Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 7247704 alkalommal)

0 Felhasználó és 20 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26347
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27735 Dátum: 2010.01.03 14:41:51 »
Elolvastam és még mindig olcsóbbak a webáruházak.
Nem mindegyik, de a legolcsóbb áron az esetek nagy részében webáruházban lehet vásárolni.
music     

tutinet

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27736 Dátum: 2010.01.03 15:05:46 »
Ebben az esetben nem jonne meg  a kedve a fogyasztosdihoz. A tesztek alapjan meglepoen sokat fogyaszt :(
Hol láttál ilyen tesztet? Én ugyan Yaris-t próbáltam ki ilyen motorral, ott a fogyimérő szerint jobb volt mint az 1.3-as. Az Auris nagyobb kasztni, de ott meg az 1,4-essel kéne összehasonlítani.

Azért is érdekes , mert többen itt a fórumon pl. (Tamás69 is) akik vezettek 1.4-es és 1.6-os Corollát, egyöntetűen azt mondták, hogy az 1.6-al még jobb fogyikat lehetett kihozni, mint az 1.4-el mert a nyomatékosabb motorral takarékosabban lehetett eljárni. Sőt ExTSityu a TS Corollával 1.8-as motor 6.9-es fogyit is kihozott vegyesen.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26347
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27737 Dátum: 2010.01.03 15:16:36 »
Egy másik topikban vetődött fel, itt reagálok rá.
A moderálásról.
Szerintem a moderálásnak két célja van. Egyik, hogy meg tudjunk felelni saját etikai szabályzatunknak, azaz a fórumban ne legyenek (maradjanak) olyan hozzászólások, amelyek e szabályzat szerint nem lehetnének ott. Ezt a célt szolgálja a törlés.
A másik, hogy elejét vegyük, a jövőben hasonló hsz.-ok szülessenek. De ha ez utóbbit nem tesszük nyilvánossá, (azaz a többi fórumozónak fogalma sincs arról), hogy mancipanci azért nincs X ideig a fórumon, mert irgumburgumot szabtak ki rá, akkor ez a második cél nem érvényesül, ergo nem lesz visszatartó erő, és éppen mi magunk vesszük azt el.

A döntéseket pedig teljesen értelmetlen vitatni, visszavonva úgysem lesznek. (Tizenegyes az, amit a bíró megad.)
music     

tutinet

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27738 Dátum: 2010.01.03 15:20:15 »
Elolvastam és még mindig olcsóbbak a webáruházak.
Nem mindegyik, de a legolcsóbb áron az esetek nagy részében webáruházban lehet vásárolni.

Egyetértünk ! :clap:
Egyébként aki esetleg nem tudná: a 3 napos bármikor visszavihetem szabály már nem él. CSak akkor vesznek vissza valamit ha nem jó, ha csak nem tetszik akkor nem. A webáruháznál viszont IGEN :

"Megrendelése során Ön élhet a 17/1999. Kormányrendeletben részletesen rögzített feltétel nélküli elállási jogával. Ha el szeretné olvasni a törvény szövegét, kattintson ide. Ön a szerződéstől az áru átvételét követő nyolc munkanapon belül indoklás nélkül elállhat. Ebben az esetben az Eladó köteles a Vevő által kifizetett összeget haladéktalanul, de legkésőbb az elállást és az áru visszaszolgáltatását követő harminc napon belül visszatéríteni. Figyelem! A Vevő viseli az elállási jog gyakorlása miatt az áru visszaszolgáltatásával kapcsolatban felmerült költségeket."

Magyarul 8 napon belül bármikor visszaviheted a cuccot és még indokolni sem kell, miért. Vissza kell adják a pénzt.
Ez egy MM_ben már nem lehet megcsinálni.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9397
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27739 Dátum: 2010.01.03 15:23:26 »
Egyetértek music márkatárssal.
(több mint 3 éve moderálom az OFFos fórumot és ott bevált, nyilvános, tiszta, visszaduma nincsen)

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27740 Dátum: 2010.01.03 15:28:06 »
Egy másik topikban vetődött fel, itt reagálok rá.
A moderálásról.
...
A döntéseket pedig teljesen értelmetlen vitatni, visszavonva úgysem lesznek. (Tizenegyes az, amit a bíró megad.)
Csak egy kérdés....mi van akkor ha "hü.lye a bíró"?? :D  :1eye: :whistling: [rohog]
Bocsi de nem hagyhattam ki! :D
« Utoljára szerkesztve: 2010.01.03 15:29:44 írta szkaresz »

tutinet

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27741 Dátum: 2010.01.03 15:29:12 »
iQ az inkabb a gazdag emberek játékszere.

Akkor itt nincsenek gazdagok.  :flowers:

Én úgy tudom inkább nőknek találták ki akik a fejlett nyugati országokban nem dolgoznak mert a férj pl. mérnökként vagy orvosként keres annyit, hogy elég és a nők , feleségek ott otthon vannak intézik az ügyeket és nekik az IQ jó lehet boltba rohangálni meg 1 gyereket hurculászni pl. meg ilyenek.....Vagy egyetemista lányuk kap egy IQ-t, hogy ne kelljen tömegközlekednie és eljusson iskola után teniszre, fittneszre meg moziba is és hamar hazaérjen stb.....


tutinet

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27742 Dátum: 2010.01.03 15:33:23 »
(több mint 3 éve moderálom az OFFos fórumot és ott bevált, nyilvános, tiszta, visszaduma nincsen)

 :eek:

Az OFF-os fórumot Kleingy és music moderálja. vagy rosszul tudom ?

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9397
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27743 Dátum: 2010.01.03 15:37:29 »
(több mint 3 éve moderálom az OFFos fórumot és ott bevált, nyilvános, tiszta, visszaduma nincsen)

 :eek:

Az OFF-os fórumot Kleingy és music moderálja. vagy rosszul tudom ?
Akkor így: ...moderálom az OFFos autóm fórumát....
OK?  :flowers:

Satriani

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27744 Dátum: 2010.01.03 15:42:17 »
A moderálásról.

Ide írtam pár sort: http://forum.toyotaclub.hu/index.php?topic=11.msg298716#msg298716

A döntéseket pedig teljesen értelmetlen vitatni, visszavonva úgysem lesznek. (Tizenegyes az, amit a bíró megad.)

Tizenegyest ugyan nem, de piros ill. sárga lapokat bizonyos ligákban simán eltörölhetnek, ha a videós visszajátszás a bíró hibáját tárja fel...

Kasu

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 680
  • Gas pedal fuck3r |Carina E fanatic
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27745 Dátum: 2010.01.03 15:56:59 »
Egy másik topikban vetődött fel, itt reagálok rá.
A moderálásról.
...
A döntéseket pedig teljesen értelmetlen vitatni, visszavonva úgysem lesznek. (Tizenegyes az, amit a bíró megad.)
Csak egy kérdés....mi van akkor ha "hü.lye a bíró"?? :D  :1eye: :whistling: [rohog]
Bocsi de nem hagyhattam ki! :D

:DDDDDDDD
hangosan felröhögtem:DDDDDDDDDD
egy állat vagy :DD:D

Pártatlan maradok:P Csak a poénon nevettem:DD:DD

Satriani

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27746 Dátum: 2010.01.03 16:01:00 »
Szerinted az IQ-t veszik ???
Én még nem láttam az utcán 1-et sem pedig nem most kezdték árulni.
Az ára miatt bukta lesz belőle. Majdnem egy Auris is kijön az árából nem beszélve egy Yarisról.

Buktak már meg jó autók a piacon. Az iQ-t ilyen árral nyilvánvalóan nem tömegterméknek szánták. Hogy szerintem vagy szerinted mennyire fogy, az nem releváns; azt viszont jó lenne tudni, mennyit terveztek belőle eladni, és ez mennyire teljesült.

Az eladási adatoktól függetlenül az iQ szerintem most magasan a Toyota legjobb autója, az egyetlen, aminek nincs igazi versenytársa a saját kategóriájában. Király gép, simán elfogadnám. Igaz, ennyit nem fizetnék érte, mert nem tehetem meg.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26347
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27747 Dátum: 2010.01.03 16:05:09 »
"Megrendelése során Ön élhet a 17/1999. Kormányrendeletben részletesen rögzített feltétel nélküli elállási jogával. Ha el szeretné olvasni a törvény szövegét, kattintson ide. Ön a szerződéstől az áru átvételét követő nyolc munkanapon belül indoklás nélkül elállhat. Ebben az esetben az Eladó köteles a Vevő által kifizetett összeget haladéktalanul, de legkésőbb az elállást és az áru visszaszolgáltatását követő harminc napon belül visszatéríteni. Figyelem! A Vevő viseli az elállási jog gyakorlása miatt az áru visszaszolgáltatásával kapcsolatban felmerült költségeket."

Magyarul 8 napon belül bármikor visszaviheted a cuccot és még indokolni sem kell, miért. Vissza kell adják a pénzt.
Mintha valami olyasmi is lenne, hogy "bontatlan csomagolásban". ;)
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26347
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27748 Dátum: 2010.01.03 16:06:56 »
Csak egy kérdés....mi van akkor ha "hü.lye a bíró"?? :D  :1eye: :whistling: [rohog]
Bocsi de nem hagyhattam ki! :D
Virtuálisan megverheted - de csakis az etikai szabályzat adta kereteken belül... :tt2:
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26347
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27749 Dátum: 2010.01.03 16:09:49 »
Akkor itt nincsenek gazdagok.  :flowers:
Figyelj, ez minden modellnél így van. Amikor megjelenik újonnan, csak telnek a hónapok, és alig-alig látsz belőlük. Ez csak azért van, mert a részarány a teljes kocsiparkhoz képest minimális. És ez tényleg rétegmodell lesz. A Smart sem nevezhető általánosnak az utcaképben, pedig már hány éve is létezik? Egyébként már 3 iQ-t láttam, utcai forgalomban, pedig nem autózom sokat.
music