Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 7223120 alkalommal)

0 Felhasználó és 16 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22440 Dátum: 2009.03.07 22:56:44 »
Csak ami a németeknél 20EUR vagy akár 80EUR, az nálunk min. 15e HUF vagy éppen 30e HUF. :ph34r:
Na igen, de a járművezetési morál is más... :excl: :nono: :excl:
music     

Thomasino

  • Night-bird
  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 422
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22441 Dátum: 2009.03.07 23:13:55 »
Tudom én is, hogy olcsón megúsztam, hidd el gyorsan a kezemben volt a 20 EUR. :D

Meghiszem azt!  :D Engem tavaly "lőttek le" szlovák autópályán 147-el. Fekete S4-es Audi benne volt a konvojba amit lehagytam azért lett csak ennyi mert lelassítottam, hogy megnézzem milyen autó. Pár perccel később már nézhettem is közelről. Nagyban ment az alkudozás, gondolom már akkor előre gyűjtötték az eurot. Kisőpörték a pénztárcát 1000 cseh korona + 10 e HUF. Nem nagyon értettük meg egymást én mondtam hogy vagy-vagy ők meg mondták, hogy mindkét bankjegy tetszik nekik. Azóta tudom hogy két pénztárcával kell útnak indulni.  :tt2:

Bástya

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22442 Dátum: 2009.03.07 23:42:01 »
 :clap: :clap: Egy jó módszer a havi törlesztőrészlet előteremtésére. Nézz bele megéri: ...

A hozzászólás egy része tiltott reklámozás miatt törölve.
Misi
« Utoljára szerkesztve: 2009.03.08 00:31:44 írta Misi »

Ronin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22443 Dátum: 2009.03.07 23:48:23 »
Nézd, öt évet töltöttem kint Németországban és ez idő alatt szerencsére nem sok dolgom akadt a rendőrökkel. Remélem, te sem gondolod, hogy a történetet magam és mások szórakoztatására találtam ki. A sztori kapcsán én csak a kollégám elmondására tudok támaszkodni.  :innocent: :hug:

Ezért csodálkoztam egy kicsit, hogy öt év itt lét után ezt irtad.  :eek:  De ha a volt kolléga igy mondta, na ja.

tutinet

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22444 Dátum: 2009.03.08 00:33:28 »
Csak ami a németeknél 20EUR vagy akár 80EUR, az nálunk min. 15e HUF vagy éppen 30e HUF. :ph34r:
Na igen, de a járművezetési morál is más... :excl: :nono: :excl:

Inkább a fizetések mások nem ?

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22445 Dátum: 2009.03.08 01:04:57 »
Csak ami a németeknél 20EUR vagy akár 80EUR, az nálunk min. 15e HUF vagy éppen 30e HUF. :ph34r:
Na igen, de a járművezetési morál is más... :excl: :nono: :excl:
Inkább a fizetések mások nem ?
A fizetéshez viszonyított büntetés éppen azért magasabb nálunk, mert olyan a morál, amilyen.
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22446 Dátum: 2009.03.08 08:35:05 »
Pont a németeknél nem tudnak az általad említett összegre megbüntetni, ha nincs ottani bejelentett lakcímem. Volt kollégám a "rendes" pihenőjére tartott haza, amikor "lelőtték" talán 100 helyett 115-120km/h-val. Az első kérdések között volt, hogy van-e német cím, hova menjen a bünti? Ő rutinból diktálta a német címet, amit persze leellenőriztek és igen feldúltan kérdőre vonták, hogy miért hazudik? (Aznap jelentkezett ki, csak a megszokás ugye. :whistling: :devil: ) Így, hogy nem volt német cím 75 helyett csak 50 EUR-t fizetett, mert ennyi a max. bírság, amit kiszabhatnak külföldire. Legalábbis az ő esetében ez volt az indoklás. :D
Az én esetem, talán úgy két éve lehetett. Pont a határ előtt lőttek le, és a tiszt már a 40-es tábla mellé állított le. :devil: Hagytam a gépet kigurulni a határ előtt. :whistling: Tudom én is, hogy olcsón megúsztam, hidd el gyorsan a kezemben volt a 20 EUR. :D

Anélkül, hogy bármit is kétségbe vonnék: hivatalosan ez biztosan nincs így. Tehát elvileg külföldire is azonos büntetési tételek vonatkoznak. Még a Trotter által nemrég belinkelt autópálya-rendőrös videóban is látható, hogy pl. a szlovák kamionsofőrt 90 eurora akarták a helyszínen megbírságolni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22447 Dátum: 2009.03.08 08:37:21 »
Na igen, de a járművezetési morál is más... :excl: :nono: :excl:
Inkább a fizetések mások nem ?

A fizetések is mások, és a közlekedési morál is más.

Egy biztos: a mi új büntetési tételeink rendkívül magasak a fizetéseinkhez képest. Egy nettó százezer körül kereső magyar számára pl. azért meglehetősen komoly érvágás egy 30 ezres bünti, és ehhez ugye elég mondjuk 40-el menni a 30-as táblánál. Megnézném, mit szólna egy német, ha mondjuk a 2000 eurós fizetéséből 600-at legombolnának róla ilyesmiért. Más kérdés, hogy náluk valóban sokkal magasabb szinten van a szabálykövetés, mint nálunk.
« Utoljára szerkesztve: 2009.03.08 08:42:57 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Attus

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 361
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22448 Dátum: 2009.03.08 09:05:58 »
Ausztriában valóban valamivel alacsonyabbak a büntetési tételek, mint itthon. Viszont komolyabb az ellenőrzés. Egy ismerősömet Nickelsdorftól Subenig négyszer bírságolták meg gyorshajtásért. Szóval azért a kisebb büntetési tétel is elég barátságos összeggé nőhet, ha naponta négyszer fizeted...

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22449 Dátum: 2009.03.08 09:23:49 »
Ausztriában valóban valamivel alacsonyabbak a büntetési tételek, mint itthon. Viszont komolyabb az ellenőrzés. Egy ismerősömet Nickelsdorftól Subenig négyszer bírságolták meg gyorshajtásért. Szóval azért a kisebb büntetési tétel is elég barátságos összeggé nőhet, ha naponta négyszer fizeted...

-és mennyivel hatékonyabb, ha úgy indulsz neki, hogy nem érdemes szabálytalankodni, mintha azt gondolod, hogy 3-4 évente egy bünti belefér!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22450 Dátum: 2009.03.08 09:32:22 »
Kedves Mészáros "Statisztika" Misi!

Nincs véletlenül tegnapi statisztika? Ugyanis egy nap kimaradt, de érzésre mintha órák óta olvasnám a hsz-okat. Tegnap nem volt rekord?
Gabe 254.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22451 Dátum: 2009.03.08 09:59:42 »
Ausztriában valóban valamivel alacsonyabbak a büntetési tételek, mint itthon. Viszont komolyabb az ellenőrzés. Egy ismerősömet Nickelsdorftól Subenig négyszer bírságolták meg gyorshajtásért. Szóval azért a kisebb büntetési tétel is elég barátságos összeggé nőhet, ha naponta négyszer fizeted...

Na ja... De ez így egy kiszámítható, és ezáltal alapvetően korrekt dolog, ami ellen lehet pampogni, de nincs értelme. Ha tudod, hogy be fognak mérni, akkor a dolog el van döntve. Akkor vagy betartod a limitet, vagy fizetsz. Ez így tiszta ügy.

De az ott egyébként is egy más világ. A miénknél ésszerűbb korlátozások vannak (országúton 100), sokkal normálisabban vezetnek az emberek, nincsenek tele hibákkal az utak, nem borít el esőben mindent a sár, fel van festve az utak széle, nem az van, hogy esőben-sötétben nem látsz semmit  ::) ... Áhhh, nagyon más.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22452 Dátum: 2009.03.08 12:02:59 »
Érdekes: ebben a cikkben egy szó sincs arról, hogy ne lehetne jobbkormányos autót forgalomba helyezni Magyarországon.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22453 Dátum: 2009.03.08 12:04:29 »
Kedves Mészáros "Statisztika" Misi!

Nincs véletlenül tegnapi statisztika? Ugyanis egy nap kimaradt, de érzésre mintha órák óta olvasnám a hsz-okat. Tegnap nem volt rekord?

Tegnapi hozzászólások száma: 318
Oldalletöltés: 12.682

Rekord nem volt, de azért elég sok hozzászólás született. A napi átlag hozzászólás ebben a hónapban 250 felett van.
Azért ez  elég jó...

Peti

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22454 Dátum: 2009.03.08 12:06:59 »
Érdekes: ebben a cikkben egy szó sincs arról, hogy ne lehetne jobbkormányos autót forgalomba helyezni Magyarországon.

Miért ne lehetne? :hmmmm:

Simán belehet hozni, csak a fényszóróknál kell még variálni, az már más kérdés hogy nálunk milyen lehet jkormányost vezetni :?: