Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 7223138 alkalommal)

0 Felhasználó és 24 vendég van a témában

Peti

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22785 Dátum: 2009.04.12 10:05:17 »
ja, és előleget kellett hagynom :clap:

Azt nekem is kellett volna, mondom akkor kifizetem az egészet, a papír meg a mászkálás nem ér annyit. Mondja a srác akkor inkább hagyjuk, mer' azt meg nem lehet...

Idézet
festéket+lakkot a toyota superben.
kerek 2.000 volt, és azt is meg kellett rendelnem

Nekem 1400 volt mikor tavaly vettem, most már ilyen 1.6-1.7 körül van, de még mindig megéri, a Holts ugyan olcsóbb, de az életbe nem találsz olyan árnyalatot ami tökéletes. :wacko:

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22786 Dátum: 2009.04.12 22:51:56 »

Peti

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22787 Dátum: 2009.04.12 23:04:28 »
Nem rossz...

Néha nem tudtam megkülönböztetni hogy valóság vagy csak grafika :whistling: manapság a konzoljátékok is így festenek nagyfelbontásban :yes:

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22788 Dátum: 2009.04.14 13:14:51 »
Ez a trükk egy régi James Bond filmben volt, csak kicsit más kivitelben. [rohog]
Rendszám fel/le
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22789 Dátum: 2009.04.14 14:45:16 »
Átolvastam a használt autó vásárláshoz adott tippeket, nagyon klassz, tényleg sok minden hasznos van benne. Mivel a topik már lezárt, ide írom be egy tippemet még (tán lehet elhangzott korábban), a gumik DOT számát is érdemes megnézni. A gumi kopásával összevetve (attól függően hogy használtak-e téli gumit), meg km-állásból meg lehet nagyjából állapítani, hogy mennyit lehet a vekker visszatekerve, vagy egy nem is az adott autón használt, egy régi garnitúra van csak rátéve.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Peti

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22790 Dátum: 2009.04.14 15:35:41 »
Ez a trükk egy régi James Bond filmben volt, csak kicsit más kivitelben. [rohog]
Rendszám fel/le

Motorra teszi fel, amin full nyílt a rendszám-kulissza, hát ez nagy trükk volt :whistling:  Van aki inkább lelép...


Amúgy ezt a rendszám eltakargatást, hamisítást, villanymotorral mozgatást ::) nem tartom jó ötletnek, ez kimeríti az egyedi azonosító meghamisítását, ami már bcs-nek számít, tehát marhára nem egy lapon említendő egy gyorshajtással…

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22791 Dátum: 2009.04.14 15:46:14 »
Motorra teszi fel, amin full nyílt a rendszám-kulissza, hát ez nagy trükk volt :whistling:  Van aki inkább lelép...
Amúgy ezt a rendszám eltakargatást, hamisítást, villanymotorral mozgatást ::) nem tartom jó ötletnek, ez kimeríti az egyedi azonosító meghamisítását, ami már bcs-nek számít, tehát marhára nem egy lapon említendő egy gyorshajtással…
Pőrebb változatban hallottam bowdenes megoldásról is, de úgy látszik a villanymotoros sokkal célszerűbb ha gyakran kell használni. :whistling:
Ja, az egyedi azonosító súlyosabb dolog, hát ennek a motorosnak most sok pénze fogja ezt bánni, meg utánajárás, ügyintézés, idő.....
Lelépni meg nem mindenkinek sikerül...
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Peti

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22792 Dátum: 2009.04.14 15:56:54 »
Lelépni meg nem mindenkinek sikerül...

Ugyan, elvégre csak a saját meg mások életével játszik, nem olyan nagy dolog ez :whistling:

Viszont azt nem nagyon értem hogy -pláne pályán- minek mennek egy speedmotor után :hmmmm:

Meg mintha lenne egy olyan is, hogy nem is kezdik üldözni, mert roppant balesetveszélyes, (Zsaruban írták) és lásd a mellékelt ábrát: 2tk-s autó :wacko:

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22793 Dátum: 2009.04.14 17:12:04 »
Ugyan, elvégre csak a saját meg mások életével játszik, nem olyan nagy dolog ez :whistling:

Viszont azt nem nagyon értem hogy -pláne pályán- minek mennek egy speedmotor után :hmmmm:

Meg mintha lenne egy olyan is, hogy nem is kezdik üldözni, mert roppant balesetveszélyes, (Zsaruban írták) és lásd a mellékelt ábrát: 2tk-s autó :wacko:
Itt nem működik az mint máshol, gondolok arra hogy nem üldözik, hanem a következő kijáratokat zárják le és a végén csapdába esik az illető, nem tud hová menni, max visszafordulhatna.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22794 Dátum: 2009.04.14 17:41:12 »
Ez a trükk egy régi James Bond filmben volt, csak kicsit más kivitelben. [rohog]
Rendszám fel/le

Motorra teszi fel, amin full nyílt a rendszám-kulissza, hát ez nagy trükk volt :whistling:  Van aki inkább lelép...


Amúgy ezt a rendszám eltakargatást, hamisítást, villanymotorral mozgatást ::) nem tartom jó ötletnek, ez kimeríti az egyedi azonosító meghamisítását, ami már bcs-nek számít, tehát marhára nem egy lapon említendő egy gyorshajtással…
Simán levarrnak 1 évre....lásd kedves barátom.....Golfra feltett egy habos rsz-t mert nem volt műszakija....és simán megkapta az 1 évét.....egy ilyen hülyeség miatt elég gáz ülni.... :excl:

Peti

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22795 Dátum: 2009.04.14 17:58:18 »
ja-ja!

Ezt mondom, marhára nem éri meg :wacko:

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22796 Dátum: 2009.04.14 21:54:59 »
Átolvastam a használt autó vásárláshoz adott tippeket, nagyon klassz, tényleg sok minden hasznos van benne. Mivel a topik már lezárt, ide írom be egy tippemet még (tán lehet elhangzott korábban), a gumik DOT számát is érdemes megnézni. A gumi kopásával összevetve (attól függően hogy használtak-e téli gumit), meg km-állásból meg lehet nagyjából állapítani, hogy mennyit lehet a vekker visszatekerve, vagy egy nem is az adott autón használt, egy régi garnitúra van csak rátéve.
Ügyes lehetsz, én ezt így nem merném megállapítani. A kopás és a megtett km azért nagyon laza viszonyban van egymással, sok mindentől függ. Például ha minden lámpánál csikorogva indulsz, már jóval kopottabb lesz, mint amit a km indokolna. (Az más kérdés, hogy ez is lehet vásárlásnál rossz pont...) De ha már ez szóba került, egyszer láttam egy eladó Carinát, amely amúgy gyönyörű volt: ráncfelvarrás előtti liftback, aranyszínű, csak éppen a négy keréken négyféle márkájú (!!!) gumival.
music     

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22797 Dátum: 2009.04.14 22:59:02 »
Ügyes lehetsz, én ezt így nem merném megállapítani. A kopás és a megtett km azért nagyon laza viszonyban van egymással, sok mindentől függ. Például ha minden lámpánál csikorogva indulsz, már jóval kopottabb lesz, mint amit a km indokolna. (Az más kérdés, hogy ez is lehet vásárlásnál rossz pont...) De ha már ez szóba került, egyszer láttam egy eladó Carinát, amely amúgy gyönyörű volt: ráncfelvarrás előtti liftback, aranyszínű, csak éppen a négy keréken négyféle márkájú (!!!) gumival.
Persze hogy nem lehet pontos mm/km összefüggést találni, de azért adhat támpontot az, hogy a tulaj elmondja hogy használta az autóját, volt-e téli garnitúra, a nyári eredeti vagy sem, stb. és azt össze lehet vetni azzal amit az ember lát és abból lehet következtetni hogy a tulaj igazat mond vagy sem.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22798 Dátum: 2009.04.15 09:12:16 »
Mikor a Priust vettem, egy másikat azért vetettem el végül, mert a bő hároméves kocsin félidőben cserélt gumik voltak a DOT szám alapján (órában 47k), a jelenlegit meg pont azért, mert ezen még az eredeti gumák voltak hátul (órában 120k).

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22799 Dátum: 2009.04.15 09:18:45 »
Mikor a Priust vettem, egy másikat azért vetettem el végül, mert a bő hároméves kocsin félidőben cserélt gumik voltak a DOT szám alapján (órában 47k), a jelenlegit meg pont azért, mert ezen még az eredeti gumák voltak hátul (órában 120k).
Akkor mégis van értelme a DOT számot is figyelni. Ha ilyen hamar cseréltek azon az autón gumikat, akkor mennyi km lehetett benne valójában? :hmmmm:
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive