Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 7235285 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9397
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Beszélgessünk
« Válasz #28560 Dátum: 2010.01.31 15:25:50 »
És ne az legyen már, hogy én felújítok egy lepukkant házat sok év alatt lassan fokozatosan 1x csak idejön senki alfonz adószakértő és azt mondja milyen szép ez a a felújítás miatt fizessen több adót.
Tehát ha felújítod és megnöveled az értékét, akkor ne kelljen több adót fizetned, de ha eleve drágábban veszed meg az ingatlant, akkor többet fizetettnél. Sarkítva: megveszed a romhalmazt 5M-ért, felújítod, ér 25M-t, de Te továbbra is az 5M után fizetnél. Érdekes elgondolás  :whistling:

tutinet

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #28561 Dátum: 2010.01.31 15:42:36 »
És ne az legyen már, hogy én felújítok egy lepukkant házat sok év alatt lassan fokozatosan 1x csak idejön senki alfonz adószakértő és azt mondja milyen szép ez a a felújítás miatt fizessen több adót.
Tehát ha felújítod és megnöveled az értékét, akkor ne kelljen több adót fizetned, de ha eleve drágábban veszed meg az ingatlant, akkor többet fizetettnél. Sarkítva: megveszed a romhalmazt 5M-ért, felújítod, ér 25M-t, de Te továbbra is az 5M után fizetnél. Érdekes elgondolás  :whistling:

Akkor maradjon minden ház romhalmaz , hagyni kell szétdőlni.
Egy 5 milliós ingatlanra senki nem költ 25-öt ez képtelenség. Lényeg ha valamibe pénzt ölök felújítás címén akkor ne büntessenek külön azért is, mert szerintük növeltem az értékét. Nem az értékét növeltem, csak szeretnék egy tiszta otthonos környezetet kialakítani magamnak.

Amúgy még egy lényeges gondolat.

Az újabb sarc ugyanis – túl azon, hogy a 30 milliós értékhatár megállapítása több szempontból is önkényes módon történt volna – jelentős részben érintett teljességgel fizetésképtelen embereke
t.

A hivalkodó és kirívó gazdagság megadóztatásáról azonban ezután is érdemes lenne elgondolkodni.
Magyarul én magam is támogatom az ingatlanadót de jóval magasabb értékhatárt megállapítva.
« Utoljára szerkesztve: 2010.01.31 15:57:30 írta tutinet »

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9397
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Beszélgessünk
« Válasz #28562 Dátum: 2010.01.31 16:00:39 »
Idézetet írta: tutinet
Egy 5 milliós ingatlanra senki nem költ 25-öt ez képtelenség. Lényeg ha valamibe pénzt ölök felújítás címén akkor ne büntessenek külön azért is, mert szerintük növeltem az értékét.
Tudnád, hányan teszik ezt (úgy hívják: házfelújítás). Sőt, sokan ebből élnek.
És itt a probléma a fejekben: az adó nem büntetés.
Idézetet írta: tutinet
Nem az értékét növeltem, csak szeretnék egy tiszta otthonos környezetet kialakítani magamnak.
... és ha eladásra kerül, ugye az eredeti értéken adod oda, hiszen nem növelted az értékét, csak kicsit otthonosabbá tetted  :lol:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #28563 Dátum: 2010.01.31 16:09:32 »
Este lehet, hogy Lapis-Árpádtetőn át megyek haza  :yes:
Mondjuk az nem biztos, hogy sikerulni fog.
:hmmmm: ... Az iménti tapasztalatom után lehet, hogy tényleg eltekintek tőle.

Bárány út megvolt?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Re: Beszélgessünk
« Válasz #28564 Dátum: 2010.01.31 16:27:36 »
Az adó témához csak annyit: egy ismerősöm igen drága környéken lakik. Az utcájában az övé az egyetlen magyar rendszámú autó, és nem azért, mert külföldiek lennének a tulajok...
music     

tutinet

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #28565 Dátum: 2010.01.31 16:41:29 »
Idézetet írta: tutinet
Nem az értékét növeltem, csak szeretnék egy tiszta otthonos környezetet kialakítani magamnak.
... és ha eladásra kerül, ugye az eredeti értéken adod oda, hiszen nem növelted az értékét, csak kicsit otthonosabbá tetted  :lol:

Rossz a megközelítés. Miért kerülne eladásra ??? ki az a marha aki szerint minden ingatlan eladó ????
Az emberek egy jó része egy élet munkájával építette a házát és nem eladásra szánja. Bár tudom, vannak akik ezt szeretnék.

De ha eladnám is, mi a franc köze van ahhoz bárkinek is, nem lopott pénzből lett felújítva hanem adózottból és nem ingyen. Amit keresek rajta az engem illet mert én fizettem a felújítást nem az államot, aki 40 éven át hagyta lepusztulni.

Az nem zavar, hogy volt , aki 7 milliót fizetett a ingatlankalkulátorért.


tutinet

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #28566 Dátum: 2010.01.31 16:46:03 »
Az adó témához csak annyit: egy ismerősöm igen drága környéken lakik. Az utcájában az övé az egyetlen magyar rendszámú autó, és nem azért, mert külföldiek lennének a tulajok...

A hivalkodó és kirívó gazdagság megadóztatásáról azonban ezután is érdemes lenne elgondolkodni.
Ez igaz az autókra is: Porche, Maserati, Ferrari, Audi R8 stb.... mellényzsebből kifizetnék a 100 ezres adót is ezek tulajai. Jah, hogy pont ezek bújnak ki.....

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Beszélgessünk
« Válasz #28567 Dátum: 2010.01.31 16:49:09 »
Magyarul én magam is támogatom az ingatlanadót de jóval magasabb értékhatárt megállapítva.
Tutinet, kit érdekel hogy támogatod e vagy nem? Ez a szint már politizálás, tartsd meg magadnak. Engem politizálásért zártak ki a fórumról, te meg itt folyamatosan adod fel a magas labdákat. A téma az volt, miként lehetne kivitelezni az ingatlanadó bevezetését, nem a véleményezés.

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #28568 Dátum: 2010.01.31 17:02:13 »
Az adó témához csak annyit, hogy egyértelműen csak egy újabb lehúzás lett volna az egész a 30millás értékhatárral. Nem azokra az emberekre gondolok akik 100millás házakban laknak és nem fizetnek adót, hanem a csóró nagyanyámra aki egyedül lakik özvegyen a házban ami a nagy kert meg a korrekt kinézete miatt tutit 30milla felett lett volna. És mivel túlnyomó  részt olyan embereket szivattak volna meg akik fizetésképtelenek....ezért ez csak egy szivatás lett volna. Biztos vagyok benne hogy köztetek is van olyan akinek csengetnie kellett volna...biztos nem büntetésként élte volna meg, hanem éljen hogy adózhatok..Ha mondjuk 100milla lett volna az alsó határ arra már azt mondanám én is hogy korrekt...csak ugye akkor nem cseng úgy a kassza.

Az hogy az adó nem bűntetés....lehet hogy régen nem az volt, sőt természetes hogy fizetni kell adót csak mára már annyi szrságot megadóztatnak és akkora összegeket kell befizetni adóként, hogy az a túlzások miatt nyugodtan hívható bűntetésnek. Az meg hogy az adó értünk, meg értem van....sajnos egyre kevésbé látom, hogy abból amit én befizetek, nekem bármi jó származna....gyakorlatilag semmi...

Aki járt már tunéziában láthatta, hoogy a házak nincsenek bevakolva, mert amint egy ház elkészül máris adózni kell utána... lassan nálunk is ez lesz...

Szal a lényeg, annyi hogy örüljünk hogy nincs mégegy sarc amit bedobálhatunk a süllyesztőbe...

És ezzel nem politizálni akarok, aki annak látja magára vessen.


tutinet

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #28569 Dátum: 2010.01.31 17:06:55 »
Magyarul én magam is támogatom az ingatlanadót de jóval magasabb értékhatárt megállapítva.
Tutinet, kit érdekel hogy támogatod e vagy nem? Ez a szint már politizálás, tartsd meg magadnak. Engem politizálásért zártak ki a fórumról, te meg itt folyamatosan adod fel a magas labdákat. A téma az volt, miként lehetne kivitelezni az ingatlanadó bevezetését, nem a véleményezés.

Ez maga a politilázás amit érdekes, hogy megint TE kezdtél. Tegnap még a hóesés volt a téma, amíg meg nem jelentél.
Az ingatlanadót nem kell kivitelezni sehogy mert MEGBUKOTT . A semmit meg nehéz kivitelezni.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Beszélgessünk
« Válasz #28570 Dátum: 2010.01.31 17:07:45 »
Oké, most kéretik abbahagyni a témát.  :flowers:
         

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #28571 Dátum: 2010.01.31 17:44:22 »
Magyarul én magam is támogatom az ingatlanadót de jóval magasabb értékhatárt megállapítva.
Tutinet, kit érdekel hogy támogatod e vagy nem? Ez a szint már politizálás, tartsd meg magadnak. Engem politizálásért zártak ki a fórumról, te meg itt folyamatosan adod fel a magas labdákat. A téma az volt, miként lehetne kivitelezni az ingatlanadó bevezetését, nem a véleményezés.
Csak a fairness kedvéért mondom, hogy tutinet is volt már kizárva ugyanezért (korábban, mint te).

Ettől függetlenül, a magas labdák feladása tényleg nem szerencsés a részéről :excl:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: Beszélgessünk
« Válasz #28572 Dátum: 2010.01.31 18:00:28 »
Este lehet, hogy Lapis-Árpádtetőn át megyek haza  :yes:
Mondjuk az nem biztos, hogy sikerulni fog.
:hmmmm: ... Az iménti tapasztalatom után lehet, hogy tényleg eltekintek tőle.

Bárány út megvolt?

Meg, de a teteje azert necces volt. Mondjuk harman voltak elakadva az ut kozepen, ezert kicsit terepeznem kellett, de nagy nehezen otthagytam oket.  :D Neztek is nagyot, hogy ezt igy is lehet.  :)
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Beszélgessünk
« Válasz #28573 Dátum: 2010.01.31 18:07:47 »
Ettől függetlenül, a magas labdák feladása tényleg nem szerencsés a részéről :excl:
Nekem nincs semmi bajom vele, egyszer már személyesen is találkoztunk. Lépjünk tovább....

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #28574 Dátum: 2010.01.31 18:26:59 »
Meg, de a teteje azert necces volt. Mondjuk harman voltak elakadva az ut kozepen, ezert kicsit terepeznem kellett, de nagy nehezen otthagytam oket.  :D Neztek is nagyot, hogy ezt igy is lehet.  :)
A tapasztalatok alapján már kb. el tudom képzelni, hogy milyen lehet ilyen körülmények között egy igazi terepjáró, vmi rövid kasztnis G-Merci vagy ilyesmi - megfelelő, keskeny, télire optimalizált mintázatú gumikkal  :hmmmm: ...  :sorcerer: ...  :clap:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )