Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 7239372 alkalommal)

0 Felhasználó és 18 vendég van a témában

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22995 Dátum: 2009.05.05 20:52:55 »
Ha nem romlik el, nem lopják el, akkor elhiszem, hogy. De én nem fikázni akartam, csak kíváncsi voltam, hogy hogy műxik.

Ha elromlik (vagy lemerül az elem), akkor vagy simán használod a távirányítót (ha az működik), vagy a kulcsból kiszeded a "tollat" és azt a kulcslyukba dugva hagyományos módon nyitható az autó. Ezután a kulcsot bedugod egy erre kialakított lyukba, így lemerült elem esetén is indítható a gép. A lopást nem tudom értelmezni. Miért, a rendes kulcsot nem lophatják el?!

A meghibásodást se nagyon értem, hogy ez mitől lenne megbízhatatlanabb mint egy sima távirányító plusz központizár. Mellesleg olyan autót is láttam már, amiben a rugó nem húzta vissza teljesen indítás után gyújtásra a kulcsot és ezért nem lehetett lámpát kapcsolni amíg kézzel vissza nem tekerted. Minden elromolhat...

Peti

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22996 Dátum: 2009.05.05 20:58:09 »
Hidd el, hogy jó a kulcsnélküliség. Odasétálsz a kocsidhoz, ami a közeledésedre felkapcsolja a belső világítást. Ezután a kilics mögé teszed a kezed és már kattan is a zár, mire meghúzod. Az ajtó nyílik, beülsz. Megnyomod a féket meg a gombot (a motor ugye szigorúan nem indul be! :D) és már mehetsz is. Nincs kotorászás a zsebben, táskában. Leállításhoz ismét megnyomod a start/stop gombot (ami mellesleg automatán aktiválja a parkolóállást). Kiszállásnál becsukod az ajtót, megnyomod a fekete gombot a kilincsen és kész. Nagyon kafa a mindennapi használatban, tényleg.


Ezzel egyetértek, nagy kényelem, személy szerint utálok állandóan a kulccsal bíbelődni, melyik zsebbe, hova raktam, bent hagytam ááááá :death:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22997 Dátum: 2009.05.05 21:03:05 »
Univerzális nem jó, mert mellette tud koszolódni, akkor majdnem ugyanott vagyok. A gyáriért meg nem adnék 11e forintot.

Csak 11 ezer  :ph34r: ? Azt hittem, jóval több. Ennyit bőven megér, nagy áldás  :otlet: !
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26346
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22998 Dátum: 2009.05.05 21:04:07 »
Ha elromlik (vagy lemerül az elem), akkor vagy simán használod a távirányítót (ha az működik), vagy a kulcsból kiszeded a "tollat" és azt a kulcslyukba dugva hagyományos módon nyitható az autó. Ezután a kulcsot bedugod egy erre kialakított lyukba, így lemerült elem esetén is indítható a gép. A lopást nem tudom értelmezni. Miért, a rendes kulcsot nem lophatják el?!

A meghibásodást se nagyon értem, hogy ez mitől lenne megbízhatatlanabb mint egy sima távirányító plusz központizár. Mellesleg olyan autót is láttam már, amiben a rugó nem húzta vissza teljesen indítás után gyújtásra a kulcsot és ezért nem lehetett lámpát kapcsolni amíg kézzel vissza nem tekerted. Minden elromolhat...
Nem tudtam, hogy van benne tollas kulcs is, így már megbízhatóbb a konstrukció. Ellopni meg nem a kulcsot könnyebb, hanem az autót, mert - ha jól értem - egy bizonyos távolságon belül ha akarod, ha nem, kinyitja az autót.
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22999 Dátum: 2009.05.05 21:04:50 »
Hidd el, hogy jó a kulcsnélküliség. Odasétálsz a kocsidhoz, ami a közeledésedre felkapcsolja a belső világítást...

Rendben, ezek biztosan klassz dolgok. Nekem is tetszene. Én konkrétan a motorindítás kulcsos vagy gombos módjáról írtam, hogy szvsz édesmindegy.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Beszélgessünk
« Válasz #23000 Dátum: 2009.05.05 21:06:38 »
Nem tudtam, hogy van benne tollas kulcs is, így már megbízhatóbb a konstrukció. Ellopni meg nem a kulcsot könnyebb, hanem az autót, mert - ha jól értem - egy bizonyos távolságon belül ha akarod, ha nem, kinyitja az autót.

Rosszul érted. :) Csak akkor nyílik az ajtó, ha te rakod a kilincs mögé a kezed. Ha a másik oldalon valaki akkor nem. Ha te még messze vagy, akkor sem. Ki van ez találva. :)

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26346
Re: Beszélgessünk
« Válasz #23001 Dátum: 2009.05.05 21:07:22 »
Univerzális nem jó, mert mellette tud koszolódni, akkor majdnem ugyanott vagyok. A gyáriért meg nem adnék 11e forintot.
Csak 11 ezer  :ph34r: ? Azt hittem, jóval több. Ennyit bőven megér, nagy áldás  :otlet: !
Egészen pontosan 11016 Ft. (A képen más van, de az összes típushoz ezt a képet tették be, és mindegyik gyári alkatrész.)
Szerintem rohadt sok pénz egy darab műanyagért.
music     

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Beszélgessünk
« Válasz #23002 Dátum: 2009.05.05 21:08:22 »
Rendben, ezek biztosan klassz dolgok. Nekem is tetszene. Én konkrétan a motorindítás kulcsos vagy gombos módjáról írtam, hogy szvsz édesmindegy.

A gombos picit gyorsabb, mert nincs dugdosás plusz több fokozat indításnál. Elég egyszer megnyomni és kész. De lényegében tök mindegy.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26346
Re: Beszélgessünk
« Válasz #23003 Dátum: 2009.05.05 21:10:21 »
Rosszul érted. :) Csak akkor nyílik az ajtó, ha te rakod a kilincs mögé a kezed. Ha a másik oldalon valaki akkor nem. Ha te még messze vagy, akkor sem. Ki van ez találva. :)
Mindenesetre ez nem fog meggátolni abban, hogyha úgy adódik, vegyek egy Priust... ;)
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #23004 Dátum: 2009.05.05 21:21:21 »
Egészen pontosan 11016 Ft. (A képen más van, de az összes típushoz ezt a képet tették be, és mindegyik gyári alkatrész.)
Szerintem rohadt sok pénz egy darab műanyagért.

Aha, és ha kell mondjuk egy sárvédő 70 ezerért (most csak mondtam valamit), akkor arra is azt mondod, hogy ez sok pénz egy darab vasért ;) ?

Mondom: ez a méretre szabott, masszív gyári csomagtér-tálca egy áldás! Az anyaga roppant erős, a tisztítása gyerekjáték, és ugye segít megőrizni a csomagtér hibátlan állapotát. Ami a pénzt illeti: mondjuk megspórolsz vele heti 100 Ft benzinkúti porszívózást. Akkor mennyi idő is kell hozzá, hogy megtérüljön  ;) ?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

k.tsabi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 106
Re: Beszélgessünk
« Válasz #23005 Dátum: 2009.05.05 21:29:09 »
A kulcsnélküliségről én is csak jót tudnék mondani,de tipus társam már megírt mindent elöttem! Higgyétek el míg nincs addig nem hiányzik,de aztán ....... Tényleg jódolog!

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26346
Re: Beszélgessünk
« Válasz #23006 Dátum: 2009.05.05 21:35:23 »
Aha, és ha kell mondjuk egy sárvédő 70 ezerért (most csak mondtam valamit), akkor arra is azt mondod, hogy ez sok pénz egy darab vasért ;) ?
Ahogy mondod. Csak a különbség, hogy sárvédő nélkül nem nagyon illik autózni, a csomagtértálca pedig kiegészítő felszerelés.
Mondom: ez a méretre szabott, masszív gyári csomagtér-tálca egy áldás! Az anyaga roppant erős, a tisztítása gyerekjáték, és ugye segít megőrizni a csomagtér hibátlan állapotát. Ami a pénzt illeti: mondjuk megspórolsz vele heti 100 Ft benzinkúti porszívózást. Akkor mennyi idő is kell hozzá, hogy megtérüljön  ;) ?
Heti??? Szép is lenne. Mint írtam már valahol, én egyáltalán nem vagyok gondos autótulaj. Az autó működéséhez szükséges részeket nem kínzom, de takarítani igen ritkán szoktam...
Ezért akarok venni porszívót, akkor talán nem hagynám ennyire elkanászodni a dolgokat.
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #23007 Dátum: 2009.05.05 21:52:57 »
...én egyáltalán nem vagyok gondos autótulaj. Az autó működéséhez szükséges részeket nem kínzom, de takarítani igen ritkán szoktam...

Nahát, akkor ebben is olyan vagy, mint jóapám  :D ... Ő vattába burkolt selyemkesztyűs kézzel bánik az autóval  :) - de az nem zavarja, hogy már a színét nem lehet látni a sártól, a műszerfalon kergetőznek a porcicák, az ülések alatt kihajt a gyom az összegyűlt humuszból  :whistling:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Ronin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re: Beszélgessünk
« Válasz #23008 Dátum: 2009.05.05 22:19:25 »
(Mindenesetre az új Passat megoldását, ahol a "kulcs" egy nagyobbacska távirányító-szerű valami, és ezt magát kell bedugni egy slotba, majd benyomva indítani a kocsit - rettenetesen utálom :excl:)

Az a nagyobbacska távirányito-szerü valami nem csak egy "kulcs". Különbözö adatokat is tárol, mint alvázszám, tipus, felszerelés, km, inspektion, javitások, hol-mikor-miért voltál márkaservice-ben, és "kulcsonként" lehet vele egy bizonyos profil-t is tároltatni, mint pl. ülés, tükör pozicio, klima, radio, telefon, ablakok, kombinál hátso ajtoüveg, tükrök beállitása.
Ez felesleges "technology demonstration"?

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Beszélgessünk
« Válasz #23009 Dátum: 2009.05.05 22:39:45 »
Csomagtértálca a megoldás, és a kiszakadt tejet is megfogta, kiemeled, és kiöntöd a koszt belőle.
-van méretpontos is, de autósboltban kapsz univerzális peremeset kb 2000 pénzért - nekem ez volt; Vectra+Corolla összesen kb 6 évig használtam, és azzal adtam el a gépet.
Univerzális nem jó, mert mellette tud koszolódni, akkor majdnem ugyanott vagyok. A gyáriért meg nem adnék 11e forintot.

http://www.csomagtertalca.com
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!