Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 7207166 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27330 Dátum: 2009.12.28 23:12:06 »
Nekem ez egyáltalán nem tetszik. Ez megy a közéleti fórumokon is, és MINDIG anyázás a vége. Már itt is az lenne, ha nem törölgetünk közbe.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27331 Dátum: 2009.12.28 23:12:10 »
Nem értem, hogy mi a retket kell itt agonizálni, hogy hol jobb, meg, hogy kinek hány gyereke volt/van.
Nem mindegy? Adott egy egy helyzet, mindenkinek ebből kell a legjobbat kihozni.
Nem itt demagóg módon osztani az észt.

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27332 Dátum: 2009.12.28 23:13:09 »
Nekem ez egyáltalán nem tetszik. Ez megy a közéleti fórumokon is, és MINDIG anyázás a vége. Már itt is az lenne, ha nem törölgetünk közbe.
Kopik már a virtuális radír rendesen mi?? :D

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27333 Dátum: 2009.12.28 23:13:40 »
Te Misi! Nem kezdünk el valami tök másról beszélgetni?

Pl: milyen jót söröztünk mi ott abban a kis lezárt reggelizőben. Ja, és a néni SL Mergája se volt rossz. Meg kellett volna érte ajánlani az IS-t :devil:
Gabe 254.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27334 Dátum: 2009.12.28 23:14:42 »
Gondolom, kezd már unalmas lenni a példa, de nagyapámék gyerekeiből is kivétel nélkül egészséges felnőtt lett, és valamennyien egyetemi diplomát szereztek.
Az átkosban egyetemi diplomát sokkal könnyebb volt szegényként megszerezni, mint napjainkban. Tudom, mert Szüleim is így lettek orvosok. Semmijük sem volt (a szó szoros értelmében), az ösztöndíjból ettek, ruházkodtak, laktak a kollégiumban 6 évig, tényleg "csak" tanulniuk kellett. Ma azzal a háttérrel esélyük sem lenne.
A példa arról akart szólni, nem többről és nem kevesebbről, hogy egy, a maihoz képest összehasonlíthatatlanul kilátástalanabb és veszélyesebb helyzetben is vállaltak gyerekeket. sghu77 is leírta, hogy pont a jóléti államokban a legalacsonyabb a gyerekvállalási kedv (újabban). De úgyis hiába ragozom, süketek párbeszéde zajlik (ezt most úgy általában írtam, nem konkrétan neked).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27335 Dátum: 2009.12.28 23:14:54 »
Te Misi! Nem kezdünk el valami tök másról beszélgetni?

Pl: milyen jót söröztünk mi ott abban a kis lezárt reggelizőben. Ja, és a néni SL Mergája se volt rossz. Meg kellett volna érte ajánlani az IS-t :devil:

Komolyan gondolkoztam, hogy elkezdek tök más dolgokat belinkelgetni.
Most is inkább sörözni kéne.

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27336 Dátum: 2009.12.28 23:15:07 »
Inkább az a vicces, hogy hétfő éjjel ennyien fent vagyunk a fórumon és vadul vitázunk. Még a végén rekord látogatottságunk lesz a hónapban.  :D
Miért hétfő van??  [rohog] :devil:

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27337 Dátum: 2009.12.28 23:15:28 »
Mi ma már söröztünk (nekem doki írta elő).  :D
Majdnem lehidaltunk, amikor Szilvi közölte, hogy EZ az autó jött hozzánk nyitni. Mi meg vártunk egy öreganyót, aki bottal sántikál majd. Muhaha  :D
         

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27338 Dátum: 2009.12.28 23:16:11 »
A szén a periódusos rendszer egy kémiai eleme. Vegyjele C, rendszáma 6. A IV. főcsoportba, a nemfémek közé tartozik. Négy vegyértékű, a természetben nagy mennyiségben előforduló elem. Több allotróp módosulata is létezik: legjelentősebbek a grafit, a gyémánt és a fullerének.

Satriani

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27339 Dátum: 2009.12.28 23:16:45 »
Most is inkább sörözni kéne.

Én bekóláztam, azért nem tudok aludni.  :wacko:

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27340 Dátum: 2009.12.28 23:17:46 »
A helyi lakosság körében mitikus történetek élnek a tibeti nép eredetét tekintve. E történetek szerint, három bodhiszattva – Mandzsusri, Avalokitesvara és Vadzsrapáni – szállt le a Földre, és eldöntötték, hogy az addig ember által lakatlan területet benépesítik. Az egyik isten, Avalokitesvara (aki Tibet védőszentje is) hím majommá változott, majd ezt követően feleségül vett egy hegyi démont, akitől hat gyereke született: három fiú és három lány. E hat gyermektől származik Tibet népe.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27341 Dátum: 2009.12.28 23:19:27 »
Most is inkább sörözni kéne.

Én bekóláztam, azért nem tudok aludni.  :wacko:
Én a szokásos hibát követtem el. "Csak benézek egy percre" ...  :sorcerer: ... MOTHA FUKKA  :single fuck: :single fuck: :single fuck:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27342 Dátum: 2009.12.28 23:20:01 »
Earvin "Magic" Johnson Jr. (born August 14, 1959) is a retired American professional basketball player who played point guard for the Los Angeles Lakers of the National Basketball Association (NBA). After winning championships in high school and college, Johnson was selected first overall in the 1979 NBA Draft by the Lakers. He won a championship and an NBA Finals Most Valuable Player Award in his rookie season, and won four more championships with the Lakers during the 1980s. Johnson retired abruptly in 1991 after announcing that he had HIV, but returned to play in the 1992 All-Star Game, winning the All-Star MVP Award. After protests from his fellow players, he retired again for four years, but returned in 1996 to play 32 games for the Lakers before retiring for the third and final time.

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27343 Dátum: 2009.12.28 23:20:06 »
Mi ma már söröztünk (nekem doki írta elő).  :D
Majdnem lehidaltunk, amikor Szilvi közölte, hogy EZ az autó jött hozzánk nyitni. Mi meg vártunk egy öreganyót, aki bottal sántikál majd. Muhaha  :D
Tegnap én meg haver audiját kárpittisztítottam ....közben söröztünk meg grappa-t vedeltünk..persze nem az én ötletem volt,hanem az audi csomagtartójának ez gyári tartozéka :D....mondhatnám a végére folyott össze a szemem előtt minden!! Ma valahogy nem kell pia!! :D majd holnap..addig már csak 41 perc!!  [rohog]

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27344 Dátum: 2009.12.28 23:21:03 »
Túrós csusza

Hozzávalók (4 személyre):
50 dkg száraztészta
50 dkg tehéntúró
2 dl tejföl
10 dkg füstölt szalonna


A szalonnát vágd kis kockákra, s süsd ki a zsírját. A szalonnakockákat emeld ki, s a zsírba keverj 2 kanál tejfölt. A túrót morzsold szét villával, vagy kézzel. A tésztát főzd ki, majd forgasd bele a felforrósított tejfölös zsírba, - ha a tészta nem elég forró, melegítsd utána -, s keverd hozzá a túrót. (Ha már benne van a túró, nem tesz jót neki a melegítés!) A tálaláskor locsold meg a maradék tejföllel, s szórd rá a szalonnakockákat.

Ha juhtúróval készíted (abból 30 dkg-mal számolj), akkor nem kell tejföllel meglocsolni, viszont jó megszórni apróra vágott friss kaporral. Ha édesen készíted, vagy kerülöd a húsneműt, akkor szalonnazsír helyett forró, margarinos tejfölbe forgasd a tésztát, s ekkor természetesen a töpörtyű is elmarad.