Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 7232731 alkalommal)

0 Felhasználó és 11 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #26850 Dátum: 2009.12.24 20:20:54 »
Folyamatosan enged. Nézd meg az E15-ös alap Corollát: ablakemelő, hőfokszabályzó, stb...
Ezek kiragadott példák. Egyelőre nem lehet statisztikailag alátámasztani, hogy több gond lenne az aktuális típusokkal. Ne felejtsük el, hogy mi most ezeket látjuk a jelenben, ezeknek a hibáival szembesülünk, ezekről hallunk. Fogalmunk sincs, milyen volt pl. egy E8-as újkorában. Azon kívül persze, hogy jóval kevesebb volt benne a hibaforrás, ami eleve nagyban befolyásolja a dolgot.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Beszélgessünk
« Válasz #26851 Dátum: 2009.12.24 21:05:38 »
Azt nem hiszem; inkább a meglévőknek kell olcsóbban szállítaniuk  ::) ... Eddig a beszállítók roppant elégedettek voltak a Toyotával mint üzletféllel (nyilván nem véletlenül; nyilván mert tisztességesen megfizette őket). Ez az, ami most majd valszeg változik kicsit  :whistling:
Te ennyire a színfalak mögé látsz.....hogy ismered egy globális autógyártó gigacég beszállítói elégedettségét, és a fizetési morált? Kicsit az cseng ki a megfogalmazásodból, hogy a 20Ft-os gombot a Toyota 30Ft-ért vette eddig ugyan attól a beszállítótól, amelytől ellenben a mazda meg az opel 20Ft-ért, de most már a Toyota is bekeményít, és ő is 20Ft-ért veszi meg.....kicsit így hangzott...

barna.czukor

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #26852 Dátum: 2009.12.24 21:18:27 »
Nem a hibastatisztikáról van szó.

Az E12-es ablakemelője nem lötyögött és volt normálisan festett piktogrammja is, nem ócska kopogós műanyag a műszerfala, a légbeömlőnél festett a nyitott-zárt piktogramm, nem undorító ócska műanyag a tekerője a fűtésnek és a váltógomb, színrefújt a kilincs és a tükör, az E15 kézifékén még az a krómfestett pöcök is ócska, gagyi hatást ad.


Én vezettem többször E15-öst, ismerem azt is, meg az előző kettőt is, mert mindegyik van. Azt tudom mondani, hogy a 6 éves E12-esünk különb, mint az egyik haveromék új E15-öse...

Ezek kézzel tapintható dolgok. Egy E12-est meg lehetett venni újonnan alapfelszereltséggel, míg az E15-öst nem, annyira fapados, ócska. Családom is nézte, hogy esetleg veszünk egy "új" Corollát, de nem tetszett nekik az alap, annyira rosszabb minőségre tapinthatóan. Azt persze már nem is mondom, hogy a fedélzeti mennyire gagyi lett az E11/12-eséhez képest, a km-óra meg okádék egyenesen...

Az ára pedig annyira magas az új kocsiknak, hogy nem csodálom, hogy nem veszik az emberek. 4 milla fölött van az 1.33 motoros új Corolla alapára, 4,6M az 1,6-os. Mi kaptunk 2 éve Avensis-re anno 4.6M-ért ajánlatot. Most meg egy Corolla annyi. És nem a full, csak az alap. Ezek után rohadjon is rájuk...
Az USA-ba ennyiért kapok simán egy fullos Camry-t, amin van ugye még haszon, itt meg lehúznak kegyetlenül.

Meg a használt ára is annyira lent van, hogy én tutira nem vennék új kocsit... E12-est 6 évesen kapni 1,5M-ért 1,6-os motorral, azt az E15-ös ugyan azt tudja vagy még rosszabb és újonnan meg 4M+. És az a 6 év marhára nem látszik meg a két kocsi között. Akkor lenne reális az új Cori ára, ha az 1.33-asban lenne minden az alapáráért kb.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Beszélgessünk
« Válasz #26853 Dátum: 2009.12.24 21:58:50 »
Ezek kézzel tapintható dolgok. Egy E12-est meg lehetett venni újonnan alapfelszereltséggel, míg az E15-öst nem, annyira fapados, ócska.

A sedané nincs meg, csak a wagoné és az 5-3 ajtósé (a sedané katalógusban van meg, 1 laposban nincs), de ott sincs érdemi eltérés. Nézd meg légyszi ennek az alapfelszereltségét és a mostaniét.
Tényleg kevesebb?


Az új motorokról, jobb törésbiztonságról és az árat érintő inflációról/gazdasági helyzetről most ne beszéljünk.

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #26854 Dátum: 2009.12.24 22:44:38 »
Aki használja,és foglalkozik az autóval az tudja hogy romlik a toyota minősége....ez tény!! a mai autók közel nem fognak annyit elmenni mint a régi "anyagból levő" autók!!
Aki forgalmazza az meg megint mást mond...
Ízlések és pofonok....de pofozkodjon más.....nekem a régebbiek jobban bejönnek..... egyedül nőből jobb a fiatalabb....(bár azt is megkérdőjelezném lassan :D )

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Beszélgessünk
« Válasz #26855 Dátum: 2009.12.24 22:50:49 »
Az új motorokról, jobb törésbiztonságról és az árat érintő inflációról/gazdasági helyzetről most ne beszéljünk.
Nem vezettem még Aurist/corra-t, de feltételezem jobb lett a váltó, és puhább a kuplung, meg még komfortosabb csendesebb a beltér, merevebb a kaszni, modernebb a belső/külső forma stb.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #26856 Dátum: 2009.12.24 22:58:50 »
Te ennyire a színfalak mögé látsz.....hogy ismered egy globális autógyártó gigacég beszállítói elégedettségét, és a fizetési morált? Kicsit az cseng ki a megfogalmazásodból, hogy a 20Ft-os gombot a Toyota 30Ft-ért vette eddig ugyan attól a beszállítótól, amelytől ellenben a mazda meg az opel 20Ft-ért, de most már a Toyota is bekeményít, és ő is 20Ft-ért veszi meg.....kicsit így hangzott...
Bingo. Szerinted miért jó a Bosch vagy a Valeo a Toyotában, és miért sokkal gyengébb mondjuk egy Seatban vagy Peugeot-ban? Mert előbbi többet fizet mondjuk egy gyújtótrafóért, és így jobb minőségűt kap. Egyébként meg nem kell ehhez a színfalak mögé látni, vannak erről nyilvános felmérések.
« Utoljára szerkesztve: 2009.12.24 23:00:59 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #26857 Dátum: 2009.12.24 23:04:39 »
Én vezettem többször E15-öst, ismerem azt is, meg az előző kettőt is, mert mindegyik van. Azt tudom mondani, hogy a 6 éves E12-esünk különb, mint az egyik haveromék új E15-öse...
Vicc. Én direkt az E12-essel mentem, mikor először ismerkedtem az új Corollával. A közvetlen összehasonlíthatóság érdekében. Teljesen légből kapott ez a dolog a húdenagy minőségi visszaesésről. Végképp nem beszélnék arról a rakás lényeges tényezőről (Misi felsorolt néhányat), amelyben jobb lett az új. Ami pedig a felszereltséget illeti, nézd meg, mi volt benne anno egy alap E12 Corollában, és mi van benne az újban. Gondolok itt a négy tekerős ablakos, 14-es virslikerekes, klíma nélküli stb. fapad E12-esre. Ha ehhez képest szerinted nem fejlődött az új, akkor passzolom a témát  :surrender:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #26858 Dátum: 2009.12.24 23:06:36 »
Aki használja,és foglalkozik az autóval az tudja hogy romlik a toyota minősége....ez tény!! a mai autók közel nem fognak annyit elmenni mint a régi "anyagból levő" autók!!
Ezt mondja minden autóbolond, sok-sok évtizede  ;) ... Mindig a régit dicsőítik. Ami az "anyagot" illeti, meg lehet nézni pl. azt a videót, amit nem olyan régen tettem föl a biztonság-topikban, a régi és az új Chevy ütközéséről... De azon sem agyalnék sokat, hogy egy '89-es vagy egy mostani Corollában karambolozzak-e  :whistling:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #26859 Dátum: 2009.12.24 23:13:38 »
az anyagot a tartósságra értettem...az tény hogy biztonság szempontjából fejlődik...fejlesztik ki az új anyagokat...stb...ki gondolta volna pár évvel ezelőtt hogy az acél lökösnél lesz biztonságosabb....??  és tessék itt a szénszálas üvegszálas valami!! :D
De a régiek már bizonyítottak hogy tartósak!! :D

barna.czukor

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #26860 Dátum: 2009.12.24 23:25:28 »
Vicc. Én direkt az E12-essel mentem, mikor először ismerkedtem az új Corollával. A közvetlen összehasonlíthatóság érdekében. Teljesen légből kapott ez a dolog a húdenagy minőségi visszaesésről. Végképp nem beszélnék arról a rakás lényeges tényezőről (Misi felsorolt néhányat), amelyben jobb lett az új. Ami pedig a felszereltséget illeti, nézd meg, mi volt benne anno egy alap E12 Corollában, és mi van benne az újban. Gondolok itt a négy tekerős ablakos, 14-es virslikerekes, klíma nélküli stb. fapad E12-esre. Ha ehhez képest szerinted nem fejlődött az új, akkor passzolom a témát  :surrender:
Az új biztonságosabb egy kicsivel, mert van benne még 5 légzsák, meg matricák, amikre manapság sok pontot adnak... Nagy különbség nincs e téren, ahogyan néztem.

A fater 2003-as Corija full alap volt:
- 15-ös kerék, nem 14-es: 195/60R15

- Első FULL AUTÓMATA ablak mindkét oldalon. Ami az újban nincs, csak a vezetőoldalon autómata és csak 1 irányban. A kapcsolóján nincs piktogramm és lötyögős... Ha ótómata kell, akkor vedd meg a 4-es szettet zsíros felárért... Ez is mocskos lehúzás.

- Klíma féláras volt, 100.000 Ft, de ez már a kiállított autók árába bele volt kalkulálva. Szinte mindenki klímával vette, de lehetőség volt anélkül is megvenni az autót.

- A régibe ugyanúgy volt ABS, szervó, centrálzár, stb. + színre fújt tükör és kilincs. Ez az E15-ös esetében a Luna csomagtól felfelé van így - mocskos lehúzás...

- A régi jobban megy és nem csak érzetre, hanem a gyári adatok szerint is


Az új nem halkabb, nem megy jobban, nem szebb belülről. Biztonságosabb, de nem sokkal és sokkal drágább. 5 milla, ami már nem bakelit teljesen belülről. Az alap váltógomb annyira igénytelen, hogy nincs rá szó...


De mindegy, nem muszáj egyet érteni. Nah, megyek az éjféli misére. Utána folyt. köv... :D

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #26861 Dátum: 2009.12.25 02:11:29 »
http://www.hasznaltauto.hu/auto/peugeot/406/peugeot_406_srdt_taxi_5-3492740
 :cry: :cry: :cry:
ez botrány...csonti hirdetője tutti zabál valamit...egyre jobban biztos vagyok bent!! :D ezt olvassátok el....ezen komolyan már majdnem sííírtam hogy lehet valaki ilyen hü.lye.....biztos segítséggel!! :D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #26862 Dátum: 2009.12.25 07:25:15 »
Utána folyt. köv... :D
Az részemről biztosan nem lesz, mert teljesen koncepciózusan állítod be a dolgokat a "mocskos lehúzás" jelszó alatt, nekem meg ehhez semmi kedvem.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #26863 Dátum: 2009.12.25 07:26:59 »
De a régiek már bizonyítottak hogy tartósak!! :D
Így van. Az újaktól meg ne vegyük ezt el, amíg nincs erről érdemi infónk.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Beszélgessünk
« Válasz #26864 Dátum: 2009.12.25 07:56:27 »
rakjuk be képeket a gagyi kezelőszervekről az új autók esetében. abban igaza van Barnának hogy az a krómozott ajtónyitó télleg übergáz
ami még megmaradt bennen az új yaris füéstekerőgombja..az is szörnyü..
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002