Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 7247602 alkalommal)

0 Felhasználó és 11 vendég van a témában

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27720 Dátum: 2010.01.03 11:37:42 »

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27721 Dátum: 2010.01.03 11:41:06 »
A fűnyírók benzinesek :whistling: :ph34r: :devil:
Ezért csodálkoztam, hogy milyen fűnyíróról beszélsz? ;)
De legyen, van benne 1,33-as motor is. Gondolom, nem kell magyaráznom, hogy viszi azt a kicsi kasznit... :whistling:
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27722 Dátum: 2010.01.03 11:47:29 »
http://www.langlovagok.hu/kepek/2010/kelethir/100102_nyirlovosuzuki/eredeti/100102_nyirlovosuzuki_06.jpg
ha jól látom ez nyári gumi.....ilyen időben tökéletes nem??  :wacko:
Lehet az, csak megfelelő tempót kell hozzá választani. :hmmmm:
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

pzs

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27723 Dátum: 2010.01.03 12:00:21 »
A fűnyírók benzinesek :whistling: :ph34r: :devil:
Ezért csodálkoztam, hogy milyen fűnyíróról beszélsz? ;)
De legyen, van benne 1,33-as motor is. Gondolom, nem kell magyaráznom, hogy viszi azt a kicsi kasznit... :whistling:

Ebben az esetben nem jonne meg  a kedve a fogyasztosdihoz. A tesztek alapjan meglepoen sokat fogyaszt :(

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27724 Dátum: 2010.01.03 12:20:31 »
Ebben az esetben nem jonne meg  a kedve a fogyasztosdihoz. A tesztek alapjan meglepoen sokat fogyaszt :(
Hol láttál ilyen tesztet? Én ugyan Yaris-t próbáltam ki ilyen motorral, ott a fogyimérő szerint jobb volt mint az 1.3-as. Az Auris nagyobb kasztni, de ott meg az 1,4-essel kéne összehasonlítani.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27725 Dátum: 2010.01.03 12:25:06 »
Az Auris nagyobb kasztni, de ott meg az 1,4-essel kéne összehasonlítani.
Az Aurisban ez a motor az a5 tesztjen 7 liter alatt evett  :excl:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27726 Dátum: 2010.01.03 12:25:51 »
Az Auris nagyobb kasztni, de ott meg az 1,4-essel kéne összehasonlítani.
Az Aurisban ez a motor az a5 tesztjen 7 liter alatt evett  :excl:
Most találtam meg: teszt
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

pzs

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27727 Dátum: 2010.01.03 12:35:10 »
Ebben az esetben nem jonne meg  a kedve a fogyasztosdihoz. A tesztek alapjan meglepoen sokat fogyaszt :(
Hol láttál ilyen tesztet? Én ugyan Yaris-t próbáltam ki ilyen motorral, ott a fogyimérő szerint jobb volt mint az 1.3-as. Az Auris nagyobb kasztni, de ott meg az 1,4-essel kéne összehasonlítani.

Nem a motorra gondoltam, hanem konkretan az IQ-ra ezzel a motorral. Arra viszont nem emlkeztem, hogy CVT valto volt a tesztelt autban... Akarhogyan is nezzuk ezek az ertekek TS Yaris I fogyasztasat is tulszarnyaljak...  :clap:

"A gázpedálnak ugyanis két állása van, egy vánszorgó és egy "mindent bele", olyan nincs, hogy csak úgy lazán, könnyedén és dinamikusan haladok a forgalommal. Vagy forgalmi akadály vagyok (ekkor szolid vigaszként felgyullad egy eco lámpa is), vagy megyek, ahogy a csövön kifér. Ebben csak az a kellemetlen, hogy a CVT váltó miatt felmegy a fordulatszám úgy 5000-ig, ahol stabilan áll, mint a cövek, de közben az autó olyan hang kíséretében kezd el szaporán gyorsulni, mintha egy komplett varrónő-hadosztály dolgozna az új kollekción éppen a fülem mellett. Iszonyúan hangos. Ennél nagyobb gond, hogy ekkor bizony fogyaszt is az autó rendesen. Ha a sofőr a gázpedál két állása közül az emberhez méltóbbat választja, városban simán legurul 9 liter is az automata miniautó torkán, az "über economy sehogy sem megy állásban" pedig 5,9 litert kért az autó. Ebből jött össze a 7,5 literes tesztátlag, ami nagyon sok egy ekkora kocsitól, még az automataváltó és a teljesítmény ellenére is. Főleg, hogy városban, ami a kocsi elődleges terepe, nehéz 8,5 liter alá vinni azt a fránya fogyasztást. Maguk a toyotások sem értik, hiszen ez a motor még a nagyobb Yarisban és Urban Cruiserben is kevesebbet fogyaszt, úgyhogy az 1,33-as iQ étvágya tényleg igazi rejtély. Kéziváltóval biztosan klasszisokkal jobb, bár én akkor is inkább az 1 literes motorral kérném: ebbe a kocsiba az is elég, azzal ráadásul még olcsóbb és takarékosabb is az autó."

A tesztitt talalhato.

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27728 Dátum: 2010.01.03 12:40:09 »
Nem a motorra gondoltam, hanem konkretan az IQ-ra ezzel a motorral. Arra viszont nem emlkeztem, hogy CVT valto volt a tesztelt autban... Akarhogyan is nezzuk ezek az ertekek TS Yaris I fogyasztasat is tulszarnyaljak...  :clap:

A tesztitt talalhato.
Aha, hát ez tényleg, de ha így működik minden CVT-s IQ, akkor az így nem jó. Persze hogy ilyen üzemmódban ilyen sokat fogyaszt, ha ezen nem változtatnak, akkor így eladhatatlan lesz és inkább a manuálváltós, kisebb motort fogják választani.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Kasu

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 680
  • Gas pedal fuck3r |Carina E fanatic
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27729 Dátum: 2010.01.03 14:19:26 »
iQ az inkabb a gazdag emberek játékszere.

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27730 Dátum: 2010.01.03 14:29:32 »
Hehh azért furcsán nézne ki h én a 18 életévemmel bemennék vacilálni a kereskedésbe. :D
Lehet hogy egy IMÁDOMATOYOTÁTHAGYMENJEKEGYKARISTOT-al jobban járnék :D
Én Off Kia Cee'd 1,6 CRDi-t mentem hivatalosan tesztvezetni. Annyi nép volt mint a fene,aki vezetni akart ezért nekem csak vmi szervíz vezető emberke jutott. Nézegetjük az 1,4es Ceed't hát hogy ez húú meg háá. Nah és mondom , a dízel? Hát az nagyon erős ám (hangsúlyán kb azt lehetett érezni,h jajj kisp@cs el fog ez ragadni téged), 116 lóerő meg...
nah akkor közbevágtam ... meg xyz nyomatékú...
-Nah látom,olvasta a katalógust.
-Jah,meg még egy pár tesztet róluk.
-Nah akkor menjünk vele
:)

de az Auris-t is voltam tesztvezetni mikor jött belőle az Aquatis felszereltség.Rövid várakozás után már mentem is vele kb 15km-t. Mondjuk biztos örültek,hogy Avensis-el gördültem be :)
« Utoljára szerkesztve: 2010.01.03 14:31:04 írta Myko »
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26347
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27731 Dátum: 2010.01.03 14:32:42 »
A Saturn és a Media egy cég, és figyelnek egymás akcióira. ;) Másik tévét nyilván a Media adott hasonló árkülönbséggel, csak te pont nem azt nézted ki.
Még mielőtt félreérthető leszek, természetesen egyikben sem vettem ilyesmit... ;)
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26347
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27732 Dátum: 2010.01.03 14:34:01 »
Magyarul mégis marketing kérdése: érdekeltté kell tenni a "nagy embereket". Kovács Gábor mondjuk igen sokat költ a művészetekre (lásd Kogart), hasonló mecénást kéne találni.
Igen, de ő csak a kortárs művészetet támogatja. Hasonlóak meg nincsenek, vagy ha vannak, az baromság - lásd pl. Prima primissima díj.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26347
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27733 Dátum: 2010.01.03 14:37:07 »
Olcsó poén volt az is, mikor 1-2 éve a "fukar bolt" azt reklámozta, hogy olcsóbb a "hülyékénél" aztán kiderült, hogy ugyanaz a tulaj.
Ugyanaz a tulaj, na és? A két áruházlánc ettől még nem egyforma. Az Audi meg a Skoda is egy cég, mégsem ugyanazt gyártják.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26347
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27734 Dátum: 2010.01.03 14:40:26 »
Én ma megyek Budaörsre a MédiaMarktba, mert behalt a GPS-em szivargyújtóra csatlakoztatható töltője. A mosógépemet és a hűtőket meg az electro wordben vettem. 
Egyik rokonomék az EW-ben szinte törzsvásárlók, ismerik név szerint az eladókat. A múltkor vettek valamilyen konyhai gépet, a polcon kiírt ár - 30%-ért.
music