Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 7210824 alkalommal)

0 Felhasználó és 12 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22665 Dátum: 2009.03.26 18:14:36 »
Pár érdekesség a német "bezúzási prémiummal" kapcsolatosan.

A bevezetéskor azt remélték, hogy majd segít újra fellendíteni az újautó-eladásokat, és ezzel támogatja az autóipart. Hát, így is lett... Csak éppen nem Németországban! Mivel, mint kiderült, a prémiummal élők többsége nem német autót vásárol - hanem más, jellemzően olcsó importautókat: főleg Daciát (!), nomeg Hyundait, Kiát, Daihatsut - jobb esetben Skodát. Vagy netán VW Foxot - ami Brazíliában készül...

Hogy mennyire ajándék az államtól ez a 2500 euro? Hát csak annyira, hogy kb. 15.700 eurós vételár fölött már csak a forgalmi adóból visszafolyik a teljes összeg a kincstárba.

Környezetvédelemi aspektus? Jó dolog, ha a régi helyett új kocsi kerül a forgalomba? Ehem... Ahhoz, hogy a plusz egy darab új autó legyártása általi energia-felhasználás és környezetszennyezés egálba kerüljön azzal a terheléssel, ami a régi autó forgalomban maradása esetén érte volna a környezetet, 375 ezer kilométert kell majd menni az új kocsival - abban az esetben, ha átlagosan egy literrel fogyaszt kevesebb üzemanyagot 100 km-en, mint a régi.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22666 Dátum: 2009.03.26 18:17:36 »
MOst hallottam, hogy a magyar állam visszamondta az ilyenfajta támogatást. Az egyik indok az az volt, hogy magyar gyártású autó csak egy van, a Suzi, ugye, és miért támogassuk a más állam által termelt autókat. Azt is említették, hogy tulajdonképpen a kereskedők jártak volna jól, hiszen ott történik a vásárlás nem másutt.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22667 Dátum: 2009.03.26 18:55:38 »
Éljenek az inde nélküli ,hátsólámpa nélküli ,repedtfazék hangú tuning robogósok!!!
Nagy gázzal bevágott elém amikor én is gyorsítottam ..majdnem sikerült fellöknöm az OFF R5-el...  :nono:
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22668 Dátum: 2009.03.26 19:40:00 »
MOst hallottam, hogy a magyar állam visszamondta az ilyenfajta támogatást. Az egyik indok az az volt, hogy magyar gyártású autó csak egy van, a Suzi, ugye, és miért támogassuk a más állam által termelt autókat. Azt is említették, hogy tulajdonképpen a kereskedők jártak volna jól, hiszen ott történik a vásárlás nem másutt.

most mondjam azt h kissebb gondunk is nagyobb....
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22669 Dátum: 2009.03.26 21:28:28 »
Részben idekapcsolódik, ma láttam két érdekes dolgot.
Jött egy külföldi delegáció, ami úgy nézett ki, hogy elöl egy rendőr Octavia, utána pedig két Mondeo, méghozzá az eggyel régebbiből, az egyiken zászló. Semmi Audi vagy Merga, szóval azért mégiscsak van valami spórolás.

A másik még jobban tetszett. Nem tudom, ki mennyire ismeri Budán a János kórház melletti nagy kereszteződést. Tavaly átfestették a Szilágyi Erzsébet fasor Moszkva tér felé vezető oldalán a kereszteződés előtti részt. 3 sáv van: a legbelsőből lehet a főúton tovább menni, ami enyhe balkanyart jelent. A középső egy buszsáv ugyanezen irányba visz. A szélső pedig egyenesen megy tovább a Városmajor utcába, de ott nem sokkal ezután van még egy lámpa, ami miatt gyakran visszatorlódik a sor a nagy kereszteződéshez, ilyenkor csak többedik lámpára lehet itt átjutni. Ezért elég sokan - köztük BKV-buszok is, de nekik elnézi az ember, hiszen legalább ők menjenek... - azt a gyakorlatot folytatják, hogy a középső (BUSZ) sávból bevágnak a jobb szélsőben várakozók elé, ebben még a lámparendszer is segít nekik, mert pont ebben a sorrendben van zöld.
Na, ma is ilyesminek voltam tanúja: egy Porsche csinálta ezt, de pechére mögötte ment egy fehér Octavia, és meg nagyobb pechére érdekelte is a dolog, kiszedte a forgalomból (ráadásul olyan helyen, ahol nem zavarták a forgalmat.) A porschés srác úgy szállt ki a kocsijából, hogy már nyújtotta is a kezét a rendőrnek haverkodás céljából, de az nem viszonozta. Tovább nem láttam a dolgot, mert siettem, viszont észrevettem, hogy a kereszteződés melletti egyik járdán áll egy vadi új kombi Fóka, és benne kamera, amivel pontosan az imént leírt szabálytalankodókat örökítik meg.
Végre...csak így tovább! :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap:
music     

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22670 Dátum: 2009.03.26 21:41:16 »
Hihi, nemrég pont ott vontattuk apu Corsáját. Szerencsére akkor nem voltak ott a yardok, bár annyira nem akadályoztuk a forgalmat. Csak valahol nem lehet elvileg jobbra kanyarodni (Fogas üzem vége)...  :whistling:
         

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22671 Dátum: 2009.03.26 23:23:51 »
..... Csak valahol nem lehet elvileg jobbra kanyarodni (Fogas üzem vége)...  :whistling:

-Mindenhol lehet, ha nincs betonfal, legfeljebb nem szabad  :devil:
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Ronin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22672 Dátum: 2009.03.26 23:28:20 »
Na, ma is ilyesminek voltam tanúja: egy Porsche csinálta ezt, de pechére mögötte ment egy fehér Octavia, és meg nagyobb pechére érdekelte is a dolog, kiszedte a forgalomból (ráadásul olyan helyen, ahol nem zavarták a forgalmat.) A porschés srác úgy szállt ki a kocsijából, hogy már nyújtotta is a kezét a rendőrnek haverkodás céljából, de az nem viszonozta. Tovább nem láttam a dolgot, mert siettem, viszont észrevettem, hogy a kereszteződés melletti egyik járdán áll egy vadi új kombi Fóka, és benne kamera, amivel pontosan az imént leírt szabálytalankodókat örökítik meg.
Végre...csak így tovább! :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap:

Ez tettszik, legyen már végre rend. Vagy tanuljon egy porschés is rendet. A rendörnek meg még rá kellett volna egy jo nagyot vágni a porschés kezére. Mit nyulkál, mit haverkodik? Ezt a jelenetet szerettem volna látni valahol az USA-ban.

Ronin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22673 Dátum: 2009.03.27 08:36:52 »
Írtam, hogy miként akarom ellenőrizni. Az útszakasz azonos, ott szoktam mérni a különféle autókat. Mindig többször mérek mindkét irányban, és átlagolom. 60-100-at akarok mérni négyesben, ez úgy néz ki, hogy négyesben haladok 50-el, padlógázt adok, a stoppert elindítom 60-nál és megállítom 100-nál (közben végig folyamatos padlógáz persze). Mivel sokszor csináltam már, ezért a szórás elég kicsi.

Itt van egy ADAC teszt: Klick
Ha az ADAC -nak hiszel akkor megsporolhatod a saját mérésedet. De azt hiszem erröl még az autobild is irt.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22674 Dátum: 2009.03.27 11:30:31 »
Itt van egy ADAC teszt: Klick
Ha az ADAC -nak hiszel akkor megsporolhatod a saját mérésedet. De azt hiszem erröl még az autobild is irt.

Az ADAC nem magyar 95-ös benzint használt, Ronin. Ez itt a bökkenő. Azt senki nem vonja kétségbe (én legalábbis biztosan nem), hogy nyugaton a 95-ös is tökéletes. De a hazaival kapcsolatosan már nem lennék biztos a dologban.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22675 Dátum: 2009.03.27 11:32:22 »
Részben idekapcsolódik, ma láttam két érdekes dolgot.
Jött egy külföldi delegáció, ami úgy nézett ki, hogy elöl egy rendőr Octavia, utána pedig két Mondeo, méghozzá az eggyel régebbiből, az egyiken zászló. Semmi Audi vagy Merga, szóval azért mégiscsak van valami spórolás.

Kérdés, hogy honnan jött és milyen rangú volt az illető? Valszeg egyszerűen ennyi járt neki.

A Porschés sztori nekem is tetszik  :yes: ! Viszont az, hogy kezet nyújtott a srác - na ja, próbált kontaktust felvenni, elvenni a dolog hivatalos mivoltából; még mindig sokkal jobb, mint a "megveszlek kilóra, köcsög" attitűd, amit sok "prémium autós" tanúsít a rendőrökkel szemben  ::)
« Utoljára szerkesztve: 2009.03.27 11:34:01 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Ronin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22676 Dátum: 2009.03.27 11:35:20 »
Az ADAC nem magyar 95-ös benzint használt, Ronin. Ez itt a bökkenő. Azt senki nem vonja kétségbe (én legalábbis biztosan nem), hogy nyugaton a 95-ös is tökéletes. De a hazaival kapcsolatosan már nem lennék biztos a dologban.

Hmm, OK, akkor lehet hogy van értelme a jobbikat tankolni.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22677 Dátum: 2009.03.27 12:08:24 »
Írtam, hogy miként akarom ellenőrizni. Az útszakasz azonos, ott szoktam mérni a különféle autókat. Mindig többször mérek mindkét irányban, és átlagolom. 60-100-at akarok mérni négyesben, ez úgy néz ki, hogy négyesben haladok 50-el, padlógázt adok, a stoppert elindítom 60-nál és megállítom 100-nál (közben végig folyamatos padlógáz persze). Mivel sokszor csináltam már, ezért a szórás elég kicsi.
Igen, most elbeszéltünk egymás mellett, én a fogyiról írtam, te a gyorsulásról. Azt valóban könnyebb mérni.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22678 Dátum: 2009.03.27 12:10:06 »
Viszont az, hogy kezet nyújtott a srác - na ja, próbált kontaktust felvenni, elvenni a dolog hivatalos mivoltából; még mindig sokkal jobb, mint a "megveszlek kilóra, köcsög" attitűd, amit sok "prémium autós" tanúsít a rendőrökkel szemben  ::)
Annál jobb, de attól még önmagában nem az. Pláne, hogy még mondta is: "szevasztok, XY vagyok".
music     

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22679 Dátum: 2009.03.27 12:10:27 »
1. Kérdés, hogy honnan jött és milyen rangú volt az illető? Valszeg egyszerűen ennyi járt neki.

A Porschés sztori nekem is tetszik  :yes: ! Viszont az, hogy kezet nyújtott a srác - na ja, próbált kontaktust felvenni, elvenni a dolog hivatalos mivoltából; még mindig sokkal jobb, mint a "megveszlek kilóra, köcsög" attitűd, amit sok "prémium autós" tanúsít a rendőrökkel szemben  ::)

1. Nam járt neki semmi, a saját kocsijával haladt, csak felvezetéssel.

2.  :yes: :yes: habár, klasszikustól csak pontosan: "megveszlek kilóra, kocsog"   [rohog] [rohog]
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.