Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 7268297 alkalommal)

0 Felhasználó és 14 vendég van a témában

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #26625 Dátum: 2009.12.20 13:14:42 »
ha manuál váltós a bömbi akkor egyszerű...2 v. 3 és finoman el lehet vele indulni... ha automata akkor meg nagy v.színűséggel van rajt téli fokozat,de ha rak egy L-t és kicsi gázzal finoman el lehet indulni....ha meg úgyse akkor kicsit megindítja hátra fele,majd előre kis lendülettel.... na de mindegy is...aki balfac az nyáron is télen is balfac....hiába van 5mill-es autója,vezetni attól még nem tanul meg...rutint,meg érzéket a vezetéshez nem lehet venni!! :D
Rengeteg hátsókerekes autóm volt,télen, jégen,nyári gumival se volt sose semmi gond.... max 50kg-os cement a hátuljába...(vagy 2x50kg)!!

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Beszélgessünk
« Válasz #26626 Dátum: 2009.12.20 13:14:54 »
én nem vinném korábban vizsgára emiatt, hanem inkább csináltatnék juniusban majd egy zk-t. Nekünk így is úgy is kiadás, tolvaj brigádnak meg bevétel, azért a miért  :?:

a "tervezetben" úgy volt, hogy a 2 éves vizsgakötelezettség 1 re csökken..... persze még senki nem tud semmit.

Tehát akkor végülis nem szűnik meg a ZK, ezt kérdeztem.

tutinet

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #26627 Dátum: 2009.12.20 13:22:22 »
én nem vinném korábban vizsgára emiatt, hanem inkább csináltatnék juniusban majd egy zk-t. Nekünk így is úgy is kiadás, tolvaj brigádnak meg bevétel, azért a miért  :?:

a "tervezetben" úgy volt, hogy a 2 éves vizsgakötelezettség 1 re csökken..... persze még senki nem tud semmit.

Ááá ezek a dolgok amiket most terveznek ránk testálni csökkenő bérek mellett tetézve az amúgy sem kis válságot amit okoztak.
Na ezek remélhetőleg nem így lesznek.
Szerintem ha januárban lejár a ZK nem kell vele foglalkozni majd a legközelebbi műszakin megcsinálják azt is, így lenne korrekt.

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Re: Beszélgessünk
« Válasz #26628 Dátum: 2009.12.20 13:27:04 »
Az egészről a véleményem:

Megint ott tartunk, hogy nekünk nem jó lemásolni egy jól működő rendszert semmiben, hanem mindig faxságot kell kitalálni. 3 éve kb bedobták, hogy német mintáa typenschein-es megoldás ra térünk át folyamatosan, el is kezdték az "átmenetet" azzal, hogy a műszaki vizsgán egy csomó korábban nem szükséges adatot rögzítettek a járműről. Pl hátul tárcsa v dobfék, gumiméret stb....

Meg lehet nézni mi lett belőle, csak a szakértői és tanácsadói díjak röpködtek magasan.

Erre most jobban tetszik 5letnek az osztrák példa az évente műszaki, persze a mostani idióta feltételekkel ez teljesen kivitelezhetetlen. Németoban amugy 2 évente van tüv.

Ausztriában az évenkénti "prickel" sokkal egyszerűbb, egyrészt 5 hónappal a lejárat előtt vagy után!! is megcsináltathatod, 15 perc az egész, bejelentkezni nem kell, ha korábban csináltatod meg, akkor is ugyanaddig érvényes, tehát nem vesztessz hónapokat, ráadásul szombat vasárnap is lehet.  Ja és lazán átmegy az a vizsgán, amiért itt a nkh lekaparja a matricát.....

Ez pont olyan mint bármi más. Több adót akarunk ugye beszedni, hozzá meg emeljük a mértékét.....    a vizsgát is állandóan szigoritják, hozzá meg süríteni akarják.....

Ja és a legszebb, hogy osztrákba 20-24 euró egy vizsga....  mennyi is lesz itthon?  :)     és persze sosem tudták, miazhogy zöldkártya. No meg nem tellik be a forgalmi 3 vizsgánként, mert ugye ott nem irják be a forgalmiba, hanem csak egy matricát kapsz az ablakodra....
Nálunk az évenkénti vizsgánál 2x több új forgalmit kéne majd csinálni / 6 ezerért persze....   Nálunk a műszaki azért 1 óra, mert pötyögi a szaki a gépbe a bürokráciát.... utána meg ha elbax egy számot, majd az ügyrfél költségére az okmányiroda kijavítja.... vagy újra elbaxxa.


Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Re: Beszélgessünk
« Válasz #26629 Dátum: 2009.12.20 13:29:38 »
Szerintem ha januárban lejár a ZK nem kell vele foglalkozni majd a legközelebbi műszakin megcsinálják azt is, így lenne korrekt.

nem is foglalkoznék vele, ha a rendőr nem jelentene fel érte. :)

amúgy ez lenne a normális....de itt mikor volt olyan?

és ugye van kb 5 munkanap január 1.-ig.... szted addig mi fog változni?
« Utoljára szerkesztve: 2009.12.20 13:31:29 írta Zénóka »


music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26348
Re: Beszélgessünk
« Válasz #26630 Dátum: 2009.12.20 13:33:25 »
Az alapötlet rossz, hogy átvegyük a német vagy osztrák szisztémát. Majd olyan lesz a járműparkunk és a jogkövetési morálunk, akkor lehet.
Addig viszont a tisztességesek fizetik a sunyik miatt keletkező költségeket. És ezen mégcsak felháborodni sem lehet, hiszen valahol a kötelező biztosítás is így műxik - aki 10-20-X éve vezet és nem okozott még balesetet, az 0 kockázatot jelent a biztosítónak, mégis annál jóval többet fizet...
music     

tutinet

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #26631 Dátum: 2009.12.20 13:38:45 »

Ausztriában az évenkénti "prickel" sokkal egyszerűbb, egyrészt 5 hónappal a lejárat előtt vagy után!! is megcsináltathatod, 15 perc az egész, bejelentkezni nem kell, ha korábban csináltatod meg, akkor is ugyanaddig érvényes, tehát nem vesztessz hónapokat, ráadásul szombat vasárnap is lehet.  Ja és lazán átmegy az a vizsgán, amiért itt a nkh lekaparja a matricát.....
Ja és a legszebb, hogy osztrákba 20-24 euró egy vizsga....  mennyi is lesz itthon?  :)     és persze sosem tudták, miazhogy zöldkártya. No meg nem tellik be a forgalmi 3 vizsgánként, mert ugye ott nem irják be a forgalmiba, hanem csak egy matricát kapsz az ablakodra....

Jól felnyomtad most bennem a pumpát ezeket olvasva legszívesebben (inkább nem írom le mit csinálnék...) :whistling: :whistling: :whistling:
Agyarország .

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #26632 Dátum: 2009.12.20 13:41:53 »
Na ez tényleg egy másik faca helyzet.... 3évenként majd most forgalmit fog minden idősebb autó tulaj cseréltetni?? Tök jó....megint +6ezer.... ha meg nem emelik addig!!

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Re: Beszélgessünk
« Válasz #26633 Dátum: 2009.12.20 13:49:11 »
Az alapötlet rossz, hogy átvegyük a német vagy osztrák szisztémát. Majd olyan lesz a járműparkunk és a jogkövetési morálunk, akkor lehet.
Addig viszont a tisztességesek fizetik a sunyik miatt keletkező költségeket. És ezen mégcsak felháborodni sem lehet, hiszen valahol a kötelező biztosítás is így műxik - aki 10-20-X éve vezet és nem okozott még balesetet, az 0 kockázatot jelent a biztosítónak, mégis annál jóval többet fizet...

A németet nem vágom annyira, de az osztrák rendszer ezen részén nem lehet csalni. (hidd el csalnék azért tudom, én miattam fizetik a tisztességes emberek a sok adót tudom :) ) Van egy hülyén kitalált felesleges bürokráciákkal agyontömött rendszer itthon. nem jó ezt érzi mindenki. Ráadásul borzasztó sokba kerül. Ausztriában pl nem létezik okmányiroda, mert minek. Abban a rendszerben semmi dolguk.
Veszel egy uj/használtautót. Nincs törzskönyv sem eredetvizsga. A régi rendszám a régi forglamival marad az elöző tulajnál, a typenschein, amit a forgalmazó állít ki az autó első eladásakor, és egy adásvételivel, bebattyogsz biztosító. Mindegy melyik, mert mind a 6 nak kötött áras a kötelező biztosítása. 10 perc alatt kapsz hozzá egy uj rendszámot, vagy ha viszed a már meglévő sajátodat, akkor ahhoz irnak neked egy forgalmit, és nyomtatnak egy uj matricát az ablakra, mert ugye a müszakis matricán rajta van a rendszám ami ilyenkor változott. Eldöntöd h havonta, negyed v évente fizeted be a biztositást ami már tartalmazza a gépjárműadót is, és viszlát. kimész, ráragasztod a matricát és a rendszámot és mehetsz.  Volt olyan nap, amikor 3-4 autó papírját intéztem, kb fél óra volt az ügyintézés. Ja és péntek este bécsben 8 ig van biztosító, tehát a nálunk fél 8 kor vett autót, 8 ig végigbürokráciázza a delikvens.....   semmi matrica nem kell hozzá a rendszámra, semmit (pótlólagost) nem irnak a forglamiba, csak a nevedet, az alvázszámot, és az autó tipusát/rendszámát.   Sose tellik, be mert ugye utólag nincs mit beleirni, akkor kapsz uj forgalmit amikor tulajváltás van.
....szted ezek után nálunk jó a rendszer???


Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Re: Beszélgessünk
« Válasz #26634 Dátum: 2009.12.20 13:54:18 »
sőt....ezzel nem lehet ugy csalni mint itthon. A matrica miatt a rendőr a parkoló auton is látja, hogy mi az eredeti rendszáma, és meddig van rajta műszaki. (lejárt múszakis auto ott nem parkolhat közterületen. )

Ehhez képest pesten, hogyan parkolnék?  ukrán, vagy egy ezeréves lejárt osztrák rendszám....  mikor megálltam magyar rendszám be a csomitartóba, kamu rendszám felpattint.   Sem a közterületfelügyelő, sem a rendőr, sem a mátrix nem tud vele mit kezdeni....

...ennyit a hibátlan itthoni rendszerről.


music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26348
Re: Beszélgessünk
« Válasz #26635 Dátum: 2009.12.20 14:12:08 »
Nem értjük egymást.
Egy szóval nem mondtam, hogy az itthoni jó lenne, sőt. De attól, hogy valami valahol - ahol úgy általában az emberek erkölcsi rendjébe beletartozik a jogkövetés - működik, attól még nálunk nem fog. Ausztriában nem elsősorban azért műxik jól, mert bombabiztos a rendszer, hanem azért mert a megkerülésére irányuló szándék kicsi.
Persze hogy túlburjánzik a bürokrácia itthon. De a túl burjánzó bürokrácia egyik legfőbb tulajdonsága, hogy állandóan igazolja túlburjánzásának jogosságát, aki meg akarja szüntetni, ember legyen a talpán. (Ráadásul hány embernek ad munkalehetőséget...)
Egyik rokonom dolgozott a Magyar Vasúti Hivatalban. Ez egy pár fős (20>) szervezet volt, azzal a szándékkal hozták létre, hogy átvilágítsa és karcsúsítsa a MÁVot ott, ahol kell. Nyilván ha valahol, hát a MÁVban lehetne találni pazarló dolgokat, de hiába, minden lepattant a MÁVról, a MVH pedig megszűnt (beleolvadt a KHM-ba, ami kb. ezt jelenti).
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26348
Re: Beszélgessünk
« Válasz #26636 Dátum: 2009.12.20 14:14:35 »
Ehhez képest pesten, hogyan parkolnék?  ukrán, vagy egy ezeréves lejárt osztrák rendszám....  mikor megálltam magyar rendszám be a csomitartóba, kamu rendszám felpattint.   Sem a közterületfelügyelő, sem a rendőr, sem a mátrix nem tud vele mit kezdeni.... ...ennyit a hibátlan itthoni rendszerről.

Ha jól értelmezem szavaidat, ezt kint fordítva ugyanígy el lehet játszani.
music     

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re: Beszélgessünk
« Válasz #26637 Dátum: 2009.12.20 14:19:23 »
Ez a videó jó lenne oktatófilmnek...avagy így NE közlekedjünk havas úton...  ::)
Nem hiszem,h a BMW-n nem volt mindenféle vezetést segító rendszervagy ezek ennyit érnek? Kipörgésgátló pl...

Nem tudom, hogy miért kell padlógázon kísérlezetni, csak eljegesíti a havat, szinte esélytelen. Ahelyett inkább alapjárat, finom kuplung és kormányzás. Mint ahogy soken meg is teszik. A tapasztalatlanja meg üvegezik.
És mielőtt valaki megjegyzi, hogy a Bimmer hátsókerekes, közlöm, hogy nekem is volt hátsókerekes nagyteljesítményű autóm és egész jól elvoltam vele nyárigumival a latyakban-hóban.  :D

Azért a videó végén a Golf Variant se semmi. Kezet foghat a BMW sofőrjével. BMW milyen füstöt köpött egyszer kétszer,mintha egy M41-es dízelmozdony lenne :D

Tegnap leparkoltam egy Pug 607 mellé,aztán amíg kötöttem magam ránéztem a Pug kerekeire...a futófelület külső része szinte simára volt kopva,természetesen nyári gumi volt :S Az ilyen embereket nem értem én. Nem egy olyan egetverő összeg legalább 2 téligumma...szerintem

Tegnap az Avensis-el egyszer nem akadtam el. Pedig még direkt szűzhavas részre is betereltem és megálltam. Szép finoman kijött belőle. Jah,hozzáteszem a garázsunktól kb 8%os emelkedő vezet ki az utcára,egy nagyobb kanyar,alacsony fordulaton tartva 2ben simán feljött.
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9397
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Beszélgessünk
« Válasz #26638 Dátum: 2009.12.20 14:23:26 »
Ehhez képest pesten, hogyan parkolnék?  ukrán, vagy egy ezeréves lejárt osztrák rendszám....  mikor megálltam magyar rendszám be a csomitartóba, kamu rendszám felpattint.   Sem a közterületfelügyelő, sem a rendőr, sem a mátrix nem tud vele mit kezdeni....

...ennyit a hibátlan itthoni rendszerről.
Nem igazán értem: itthon az abalkmatricán rajta van a rendszám, tehát hiába cserélgetem a rendszámtáblát ukránra vagy lejárt osztrákra  :?:

Sördög

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 292
Re: Beszélgessünk
« Válasz #26639 Dátum: 2009.12.20 14:52:29 »
Visszatérve zk-ra.Hétfőn vizsgázott az Ave a Toyota költségén.Kimondottan kértem,legyen friss zk is.Nem csinálták meg,mondván jövőre úgysem lesz rá szükség,megszűnik.Ugyanaznap vittem zk-ra édesanyám Golfját egy maszekhoz,az + azt mondta,nem fogadták el a jogszabályt,marad minden a régiben.Most akkor mi van?!Mondjuk 1 márkaszerviz jobban képben lehet,mint 1 kis maszek,nem?