk
« Válasz #28814 Dátum: 2010.02.06 13:52:21 »
emlékeztek még mikor 3-4 évvel ezelőtt a p307-esnek kanyarban beakadt a kormányzára.  itthon konkrét 2 eset is történt.
mi lett belőle? megcsinálták ingyen a rommátört autókat, volt 1 megyei napilapban egy cikk róla és ennyi. Az egyik egy autópálya felhajtóján maradt jobb oldalt, a másik főúton beszállt a bozótosba.
ez végülis nem veszélyes.

A pedál alá csúszott szőnyeg az nagyon. Gyári szőnyegeket a multkor próbáltam begyűrni 2 lábbal a pedálok alá.... több toyota típuson... minden esetben csak úgy sikerült ha kézzel segítettem.
Ja ezt hívják cirkusznak....bár lehet hollywoodban ez a fullreál valóságsó....  szegény pirosorrú bohócok meg mind munkanélküliek :)
« Utoljára szerkesztve: 2010.02.06 14:05:46 írta Zénóka »