Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 7235373 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Re: Beszélgessünk
« Válasz #28545 Dátum: 2010.01.31 11:00:36 »
1. vagyonadóval az a baj hogy a választási lehetőséget nem veszi figyelembe. az hogy a már eleve adózott jövedelmemet mire fordítom, a seggére verek a félkarúnál vagy kuporgatom és ÉPÍTEK valamit, ez legyen már az én döntésem. a társadalom éppen akkor lehetne motiválva ha fordítva vennék figyelembe, "büdös hulladék autód van? akkor fizess!" "kicsi a házad? ha szerzel nagyobbat, újabbat akkor kevesebbet fizetsz! "
2. a másik hogy az önkormányzat most is beszedi a súlyadó helyett, akkor döntsék már el kié legyen a lóerő.
1. A világ nagy részén van vagyoni típusú adó, ami mind egyszer már adózott jövedelmet adóztat meg még egyszer. Én is pofátlanságnak tartom, de attól még van.
2. El van döntve.
music     

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Beszélgessünk
« Válasz #28546 Dátum: 2010.01.31 11:02:58 »
1. A világ nagy részén van vagyoni típusú adó, ami mind egyszer már adózott jövedelmet adóztat meg még egyszer. Én is pofátlanságnak tartom, de attól még van.
2. El van döntve.
Nem is lenne ezzel gond, ha a kereset is magasabb lenne. :flowers:
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Peti

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #28547 Dátum: 2010.01.31 11:17:47 »
Vmi chiptuning lehet a dologban.

Jah, lehet :hmmmm:

Vagy 3.0 V6 volt, mondjuk elég ritka, de az tudja ezt a sebességet, bár rendesen oda kell taposni annak is. :ph34r:

Peti

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #28548 Dátum: 2010.01.31 11:26:20 »
Imádom, amikor már kaland, kihívás a közlekedés  :D

 ;)

Tegnap este Budaörs felé kellett fölkapaszkodnom, a főút simán jó, de ahogy lefordultál :ph34r: ha ott egy meredek(ebb) utcán megálltál akkor game over, csak hátra :ph34r:

Úgyhogy végig konstans, viszonylag nagy gázzal, mondjuk full kihalt volt minden, így jó :yes: egyszer jött szembe egy autó, félre kellett állnom és ott is ragadtunk, erős 5perc volt még kitornáztam a kocsit, 20méter visszagurul éééés lendület. :wheelchair:

Mondjuk így utólag már jó buli volt. :1eye:

Peti

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #28549 Dátum: 2010.01.31 11:34:19 »
Bakker, most olvasom csak a cikk címét  :sorcerer: ... Hogyaszondja "halálos tempó", micsoda hatásvadász baromság  :lol: ... Az ott egy 2x2 sávos, új építésű út, középen korláttal elválasztva - majdhogynem autópálya  :otlet: ! Ezen menni 220-al... Hát, nem mondom hogy nem sok, de a "halálos tempó" megfogalmazás hatalmas hülyeség.

Erre megint csak azt tudom írni, hogy egy fényképből nyílván nem derül ki hogy mennyire volt halálos :szemez: lehet senki nem volt még látótávolságon se, de........ :surrender:


Viszont jó ez hsz a cikk alatt: :laugh:

"...kétlem hogy 220at elérte volna, de ha igen akkor , eladó a gép?"

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: Beszélgessünk
« Válasz #28550 Dátum: 2010.01.31 12:29:57 »
Irigyellek benneteket, de frankón  :hug: ... Itt Pécsett még csak kb. 10 centinél tart. Pedig mennyire díjaznék annyit, amennyi Pesten van  :yes: ... Imádom, amikor már kaland, kihívás a közlekedés  :D

Kicsit gyere fel a hegyre, itt mar kaland a kozlekedes. Mar a kiallas kaland volt.
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

tutinet

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #28551 Dátum: 2010.01.31 12:44:23 »

Ha valaki ebből nem képes kiolvasni, hogy milyen elenyészően kis előfordulási arányról van szó (belegondolva, hogy hány Toyota van az USA-ban), ráadásul ezeknél sem bizonyított az összefüggés; ha valaki ennek alapján nem látja át, hogy mire megy itt ki a játék, az vagy szándékosan rosszindulatú a márkával szemben, vagy hülye  :excl:

Ugyanezt mondtuk a h1n1-re is de a többség itt a fórumon elment védőoltásra mert bevette a blamázst. Legalább Te megérted miről szól a játék, ott a gyógyszergyártók lobbija volt kiterjesztve itt meg a konkurens autógyártóké. Próbálják lejáratni a Toyotát, Ennyi.

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Beszélgessünk
« Válasz #28552 Dátum: 2010.01.31 12:56:23 »
De baxus milyen Laguna az amelyik -már fékezve- valós 220-at megy :1eye:
Ezen én is csak néztem  :eek: ... Vmi chiptuning lehet a dologban.
2 literes turbó benzines szalad annyival...
Gabe 254.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Beszélgessünk
« Válasz #28553 Dátum: 2010.01.31 13:02:49 »
Dániában bemondásra kell fizetni, olyan érték után, amit mondasz róla. DE. Ezt írásban rögzítik, és ha el akarod adni, az államnak elővételi joga van rá az általad "becsült" értéken.
És mi van, ha továbbajándékozom, majd az új tulaj értékesíti? Meg ezer kiskapu...Véleményem szerint ebben az országban nem szabadna az önbevallást választani, mert társadalmi feszültségeket szülne. Láttam a kollegák körében már az okoskodást az ingatlan kalkulátort nézegetve..pl. a szerintük nem számít felújításnak hogy egy komplett új szintet húztak egy régi lepukkant házra....no comment...szóval ebben az országban ezt NE!
Remélem nem érintek politikát ezzel, de én úgy adóztatnám az ingatlanokat, hogy sávosan mindenkit, határ nélkül. Mondjuk 5milliónként lennének a sávugrások. Szerintem nem járható út, hogy egy 27millás lakás nem fizet, egy 32milliós meg fizet, főleg, hogy nem lehet ilyen pontosan belőni az árakat. Ez iszonyat ellenállást váltana ki azokból, akik 32milliós ingatlanuk után fizetnek pl.
Szóval: sávosan, 5milliós sávokra bontva 5milliótól a csillagos égig.
Emellett legalább 2év kellene egy átfogó ingatlanos térkép létrehozására, a helyi ingatlanirodák segítségével. Egy pl. budapesti kerületet legalább 5 körzetbe sorolnék stb. Aztán egy profi program segítségével így lehetne meghatározni ki mennyit fizet.  

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #28554 Dátum: 2010.01.31 13:04:27 »
Kicsit gyere fel a hegyre, itt mar kaland a kozlekedes. Mar a kiallas kaland volt.
Este lehet, hogy Lapis-Árpádtetőn át megyek haza  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #28555 Dátum: 2010.01.31 13:06:38 »
Egyelőre senkinek nem szól konkrétan, de figyelmeztetnék mindenkit úgy általában, hogy nehogy tiltott vizekre evezzünk az adó-téma kapcsán!
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Peti

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #28556 Dátum: 2010.01.31 13:37:16 »
2 literes turbó benzines szalad annyival...

"Véletlenül" van nálam egy autókatalógus: 2006, 2liter turbó limuzinra 223-at írnak, kombira 215-öt. Figyelembe véve hogy 220-al (fékezve!) kapták le, sztem vagy 3literes, vagy egy csipszelt 2liter turbó lesz az.

Vagy c: nagy a gyári szórás...

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Beszélgessünk
« Válasz #28557 Dátum: 2010.01.31 13:55:33 »
Vagy c: nagy a gyári szórás...
Ezt egy Renault-nál el sem tudom képzelni!  :ph34r:
Gabe 254.

tutinet

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #28558 Dátum: 2010.01.31 14:06:18 »
Szóval: sávosan, 5milliós sávokra bontva 5milliótól a csillagos égig.
Emellett legalább 2év kellene egy átfogó ingatlanos térkép létrehozására, a helyi ingatlanirodák segítségével. Egy pl. budapesti kerületet legalább 5 körzetbe sorolnék stb. Aztán egy profi program segítségével így lehetne meghatározni ki mennyit fizet.  

Ezzel az ötlettel se lettél népszerűbb......Mielőtt itt adóztatnál gondold át még 1x az ember ha lakást vagy házat vesz mennyi mindent fizet ki előtte.
Aki meg Pest egy jó helyén veszi, az meg eleve drágábban is veszi tehát "büntetve" veszi a jó helyért.
És ne az legyen már, hogy én felújítok egy lepukkant házat sok év alatt lassan fokozatosan 1x csak idejön senki alfonz adószakértő és azt mondja milyen szép ez a a felújítás miatt fizessen több adót.

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: Beszélgessünk
« Válasz #28559 Dátum: 2010.01.31 14:49:08 »
Este lehet, hogy Lapis-Árpádtetőn át megyek haza  :yes:

Mondjuk az nem biztos, hogy sikerulni fog.
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/