Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 7210822 alkalommal)

0 Felhasználó és 12 vendég van a témában

leszilaci

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22695 Dátum: 2009.03.28 11:29:35 »
Akkor kommunista szombat ...
üdv, sztahanov elvtárs!


Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10717
Beszélgessünk
« Válasz #22696 Dátum: 2009.03.28 12:34:22 »
Elvileg az ocsmányirodába bebillegve pikk pakk lepapírozható a dolog. Gyakorlatilag meg kitugya ... :)  :1eye:
Grat az elhelyezkedéshez mit dógozol?  :1eye:

Köszi az infót, akkor hétfőn rástartolok a dologra.

Szállodában fogok dolgozni.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10717
Beszélgessünk
« Válasz #22697 Dátum: 2009.03.28 12:46:47 »
Akkor ezért szedted le az Ave hirdetését  :szemez: ? Grat amúgy az elhelyezkedéshez  :yes: !

Több dolog is közrejátszott a döntésben, egyrészt ha most eladtam volna, utána fognám a fejem, és persze a büdös életben nem találnék ennyiért egy hasonló állapotú, leinformálható és megbízható példányt.

Másik vicc pedig az, hogy egy Keszthely-Bp vonatjegy oda-vissza, szimpla személyvonaton 2. osztályon több ezer Ft/fő...  :whistling: Akkor itt további 1-2 bkv jegy mire hazaér az ember... A menetidő sem ugyanannyi, az átszállásokról már nem is beszélve...

A hirdetésre visszatérve, amióta pár napja levettem, azóta több magánszemély érdeklődött az autó után, mint előtte összesen.  :hmmmm:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22698 Dátum: 2009.03.28 12:56:55 »
Több dolog is közrejátszott a döntésben, egyrészt ha most eladtam volna, utána fognám a fejem, és persze a büdös életben nem találnék ennyiért egy hasonló állapotú, leinformálható és megbízható példányt.

Másik vicc pedig az, hogy egy Keszthely-Bp vonatjegy oda-vissza, szimpla személyvonaton 2. osztályon több ezer Ft/fő...  :whistling: Akkor itt további 1-2 bkv jegy mire hazaér az ember... A menetidő sem ugyanannyi, az átszállásokról már nem is beszélve...

A hirdetésre visszatérve, amióta pár napja levettem, azóta több magánszemély érdeklődött az autó után, mint előtte összesen.  :hmmmm:

A vonat rohadt drága  :censored: ... Teljes árú jeggyel egy csomó viszonylatban már egy embernek sem éri meg az autóval szemben.

Amúgy teljesen megértelek, hogy nem adod el. Ha nem muszáj, akkor minek? Pont most, amikor mélyponton vannak az árak... Nem jó ötlet.

Ezt a jelenséget én is tapasztaltam már, hogy a hirdetés leszedése után kezdenek el telefonálni. Elég idegesítő tud lenni.

Szállodában fogsz dolgozni? Akkor kollégák leszünk  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22699 Dátum: 2009.03.28 14:12:45 »
Nekem is végre úgy néz ki sikerült elhelyezkednem, Keszthelyre kerültem (a tali hétvégéjén mindegyik nap dolgozni fogok, de természetesen megpróbálok majd találkozni Veletek).
A nagy kérdésem az lenne, hogy bejegyzett Bp-i lakosként kellene most egy keszthelyi ideiglenes lakcímet csináltatnom, ez mekkora macerával járhat, időben és anyagiak terén? És persze mi ilyenkor a pontos teendő, megúszható-e a dolog egy 2 hetes időintervallumon belül?

És így talán végre én is jól járok a dologgal, vidéki lakosként az autó kötelezője kb a negyedébe kerülne majd, mint fővárosiként...  :whistling:
Grat a melóhoz!
Attól tartok, hogy ideiglenes lakcímre nem lesz olcsóbb a kötelező! Azt ugyanis állandó lakcímre kötik.
Az ideiglenes címet meg évente meg kell újítani. Én gyakorlatilag kétszer csináltam csak ezt meg, azóta nem bajlódom vele. Ahol fontos, ott bediktálom a pesti címet, mint levelezésit. Az okmányirodában azonnal adják a lakcímbejegyzést.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10717
Beszélgessünk
« Válasz #22700 Dátum: 2009.03.28 15:31:22 »
A vonat rohadt drága  :censored: ... Teljes árú jeggyel egy csomó viszonylatban már egy embernek sem éri meg az autóval szemben.
A vonat esetében ráadásul ezen a szakaszon át is kellene szállni 1x, nincsen közvetlen járat...
A busz sem olcsóbb, ezek után pedig miért is csodálkoznak rajta hogy annyi autó szaladgál az utakon...  :whistling:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10717
Beszélgessünk
« Válasz #22701 Dátum: 2009.03.28 15:37:51 »
Grat a melóhoz!
Attól tartok, hogy ideiglenes lakcímre nem lesz olcsóbb a kötelező! Azt ugyanis állandó lakcímre kötik.
Az ideiglenes címet meg évente meg kell újítani. Én gyakorlatilag kétszer csináltam csak ezt meg, azóta nem bajlódom vele. Ahol fontos, ott bediktálom a pesti címet, mint levelezésit. Az okmányirodában azonnal adják a lakcímbejegyzést.

A nyáron diplomáztam, szóval már igencsak ideg voltam az állandó kudarcoktól meg elutasításoktól. Sok esetben még válaszra sem méltattak 1-1 internetes címre küldött önéletrajz után.  :whistling:

Jó, hogy leírtad, nem szeretnék ezzel bajlódni minden egyes évben.  :hmmmm:

Ja, és köszönöm mindenkinek a gratulációt.  :yes:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22702 Dátum: 2009.03.28 15:52:53 »
Attól tartok, hogy ideiglenes lakcímre nem lesz olcsóbb a kötelező! Azt ugyanis állandó lakcímre kötik.
Igen, ez így van, pont az ilyen trükközések kiszűrésére. Azt már kevesebben merik felvállalni, hogy olyan állandó lakcímet adnak meg, ahol tk. nem laknak, mert az elég sok macerával jár: ott lesz csak orvosod pl.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22703 Dátum: 2009.03.28 16:03:26 »
Szóval január 2-án még a fősuli nappali hallgatóinak állományában voltam megtalálható. Március 2-tól kerültem munkaviszonyba. A mai napon én mit is dolgozok le?
A munka(v)iszonyt... [rohog] [rohog] [rohog]
Semmit, ez nem így műxik. Ha késik egy vonat 20 percet, közben elered az eső és te bőrig ázol, akkor hiába mondod, hogyha pontos lett volna a vonat, nem áznál meg, mert te akkor voltál ott, amikor az eső esett, az esőt nem érdekli a vonat késése.
Én is kérdezhetném, hogy nekünk (is) december 20-án előre le kellett dolgozni december 24-ét. Az oktatásban dolgozóknak mióta munkanap december 24-e? Szóval van ilyen, de inkább örülj, hogy van állásod...
music     

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22704 Dátum: 2009.03.28 18:32:55 »
"Sok esetben még válaszra sem méltattak 1-1 internetes címre küldött önéletrajz után"

ez semmi. az a legjobb h bemész jól sikerül az interjú ,már kezdesz álmodozni erre bafnak utána felhivni!
tudnék mesélni... :wacko:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22705 Dátum: 2009.03.28 19:22:33 »
Szóval január 2-án még a fősuli nappali hallgatóinak állományában voltam megtalálható. Március 2-tól kerültem munkaviszonyba. A mai napon én mit is dolgozok le?
A munka(v)iszonyt... [rohog] [rohog] [rohog]
Semmit, ez nem így műxik. Ha késik egy vonat 20 percet, közben elered az eső és te bőrig ázol, akkor hiába mondod, hogyha pontos lett volna a vonat, nem áznál meg, mert te akkor voltál ott, amikor az eső esett, az esőt nem érdekli a vonat késése.
Én is kérdezhetném, hogy nekünk (is) december 20-án előre le kellett dolgozni december 24-ét. Az oktatásban dolgozóknak mióta munkanap december 24-e? Szóval van ilyen, de inkább örülj, hogy van állásod...
Én nem mondtam egy szóval se hogy nem örülnék :).
Bár kicsit szomorú hogy fizetésem elég jelentékeny részét kell a munkábajárásra fordítsam nevezetesen napi 150km-et autózok +pályamatricát veszek. Mert Tiszaújvárosba van a munkahely. De legalább a fogyasztásomat Zénóka style-ban kordában tudom tartani, már 6,3nál járok remélem most nyárra az 5,9et elérem 75km/h-s GPS szerinti átlagsebességgel :) az autópályán szigorúan gps szerinti 90. Most a héten volt hogy tükörjégen de hoztam akkor is :D :flowers:

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22706 Dátum: 2009.03.28 19:25:51 »
"Sok esetben még válaszra sem méltattak 1-1 internetes címre küldött önéletrajz után"

ez semmi. az a legjobb h bemész jól sikerül az interjú ,már kezdesz álmodozni erre bafnak utána felhivni!
tudnék mesélni... :wacko:
Akkor én ne is panaszkodjak. Január 20-án diplomáztam, igaz előtte 2-3 héttel már feltettem jónéhány portálra az önéletrajzom stb. záróvizsgám utáni napon csörgött a telefon, hogy nem-e érdekelne állás tiszaújvárosban... 2 nappal később mentem 1. számú interjúkörre, amit még 2. kör követett és március 2-tól álltam munkába. Azért húzódott ennyire, mert eléggé multinacionális a cég ahhoz, hogy ne lehessen gyorsabban dönteni. Közben még 1 interjún voltam, de mikor a 2. körre hívtak be, már tudtam hogy nyerő vagyok, ugyanis akkor már az olasz közvetlen főnököm interjúztatott és érzésem szerint jóvoltam (bejött a megérzésem:) )

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22707 Dátum: 2009.03.28 19:44:33 »
Igen, ez így van, pont az ilyen trükközések kiszűrésére. Azt már kevesebben merik felvállalni, hogy olyan állandó lakcímet adnak meg, ahol tk. nem laknak, mert az elég sok macerával jár: ott lesz csak orvosod pl.
Bizony ám! Mondjuk én megtartottam a vidéki orvosomat. Amíg nem vagyok betegeskedő, addig ez nem probléma. Ha meg nagyritkán kell valami, akkor telefonon elintézzük  ;)
Esetenként az ideiglenes lakcímnek is van jelentősége (egyes helyeken van lakhatási támogatás, egyebek) és helyenként tényleg kb. 30 perc alatt bejegyzik. Persze kell igazolás az ingatlan tulajdonosától, hogy Te ott lakhatsz (ha épp nem a Tiéd).
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

leszilaci

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22708 Dátum: 2009.03.28 20:47:22 »
De legalább a fogyasztásomat Zénóka style-ban kordában tudom tartani, már 6,3nál járok remélem most nyárra az 5,9et elérem 75km/h-s GPS szerinti átlagsebességgel :) az autópályán szigorúan gps szerinti 90.
:clap: :ser:
mondtam már,h utálom az autópályát? :D

leszilaci

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22709 Dátum: 2009.03.28 20:48:58 »