Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 7235353 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Beszélgessünk
« Válasz #28530 Dátum: 2010.01.31 10:28:24 »
Tegnap délelőtt 10 körül indultunk Érdről, már akkor úgy 15 centit söpörtünk le a kocsikról (Cori ment anyuékhoz 7végére), Corsával pedig lejöttünk Dunaföldvárra. Este még teljesen letakarítottuk a kocsit, mert elmentünk, reggelre ennyi esett (lásd fotók és még mindig esik). Anyu azt mondta, Érden még 2*15 centi esett. :surrender: Kíváncsi vagyok, mi vár otthon...



     
         

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #28531 Dátum: 2010.01.31 10:33:19 »
most szabaditottam ki az autót olyan 40cm hó alol  :censored:
erre holnap is esik?  :cry:
qrva tél!  :censored:
Koma, nem hiolnap, hanem még ma, állítólag éjszaka 10 centi körül, holnap meg 10-30 centi körül. Már van a garázsok oldalában vagy 60 cm magas torlasz, még 30 centi havat igazán nem tudom, hogy hova teszek el. :hug:
Irigyellek benneteket, de frankón  :hug: ... Itt Pécsett még csak kb. 10 centinél tart. Pedig mennyire díjaznék annyit, amennyi Pesten van  :yes: ... Imádom, amikor már kaland, kihívás a közlekedés  :D
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

hnova

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 208
  • élőszövet a fémvázban
Re: Beszélgessünk
« Válasz #28532 Dátum: 2010.01.31 10:33:42 »
Kicsit olvass még :winkiss: Segítek: "CTS Corp, egy indianai központú amerikai cég"
Bocsesz, revidiálnom kell az álláspontomat, ezt az oldalt olvastam, csak a két betű nem szúrt szemet. :D :flowers:
ne magyarázkodj, ha Kolombusznak lehet akkor neked is :boat:
 :D
taaaaaavasz vááááááá  :tt1:

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Beszélgessünk
« Válasz #28533 Dátum: 2010.01.31 10:33:51 »
Ez nem semmi, rengeteg hó esett arrafelé, ehhez képest mi szerencsések vagyunk, itt alig esett valami.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #28534 Dátum: 2010.01.31 10:34:42 »
Nemcsak az eredetvizsgálat lett lehúzós már, eléggé lehetne vitatkozni a vagyonadó járművekre vonatkozó részén is, ugye hogy csak teljesítmény alapján értékelik. Ha már a lakásnál értékalapú szabályozást akartak, akkor racionálisabb lett volna így kezelni a járműveket is.
Ahogy már írtam, a teljesítmény-alapú adóztatás meglehetősen elterjedt dolog világszerte. Értékalapúról nem tudok, hogy bárhol is létezne - nem is lenne szvsz kivitelezhető egy ilyen gyorsan változó értékű dologra, mint egy autó.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Beszélgessünk
« Válasz #28535 Dátum: 2010.01.31 10:35:20 »
ne magyarázkodj, ha Kolombusznak lehet akkor neked is :boat:
 :D
Kijaz a Kolombusz? Nem valami tojás? :lol:
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #28536 Dátum: 2010.01.31 10:38:49 »
De baxus milyen Laguna az amelyik -már fékezve- valós 220-at megy :1eye:
Ezen én is csak néztem  :eek: ... Vmi chiptuning lehet a dologban.
Bakker, most olvasom csak a cikk címét  :sorcerer: ... Hogyaszondja "halálos tempó", micsoda hatásvadász baromság  :lol: ... Az ott egy 2x2 sávos, új építésű út, középen korláttal elválasztva - majdhogynem autópálya  :otlet: ! Ezen menni 220-al... Hát, nem mondom hogy nem sok, de a "halálos tempó" megfogalmazás hatalmas hülyeség.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Beszélgessünk
« Válasz #28537 Dátum: 2010.01.31 10:39:34 »
Ahogy már írtam, a teljesítmény-alapú adóztatás meglehetősen elterjedt dolog világszerte. Értékalapúról nem tudok, hogy bárhol is létezne - nem is lenne szvsz kivitelezhető egy ilyen gyorsan változó értékű dologra, mint egy autó.
De nem lehetne ehhez pl. az Eurotax-ot alapul venni? Egy lakás értékét sem könnyebb megbecsülni, szerintem ott sokkal több tényező befolyásol. Meg talán az sem mindegy, hogy egy zöldséges árut cipel egy 20 éves mergán, aminek az értéke már sehol sincs, vagy adott egy 10 milla feletti új autó, amely után meg nem kellene fizetni.
Én egy olyat tudnék még elképzelni, hogy a teljesítmény alapú számolás maradna, csak az évek egy korrekciós szorzót jelentenének, hiszen ahogy öregszik, csökken az értéke.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #28538 Dátum: 2010.01.31 10:41:07 »
fiatalok mi van akkor ha áttolatok egy félméteres hórakáson és belemegy a hó kipuba? az baj?
itt nálunk a hegyoldalban simán hólánccal járnak.
nekem is van gondolkodom h felrakom de a sima úton meg szétbarmolja a gumit?
Nem barmolja szét, ha nem mész vele többszáz km-t, és nem mész gyorsan (max 50).

A kipufogó meg kifújja szépen a belekerült havat, emiatt nem kell aggódni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #28539 Dátum: 2010.01.31 10:42:53 »
Én egy olyat tudnék még elképzelni, hogy a teljesítmény alapú számolás maradna, csak az évek egy korrekciós szorzót jelentenének, hiszen ahogy öregszik, csökken az értéke.
De hát, ha jól tudom, pontosan ez történik! A "büntetőadó" a normál gépjármű-adó alapján kerül kiszámításra (annak az összege beszorozva x-el, a teljesítmény függvényében) - az pedig annál kevesebb, minél öregebb a kocsi.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Re: Beszélgessünk
« Válasz #28540 Dátum: 2010.01.31 10:44:25 »
Nemcsak az eredetvizsgálat lett lehúzós már, eléggé lehetne vitatkozni a vagyonadó járművekre vonatkozó részén is, ugye hogy csak teljesítmény alapján értékelik. Ha már a lakásnál értékalapú szabályozást akartak, akkor racionálisabb lett volna így kezelni a járműveket is.
Erről már volt szó, - mondhatnám, hogy a vitatkozás kipipálva... - ez közel sem ilyen egyszerű. A járműveknél még nehezebb megállapítani a pontos forgalmi értéket, csak másképp nehéz, mint az ingatlanokét.
A járműveknél viszonylag pontosan belőhető a pillanatnyi piaci ár, csak éppen az folyamatosan változik (csökken), ráadásul éppen a nagyértékűek esetében nagyobb a csökkenés. Egy januárban még 20 milliót érő autó fél év múlva akár több millióval kevesebbet taksál, és akkor melyik  után kellene fizetni? A teljesítményadat viszont hivatalosan nem változik, és valljuk be, valahol (egy személygépjármű esetében ez nem a fellegekben lévő szám) egy határ felett tényleg feleslegesek a lóerők. Persze mindenki úgy gondolná meghúzni a vonalat, hogy ő még alá essen, de szerintem a 125kW nem egy valóságtól borzalmasan elrugaszkodott szám. (Tudom, lehetne azt mondani, hogy pl. a kg/LE arány is belejátszik, tehát nem mindegy, hogy egy 1200, vagy egy 2500 kg-os autót hajt ekkora teljesítményű motor, de igazságos rendszert nem lehet kitalálni - tény, hogy nem ez a mostani áll hozzá a legközelebb.)
Az ingatlanoknál meg a piaci értéket nehéz belőni (itt is az értékkel arányosan nő a nehézség mértéke), maga az ár tk. elég stabil. De lenne rá módszer, hogy lehetne mégis okosabban. Dániában bemondásra kell fizetni, olyan érték után, amit mondasz róla. DE. Ezt írásban rögzítik, és ha el akarod adni, az államnak elővételi joga van rá az általad "becsült" értéken.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Re: Beszélgessünk
« Válasz #28541 Dátum: 2010.01.31 10:47:52 »
Hogyaszondja "halálos tempó", micsoda hatásvadász baromság  :lol: ... Az ott egy 2x2 sávos, új építésű út, középen korláttal elválasztva - majdhogynem autópálya  :otlet: ! Ezen menni 220-al... Hát, nem mondom hogy nem sok, de a "halálos tempó" megfogalmazás hatalmas hülyeség.
Azért nem feltétlenül, ha ilyen tempóval ütközik, abból nehéz élve kijönni. Meg aztán nem látszik jól a fotón, milyen időjárási körülmények közt készült.
music     

hnova

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 208
  • élőszövet a fémvázban
Re: Beszélgessünk
« Válasz #28542 Dátum: 2010.01.31 10:53:04 »
vagyonadóval az a baj hogy a választási lehetőséget nem veszi figyelembe. az hogy a már eleve adózott jövedelmemet mire fordítom, a seggére verek a félkarúnál vagy kuporgatom és ÉPÍTEK valamit, ez legyen már az én döntésem. a társadalom éppen akkor lehetne motiválva ha fordítva vennék figyelembe, "büdös hulladék autód van? akkor fizess!" "kicsi a házad? ha szerzel nagyobbat, újabbat akkor kevesebbet fizetsz! "
a másik hogy az önkormányzat most is beszedi a súlyadó helyett, akkor döntsék már el kié legyen a lóerő.
taaaaaavasz vááááááá  :tt1:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #28543 Dátum: 2010.01.31 10:54:02 »
Azért nem feltétlenül, ha ilyen tempóval ütközik, abból nehéz élve kijönni. Meg aztán nem látszik jól a fotón, milyen időjárási körülmények közt készült.
Annyi látszik, hogy nappal van és száraz az út.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Beszélgessünk
« Válasz #28544 Dátum: 2010.01.31 10:55:58 »
Én egy olyat tudnék még elképzelni, hogy a teljesítmény alapú számolás maradna, csak az évek egy korrekciós szorzót jelentenének, hiszen ahogy öregszik, csökken az értéke.
De hát, ha jól tudom, pontosan ez történik! A "büntetőadó" a normál gépjármű-adó alapján kerül kiszámításra (annak az összege beszorozva x-el, a teljesítmény függvényében) - az pedig annál kevesebb, minél öregebb a kocsi.
Igazad van, közben megtaláltam, valóban van az alap teljesítményadó, amely összege évcsoportok szerint változik, csökken, és ez van felszorozva.  :flowers:
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive