Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 7239436 alkalommal)

0 Felhasználó és 27 vendég van a témában

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22980 Dátum: 2009.05.05 11:21:47 »
Az enyem meglepoen jol sziv, szinte csak azzal tartom tisztan a karpit reszt. Kihozza a szovet kozul a homokot, morzsat, meg amit kell. Probalj ki egyet.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22981 Dátum: 2009.05.05 11:30:02 »
Hm. Én csak kicsi szívóerejűt láttam. Nem zárom ki, hogy nármális erejű is létezik, nyilván nem a teszkóst kell megvenni.
Irány egy bolt és próba!

Annyit tudok segíteni, hogy a www.helvox.hu oldalán az autokozmetikai termékek résznél vannak ilyen porszívók. Ha gondolod, kimegyek és megtapogatom őket, hogy mit tud egy ilyen kütyü.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22982 Dátum: 2009.05.05 11:41:56 »
Macerás lesz megnézned, mert egyik sincs raktáron náluk.

- én kipróbáltam többféle porszívót, mindíg maradt a rendes+hosszabbító verzió.
-a homokot még csak-csak kiszedik, de a kis kavicsok azok maradnak.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26346
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22983 Dátum: 2009.05.05 11:49:14 »
Igazán a csomagtartó néz ki ramatyul, mert amit a babakocsi kereke felszed, az mind ott végzi (avar, sár, etc.). Ahhoz meg - mivel filcszerű kárpitanyaggal van borítva, - kell a szívóerő.
Saját porszívó nem játszik, mert társasházban a harmadikon lakunk, ha a lépcsőházi konnektort használom, azt meg teljesen érthető módon nem nézik jó szemmel a lakótársak.
Marad a benzinkút, abban csak azt nem szeretem, hogy átvágnak, mert sosem annyi a perc, mint amennyi a táblán áll...
music     

Ronin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22984 Dátum: 2009.05.05 11:53:16 »
Simán, sőt több megoldás is létezik. Én csak az SC rejtelmeibe tudnálak beavatni. A Toyotáét nem ismerem, de gyanítom, hogy sok különbség nem lenne közöttük. Esetleg Ronin a BMW gombokba is be tud avatni.  :D

Nem tudom miröl beszélsz.  :innocent:  :D  ( :naspang:)

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22985 Dátum: 2009.05.05 12:35:07 »
Igazán a csomagtartó néz ki ramatyul, mert amit a babakocsi kereke felszed, az mind ott végzi (avar, sár, etc.). Ahhoz meg - mivel filcszerű kárpitanyaggal van borítva, - kell a szívóerő.
Saját porszívó nem játszik, mert társasházban a harmadikon lakunk, ha a lépcsőházi konnektort használom, azt meg teljesen érthető módon nem nézik jó szemmel a lakótársak.
Marad a benzinkút, abban csak azt nem szeretem, hogy átvágnak, mert sosem annyi a perc, mint amennyi a táblán áll...

Csomagtértálca a megoldás, és a kiszakadt tejet is megfogta, kiemeled, és kiöntöd a koszt belőle.
-van méretpontos is, de autósboltban kapsz univerzális peremeset kb 2000 pénzért - nekem ez volt; Vectra+Corolla összesen kb 6 évig használtam, és azzal adtam el a gépet.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22986 Dátum: 2009.05.05 13:52:19 »
A csomagtertalca viszont nem vedi a csomagtarto oldalat.  ;)  Azt csak porszivni lehet.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22987 Dátum: 2009.05.05 19:56:51 »
Aha, aztán visszahűl és akkor OK. De csak kicsit szorul meg mindig.  Elég érdekes fekvése lehet ezeknek a motoroknak. Regenerálódik. Szabadalmaztatni kellene.  :D

De rendben, elfogadom, amit írtál. Viszont akkor egyetlen egy megoldás van: ellenőrizni az olajpumpát, valszeg nem nyom elég olajat a benzinhez. Vagy alapból keverékkel járatni.

Nálam történetesen kiderült, hogy az olajpumpa totál döglött  ::) ... És elég rendesen meg is szorult emiatt (többször) a motorom - volt, hogy úgy megállt alattam, hogy majdnem lerepültem róla - mintha valaki hirtelen behúzta volna helyettem a féket  :excl: Kollégám szétszedte a hengert, hát vannak az oldalán nyomok rendesen. De azóta átálltam keverékre (1:30), és ezzel rendben működik. Mármint úgy rendben, hogy a nagyon nagy melegben történő tartós, főleg lassú menetet (emelkedő) továbbra sem szereti - és már nyilván nem is fogja, míg fel nem lesz újítva. De ez már aligha nálam lesz, mert így is alkalmas arra, amire nekem kell (max. 6-7 km-es utak a városban).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22988 Dátum: 2009.05.05 20:01:31 »
A gombnak is tobb "allasa van". 3 osszesen...

Ezt a hülyeséget  ::) ... Eddig is sejtettem, hogy a nyomógombos megoldás nem több, mint fölösleges "technology demonstration" - nemhogy nem teszi egyszerűbbé a dolgodat, de még bonyolítja is. Na, most végképp meg is győztél róla  :nonono:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22989 Dátum: 2009.05.05 20:15:50 »
A gombnak is tobb "allasa van". 3 osszesen...

Ezt a hülyeséget  ::) ... Eddig is sejtettem, hogy a nyomógombos megoldás nem több, mint fölösleges "technology demonstration" - nemhogy nem teszi egyszerűbbé a dolgodat, de még bonyolítja is. Na, most végképp meg is győztél róla  :nonono:

Jajj, dehogynem. Isteni, nem kel kulcsokat döfködni a sötétben, egyszerűen, csak odasétálni a kocsihoz kinyitni az ajtót, beülni, megnyomni  és az automatika teszi a dolgát.
Könyű mexokni a jót.  :D
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22990 Dátum: 2009.05.05 20:18:40 »
Jajj, dehogynem. Isteni, nem kel kulcsokat döfködni a sötétben, egyszerűen, csak odasétálni a kocsihoz kinyitni az ajtót, beülni, megnyomni  és az automatika teszi a dolgát.
Könyű mexokni a jót.  :D

Hát, nemtom. Gyakorlatban alig próbáltam, de így "messziről" nehéz belátni, hogy mitől/mennyiben könnyebb megnyomni egy gombot, mint elfordítani egy kulcsot  :hmmmm: ... Na mindegy, majd ha egyszer ilyen autóm lesz, visszatérünk a kérdésre  ;)

(Mindenesetre az új Passat megoldását, ahol a "kulcs" egy nagyobbacska távirányító-szerű valami, és ezt magát kell bedugni egy slotba, majd benyomva indítani a kocsit - rettenetesen utálom :excl:)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26346
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22991 Dátum: 2009.05.05 20:43:38 »
Ismerősöm mesélte, hogy a főnöke nagyon rohant, ő meg épp akkor fordult be a munkahely kapuján, a főnök pedig megkérte, hogy álljon be a kocsival, mert neki nincs ideje - egy Passatról van szó. Két percig szenvedtek, mire rájöttek, mit kell csinálni...
music     

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22992 Dátum: 2009.05.05 20:45:21 »
Hidd el, hogy jó a kulcsnélküliség. Odasétálsz a kocsidhoz, ami a közeledésedre felkapcsolja a belső világítást. Ezután a kilics mögé teszed a kezed és már kattan is a zár, mire meghúzod. Az ajtó nyílik, beülsz. Megnyomod a féket meg a gombot (a motor ugye szigorúan nem indul be! :D) és már mehetsz is. Nincs kotorászás a zsebben, táskában. Leállításhoz ismét megnyomod a start/stop gombot (ami mellesleg automatán aktiválja a parkolóállást). Kiszállásnál becsukod az ajtót, megnyomod a fekete gombot a kilincsen és kész. Nagyon kafa a mindennapi használatban, tényleg.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26346
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22993 Dátum: 2009.05.05 20:45:53 »
Csomagtértálca a megoldás, és a kiszakadt tejet is megfogta, kiemeled, és kiöntöd a koszt belőle.
-van méretpontos is, de autósboltban kapsz univerzális peremeset kb 2000 pénzért - nekem ez volt; Vectra+Corolla összesen kb 6 évig használtam, és azzal adtam el a gépet.
Univerzális nem jó, mert mellette tud koszolódni, akkor majdnem ugyanott vagyok. A gyáriért meg nem adnék 11e forintot.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26346
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22994 Dátum: 2009.05.05 20:47:19 »
Hidd el, hogy jó a kulcsnélküliség. Odasétálsz a kocsidhoz, ami a közeledésedre felkapcsolja a belső világítást. Ezután a kilics mögé teszed a kezed és már kattan is a zár, mire meghúzod. Az ajtó nyílik, beülsz. Megnyomod a féket meg a gombot (a motor ugye szigorúan nem indul be! :D) és már mehetsz is. Nincs kotorászás a zsebben, táskában. Leállításhoz ismét megnyomod a start/stop gombot (ami mellesleg automatán aktiválja a parkolóállást). Kiszállásnál becsukod az ajtót, megnyomod a fekete gombot a kilincsen és kész. Nagyon kafa a mindennapi használatban, tényleg.
Ha nem romlik el, nem lopják el, akkor elhiszem, hogy. De én nem fikázni akartam, csak kíváncsi voltam, hogy hogy műxik.
music