Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 7235346 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Beszélgessünk
« Válasz #28680 Dátum: 2010.02.03 17:17:51 »
Talán ez a pár (mégoly igazságtalan - mert meggyőződésem, hogy igazságtalan) pofon segít újrafelfedezni a régi erényeket.
Ahogy a mai beillesztett cikkben szerepel: "egyes hírek szerint ugyanis a Toyota már 2007-ben tudott a hibáról.", és ennek van valóságalapja,akkor már is nem annyira igazságtalan. Az emberek meg a gáz és fék körüli problémákra mindig jobban felkapják a fejüket, mint az egyéb hibákra. Mondjuk az is érdekes, hogy egy világgyártónál, aminek kocsijaihoz (pl az én corim) alvázszám nélkül még egy nyavalyás gumiszőnyeget sem lehet rendelni, szinte az összes modelljében ugyan az a gázpedál (megoldás) van, egyazon beszállítótól.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #28681 Dátum: 2010.02.03 17:36:22 »
Ez egy mesterségesen, nagyon durván felerősített hisztéria. Már korábban is említettem, hogy pl. az ezelőtti Mercedes E-Klassénál tudott olyat az elektrohidraulikus SBC-fékrendszer (amit milliós nagyságrendű számú autóba építettek be), hogy menet közben üzemképtelenné vált. Ez az én véleményem szerint veszélyesebb hiba, mint ez a Toyota gázpedál-dolog; mégis csak a szaksajtóban lehetett róla olvasni, ott is rövid ideig. Jelen esetben viszont az amerikai gyártóknak (akiknek igen jelentős befolyásuk van amerikai kormánykörökben) kőkeményen érdekében áll, hogy a Toyota minél nagyobbat szívjon.

Az meg, hogy "egyes hírek szerint" a Toyota tudott a dologról, még akár igaz is lehet. Kérdés persze megintcsak az, hogy miként számolunk be erről! Semelyik autógyártó nem reagál általános visszahívással, amíg egy probléma meg nem halad egy bizonyos előfordulási valószínűséget. Persze ezt nyilván nagyon csattanósan lehet utólag úgy tálalni, hogy tudtak róla a szemetek és mégsem tettek semmit.

És emlékeztetnék mindenkit arra is, hogy ilyen gázpedál-beragadásos esetek azóta vannak, mióta autók léteznek. Különös és számomra eléggé érthetetlen módon amúgy jellemzően Amerikában következik be az ilyesmi; ez utóbbival nem akarok célozgatni semmire, tényleg nem értem a miértjét; talán azzal lehet összefüggésben, hogy egy automata váltós kocsinál egy ilyen hiba sokkal nagyobb bajt tud okozni, mint egy kéziváltósnál, és ugye az USA-ban van a legtöbb automata kocsi.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Beszélgessünk
« Válasz #28682 Dátum: 2010.02.03 17:46:32 »
Ez egy mesterségesen, nagyon durván felerősített hisztéria. Már korábban is említettem, hogy pl. az ezelőtti Mercedes E-Klassénál tudott olyat az elektrohidraulikus SBC-fékrendszer (amit milliós nagyságrendű számú autóba építettek be), hogy menet közben üzemképtelenné vált.
Utana a Mercedes is beepitette meg a hibas elemet harom vadi uj tipusukba?


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #28683 Dátum: 2010.02.03 18:34:36 »
Ez egy mesterségesen, nagyon durván felerősített hisztéria. Már korábban is említettem, hogy pl. az ezelőtti Mercedes E-Klassénál tudott olyat az elektrohidraulikus SBC-fékrendszer (amit milliós nagyságrendű számú autóba építettek be), hogy menet közben üzemképtelenné vált.
Utana a Mercedes is beepitette meg a hibas elemet harom vadi uj tipusukba?
A Mercedes akkor döntött a visszavonásról, amikor már egyértelmű volt a probléma. Lásd az előző hsz-om középső bekezdését... Nyilván nem "jött le" a Toyotának, hogy hibás ez az elem. Ha mondjuk 2007-ben tudtak 23 esetről (a sokmillió autó által megtett sokmilliárd kilométerhez tessék ezt a számot viszonyítani), az valszeg még össze sem állt központilag ismert infóvá - nemhogy okot szolgáltatott volna arra, hogy változtassanak a konstrukción. Ha jól értem, most van szó 100-nál valamivel több esetről, ahol a problémát ez okozhatta! Ebből hány lehet biztos? És hány lehetett 2007-ben?
« Utoljára szerkesztve: 2010.02.03 18:38:34 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Beszélgessünk
« Válasz #28684 Dátum: 2010.02.03 19:20:37 »
. az ezelőtti Mercedes E-Klassénál tudott olyat az elektrohidraulikus SBC-fékrendszer (amit milliós nagyságrendű számú autóba építettek be), hogy menet közben üzemképtelenné vált.
http://www.automagazin.hu/szamok/2004/08/cikk060.html
Ez a Mercinél tulajdonképpen egyetlen populáris típust, az E mercit érintette, 680 000 db autót hívtak vissza, és hiba esetén a tartalék fékkör megtudja állítani az autót.
A Toyota esetében már a szőnyeg miatt beragadó - konkrét halálesetet eredményező- visszahívás is milliós nagyságrendű volt, és egyből utána következett a hibás konstrukciós gázpedál balhé, ami miatt 2milliós USA és 1,8milliós európai gigavisszahívásra kényszerülnek, a modellpalettájuk nagy része benne van, és USA-ban még a gyártás is leállt.
Értem Palaczk, hogy érzelmileg nehéz elfogadnod, de azért az USA kormány és a sajtó mellett csak van valami egyéb, és ez a visszahívások történetében tényleg nem mindennapi. Az már csak tetézi a bajt, hogy a válság miatt nagyobb a sajtó érdeklődés az autóipari dolgok után....

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Beszélgessünk
« Válasz #28685 Dátum: 2010.02.03 20:18:02 »
Kérdés: ha eddig kerestem bruttó x összeget és annak a nettója y volt (és minden online bérkalkulátor a jó összeget számolta ki), akkor most, hogy már szuperbruttósítás van, hogy lehet az, hogy nettó tízezerrel kevesebbet kapok mint az online kalkulátorok szerint kellene?

szerk: 8 nap szabadság mennyit játszhat bele?
« Utoljára szerkesztve: 2010.02.03 20:24:06 írta kleingy »
         

istvanf

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 172
Re: Beszélgessünk
« Válasz #28686 Dátum: 2010.02.03 20:25:05 »
Kérdés: ha eddig kerestem bruttó x összeget és annak a nettója y volt (és minden online bérkalkulátor a jó összeget számolta ki), akkor most, hogy már szuperbruttósítás van, hogy lehet az, hogy nettó tízezerrel kevesebbet kapok mint az online kalkulátorok szerint kellene?
Hopp, akkor nem csak mi jártunk így. A pénzügyesünk elmeséli elvileg pénteken, majd referálok :-D

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Beszélgessünk
« Válasz #28687 Dátum: 2010.02.03 20:30:50 »
Megkérdezem én is holnap a bérszámfejtőnket, csak épp nem a segítőkészségéről híres...  :ph34r:

szerk: keine panik, kolleganő vásárolt az én kontómra céges terméket még decemberben és azt vonták most le...  :whistling:
« Utoljára szerkesztve: 2010.02.03 20:37:22 írta kleingy »
         

Gabes

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
  • '08 2.0 D4D
Re: Beszélgessünk
« Válasz #28688 Dátum: 2010.02.03 20:57:09 »
kleingy

Szia, megpróbálok segíteni, bár számomra is kicsit érthetetlen. Nekünk úgy magyarázták ezt a - hasonló - hiányt, hogy amit adóelőlegként levontak összeget, annak az összege lett kevesebb annyival, amennyit a kalkulátoron lehet számolni, - ergo kevesebb adót fizettünk. Ez a fizetési cetliből nem fog látszani, mivel nem szerepel rajta erre hivatkozó részletezés.
« Utoljára szerkesztve: 2010.02.03 21:03:47 írta Gabes »

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Beszélgessünk
« Válasz #28689 Dátum: 2010.02.03 21:29:00 »
Kérdés: ha eddig kerestem bruttó x összeget és annak a nettója y volt (és minden online bérkalkulátor a jó összeget számolta ki), akkor most, hogy már szuperbruttósítás van, hogy lehet az, hogy nettó tízezerrel kevesebbet kapok mint az online kalkulátorok szerint kellene?
szerk: 8 nap szabadság mennyit játszhat bele?
No a sajátomra kíváncsi leszek, mert 6 nap szabival indult az év, és a kalkulátor szerint többet kell majd kapnom mint tavaly. Remélem nem pofára esés lesz belőle. :hmmmm:
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Beszélgessünk
« Válasz #28690 Dátum: 2010.02.03 21:31:39 »
Mondjuk az is érdekes, hogy egy világgyártónál, aminek kocsijaihoz (pl az én corim) alvázszám nélkül még egy nyavalyás gumiszőnyeget sem lehet rendelni, szinte az összes modelljében ugyan az a gázpedál (megoldás) van, egyazon beszállítótól.
Szerintem ebben semmi különös nincs, ez egy sima tipizálás, nincs annyiféle pedál, költség szempontból is elfogadható megoldás és nem spártai spórolás. Más gyártóknál is lehetne hasonló példákat találni.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Re: Beszélgessünk
« Válasz #28691 Dátum: 2010.02.03 22:55:44 »
Kérdés: ha eddig kerestem bruttó x összeget és annak a nettója y volt (és minden online bérkalkulátor a jó összeget számolta ki), akkor most, hogy már szuperbruttósítás van, hogy lehet az, hogy nettó tízezerrel kevesebbet kapok mint az online kalkulátorok szerint kellene?
szerk: 8 nap szabadság mennyit játszhat bele?
No a sajátomra kíváncsi leszek, mert 6 nap szabival indult az év, és a kalkulátor szerint többet kell majd kapnom mint tavaly. Remélem nem pofára esés lesz belőle. :hmmmm:
Én - szabi nélkül - kb. 25%-kal többet kaptam nettóban, mint tavaly, ebben lehet, hogy van egy kis bértábla előrelépés is, ez majd egy hónap múlva kiderül. De így se sok az egész...
music     

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Beszélgessünk
« Válasz #28692 Dátum: 2010.02.03 23:02:45 »
Jó azt olvasni, hogy van, akinek feljebb ment/megy a bére/fizuja, stb. Sajnos a tendenciák nem ezek... :no:
Gabe 254.

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #28693 Dátum: 2010.02.03 23:03:59 »
megsem szólalok :)

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Beszélgessünk
« Válasz #28694 Dátum: 2010.02.03 23:05:49 »
Ám legyen....