Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 7239435 alkalommal)

0 Felhasználó és 27 vendég van a témában

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22965 Dátum: 2009.04.29 19:52:54 »
vágom a szíjhajtást... a szíj?? az nem tud elmelegedni?? azaz a melegtől megnyúlni és csúszni kicsit...vagy valami hasonló vagy mittomén......már csak abból indulok ki hogy haver nyáron egy 15km-s út után már a végén szinte löködi a robeszt hogy mennjen egyátalán és ha kicsit visszahül akkor már megint megy rendesen...!! :D
« Utoljára szerkesztve: 2009.04.29 19:54:46 írta szkaresz »

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22966 Dátum: 2009.04.29 19:56:18 »
és a szíj?? az nem tud elmelegedni???? azaz a melegtől megnyúlni és csúszni kicsit...vagy valami hasonló...már csak abból indulok ki hogy haver nyáron egy 15km-s út után már a végén szinte löködi a robeszt hogy mennjen egyátalán!! :D

Naja, azon már lehet, vagy 8 mm-es a szíj.... Aminek a gyári szélessége 1,5 cm körül van. De szerintem ne itt untassuk a nagyérdeműt, hanem a xaktopicban. ;-)
Szíjat kellene cserélni azon a szerencsétlen robeszon. Kerül ezer pénzbe kb.  :D
Úgy van ez is, mint az autó. Ha megkapja, amit kér, akkor sokáig tuti. Van, aki nyekergő ékszíjjal jár, oszt úgy is jó.  :ph34r:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22967 Dátum: 2009.04.29 21:22:56 »
vágom a szíjhajtást... a szíj?? az nem tud elmelegedni?? azaz a melegtől megnyúlni és csúszni kicsit...vagy valami hasonló vagy mittomén......már csak abból indulok ki hogy haver nyáron egy 15km-s út után már a végén szinte löködi a robeszt hogy mennjen egyátalán és ha kicsit visszahül akkor már megint megy rendesen...!! :D
Akkor ott nem az a gond hogy kevés az olaj a benzinben?
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22968 Dátum: 2009.04.29 21:33:25 »
nem a motorja szorul...hanem a hajtás miatt gyengül el az tutti!! :D

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22969 Dátum: 2009.04.29 21:46:58 »
nem a motorja szorul...hanem a hajtás miatt gyengül el az tutti!! :D
Pedig logikusabb lett volna. :D
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22970 Dátum: 2009.04.30 11:52:26 »
Akkor ott nem az a gond hogy kevés az olaj a benzinben?
:no:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26346
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22971 Dátum: 2009.05.03 15:55:02 »
Voltam pár napot Brnoban, nem először. Néhány általános tapasztalat.
Egy cseh Scaniával mentünk, de mint állat, ótópályán 120-szal, de városban is rendesen odalépett neki. Itthon is, meg ott is.
A cseh autópályák egy fikarcnyival nem jobbak a magyarnál, e téren semmi okunk szégyenkezni. A közlekedési kultúrájuk viszont sokkal jobb. Nem nyugati szintű, de nem is az az erőszakos balkán, amivé lettünk szép lassan.
A tömegközlekedés színvonala, ellátottsága, megbízhatósága sem volt annyival jobb, mint azt az ember gondolná: a járműpark kb. olyan, mint nálunk (természetesen vidékkel hasonlítva össze), a pontosság is kb. egyforma, amiben feltétlenül jobbak az a villamosított hálózat aránya. Nálunk sokkal kevesebb villamosvonal van, a trolikról nem is beszélve.
Az üzemanyag árak magasabbak a mienknél, napi középárfolyamon számolva kb. 10%-kal.
Az autópark nem annyira skodás, mint feltételeztem, elég kevés a távol-keleti autó, nálunk jóval több van belőlük. Avensist alig láttam pl.
music     

Thomasino

  • Night-bird
  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 422
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22972 Dátum: 2009.05.04 21:28:04 »
A cseh autópályák egy fikarcnyival nem jobbak a magyarnál, e téren semmi okunk szégyenkezni. A közlekedési kultúrájuk viszont sokkal jobb. Nem nyugati szintű, de nem is az az erőszakos balkán, amivé lettünk szép lassan.

Tavaly én is voltam kétszer. Én is ezt tapasztaltam. Egyetlen dolog zavart hogy az autópályán aki "gyorsan" jött az már távolról reflektorozott. Pedig nem jöttek annyival gyorsabban, csak mondjuk én is valami lassu autó mögé ragadtam be, aztán amikor az lehúzódott akkor a villogós is eltünt a tükörbe 150 felett.  :D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22973 Dátum: 2009.05.05 03:52:41 »
vágom a szíjhajtást... a szíj?? az nem tud elmelegedni?? azaz a melegtől megnyúlni és csúszni kicsit...vagy valami hasonló vagy mittomén......már csak abból indulok ki hogy haver nyáron egy 15km-s út után már a végén szinte löködi a robeszt hogy mennjen egyátalán és ha kicsit visszahül akkor már megint megy rendesen...!! :D

Túlmelegszik és szorul a motorja. Lehet, hogy nem kap rendesen kenést. Az enyém is ezt csinálta. A diagnózist nem én állítottam fel, hanem kollégám, aki napi gyakorisággal szerel robogókat.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22974 Dátum: 2009.05.05 10:59:29 »
vágom a szíjhajtást... a szíj?? az nem tud elmelegedni?? azaz a melegtől megnyúlni és csúszni kicsit...vagy valami hasonló vagy mittomén......már csak abból indulok ki hogy haver nyáron egy 15km-s út után már a végén szinte löködi a robeszt hogy mennjen egyátalán és ha kicsit visszahül akkor már megint megy rendesen...!! :D

Túlmelegszik és szorul a motorja. Lehet, hogy nem kap rendesen kenést. Az enyém is ezt csinálta. A diagnózist nem én állítottam fel, hanem kollégám, aki napi gyakorisággal szerel robogókat.

Aha, aztán visszahűl és akkor OK. De csak kicsit szorul meg mindig.  Elég érdekes fekvése lehet ezeknek a motoroknak. Regenerálódik. Szabadalmaztatni kellene.  :D

De rendben, elfogadom, amit írtál. Viszont akkor egyetlen egy megoldás van: ellenőrizni az olajpumpát, valszeg nem nyom elég olajat a benzinhez. Vagy alapból keverékkel járatni.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26346
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22975 Dátum: 2009.05.05 11:07:37 »
Gondolkodom egy autós porszívó beszerzésén. Mivel minden fajtának van előnye és hátránya, adódik a kérdés, melyik a jobb, ha olyat választok, ami a szivargyújtóról megy dróttal, vagy ami tk. konyhai morzsaporszívó, tehát töltőre kell tenni, és utána drót nélkül használható, avagy ami elemmel megy, és szintén nem drótos?
(van elképzelésem, csak hátha van valakinek olyan érve, ami nekem nem jutna eszembe)

A másik dolog. Még sosem vezettem olyan autót, ami nem slusszkulcsos, hanem start/stop gombbal megy. Ezzel kapcsolatban már régóta furdal a kíváncsiság, hogyan oldják meg az egyéb funkciókat. Értem ezalatt, hogy a slusszkulcsos megoldás nemcsak két állása van a zárnak (indít-zár), hanem van kormányzár, van gyújtás, és nem minden autónál, de van egy olyan állás, ahol néhány fogyasztó (pl. rádió) már működik, de a gyújtást még nem adja rá. Na, ez hogy van a powergombos autóknál?
music     

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22976 Dátum: 2009.05.05 11:14:20 »
Nekem egy regi derotos porszivom van, a szivagyujtorol megy, teljesen jo.

A gombnak is tobb "allasa van". 3 osszesen:
- nem nyomod a kuplungot es benyomod egyszer a gombot, akkor nehany elektromos kutyu muxik: radio, szivargyujto (meg persze sipolni kezd, ha nyitva van a sofor ajtaja, hogy baxna meg)
- megnyomod ketszer a gombot a kuplung lenyomasa nelkul. Ekkor tulajdonkeppen gyujtasd adsz ra. Minden muxik.
- kinyomott pedalnal nyomod meg a gombot. Ekkor kel eletre a motor is. Azt hiszem ekkor oldja csak a kormanyzarat, de ebben nem vagyok biztos. Lehet, hogy ha ketszer nyomod kuplung nelkul (gyujtast) mar akkor is old.
Mindezek csak akkor mukodnek, ha a nalad van a "kulcs".


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22977 Dátum: 2009.05.05 11:15:37 »
Gondolkodom egy autós porszívó beszerzésén. Mivel minden fajtának van előnye és hátránya, adódik a kérdés, melyik a jobb, ha olyat választok, ami a szivargyújtóról megy dróttal, vagy ami tk. konyhai morzsaporszívó, tehát töltőre kell tenni, és utána drót nélkül használható, avagy ami elemmel megy, és szintén nem drótos?
(van elképzelésem, csak hátha van valakinek olyan érve, ami nekem nem jutna eszembe)

A másik dolog. Még sosem vezettem olyan autót, ami nem slusszkulcsos, hanem start/stop gombbal megy. Ezzel kapcsolatban már régóta furdal a kíváncsiság, hogyan oldják meg az egyéb funkciókat. Értem ezalatt, hogy a slusszkulcsos megoldás nemcsak két állása van a zárnak (indít-zár), hanem van kormányzár, van gyújtás, és nem minden autónál, de van egy olyan állás, ahol néhány fogyasztó (pl. rádió) már működik, de a gyújtást még nem adja rá. Na, ez hogy van a powergombos autóknál?

Simán, sőt több megoldás is létezik. Én csak az SC rejtelmeibe tudnálak beavatni. A Toyotáét nem ismerem, de gyanítom, hogy sok különbség nem lenne közöttük. Esetleg Ronin a BMW gombokba is be tud avatni.  :D

Kisporszívó: ha igazán ki akarod takarítani, akkor úgyis a normális háztartásinval esel neki. Utazás közben, meg - én legalábbis - ott rohadjon meg az a morzsa, hamár leesik.  :ph34r:  De ha háklis az ember, akkor sok benyakúton van lehetőség porszívózásra.  De ez csak egy vélemény.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22978 Dátum: 2009.05.05 11:17:28 »
Na akkor nem sok eltérés van, valóban, jól sejtettem.  :innocent:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26346
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22979 Dátum: 2009.05.05 11:18:43 »
 De ha háklis az ember, akkor sok benyakúton van lehetőség porszívózásra.  De ez csak egy vélemény.
Pont ezt akarom kiváltani, eddig így használtam. Ezek szerint a kis porszívónak túl kicsi a szívóereje?
music