Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 7188513 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27225 Dátum: 2009.12.28 19:00:14 »
A fényképeken én is azt láttam hogy téli gumi. Viszont az egyik képet nézve (noha ez találgatás) van egy elméletem. Arról a képről van szó, amelyik mutatja egyenesen az utat, meg van bójával jelölve ahol a padkára ment. Egyrészt látszik hogy az út menti fű fehér, deres. A jobb oldali sávban két csíkban fényes, mintha jeges, fagyott lenne, viszont közötte meg az út szélén tiszta. Lehet hogy ezen a száraz felületen haladt, de túl a szélén és ráment a padkára, onnan rántotta vissza a kormányt és csúszott keresztbe.

RIP
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27226 Dátum: 2009.12.28 19:17:03 »
Most kaptam idegsokkot... egyik tesómék kint élnek a finneknél....haza jöttek most márciusig,vettek egy házat,felújítják teljesen azt mennek vissza megint....na nem is ez a lényeg...csak mesélt pár dolgot.... amit aztán láttam is...fényképekkel bizonyítva....
Kint egy elég szép nem kicsi családi házban laknak.... minden villannyal megy....autók parkolója előtt mindenhol 220v és fűtés minden autó motorjához.azaz bedugod és melegszik az autó motorja és utastere....(állófűtés) ,(így sosincs hidegjárata az autónak) szauna minden házban,villannyal főzés,fűtés...stb stb....
nah....2 havonta... 38EURO azaz harmincnyolc euro villanydíjat fizettek úgy hogy 2 naponta
szaunáztak!! (itthon mi még villanybojler volt 29eFt-t fizettünk HAVONTA....most 17eFt)
 Kereset 2-3ezer euro/fejenként.... kaja nem drágább... az utolsó 20-ad rendű kavicsos út is kátyúmentes....de komolyan....ott az útépítés úgy néz ki...ahol építik...ott kinéznek egy hegyet ami útban van az útnak,azt ledarálják és abból lesz az út.... hótoló ott kétszer akkora mint nálunk,dupla eke rajt...és fémmel tolják rendesen,nem úgy mint nálunk hogy gumi a hóeke alja,és mégse mennek tönkre az utak....
Nincs adóbevallás....minden évben az apeh kiküldi hogy kell-e fizetned vagy nem....ők figyelik az összes számlád stb...és az alapján számolják ki,ha ügyesen csinálod nem kell befizetned semmit...
A miniszterelnököt....egy 3%-os áremelés után addig cseszegette a nép,még vissza nem tolták az árakat rendesen......
Ja a ráadás....az utolsó csóró nyugdíjas is megy évente 2-3szor "nyaralni"!!
azt hiszem rossz helyre születtem.....
« Utoljára szerkesztve: 2009.12.28 19:20:07 írta szkaresz »

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27227 Dátum: 2009.12.28 19:19:14 »
jól hiszed
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27228 Dátum: 2009.12.28 19:23:50 »
de ez még nem minden.....ott szó szerint nem látsz szemetet az utcán....a nyugdíjasokat megbecsüli az állam...segítik a gyerekeket,az időseket....ott 18éves életkor arról szól,hogy a gyerek elköltözik otthonról...amit az állam támogat,de még a bebútorozását a lakásnak is......arra van az ikea...ott vásárol az összes fiatal.....és azt támogatja az állam...(de csak az elsőt bútorozást)
A híradóban a "mitttomén" milyen lekvár receptjéről van szó meg hasonlók...nem úgy mint itt hogy uszítják a népet....vagy a tényleges dolgokról....
Jah plusz az északon a lappok arra kapnak havi 2-3e euro között hogy ne költözzenek délre,és őrizzék északon a hagyományokat,a szarvas tenyésztést,stb stb...
kicsit vérlázító az itteni helyzet ahhoz képest...... itt megmaradt tényleg a balkáni mentalitás....
« Utoljára szerkesztve: 2009.12.28 19:26:40 írta szkaresz »

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27229 Dátum: 2009.12.28 19:28:00 »
Ha nem lennék ilyen agyatlan földhözragadt, igazából én is rég leléptem volna és még csak nem is biztos, hogy túl messzire... csak hülye vagyok. Meg most már túl sok minden köt ehhez a nyamvadt országhoz.
         

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27230 Dátum: 2009.12.28 19:29:20 »
ezek után kicsit elgondolkodtam hogy ennek az államnak tényleg nem érdeke hogy itt fogja a népet hogy dolgozzon....kint a jó pénzeket megkeresik a magyarok,de elkölteni hazajönnek....abból meg ugye csak a bevétel van az államnak az áfa miatt...és még munkahelyteremtésre sincs gondja,meg az egyéb juttatásokra se..... mekkora üzlet vazze..... :censored:

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27231 Dátum: 2009.12.28 19:31:07 »
Ha nem lennék ilyen agyatlan földhözragadt, igazából én is rég leléptem volna és még csak nem is biztos, hogy túl messzire... csak hülye vagyok. Meg most már túl sok minden köt ehhez a nyamvadt országhoz.
ezzel én is így vagyok.....tesómnak volt esze és bátorsága hogy kimenjen a párjával együtt....nagynénémék németek és ők is kúúúva jól élnek....mondjuk ő már 40éve kint él....de még mikor Magyaro.-ra jön még mindíg azt mondja hogy hazajön!! :D

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27232 Dátum: 2009.12.28 20:49:54 »
Na jó, de a Finneket nem boldogította 50évig a nagy szovjet diktatúra, majd annak szellemi öröksége. Nálunk az energiaszolgáltatókat külföldi tőkések extraprofit reményében 3ft-ért felvásárolták, még szép hogy többet fizetsz mint a finnek. A befizetett adód útja lekövethetetlen, számlát elég ritkán adnak, erős a fekete gazdaság aránya, és az elmúlt 8évben baromi nagyra nőtt, megsokszorozódott az adósságállománya az országnak, aminek a kamataira is sok pénz megy el. Sosem hallottam annyi embertől, hogy el kell innen húzni a francba, mint az elmúlt 1-3évben.....mélyen vagyunk morálisan, strukturálisan, gazdaságilag stb. ...és még arról nem is beszéltél, hogy egy átlag finn hány évvel éli túl az átlag magyart.. 

TSityu

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27233 Dátum: 2009.12.28 21:01:07 »
...és még arról nem is beszéltél, hogy egy átlag finn hány évvel éli túl az átlag magyart... 

Hát az lenne az extra szo*ás, ha ilyen körülmények között 120 évig kéne élnem.  [rohog]

barna.czukor

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27234 Dátum: 2009.12.28 21:01:38 »
A szovjet "felszabadításunk" is sokban hozzájárult ahhoz, hogy ide jussunk.

De azért nem lehet mindent ugye rájuk kenni. Azóta eltelt 20 év. Mi már megszállás előtt is el voltunk 2 évszázaddal maradva. Mi a 19. században és a 20. század elején a földet túrtuk, mikor Angliában már túl voltak az ipari forradalmon 200 évvel azelőtt...

Az erkölcs és a morál az oka mindennek...

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27235 Dátum: 2009.12.28 21:35:00 »
...és még arról nem is beszéltél, hogy egy átlag finn hány évvel éli túl az átlag magyart... 

Hát az lenne az extra szo*ás, ha ilyen körülmények között 120 évig kéne élnem.  [rohog]
Bölcs Barátom!! :D  [rohog] [rohog] Kúúúvára igazad van!!  [rohog]

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27236 Dátum: 2009.12.28 21:38:03 »
A szovjet "felszabadításunk" is sokban hozzájárult ahhoz, hogy ide jussunk.

De azért nem lehet mindent ugye rájuk kenni. Azóta eltelt 20 év. Mi már megszállás előtt is el voltunk 2 évszázaddal maradva. Mi a 19. században és a 20. század elején a földet túrtuk, mikor Angliában már túl voltak az ipari forradalmon 200 évvel azelőtt...

Az erkölcs és a morál az oka mindennek...

Azért a második világháború előtt nem voltunk elmaradottak...
Pest bármelyik világvárossal felvette a versenyt, sőt.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27237 Dátum: 2009.12.28 21:41:32 »
azt hiszem rossz helyre születtem.....
Na ja, születhettünk volna Bangladesbe vagy Libériába vagy Türkmenisztánba is, az aztán mekkora királyság lenne  :yes: ;)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

barna.czukor

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27238 Dátum: 2009.12.28 21:42:29 »
azt hiszem rossz helyre születtem.....
Na ja, születhettünk volna Bangladesbe vagy Libériába vagy Türkmenisztánba is, az aztán mekkora királyság lenne  :yes: ;)
10 év múlva itt is Bangladesh lesz...

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27239 Dátum: 2009.12.28 21:44:28 »
áááh...nem kell 10 év azt tele lesz minden "etiópokkal" ilyen kaja árak mellett...na meg a többi.......