Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 7238515 alkalommal)

0 Felhasználó és 14 vendég van a témában

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Beszélgessünk
« Válasz #26775 Dátum: 2009.12.21 23:06:33 »
Részben van igazad. 1 kezemen meg tudom számolni, hogy amióta élek, Budapesten hányszor volt mínusz 15 környékén. Ebben nincs igazad. Abban igen, hogy ennél a pár alkalomnál nem volt ez probléma a BKV-nak.
A vasúti váltók mindig is befagytak ilyen hidegben, most annyi volt az újdonság, hogy nem a préri, hanem a főváros közepén.  
Hihetetlen vagy Music.....még talán a Bkv illetékesei is elismerik hogy a kispórolt, hiányos karbantartás, meg a magas átlagéletkor miatt adta meg magát a fél buszállomány,de  nem , te megmagyarázod, hogy ez így normális .......de feltételezem nem vártál reggel a mínuszokban 50percet a megállóban..... :surrender:

UI:
mondjuk nem tudom min csodálkozom, ha jól emlékszem te írtad még anno, hogy irtó jól mennek a dolgok Budapesten úgy általában...épül a világváros :cool2:
« Utoljára szerkesztve: 2009.12.21 23:09:38 írta Ákos2004 »

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #26776 Dátum: 2009.12.21 23:21:34 »
Most mit kötekszel  ::) ? music csak a hőmérséklettel kapcsolatos kijelentésemre reagált. Még oda is írta, hogy korábban az ilyen hideg nem okozott gondot a BKV-nak. Akkor most mi van? Mi a cél? Öncélúan ne gerjesszünk veszekedést, ha egy mód van rá :excl:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #26777 Dátum: 2009.12.21 23:22:50 »
utolsó mondat az ugye zűűűűd??:D

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #26778 Dátum: 2009.12.21 23:26:04 »
Nah hát hazaértem:)

Szkareszhez annyit hogy agyon kell venrni az ilyet....

Kuplungban pesten tudok ócsóbban egy dealertől akitől én is vettem kb 2hónapja az avensishez és aisin asco. Toyotánál 124ezret mondtak és én vettem 48ért.
A csere meg nekem 20volt de csak azért mert azt hitte a csávó hogy corolla és nem kell kiszedni a mocit. Dehát kikellett szedni szal necces volt de hát ő 20at mondott ennyit is kapott:)

A Budapest témakörhöz meg annyit hogy hányadék ami ittvan. A buszok totál dzsuvás leprásak, hideg van nyáron meg meleg mert hogy spórol a drájver. Az egész egy csövestanya mert mindenki beleszarik. Amikor meg minuszok vannak vagy szélsőséges dolog akkor mindjárt borul az egész mint a szarfos 30éves buszoknál. (...) meg nyilatkozza hogy sikernek tekinti hogy idén még 10db 4éve forgalomból kivont buszt tudtak visszaállítani... ***a

Szerkesztve... Ne minősítsünk itt politikusokat, sőt ne is emlegessük őket. Palaczk
« Utoljára szerkesztve: 2009.12.21 23:30:02 írta Palaczk »

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Beszélgessünk
« Válasz #26779 Dátum: 2009.12.21 23:34:58 »
Nah hát hazaértem:)

Szkareszhez annyit hogy agyon kell venrni az ilyet....

Ugyan nem ismerem szemelyesen, de dolgos-rendes-joembernek adja ki magat a forumon, miert bantanad?  :hmmmm: :D
kisa
born to ride

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #26780 Dátum: 2009.12.21 23:36:12 »
Nah hát hazaértem:)

Szkareszhez annyit hogy agyon kell venrni az ilyet....

Ugyan nem ismerem szemelyesen, de dolgos-rendes-joembernek adja ki magat a forumon, miert bantanad?  :hmmmm: :D

Hülye nem szkareszre hanem a ***ira mondtam:D Mostmár utólag olvasva tényleg félreérthető szal sorry mindenkinek aki benézte:)

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #26781 Dátum: 2009.12.21 23:38:43 »
Nah hát hazaértem:)

Szkareszhez annyit hogy agyon kell venrni az ilyet....

Ugyan nem ismerem szemelyesen, de dolgos-rendes-joembernek adja ki magat a forumon, miert bantanad?  :hmmmm: :D
Köszi uram a védelmet!! :D lapátolok ám rendesen!! :D de BRS-el nem bántjuk egymást....elvből!! :D Csípjük egymás búráját!! :D a répaarcúra írta aki betalált ma,a parkolóban hogy azt kéne agyonverni!! :D

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26346
Re: Beszélgessünk
« Válasz #26782 Dátum: 2009.12.21 23:39:06 »
Hihetetlen vagy Music.....még talán a Bkv illetékesei is elismerik hogy a kispórolt, hiányos karbantartás, meg a magas átlagéletkor miatt adta meg magát a fél buszállomány,de  nem , te megmagyarázod, hogy ez így normális .......de feltételezem nem vártál reggel a mínuszokban 50percet a megállóban..... :surrender:
UI:
mondjuk nem tudom min csodálkozom, ha jól emlékszem te írtad még anno, hogy irtó jól mennek a dolgok Budapesten úgy általában...épül a világváros :cool2:
Nagyon sajnálom, hülyeségre és üldözési mániára nincs orvosságom.
1. Tanulj meg olvasni, és szöveget értelmezni.
2. (UI) Rosszul emlékszel. Olvass vissza.
3. Egyébként nem értem, mi a jó abban, hogy magad által kreált szellemek ellen harcolsz. Miért jó mindenről kijelenteni, hogy szar, mindenben csak a rosszat észrevenni?
4. Ez volt az utolsó, hogy általad írt hsz-ra reagáltam.
Neked is Szép Karácsonyt!
« Utoljára szerkesztve: 2009.12.21 23:48:33 írta music »
music     

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #26783 Dátum: 2009.12.21 23:42:38 »
Szerkesztve... Ne minősítsünk itt politikusokat, sőt ne is emlegessük őket. Palaczk

Jah oké sorry érte:)

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re: Beszélgessünk
« Válasz #26784 Dátum: 2009.12.22 00:19:05 »
Eléggé szánalmas, hogy egy ekkora hidegtől mennyire összeomlik a tömegközlekedésünk  ::) ... Azért a mínusz 15-20 sehogy sem nevezhető extrémnek, Európának ezen a részén nem rendkívüli - nálunk sem, és korábban még gyakoribb is volt. De ez, hogy leáll a vasút, százával robbannak le a buszok... Döbbenet.

Ma este volt szerencsém tömegközlekedni...Zegről Győrbe vonattal. Amúgy sem egy leányálom a két majdnem szomszédos megyeszékhely között közlekedni,mivel NINCS közvetlen vonat a két város között,pedig egy régióban vannak ( bár asszem van egy IC ami közvetlen de nem biztos ,nah mindegy)
Lényeg a lényeg,h a kis Bzmot-on mondjuk úgy,h épp csak langyos volt a levegő...engem nem zavart,de az idősebbek kabátban ücsörögtek.
Beérünk Celldömölkre,5 perces késéssel. Lényegtelen mert így is volt 5 percem az átszállásra. Felszállok,leülök. A vonaton a két mávos emberke jó hangosan morog,h az a m@csk@s ez meg az meg amaz. Szidtak mindent. Annyit kigoboztam a mondókájukból,h ők szolgálatból tartanának hazafelé,de a Győrből jövő személy még csak valahol Pápa meg Cell között járkál. Hát várunk. A győrből jövő személyre a keletiből jövő kocsikat rakták rá. Hát a keletiben meg kb szibériai körülmények uralkodtak a hírek szerint. Bár nem tom az ilyet pl Oroszországban hogy oldják meg,ahol azért hidegebb is van  :whistling:
No mindegy ,én elolvasgattam. Közben megérkezett a Messiás,kb úgy várta már mindenki a győri személyt. Mozdony leakaszt,mozdony körbejár,mozdony rájár,mozdony fékpróba hipp hopp össze is jött a fél órás késés. Bár nem tom vmi időalagútba kerülhettünk,mert győrben csak 10 perces késés volt ránk írva :D
Hát ilyen ez a vidéki tömegközlekedés is ...kicsit döcög,kicsit akadozik...de azért felértünk.Mondjuk nekem mindegy volt elolvasgattam a Jugoszlávia felbomlásáról szóló könyvemet  ::) Aki a keletibe igyekezett,onnan meg még tovább annak mondjuk nem lettem volna a helyében...
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #26785 Dátum: 2009.12.22 00:22:34 »
legközelebb a szinuhe-t olvasd (Mika Waltari) kb 800 oldal!! :D egyébként rohadt jó könyv!! :D

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re: Beszélgessünk
« Válasz #26786 Dátum: 2009.12.22 00:28:16 »
legközelebb a szinuhe-t olvasd (Mika Waltari) kb 800 oldal!! :D egyébként rohadt jó könyv!! :D

Oké :)
Hát ez "csak" 476 oldalas...de hát a Balkánról szól,az meg nem olyan egyszerű történet ,mint a Bambi  :innocent:
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #26787 Dátum: 2009.12.22 00:34:10 »
Imádok olvasni....főként a történelmi témájú dolgok érdekelnek engem is...Szinuhe is érdekes könyv... egyiptomi történet(ami elvileg valós)..de nem lövöm le a lényegét...olvasd el ha gondolod!! :D
Egyébként ez az egyetlen olyan könyv amit 2x is elolvastam,pedig terjedelmes....imádom!!
« Utoljára szerkesztve: 2009.12.22 00:35:41 írta szkaresz »

tutinet

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #26788 Dátum: 2009.12.22 01:26:47 »
Most mit kötekszel  ::) ? music csak a hőmérséklettel kapcsolatos kijelentésemre reagált. Még oda is írta, hogy korábban az ilyen hideg nem okozott gondot a BKV-nak. Akkor most mi van? Mi a cél? Öncélúan ne gerjesszünk veszekedést, ha egy mód van rá :excl:

Ez régen nem okozott gondot a bkv-nak.
De miért nem ?
Azért mert régen a bkv-nál rengeteg olyan állás volt : karbantartók, figyelők, diszpécserek akiknek a munkája volt a közlekedési hálózat figyelése és karbantartása és az azonnali javítás. Ezeket már rég leépítették pénzhiányra hivatkozva és ezért szopja be mindenki a hideget. Ugyanez a máv-ra is igaz.
Eddig is volt hideg de volt ember aki megcsinálja a dolgokat ma nincs, mert nem kell (szerintük) . Ennyi a történet. Egy bkv-s mesélte, mielőtt mást gondolnátok.

Vannak munkák ahol dolgozni kell meg piszkos lesz az ember keze ezt eleve be se vállalják már sokan max. nagyon kényszeredetten. Ezek a karbantartók is már az 50-es 60-as korosztályhoz tartoztak nem a fiatalok közül kerültek ki.
« Utoljára szerkesztve: 2009.12.22 01:31:35 írta tutinet »

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Beszélgessünk
« Válasz #26789 Dátum: 2009.12.22 07:54:42 »
20+ éve mikor pályaválasztás előtt álltam volt olyan szakma ami ezt lefedte. haverom vmelik BKV garázsban is dolgozott évekig busszerelő meg karbantartósként.
régen ez egy megbecsült munka volt.  a mai kölykök nem fognak az olajban turkálni az biztos.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002