Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 7248318 alkalommal)

0 Felhasználó és 24 vendég van a témában

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Re: Beszélgessünk
« Válasz #26640 Dátum: 2009.12.20 15:25:20 »
Ehhez képest pesten, hogyan parkolnék?  ukrán, vagy egy ezeréves lejárt osztrák rendszám....  mikor megálltam magyar rendszám be a csomitartóba, kamu rendszám felpattint.   Sem a közterületfelügyelő, sem a rendőr, sem a mátrix nem tud vele mit kezdeni.... ...ennyit a hibátlan itthoni rendszerről.

Ha jól értelmezem szavaidat, ezt kint fordítva ugyanígy el lehet játszani.


dehogy lehet. hiába cserélem le a rendszámot, az autó a matricáról még azonosítható. Persze nyilván lehet hamis matricát nyomtatni és cserélgetni, de nem éri meg.

szerintem, ha itthon is egy normális adórendszer lenne, és nem csak arról szólna a politika, hogy kilopjuk az adófizetők szemét, akkor talán itt is lehetne jogkövető magatartást tanusítani...mondom szerintem. Tudod én, vagyok az aki öszinte barátsággal elfogadom, ha valaki máshogy vélekedik, nincs ezzel baj. Mondjuk valóban öszinte csodálattal fogadom, ha vki még elhiszi, hogy nem a fejétől bűzlik a hal, hanem a kispolgárnak kéne minden adót önként befizetnie.
Nem linkelek cikket mert kimoderálnak érte, az édestestvér hugom, a mesterházy feleségével közösen üzletvezetője annak a cégnek, amit a mesterházy és a hugom férje (sógor és volt üzlettársam) irányítanak a háttérből az adófizetők pénzéből....    Erre nem büszke vagyok hanem szégyenlem, sajnos nem csak a sajtó miatt mondom azt, hogy akkora lenyúlás mint most, még az életben nem volt ebben az országban.
Nyilván te is tudod milyen amikor elsőkézből van az info, nem az ötödikből :(

a fenti célzás nem politikai, hanem a rokoni szálak miatt volt, itt befejeztem  :)
« Utoljára szerkesztve: 2009.12.20 15:27:14 írta Zénóka »


TSityu

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #26641 Dátum: 2009.12.20 15:31:44 »

szerintem, ha itthon is egy normális adórendszer lenne, és nem csak arról szólna a politika, hogy kilopjuk az adófizetők szemét, akkor talán itt is lehetne jogkövető magatartást tanusítani...mondom szerintem. Tudod én, vagyok az aki öszinte barátsággal elfogadom, ha valaki máshogy vélekedik, nincs ezzel baj. Mondjuk valóban öszinte csodálattal fogadom, ha vki még elhiszi, hogy nem a fejétől bűzlik a hal, hanem a kispolgárnak kéne minden adót önként befizetnie.


Ott a pont.  :clap: :clap: :clap:

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9397
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Beszélgessünk
« Válasz #26642 Dátum: 2009.12.20 15:32:45 »
dehogy lehet. hiába cserélem le a rendszámot, az autó a matricáról még azonosítható.
Miért, Mo-n nem? OK, a 8 évesnél idősebbnél még nem volt matrica.

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Re: Beszélgessünk
« Válasz #26643 Dátum: 2009.12.20 15:32:55 »
Ehhez képest pesten, hogyan parkolnék?  ukrán, vagy egy ezeréves lejárt osztrák rendszám....  mikor megálltam magyar rendszám be a csomitartóba, kamu rendszám felpattint.   Sem a közterületfelügyelő, sem a rendőr, sem a mátrix nem tud vele mit kezdeni....

...ennyit a hibátlan itthoni rendszerről.
Nem igazán értem: itthon az abalkmatricán rajta van a rendszám, tehát hiába cserélgetem a rendszámtáblát ukránra vagy lejárt osztrákra  :?:

valóban az eu-s rendszámmatricát elfelejtettem. ez viszont csak 2003-4 től van. a korábbi autókra sosem kerül. Ezzel csak az a bajom, hogy ezt sem arra találták ki, hogy valamit kiváltson hanem, hogy egy kormányközeli haver betegre keresse magát matricagyártásból.

Legalábbis a yaris 2002 november 21.-i   és még nincsen rajta.
« Utoljára szerkesztve: 2009.12.20 15:34:48 írta Zénóka »


TSityu

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #26644 Dátum: 2009.12.20 15:34:22 »

Nem igazán értem: itthon az abalkmatricán rajta van a rendszám, tehát hiába cserélgetem a rendszámtáblát ukránra vagy lejárt osztrákra  :?:


2004 előtti autókon nincs ablakmatrica. :)

Bocsi, kicsit késtem.  :szemez:

tutinet

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #26645 Dátum: 2009.12.20 15:59:08 »
Mondjuk valóban öszinte csodálattal fogadom, ha vki még elhiszi, hogy nem a fejétől bűzlik a hal, hanem a kispolgárnak kéne minden adót önként befizetnie.

Ezek a defektek.  :clap: :clap:

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Beszélgessünk
« Válasz #26646 Dátum: 2009.12.20 18:02:57 »
Ezúton kívánok minden kedves Teofil nevű fórumozónak nagyon boldog névnapot!
 :flowers:

tutinet

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #26647 Dátum: 2009.12.20 18:24:52 »
Olyan nem sok van. A munkahelyen volt egy csaj, aki ezen a napon született ő lett elnevezve Teofilnak poénból. :D :D

Bundi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 376
Re: Beszélgessünk
« Válasz #26648 Dátum: 2009.12.20 20:00:32 »
Sziasztok

2010 jan. 01.-től a többek közt az is változik a KRESZ-ben, hogy a motorosok használhatják a busz sávot és a piros lámpánál előremehetnek a kocsik közt. Forrás az autó-motor. A jogszabályt nem olvastam.
A Toyota az autók Hondája.
(Carina e 2.0 GLI)

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re: Beszélgessünk
« Válasz #26649 Dátum: 2009.12.20 20:07:17 »
Ha érdekel a KRESZ változását tartalmazó jogszabály, keresd Trotter kollégát! Biztosan neked is szívesen elküldi priviben. ;)
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Beszélgessünk
« Válasz #26650 Dátum: 2009.12.20 20:35:23 »
Egy németországi ismerősöm mondta egyszer, hogy "az építési előadókat itt is félévente cserélik". Szóval szvsz a xar mindenhol büdös, persze nekünk a sajátunk fáj a legjobban.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26347
Re: Beszélgessünk
« Válasz #26651 Dátum: 2009.12.20 21:02:38 »
szerintem, ha itthon is egy normális adórendszer lenne, és nem csak arról szólna a politika, hogy kilopjuk az adófizetők szemét, akkor talán itt is lehetne jogkövető magatartást tanusítani
A politikai részhez eszemben sincs hozzászólni, abban egyetértünk, hogy a fejétől bűzlik a hal. Abban viszont nem, hogy mindig mástól várjuk az első lépést. Érdekes, hogy pont te hivatkozol erre, aki sokat jársz osztrákok közt. Ott elképzelhetetlen lenne ez a hozzáállás, hogy majd ha állambácsi rendes lesz velem, én is rendes leszek vele. Ők azért tartják be a törvényeket, mert ez a rend, mert állampolgári és morális kötelességüknek érzik.
Mikor anno kint tanultam, egyszer mentünk egy koncertre, ahová ingyenes, de helyre szóló jeggyel lehetett bejutni. Én - megvárván a koncert kezdetét - beültem az első sorban lévő egyik üresen maradt helyre. Osztrák évfolyamtársam ezen teljesen fel volt háborodva, mondván nem oda szól a jegy. És hiába mondtam neki, hogy a közreműködőknek is jobb látvány, ha az első sorok vannak tele, nem pedig elszórtan mindenfelé ülnek emberek, ez nem hatotta meg, a rend az rend.
Na ennyi a különbség.
music     

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #26652 Dátum: 2009.12.20 21:21:15 »
A rendre a másik példa...unokatesóm "gyári" német :D.... na ő ha M.o-ra jön ....nála az 50km/h az 50km/h a 130 az 130...se felette nem halad se alatta.... ők betartják ezeket (is) nagyon....mondjuk állítólag elég durván kell az ilyenekért fizetni!!

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Beszélgessünk
« Válasz #26653 Dátum: 2009.12.20 21:23:47 »
2004 előtti autókon nincs ablakmatrica. :)
Az enyém 2004. 03. 29.-i, és még nincs rajta :flowers:

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26347
Re: Beszélgessünk
« Válasz #26654 Dátum: 2009.12.20 21:24:44 »
Holnap reggel viszonylag korán el kell mennem, remélem el fog indulni a kocsi, mert már most elég durva számok vannak...akinek nincs rendesen fagyállóval feltöltve, az most nagyot szívhat.
music