Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 7241741 alkalommal)

0 Felhasználó és 21 vendég van a témában

Kasu

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 680
  • Gas pedal fuck3r |Carina E fanatic
Re: Beszélgessünk
« Válasz #28770 Dátum: 2010.02.05 21:00:11 »
Őszintén.... én is nevetnek rajta...
Most sajnos rajtunk csattant az ostor... nem is kicsit:(
Haverom ma... Today Tomorrow Visszahívás.... :devil: lett is belőle tettlegesség :D

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9397
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Beszélgessünk
« Válasz #28771 Dátum: 2010.02.05 21:03:51 »
A keselyűk már gyülekeznek: A VW le akarja pipálni a Toyotát

tutinet

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #28772 Dátum: 2010.02.05 21:07:14 »
A keselyűk már gyülekeznek: A VW le akarja pipálni a Toyotát

Kibújt a szög a zsákból ????

Elképzelhető ez a verzió is. Legutóbb nagyot buktak a válságon is.
« Utoljára szerkesztve: 2010.02.05 21:09:48 írta tutinet »

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Beszélgessünk
« Válasz #28773 Dátum: 2010.02.05 21:17:36 »
Azt azért megfigyelhetted, hogy én a magam részéről nagyon utálom, és általában szóvá is teszem más márkák igazságtalan fikázását is.
Tévedés...én a márkák közti átfikázást olyan fradi-újpest szintre teszem, nem is foglalkozom ezzel érdemben. Arra akartam kilyukadni, hogy akkor is ezen a véleményen lennétek e, ha a VW-csoporttal történik e ez meg? Mert szerintem sokan pont az ellenkezőjét mondanák. Egyébként ilyenbe ők is simán beleszaladhatnak, hasonló a felállás.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Beszélgessünk
« Válasz #28774 Dátum: 2010.02.05 21:19:25 »
Kibújt a szög a zsákból ????
Elképzelhető ez a verzió is. Legutóbb nagyot buktak a válságon is.
Nem igaz, a válságból a VW jól jött ki, a válság miatt le is előzte a Toyota-t is, a GM meg már a kanyarban sincs. Volt ilyen hír pár hónapja, hogy a VW-csoport a világelső.

http://automenedzser.hu/hirek/20091105_VW.aspx
http://www.origo.hu/auto/20091110-a-volkswagen-lett-a-vilag-legnagyobb-autogyarto-cege.html

"...A legyártott autók száma alapján 2009 első kilenc hónapja után a Volkswagen volt a világ legnagyobb autógyártója a Toyota előtt."
« Utoljára szerkesztve: 2010.02.05 21:22:16 írta Ákos2004 »

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9397
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Beszélgessünk
« Válasz #28775 Dátum: 2010.02.05 21:30:57 »
Tévedés...én a márkák közti átfikázást olyan fradi-újpest szintre teszem, nem is foglalkozom ezzel érdemben. Arra akartam kilyukadni, hogy akkor is ezen a véleményen lennétek e, ha a VW-csoporttal történik e ez meg? Mert szerintem sokan pont az ellenkezőjét mondanák. Egyébként ilyenbe ők is simán beleszaladhatnak, hasonló a felállás.
Biztosan páran egész másként kezelnék a dolgot, de nem mindenki. Minden márkánál vannak alvakult szimpatizánsok, akiknek kizárólag az a márka az AUTÓ. Igazából nem értem, nem fekete vagy fehér, én nem kötődtem soha egyetlen autó márkához sem. Volt Hondám (meg van is), BMW-m, Peu, Citroen, Használtam Mercit, Saab-ot, VW-t, Suzukit. Bármelyikből lehet jó kocsit választani. Rövid az élet - és szeretek autót vezetni -, hogy egy márkához ragaszkodjak.
Állandóan vannak visszahívások, csak soha nem kerítettek ekkora feneket neki. Nem foglakoztat most sem.

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Gabe 254.

tutinet

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #28777 Dátum: 2010.02.05 21:51:58 »
Kibújt a szög a zsákból ????
Elképzelhető ez a verzió is. Legutóbb nagyot buktak a válságon is.

"...A legyártott autók száma alapján 2009 első kilenc hónapja után a Volkswagen volt a világ legnagyobb autógyártója a Toyota előtt."


Ok, és ?

Olvasva pl. ezt :
Európa vezető autóipari csoportja, a már hozzá tartozó Porschéval együtt 4,4 millió személyautót és könnyű tehergépjárművet gyártott az év első kilenc hónapjában, a Toyota 4 milliót. A gazdasági válság és belső problémái miatt az egykori világelső General Motors csak a negyedik helyet tudta megszerezni 3,6 millióval, a harmadik befutó 3,7 millió járművel a Ford.

Ettől a hírtől azért még tudok aludni, te nem ?
Minden évbe más számot írnak, tényleg érdekel valakit hány milliót gyárt a VW vagy a Toyota  4 vagy 4.4 ??
Gondolom akik ilyet írnak azok tuti meg is számolták mind a 4.4 millió kocsit. Sok idejük lehet. :clap: :clap:

Lassan deja vu érzésem lesz, a Toyota és a VW teljesítette az első 5 éves tervet, a sok munkásnő és munkás nem pihen sőt túlórát kér a munkaversenyben.  [rohog] [rohog]

« Utoljára szerkesztve: 2010.02.05 21:54:52 írta tutinet »

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #28778 Dátum: 2010.02.05 22:01:01 »
Arra akartam kilyukadni, hogy akkor is ezen a véleményen lennétek e, ha a VW-csoporttal történik e ez meg?
Ebben egyetértek veled. Ez már csak így megy.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Kasu

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 680
  • Gas pedal fuck3r |Carina E fanatic
Re: Beszélgessünk
« Válasz #28779 Dátum: 2010.02.05 22:05:58 »

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #28780 Dátum: 2010.02.05 22:07:11 »
Nem igaz, a válságból a VW jól jött ki, a válság miatt le is előzte a Toyota-t is, a GM meg már a kanyarban sincs. Volt ilyen hír pár hónapja, hogy a VW-csoport a világelső.

http://automenedzser.hu/hirek/20091105_VW.aspx
http://www.origo.hu/auto/20091110-a-volkswagen-lett-a-vilag-legnagyobb-autogyarto-cege.html

"...A legyártott autók száma alapján 2009 első kilenc hónapja után a Volkswagen volt a világ legnagyobb autógyártója a Toyota előtt."
A VW-nek nagyon sokat segített, hogy a német piacon, a roncsprémium miatt, 2009-ben nagyon szépen megugrottak az eladásaik; és ez valamennyire érvényesült több más európai országban is, ahol szintén volt/van roncsprémium. A Toyota az autóinak sokkal kisebb hányadát adja el Európában, így ebből a tényezőből sokkal kevesebbet profitált.

Más kérdés, hogy mi lesz most, mert a roncsprémium megszűntével pl. a német piacon a 2010 januári eladások hatalmas mértékben estek vissza. De ezzel együtt is beelőzheti a VW a Toyotát ebben az évben, mert ez a kib... gázpedál-balhé átmenetileg komoly visszaeséseket fog eredményezni a Toyota eladásaiban.

De ezen, mármint a VW pozíciójának a javulásán nincs is mit kifogásolni. Inkább az a gusztustalan, ahogy most pl. több amerikai márka extra prémiumot kínál azoknak, akik Toyotáról váltanak hozzájuk.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

tutinet

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #28781 Dátum: 2010.02.05 22:15:44 »
http://totalcar.hu/magazin/kozelet/2010/02/05/hogyan_eld_tul_a_toyotad/

[rohog] :lol: :clap: :clap:

Ja, jó kis gúnyvideó. Kb. ennyit tudnak (nem tudnak) az amcsik, a sok zaba meg tv az agyukra ment.
Ami az USA-ba megy ezzel kapcsolatban az kitalált propaganda. A média nagy hatalom lett, sokmindent meg lehet vele változtatni még egy jól működő autógyárat lehet vele befolyásolni felülről  pár provokatív álbalesettel meg álhibának bemutatott dologgal. A részvények 30-al estek.....ennek sokan örültek a másik oldalon a kutya itt van elásva csak kérdés kik ásták el.



Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Beszélgessünk
« Válasz #28782 Dátum: 2010.02.05 22:16:34 »
Palaczk! A német eladások 4%-al estek vissza a januári adatok alapján roncsprémium nélkül, hol van ez a hatalmastól? Ne írjunk már le ilyeneket. A magyar autópiac, na az hatalmasat esett vissza, 60%-al..
(a roncsprémium is segített a VW-nek, meg az új TSI motorcsalád, meg a Golf6 és az új Polo és A4 stb....a lényegen nem változtat)

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: Beszélgessünk
« Válasz #28783 Dátum: 2010.02.05 22:19:14 »
Inkább az a gusztustalan, ahogy most pl. több amerikai márka extra prémiumot kínál azoknak, akik Toyotáról váltanak hozzájuk.

Nem tudom, hogy ezen mi a gusztustalan.  :hmmmm: ::) Az uzleti elet mar csak ilyen.
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

tutinet

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #28784 Dátum: 2010.02.05 22:20:03 »

De ezen, mármint a VW pozíciójának a javulásán nincs is mit kifogásolni. Inkább az a gusztustalan, ahogy most pl. több amerikai márka extra prémiumot kínál azoknak, akik Toyotáról váltanak hozzájuk.

Miért lenne gusztustalan ? Ez a játék része. Kemény pénzekről van szó. Az amerikaiak amerikai autót vegyenek ne importot. Japánban is jobban támogatják a Nissant mint a VW-t , nem ?