Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 7210842 alkalommal)

0 Felhasználó és 14 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22680 Dátum: 2009.03.27 12:14:58 »
1. Nam járt neki semmi, a saját kocsijával haladt, csak felvezetéssel.
Nem tudom, portugálra emlékeztető zászló volt rajta, magyar rendszámú volt és szürkéskék színű, valami ilyesmi, - mármint ahol piszkos... [rohog] [rohog] [rohog] , a lényeg, hogy nem sötét.
« Utoljára szerkesztve: 2009.03.27 12:17:25 írta music »
music     

Ronin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22681 Dátum: 2009.03.27 12:58:06 »
A Porschés sztori nekem is tetszik  :yes: ! Viszont az, hogy kezet nyújtott a srác - na ja, próbált kontaktust felvenni, elvenni a dolog hivatalos mivoltából; még mindig sokkal jobb, mint a "megveszlek kilóra, köcsög" attitűd, amit sok "prémium autós" tanúsít a rendőrökkel szemben  ::)

Ok, meg lehetne érteni valahol. De, a rendör pont hivatalbol állitotta meg, nem azért mert haverkodni akar. A porschés is tudta hogy miért szedték ki. Pech, nem haverkodni, meg kezet fogni, csak fizetni kell, ennyi. Szvsz. sokkal keményebben kellene a közlek. rendöröknek fellépni, hogy meglegyen a most hiányzo respekt. A´la Highway Patrol. De mondhatnám mint mindenhol nyugat europában. Erre a "megveszlek kilora" beszolásra is kiváncsi lennék, hogy más orsz.-ban a rendör hogy reagál.  :D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22682 Dátum: 2009.03.27 15:01:09 »
Ok, meg lehetne érteni valahol. De, a rendör pont hivatalbol állitotta meg, nem azért mert haverkodni akar. A porschés is tudta hogy miért szedték ki. Pech, nem haverkodni, meg kezet fogni, csak fizetni kell, ennyi. Szvsz. sokkal keményebben kellene a közlek. rendöröknek fellépni, hogy meglegyen a most hiányzo respekt. A´la Highway Patrol. De mondhatnám mint mindenhol nyugat europában. Erre a "megveszlek kilora" beszolásra is kiváncsi lennék, hogy más orsz.-ban a rendör hogy reagál.  :D

Ebben nagyjából egyetértünk. De ettől még sajnos elég messze vagyunk. Amíg a "kis" rendőrök rosszul megfizetett, hiányosan képzett, millió regulával és limittel (lásd napi km, de ez még az enyhébbek közé tartozik - említhetném még pl. a fegyverhasználatot is) gúzsba kötött, a társadalom által nem igazán elismert, nagyon szűk önálló döntési jogkörrel rendelkező, cserébe a főnök által minden műszakra kiszabott gyorshajtó- és piás-kvótával ellátott "droidok", addig nehezen várható érdemi változás. Jobb képzés, több pénz, sokkal nagyobb mozgáskör (mindenféle értelemben véve) kéne a rendőröknek - akkor hamar meglenne a megfelelő önbizalom és fellépés, ez pedig maga után vonná a társadalmi elismertséget is.

Ez persze így erősen le van egyszerűsítve - de a lényeg szvsz kb. ez.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22683 Dátum: 2009.03.27 16:15:45 »
 :clap:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Ronin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22684 Dátum: 2009.03.27 16:26:52 »
Na, végre mindenki egy véleményen van.  :D

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22685 Dátum: 2009.03.27 16:29:30 »
Nem ritkaság. :1eye:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22686 Dátum: 2009.03.28 08:08:22 »
Munkaügyi kérdésem volna nátha lesz valaki okos aki felhomályosít. :flowers:
Szóval január 2-án még a fősuli nappali hallgatóinak állományában voltam megtalálható. Március 2-tól kerültem munkaviszonyba. A mai napon én mit is dolgozok le? :innocent: :1eye: :flowers:
Vagy ez most minek számít részemről? Kommunistaszombatnak?

Attus

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 361
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22687 Dátum: 2009.03.28 09:08:06 »
Munkaügyi kérdésem volna nátha lesz valaki okos aki felhomályosít. :flowers:
Szóval január 2-án még a fősuli nappali hallgatóinak állományában voltam megtalálható. Március 2-tól kerültem munkaviszonyba. A mai napon én mit is dolgozok le? :innocent: :1eye: :flowers:
Vagy ez most minek számít részemről? Kommunistaszombatnak?
Ma munkanap van. Ez a lényeg. A többi, hogy mit dolgozol le, meg ilyenek, az csak rizsa. :-)

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22688 Dátum: 2009.03.28 09:08:35 »
ugyanezt kérdeztem ma én is magamtól... :censored:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22689 Dátum: 2009.03.28 09:09:31 »
Szóval január 2-án még a fősuli nappali hallgatóinak állományában voltam megtalálható. Március 2-tól kerültem munkaviszonyba. A mai napon én mit is dolgozok le?
Egy nap ajiba a cégnek és az állambácsinak  :yes:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22690 Dátum: 2009.03.28 09:10:26 »
Szóval január 2-án még a fősuli nappali hallgatóinak állományában voltam megtalálható. Március 2-tól kerültem munkaviszonyba. A mai napon én mit is dolgozok le?
Egy nap ajiba a cégnek és az állambácsinak  :yes:

Én is dógzom, dehát én amúgy is gyakran dógzom hétvégín  :flowers: ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22691 Dátum: 2009.03.28 09:34:59 »
Szóval január 2-án még a fősuli nappali hallgatóinak állományában voltam megtalálható. Március 2-tól kerültem munkaviszonyba. A mai napon én mit is dolgozok le?
Egy nap ajiba a cégnek és az állambácsinak  :yes:
Akkor kommunista szombat ...

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10717
Beszélgessünk
« Válasz #22692 Dátum: 2009.03.28 10:25:59 »
Nekem is végre úgy néz ki sikerült elhelyezkednem, Keszthelyre kerültem (a tali hétvégéjén mindegyik nap dolgozni fogok, de természetesen megpróbálok majd találkozni Veletek).
A nagy kérdésem az lenne, hogy bejegyzett Bp-i lakosként kellene most egy keszthelyi ideiglenes lakcímet csináltatnom, ez mekkora macerával járhat, időben és anyagiak terén? És persze mi ilyenkor a pontos teendő, megúszható-e a dolog egy 2 hetes időintervallumon belül?

És így talán végre én is jól járok a dologgal, vidéki lakosként az autó kötelezője kb a negyedébe kerülne majd, mint fővárosiként...  :whistling:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22693 Dátum: 2009.03.28 10:45:04 »
Nekem is végre úgy néz ki sikerült elhelyezkednem, Keszthelyre kerültem (a tali hétvégéjén mindegyik nap dolgozni fogok, de természetesen megpróbálok majd találkozni Veletek).
A nagy kérdésem az lenne, hogy bejegyzett Bp-i lakosként kellene most egy keszthelyi ideiglenes lakcímet csináltatnom, ez mekkora macerával járhat, időben és anyagiak terén? És persze mi ilyenkor a pontos teendő, megúszható-e a dolog egy 2 hetes időintervallumon belül?

És így talán végre én is jól járok a dologgal, vidéki lakosként az autó kötelezője kb a negyedébe kerülne majd, mint fővárosiként...  :whistling:
Elvileg az ocsmányirodába bebillegve pikk pakk lepapírozható a dolog. Gyakorlatilag meg kitugya ... :)  :1eye:
Grat az elhelyezkedéshez mit dógozol?  :1eye:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22694 Dátum: 2009.03.28 10:46:38 »
És így talán végre én is jól járok a dologgal, vidéki lakosként az autó kötelezője kb a negyedébe kerülne majd, mint fővárosiként...  :whistling:

Akkor ezért szedted le az Ave hirdetését  :szemez: ? Grat amúgy az elhelyezkedéshez  :yes: !
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )