Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 7228265 alkalommal)

0 Felhasználó és 16 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22410 Dátum: 2009.03.07 12:24:36 »
Egy másik téma: ma vezettem egy új Yarist (a topikjában le is írtam a tapasztalatokat) és a srác útközben mesélt pár dolgot, de egy elég érdekes volt. Kérdeztem, hogy megy a bolt, mennyire viszik az autókat, hogy esett vissza a kereslet. Azt mondta, hogy magyarok persze hogy kevesebben vesznek és a szlovákok sem tolonganak még. Hanem innen viszik németbe, olaszba az autókat. Ott ugyanis 2000, 1500 eurót ad a kormány annak, aki régi kocsiját új, kis fogyasztású, környezetbarátra cseréli. Így ösztönzik az emberek hogy egyrészt megszabaduljanak a "füstös" verdáiktól, nomeg így a gyártás is fennmaradjon a munkahelyekkel együtt. Nálunk egy ilyen persze elképzelhetetlen...... Sőt ilyen akció Szerbiában is van tudtommal és tán más országokban is.

A németeknél 2500 euro a prémium, és 9 évesnél idősebb kell legyen a leadott "roncs" autó (sokszor adnak szép, hibátlan kocsikat, amelyeknek a piaci értéke is magasabb, mint 2500 euro).

Az meg, hogy itt vesznek autót, nem csoda - ilyen árfolyam mellett meglehetősen jól járnak  :yes: ... Ha belegondoltok, egy akciós alap Yaris nálunk most kb. 8 ezer euroba kerül  :eek: :sorcerer: :lol:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22411 Dátum: 2009.03.07 12:26:43 »
A COV-t nem néztem.
Nezd meg. Attol fogsz popsira ulni! Egy 2.2d4d Sol het ulessel most annyiba kerul, mint az en Aurisom anno  :wacko: Idevele :hug:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22412 Dátum: 2009.03.07 12:33:15 »

Azért problematikus, mert nem veszi figyelembe a körülményeket! De abbahagyom, mielőtt végképp megutáltok  :surrender: :flowers: :hug:
Erről szó sincs!  :lol:  :flowers:
Viszont nagyjából mindenki elmondta az érveit, úgyhogy tényleg lezárhatjuk ;)

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22413 Dátum: 2009.03.07 12:35:01 »
A németeknél 2500 euro a prémium, és 9 évesnél idősebb kell legyen a leadott "roncs" autó (sokszor adnak szép, hibátlan kocsikat, amelyeknek a piaci értéke is magasabb, mint 2500 euro).

Az meg, hogy itt vesznek autót, nem csoda - ilyen árfolyam mellett meglehetősen jól járnak  :yes: ... Ha belegondoltok, egy akciós alap Yaris nálunk most kb. 8 ezer euroba kerül  :eek: :sorcerer: :lol:
Most néztem az osztrák oldalon, egy 5 ajtós, 1,33-as metálfényű Sol Yarisból listaáron 16500 EUR, ha az itteni listaárat 315-el visszaosztom, 11400 körül jön ki..... és ha még a 2500 EUR-óra is esélyes, akkor nagyon-nagyon jól jár (még akkor is, ha náluk is rárakódik valami pluszköltség).
« Utoljára szerkesztve: 2009.03.07 12:36:41 írta Villi »
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22414 Dátum: 2009.03.07 12:46:00 »

Azért problematikus, mert nem veszi figyelembe a körülményeket! De abbahagyom, mielőtt végképp megutáltok  :surrender: :flowers: :hug:
Erről szó sincs!  :lol:  :flowers:
Viszont nagyjából mindenki elmondta az érveit, úgyhogy tényleg lezárhatjuk ;)

Oks, oks  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22415 Dátum: 2009.03.07 14:15:54 »
Rendben. De azért ne vitassátok el a szabályokat kevésbé mereven kezelő társaitoktól a jogot az igazságos eljárásra. Ha ez egy demokratikus jogállam, akkor alkalmazni is kéne az ilyenekre jellemző alapelveket.
De, elvitatom. Nem lehet mindent kidekázni. Mégis hogy lehetne igazságos, hiszen annyi mindent figyelembe kell/lehet venni a megítéléskor. (hol mentél, mikor mentél, hányan voltak az utcán, milyen volt az idő, hány éves a jogsid, hogy hívják a kapitányt, stb.) Ezen az alapon nem igazságos semmifajta érettségi, nyelv-, és egyéb vizsga megoldókulcsa sem. Mert azok úgy működnek, hogyha benne van a megkívánt szó/fogalom, akkor jár a pont, ha csak kb. van benne, akkor nem. Mégse fordul senki emiatt az AB-hoz.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22416 Dátum: 2009.03.07 14:24:30 »
Gondolom, egyetértünk abban, hogy nonszensz, hogy nálunk az iskola előtt a 30-as tábla MINDIG érvényes! EZÉRT tartom hülyeségnek a mindig egyforma büntetést. 
Nagyon jó a példa, maradjunk csak ennél, mert még ez is sokkal összetettebb, mint az gondolnánk!
Valóban, éjszaka minden bizonnyal nincs senki az iskolákban, node meddig van? Normális esetben 7-ig, fél 8-ig, de pl. elég sok helyen kiadják a tornatermet sportolóknak, így maga az épület is nyitva van 8-ig, 9-ig. Aztán van, ahol hétvégén nincs nyitva, van, ahol igen. Nálunk a főépület sokszor szombaton estig, mert koncert van. Mit írjanak ki a táblára akkor, meddig legyen érvényes a korlátozás? Vagy ahány iskola, annyi tábla? Nem, akkor már legyen csak 0-24h-ig érvényes a sebesség-csökkentés, hadd szokjuk meg, hogy iskolák előtt mindig lassítunk. (Bár ehhez minimum az kéne, hogy legyen is minden iskola, óvoda előtt tábla, de nincs...)
Ez csak egy példa volt, és elég egyszerű.
« Utoljára szerkesztve: 2009.03.07 15:04:07 írta music »
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22417 Dátum: 2009.03.07 14:28:58 »
Viszont nagyjából mindenki elmondta az érveit, úgyhogy tényleg lezárhatjuk ;)
Bocs, én csak most jutottam el idáig, úgyhogy még megtoldottam kettővel...
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22418 Dátum: 2009.03.07 14:32:38 »
Viszont nagyjából mindenki elmondta az érveit, úgyhogy tényleg lezárhatjuk ;)
Bocs, én csak most jutottam el idáig, úgyhogy még megtoldottam kettővel...

Én mindenesetre nem toldom meg többel  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

TZoli

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22419 Dátum: 2009.03.07 14:33:42 »
Ki szeretném fizetni az autómon fennmaradó hitelösszeget, igaz még egy év lenne a futamidő.
Ha most akarom kifizetni (forintalapú, mindíg ugyanannyit fizetek) akkor milyen plusz költségekre  kell számítani?
Szerződésmódosítás díj gondolom van, ez mennyibe kerülhet?

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22420 Dátum: 2009.03.07 14:59:48 »
Ki szeretném fizetni az autómon fennmaradó hitelösszeget, igaz még egy év lenne a futamidő.
Ha most akarom kifizetni (forintalapú, mindíg ugyanannyit fizetek) akkor milyen plusz költségekre  kell számítani?
Szerződésmódosítás díj gondolom van, ez mennyibe kerülhet?
Nem lehet megmondani, mert bankja válogatja, de nagyságrendileg soktízezer Ft, akár ötszámjegyű összeg is lehet. Nyugodtan kérdezz rá, az (még) nem kerül semmibe!
Ja, és attól nem függ, hogy mennyi van hátra, leszilacinak egy hónappal a lejárat előtt is durva összeget mondtak.
music     

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22421 Dátum: 2009.03.07 15:01:15 »
Én mindenesetre nem toldom meg többel  :)

Én meg most olvastam a fórumot és lenne is markáns véleményem.
de tiszteletben tartom, hogy befejeztétek és így megtartom magamnak.  :D
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22422 Dátum: 2009.03.07 15:16:12 »
Én mindenesetre nem toldom meg többel  :)

Én meg most olvastam a fórumot és lenne is markáns véleményem.
de tiszteletben tartom, hogy befejeztétek és így megtartom magamnak.  :D

Ööö, talán a "Vezetési stílus" topikban mégis elférne  :hmmmm: :szemez: ;) ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22423 Dátum: 2009.03.07 15:18:36 »
Ki szeretném fizetni az autómon fennmaradó hitelösszeget, igaz még egy év lenne a futamidő.
Ha most akarom kifizetni (forintalapú, mindíg ugyanannyit fizetek) akkor milyen plusz költségekre  kell számítani?
Szerződésmódosítás díj gondolom van, ez mennyibe kerülhet?

Én tavaly az OTP-nél akartam így "kifuttatni" egy hitelt - már csak három hónap lett volna vissza. Gondoltam, befizetem egyben az összesen kb. 19 ezer forintnyi tartozást, legyek túl rajta. Erre közölték, hogy nem éri meg, mert 50 ezer a szerződés-módosítási díj  :eek: ... Ki van ez találva, barátaim. Nehogymár elessenek a kis kamatocskájuktól  :censored:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22424 Dátum: 2009.03.07 15:32:43 »
Ööö, talán a "Vezetési stílus" topikban mégis elférne  :hmmmm: :szemez: ;) ...
Egy mondattal: Nem kell félni a büntetéstől, ha betartjuk a szabályokat. Mindig. Ezzel nem mondom, hogy minden esetben jók a szabályok, valamint azt sem, hogy minden korrekt,  havaj és dizsi.

Csak annyit, hogy valahol el kell kezdeni jogkövetővé válni. Szvsz. két markáns dologgal válhat az ember többé-kevésbé jogkövetővé:
Ad 1. Mert alapból olyan.
Ad 2. Mert kényszerítik.

Szépen lassan itt is vége a közlekedési anarchiának, mert egyre több a trafi usw.
Én is tempomattal járok, és érintőre veszem a sebhatárokat.

Na ez nem egy mondat volt.

Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.