Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 7248316 alkalommal)

0 Felhasználó és 22 vendég van a témában

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Beszélgessünk
« Válasz #26670 Dátum: 2009.12.20 22:24:32 »
Ez a videó jó lenne oktatófilmnek...avagy így NE közlekedjünk havas úton...  ::)
Nem hiszem,h a BMW-n nem volt mindenféle vezetést segító rendszervagy ezek ennyit érnek? Kipörgésgátló pl...
Tutira nyári gumi volt rajta.
..nem is volt kérdés :flowers:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #26671 Dátum: 2009.12.20 22:27:27 »
Ha már kb -10ig vagy fagyállózva,akkor max megkristályosodik,de nem fagy szét a blokk.... szóval ha van bent fagyálló akkor már annyira nem gáz....
Az biztos rendben van, mert kb. 1 hónapja volt a Corsával a hűtővízfolyási mizéria, és akkor feltöltötték rendesen, nem is magam miatt írtam. A hideg meg az akkut is eléggé megviseli, már ma is elég szépen elhalványult a rádiókijelző indítózás közben, pedig "csak" -8 fok volt.
Két hete kiderült, hogy Szutyika fagyállója csak mínusz 19-ig jó - a biztonság kedvéért hozzákevertem még egy liter töményet.

Az ilyen hideg már nagyon durván igénybe veszi az akkumulátort. Ha nem tökéletes, akkor ilyen mínuszokban tutira beadja a kulcsot.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

tutinet

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #26672 Dátum: 2009.12.20 22:28:41 »
A rendre a másik példa...unokatesóm "gyári" német :D.... na ő ha M.o-ra jön ....nála az 50km/h az 50km/h a 130 az 130...se felette nem halad se alatta.... ők betartják ezeket (is) nagyon....mondjuk állítólag elég durván kell az ilyenekért fizetni!!

betartják a nagy fenét azt.......
amikor látom itt nálunk a németeket a legbunkóbb , legkirívóbb és a legvisszataszítóbb alakokkal szembesülök pl. a Balcsin de a városban is este az utcákon.
törnek zúznak vadulnak főleg a motorosok , látszik rajtuk, hogy tojnak mindenkire főleg a törvényekre.


tutinet

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #26673 Dátum: 2009.12.20 22:29:20 »
Sziasztok

2010 jan. 01.-től a többek közt az is változik a KRESZ-ben, hogy a motorosok használhatják a busz sávot és a piros lámpánál előremehetnek a kocsik közt.

Dehát ezt eddig is csinálták !!!!!!

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Beszélgessünk
« Válasz #26674 Dátum: 2009.12.20 22:33:17 »
betartják a nagy fenét azt.......
amikor látom itt nálunk a németeket a legbunkóbb , legkirívóbb és a legvisszataszítóbb alakokkal szembesülök pl. a Balcsin de a városban is este az utcákon.
törnek zúznak vadulnak főleg a motorosok , látszik rajtuk, hogy tojnak mindenkire főleg a törvényekre.
Mert nálunk csak akkor számíthatnak szankcióra, ha elkapják őket. De nagyon sok a német rendszámú más nemzetiségi, aki itt büntetlenül kiélheti magát.


Dehát ezt eddig is csinálták !!!!!!
Csak most már hivatalosan...
         

tutinet

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #26675 Dátum: 2009.12.20 22:37:48 »
Ezt hogy csinálod, hogy 1 hsz-en belül 2 kölönbözőre válaszolsz idézve mind2-t ?????? :?: :?:

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Beszélgessünk
« Válasz #26676 Dátum: 2009.12.20 22:43:05 »
Ezt hogy csinálod, hogy 1 hsz-en belül 2 kölönbözőre válaszolsz idézve mind2-t ?????? :?: :?:

Több ablakot is lehet használni jobb böngészőkben, meg van esetleg jobbgomb megnyitás új lapon funkció, nomeg Ctrl-C  Ctrl-V használata
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9397
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Beszélgessünk
« Válasz #26677 Dátum: 2009.12.20 22:43:11 »
Idéz, kivág, új hsz, beilleszt (pl)

tutinet

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #26678 Dátum: 2009.12.20 22:47:42 »
Ezt hogy csinálod, hogy 1 hsz-en belül 2 kölönbözőre válaszolsz idézve mind2-t ?????? :?: :?:

Több ablakot is lehet használni jobb böngészőkben, meg van esetleg jobbgomb megnyitás új lapon funkció, nomeg Ctrl-C  Ctrl-V használata

Ezt tudom

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Beszélgessünk
« Válasz #26679 Dátum: 2009.12.20 22:48:54 »
Akkor mi a kérdés?  :flowers: Én amúgy a másol-beilleszt funkcióval használom a dupla választ.
         

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #26680 Dátum: 2009.12.20 22:51:56 »
Ehhez képest pesten, hogyan parkolnék?  ukrán, vagy egy ezeréves lejárt osztrák rendszám....  mikor megálltam magyar rendszám be a csomitartóba, kamu rendszám felpattint.   Sem a közterületfelügyelő, sem a rendőr, sem a mátrix nem tud vele mit kezdeni....
Ezzel óvatosan, mert bűncselekménynek minősül :whistling: ... Régebben én is csinálgattam (poénból), aztán büntetőbíró ismerősöm figyelmeztetett, hogy nem kéne.
Igen...erről már beszéltünk régebben is...egyedi azonosító jel meghamisítása....asszem 1-3 évig....havernak volt más ügye is....de nem bírtak semmi mást ráverni csak ezt,így kapott 1 évet mert a többit nem tudták bizonyítani,de 100%-ra tudták hogy ő volt...egyedül az volt biztos hogy rátett egy vw-re egy kispolák rendszámot!!

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #26681 Dátum: 2009.12.20 22:55:21 »
Ha már kb -10ig vagy fagyállózva,akkor max megkristályosodik,de nem fagy szét a blokk.... szóval ha van bent fagyálló akkor már annyira nem gáz....
Az biztos rendben van, mert kb. 1 hónapja volt a Corsával a hűtővízfolyási mizéria, és akkor feltöltötték rendesen, nem is magam miatt írtam. A hideg meg az akkut is eléggé megviseli, már ma is elég szépen elhalványult a rádiókijelző indítózás közben, pedig "csak" -8 fok volt.
Nekem is az a szerencsém,hogy félfordulatra elindul a camry bármilyen hidegbe.... 5 éves a perion akksim...szerintem 10-20 mp-s indítózást nem biztos hogy bírná.... (mondjuk van itthon egy 1 éves banner,meg egy panasonic...de addig nem dobom ki a periont még működik....idáig nem volt gond... (fára le is kopogom..azaz a fejemre) :D
Egyébként azt olvastam valahol,ha a hideg miatt úgy tűnik hogy merült az akksi,és felkapcsolod a tompítottat,azzal megindítod az akksiban a kémiai folyamatokat,és akár észhez is térhet.... nem tudom igaz-e de látok bent reális esélyt!!

tutinet

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #26682 Dátum: 2009.12.20 22:55:42 »
ráverni csak ezt,így kapott 1 évet mert a többit nem tudták bizonyítani,de 100%-ra tudták hogy ő volt...egyedül az volt biztos hogy rátett egy vw-re egy kispolák rendszámot!!

Ez önmagába nem jó semmire , aki ilyet csinál az nagy valószínűséggel más bűncselekményt  csinál így erre kell neki a fedezés rendszámügyileg.

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #26683 Dátum: 2009.12.20 22:57:04 »
így van...valszínű ezért büntetik ennyire!! vagy készülsz valamire vagy már el is követted!! :ph34r:

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Re: Beszélgessünk
« Válasz #26684 Dátum: 2009.12.20 22:59:14 »
Ehhez képest pesten, hogyan parkolnék?  ukrán, vagy egy ezeréves lejárt osztrák rendszám....  mikor megálltam magyar rendszám be a csomitartóba, kamu rendszám felpattint.   Sem a közterületfelügyelő, sem a rendőr, sem a mátrix nem tud vele mit kezdeni....
Ezzel óvatosan, mert bűncselekménynek minősül :whistling: ... Régebben én is csinálgattam (poénból), aztán büntetőbíró ismerősöm figyelmeztetett, hogy nem kéne.
Tisztában vagyok vele, hogy ha nincs rendszám a járművön az "csak" szabálysértés, ha más rendszám van rajta, az bűncselekmény....
Csak pont ez a problémám, hogy kiszáll a delikvens, körbenéz, sehol senki, rendszám átdob, gép bezár. távolról lát vmit egy rendőr, mire odaér delikvens álldogál a gép mellett...  "nem az enyém" válasz után semmit sem lehet vele kezdeni, egy 2004 előtti autón. Lezárt autón nem látni se alvázszámot, se semmit.
Csak példaként említettem, hogy visszaélésekre mennyivel alkalmasabb mint az egyszerűbb és olcsóbb osztrák példa.

Én ugye kizárólag álló helyzetben történő használatra gondoltam....olyankor elég ritkán igazoltat a rend őre.



« Utoljára szerkesztve: 2009.12.20 23:02:17 írta Zénóka »