Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 7238109 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27630 Dátum: 2010.01.02 14:42:43 »
Idézet
Elfogadom, hogy így látod. Én ha tehetem a jövőben, szeretném kihagyni az öreg autókat az életemből napi használat szinten.
"Így látom"? Évtizedes, és több százezer kilométeres tapasztalat alapján beszélek.
OK, de azért abban nincs vita, hogy egy 2-3éves Toyota-val kevesebb gond van üzemszinten, mint egy 15-20évessel, ugye? Na meg te nem is vagy átlag felhasználó. Amíg nálad valami kis akármi tönkremegy az egyik kocsin, a másikkal elmész a bontóba, és még aznap kicseréled. Ugyan ezt egy 1 kocsival rendelkező mondjuk átlag 50éves nő nem tudja véghezvinni.
« Utoljára szerkesztve: 2010.01.02 14:44:14 írta Palaczk »

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27631 Dátum: 2010.01.02 14:47:29 »
Ez így van. Ugyanakkor a személyes értékrendem szerint baromi drágák lettek az új autók. Amikor egy jól felszerelt dízel Astra 7M, van Avensis 10M felett, vagy akár a 9,5M-s csúcs III-as Prius is. Ennyit egész egyszerűen nem érnek ezek az autók. Nekem. /tudom, az utolsó mondat a kulcs/
A probléma ott van, hogy 2 évesen a fenti autók a fenti áraknak a felét fogják érni. Ha mondjuk 10% alatti lenne az évi értékvesztés, akkor még csak-csak megérné annak, akinek van ennyije rá.
Akkor meg fogja érni ilyen fiatal autókat venni, de ki lesz az, aki ekkora bukással fog megszabadulni tőle....
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27632 Dátum: 2010.01.02 14:47:59 »
Ákos2004

Két autóm alig több, mint egy éve van. Na, nem mintha valóban így lenne, hogy amíg az egyik áll, addig a másikkal tudok bontóba rohangálni. Szép is lenne.

Te pedig eredetileg nem azt állítottad, hogy egy 15-20 éves Toyotával több gond van, mint egy 2-3 évessel; ha ezt állítottad volna, nem is szólok semmit, hisz ez magától értetődő, bár a különbség kisebb, mint amit elhinnél. De nem, te azt állítottad, hogy az öreg autó napi használata egyet jelent a folyamatos aggódással, kiadásokkal, szerelőhöz mászkálással. Amiben egyáltalán nincs igazad, de részemről itt a pont, eszem ágában sincs vitába bonyolódni veled.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27633 Dátum: 2010.01.02 14:49:08 »
Egy dolgot kell elfogadni az öreg autókkal kapcsolatban: a "jó állapot" teljesen más értelmet nyer - mondjuk - 10 év fölött, mint 1-2 évesen. Igen, öregszenek a műanyagok, a gumialkatrészek. Igen, vannak karcok a fényezésen. Igen, már nem feltétlenül hozza a kocsi  a gyári végsebességet.
Én apám Fastra 1,6 8v-jét kaptam meg, amiben volt kb 130 000km, 13éves volt akkor, és végig fűtött garázsban állt. Szerintem az F astra 1,6 8v nem volt egy rossz széria, mégis sokat szívtam vele. Ha lesz pénzem, vagyis meg tudom fizetni, én olyan kocsira vágyom, amiben csak olajat kell cserélni, meg néha fékbetétet. A napi használatban az öregeket meg meghagynám másnak  :flowers:

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27634 Dátum: 2010.01.02 14:52:19 »
Egy dolgot kell elfogadni az öreg autókkal kapcsolatban: a "jó állapot" teljesen más értelmet nyer - mondjuk - 10 év fölött, mint 1-2 évesen. Igen, öregszenek a műanyagok, a gumialkatrészek. Igen, vannak karcok a fényezésen. Igen, már nem feltétlenül hozza a kocsi  a gyári végsebességet.
Én apám Fastra 1,6 8v-jét kaptam meg, amiben volt kb 130 000km, 13éves volt akkor, és végig fűtött garázsban állt. Szerintem az F astra 1,6 8v nem volt egy rossz széria, mégis sokat szívtam vele. Ha lesz pénzem, vagyis meg tudom fizetni, én olyan kocsira vágyom, amiben csak olajat kell cserélni, meg néha fékbetétet. A napi használatban az öregeket meg meghagynám másnak  :flowers:
Olyan autót még nem találtak ki, amiben csak ezeket kellene cserélni.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27635 Dátum: 2010.01.02 14:53:18 »
Kadett kb 20 évesen került hozzám, egészen 26 éves koráig szolgált. Összesen három alkalommal nem ültem bele nyugodtan: egyszer az önindító szivatott, szénkefe-csere kellett, másodszor a kisebbik üzemanyagszűrő eltömődött, de napokba telt rájönni, hogy egy 200 forintos alkatrész a baj, valamint egyszer szétesett az ablaktörlőm és nem tudtam vele hazamenni a szakadó esőben, ja és volt egy negyedik eset is, ami akksicserével végződött. Nagyon szerettem és bőgtem, mikor bontóba került.
         

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27636 Dátum: 2010.01.02 14:53:26 »
De nem, te azt állítottad, hogy az öreg autó napi használata egyet jelent a folyamatos aggódással, kiadásokkal, szerelőhöz mászkálással. Amiben egyáltalán nincs igazad,
Akkor annyit mondj, hogy miért ad a piac ezekért 3Ft-ot? ...tudom..mert az emberek hülyék, és úgy gondolkodnak mint én :flowers:

tutinet

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27637 Dátum: 2010.01.02 14:53:50 »
A Media Marktban rendszeresen alkudnak. Sógorom osztályvezető computer osztályon, tudna mesélni.

"Hülye aki ott vásárol" nem ez volt egy időben a szlogenjük ????  [rohog] [rohog]

Amúgy benéztem nemrég én is egybe már 1 éve nem voltam de mit mondjak egy darab elemet nem vennék meg ott.....ami az áraikat illeti.
2000 HUF-ért adnak egy 40 eres IDE kábelt pl..... Csak 4x annyi mint egy számtech boltban, nem is sok. Ez tényleg a hülyék vagy lusták boltja.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27638 Dátum: 2010.01.02 14:54:44 »
Olyan autót még nem találtak ki, amiben csak ezeket kellene cserélni.
Egy jobban sikerült e12-es példányban nem kell nagyon mást cserélni 7-8éves koráig szvsz.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27639 Dátum: 2010.01.02 14:56:21 »
Kadett kb 20 évesen került hozzám, egészen 26 éves koráig szolgált. Összesen három alkalommal nem ültem bele nyugodtan: egyszer az önindító szivatott, szénkefe-csere kellett, másodszor a kisebbik üzemanyagszűrő eltömődött, de napokba telt rájönni, hogy egy 200 forintos alkatrész a baj, valamint egyszer szétesett az ablaktörlőm és nem tudtam vele hazamenni a szakadó esőben, ja és volt egy negyedik eset is, ami akksicserével végződött. Nagyon szerettem és bőgtem, mikor bontóba került.
Nekem is hasonló dolgaim voltak az astrával....generátor, ablaktörlő meg még sorolhatnám...csak nekem ez ma már nem szívesen férne bele....öreg vagyok ehhez, fiatalabb koromban ugye más volt.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26346
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27640 Dátum: 2010.01.02 14:58:54 »
Olyan autót még nem találtak ki, amiben csak ezeket kellene cserélni.
Egy jobban sikerült e12-es példányban nem kell nagyon mást cserélni 7-8éves koráig szvsz.
Egy jobban sikerült bármiben nem kell. A Toyota annyival jobb e téren, hogy arányaiban több a jobban sikerült. De amelyik nem az, ott lesz gond.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26346
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27641 Dátum: 2010.01.02 15:02:27 »
Kadett kb 20 évesen került hozzám, egészen 26 éves koráig szolgált. Összesen három alkalommal nem ültem bele nyugodtan: egyszer az önindító szivatott, szénkefe-csere kellett, másodszor a kisebbik üzemanyagszűrő eltömődött, de napokba telt rájönni, hogy egy 200 forintos alkatrész a baj, valamint egyszer szétesett az ablaktörlőm és nem tudtam vele hazamenni a szakadó esőben, ja és volt egy negyedik eset is, ami akksicserével végződött. Nagyon szerettem és bőgtem, mikor bontóba került. 
Nekem is hasonló dolgaim voltak az astrával....generátor, ablaktörlő meg még sorolhatnám...csak nekem ez ma már nem szívesen férne bele....öreg vagyok ehhez, fiatalabb koromban ugye más volt.
Nálunk 13 éves koráig volt egy F Astra, az első 3 évben apósomé volt, aki akkor még nem volt az apósom, (és nem emiatt lett az), de ezalatt az idő alatt 2 olyan dolog volt, ami nem normális: még az első évben a vészvillogó gombot kellett cserélni (típushiba volt), 12 éves korában a szerviz kérésem nélkül kicserélte a hátsó ablakspricc karját, állítólag nem működött. Ezt leszámítva semmi baja nem volt, 13 évesen adtam el 99ezer km-rel. (Az utolsó években családi okok miatt alig ment, a km tényleg ennyi volt.)
music     

Satriani

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27642 Dátum: 2010.01.02 15:06:40 »
Hogy egy másik klasszikus weboldalról idézzek, "aki a Saturnban vásárol, az sikeres ember nem lehet." Kis utánajárással itthon is találhatott volna ennyiért ugyanolyat. Amikor mi vettük a tv-nket - igen, LCD, és nem hitelre... - akkor a MM-ban 100.000Ft-tal(!!!) több lett volna ugyanaz a tv. (249 vs. 349)

A Saturn és a Media egy cég, és figyelnek egymás akcióira. ;) Másik tévét nyilván a Media adott hasonló árkülönbséggel, csak te pont nem azt nézted ki.

Satriani

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27643 Dátum: 2010.01.02 15:07:50 »
Nem ezen múlik, hanem azon, hogy a gazdaságilag és/vagy politikailag tehetős embereket érdekli-e. Nos, nem érdekli...

Magyarul mégis marketing kérdése: érdekeltté kell tenni a "nagy embereket". Kovács Gábor mondjuk igen sokat költ a művészetekre (lásd Kogart), hasonló mecénást kéne találni.

Satriani

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27644 Dátum: 2010.01.02 15:11:33 »
"Hülye aki ott vásárol" nem ez volt egy időben a szlogenjük ????  [rohog] [rohog]

Amúgy benéztem nemrég én is egybe már 1 éve nem voltam de mit mondjak egy darab elemet nem vennék meg ott.....ami az áraikat illeti.
2000 HUF-ért adnak egy 40 eres IDE kábelt pl..... Csak 4x annyi mint egy számtech boltban, nem is sok. Ez tényleg a hülyék vagy lusták boltja.

...és azoknak a hülyéknek ill. a lustáknak is fölösleges oda bemenni, akik egy IDE kábel ára alapján ítélnek. ;) Mindig vannak olyan termékeik, amiket máshol elég nehéz lenne olcsóbban megvenni, lévén egy-egy termékből akkora tételben rendelnek, olyan áron, amivel más nem tud versenyezni. Egyébként meg nem nagyon vannak olyan helyek, ahol ennyi típusú tévé, DVD, hifi, háztartási kis- és nagygép, telefon (stb) ki van rakva közszemlére, fogdosásra, nyomkodásra, kipróbálásra.