Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 7228276 alkalommal)

0 Felhasználó és 17 vendég van a témában

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22380 Dátum: 2009.03.07 09:14:20 »
music !

Tökéletesen igazad van!
Ez a törvény a megemelt büntetési tételekkel végre elért valamit, csak van 2 kevésbé átgondolt pontja - módosítani kell, nem megszűntetni.

-Nomeg azért érdemes lenne a forgalomszabályozást, kintfelejtett, és értelmetlen támlákat is felülvizsgálni, mert általában ott büntetnek, ahol mindenki gyorsan megy.
-Ott azért megy mindenki gyorsan, mert erre alkalmas a hely; -ez jól látszik a vasárnapi/esernyő autósokon. - a Hungária körgyűrű kis forgalom mellett is 55-60 ra áll be tőlük, pedig 70 a megengedett, máshol mindenki 60-70-el megy, pedig 50 a hivatalos!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22381 Dátum: 2009.03.07 09:36:44 »
Ez a törvény a megemelt büntetési tételekkel végre elért valamit, csak van 2 kevésbé átgondolt pontja - módosítani kell, nem megszűntetni.

Én is ezt mondom.

Viszont ami az egységesített, mérlegelés nélküli büntetési tételeket illeti - ez megintcsak minden, csak nem a jogállamisággal összeegyeztethető szellemiség. 50 helyett 66-ért egységesen 30 ezer - akkor is, ha egy kihalt falun átvezető főúton történik vasárnap éjjel, és akkor is, ha egy iskola előtt egy szűk utcában hétfő reggel? Na, ne vicceljünk már. Ez az arányosság elvének az arcul köpése  :nono:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22382 Dátum: 2009.03.07 09:58:04 »
Szerintem meg vállalni kéne a felelősséget és nem kifogást keresni. Ha kihalt faluban 66 és 30 rugó, akkor annyi. Nem kötelező gyorshajtani...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22383 Dátum: 2009.03.07 10:12:07 »
Szerintem meg vállalni kéne a felelősséget és nem kifogást keresni. Ha kihalt faluban 66 és 30 rugó, akkor annyi. Nem kötelező gyorshajtani...

Vonatkoztassunk el a konkrétumoktól. Az odáig rendben van, hogy egy tett következményei álljanak arányban a tettel, ugye? Ha valami kevésbé veszélyes, akkor kevésbé súlyos büntetést igényel, ugye? Na, hát ennyi.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22384 Dátum: 2009.03.07 10:18:29 »
Meg lehet így is közelíteni. Engem jobban zavarna, ha eltörölnék a törvényt és megint visszajönne az általános száguldozás, illetve ha ki lehetne magyarázni, mint hogy kihalt faluban is 30 ropi. Szóval inkább ez utóbbi.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22385 Dátum: 2009.03.07 10:27:06 »
Meg lehet így is közelíteni. Engem jobban zavarna, ha eltörölnék a törvényt és megint visszajönne az általános száguldozás, illetve ha ki lehetne magyarázni, mint hogy kihalt faluban is 30 ropi. Szóval inkább ez utóbbi.

OK, szerinted igen, szerintem nem, ezen nem veszünk össze  :) ... Winkler jól fogalmazta meg a lényeget: ez a mostani megoldás kb. annyira igazságos, mint a szőnyegbombázás. Persze a célpontot a szőnyegbombázás is elpuszítja, ez tiszta sor. De ha meg lehetne oldani máshogy (márpedig meg lehetne), akkor ez a mószer kifogásolható - finoman szólva.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22386 Dátum: 2009.03.07 10:29:32 »
Szerintem meg vállalni kéne a felelősséget és nem kifogást keresni. Ha kihalt faluban 66 és 30 rugó, akkor annyi. Nem kötelező gyorshajtani...
Ezt én is így gondolom. Nekem pl. Érden vasárnap hajnali kettőkor is 30 a 30-as tábla, városban 50 az 50, Mo-n 70 a 70. Ha ezt akarják, legyen nekik, nem kell nekem felülbírálni a táblákat. Aki meg ezen helyeken megy/előz a megengedett kétszeresével, mert nap mint találkozok ilyenekkel, ne csodálkozzanak, ha jön a csekk. Szerintem...

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22387 Dátum: 2009.03.07 10:36:23 »
Ezt én is így gondolom. Nekem pl. Érden vasárnap hajnali kettőkor is 30 a 30-as tábla, városban 50 az 50, Mo-n 70 a 70. Ha ezt akarják, legyen nekik, nem kell nekem felülbírálni a táblákat. Aki meg ezen helyeken megy/előz a megengedett kétszeresével, mert nap mint találkozok ilyenekkel, ne csodálkozzanak, ha jön a csekk. Szerintem...

Pontosan. Amióta van GPS-em, szól ha átlépem a megengedettet (elég sok korlátozó táblát is tud). Városon kívül meg tempomat valós 90-re (130-ra) oszt jónapot.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22388 Dátum: 2009.03.07 10:50:57 »
Rendben. De azért ne vitassátok el a szabályokat kevésbé mereven kezelő társaitoktól a jogot az igazságos eljárásra. Ha ez egy demokratikus jogállam, akkor alkalmazni is kéne az ilyenekre jellemző alapelveket.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22389 Dátum: 2009.03.07 10:54:57 »
Ki vitatja? Az a törvény, hogy 50 helyett 66 az 30 pénz. Ha ennyire büntetnek az igazságos, ha többre az nem. Ugyanez a piros lámpával, záróvonal átlépéssel, de akár a súlyosabb dolgokkal is. Mindenki tudja, hogy mit kockáztat. Ezek után fura lenne igazságtalanságra hivatkozni, ha végül jön a csekk.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22390 Dátum: 2009.03.07 11:17:14 »
Ki vitatja? Az a törvény, hogy 50 helyett 66 az 30 pénz. Ha ennyire büntetnek az igazságos, ha többre az nem. Ugyanez a piros lámpával, záróvonal átlépéssel, de akár a súlyosabb dolgokkal is. Mindenki tudja, hogy mit kockáztat. Ezek után fura lenne igazságtalanságra hivatkozni, ha végül jön a csekk.

Jó, mindegy, nem akarod érteni... Nem igazságos, ha különböző súlyú tettekért egyformán büntetnek. De látom, hogy hiába ragozom :surrender:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22391 Dátum: 2009.03.07 11:29:58 »
Hát ez a rendszer azért még így is jobb mint ami pl Kaliforniában van, ahol ha valaki harmadszor kerül a bíróság elé, tökmindegy milyen vétséggel, a bírónak mérlegelés nélkül életfogytot kell adnia.
Ha jól látom az előző hozzászólásokból, a nálunk lévő jelenlegi rendszerben a sebesség túllépése a legfőbb vitatéma. Hisz a tiloson, záróvonalon, stb. való áthajtás elég egyértelmű eset. Én sem értek egyet azért a szőnyegbombázás elvével, de hogyan lehetne megoldani igazságosabban, hogy szubjektív szempontokak is figyelembe lehessen venni? Persze hogy nem mindegy, hogy egy iskola környékén megyek 70-nel, vagy éjszaka egy kihalt falu határában. Ki fogja megmondani, hogy egy adott esetben egy adott sebesség túllépés mekkora fokú, milyen súlyos? Mert ez biztos rengeteg vitára adna okot mindkét fél részéről.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22392 Dátum: 2009.03.07 11:36:15 »
Nem igazságos, ha különböző súlyú tettekért egyformán büntetnek. De látom, hogy hiába ragozom :surrender:
Az iskolás és a kihalt falus példádnál maradva a 65-el haladva a szabálysértések ugyanolyan súlyosságúak, hiszen mindkét helyen 50 a megengedett és ezért ugyanolyan mértékű büntetést is igényelnek.
Ha ezt nem érzed arányosnak, akkor nem a büntetési rendszer a hibás, hanem a megengedett sebesség van rosszul megállapítva... Ha az iskolánál annyival nagyobb kockázatot jelent 65-el menni, akkor valószínűleg az 50 is sok, tehát ki kell tenni egy 40-es táblát. Ekkor mindjárt többe kerül a 65-ös gyorshajtás.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22393 Dátum: 2009.03.07 11:36:37 »
Én sem értek egyet azért a szőnyegbombázás elvével, de hogyan lehetne megoldani igazságosabban, hogy szubjektív szempontokak is figyelembe lehessen venni? Persze hogy nem mindegy, hogy egy iskola környékén megyek 70-nel, vagy éjszaka egy kihalt falu határában. Ki fogja megmondani, hogy egy adott esetben egy adott sebesség túllépés mekkora fokú, milyen súlyos? Mert ez biztos rengeteg vitára adna okot mindkét fél részéről.

Dehogyis! Alapvető dolgokat lehetne (kellene!) figyelembe venni: helyszín, napszak, időjárás (utóbbi csak amennyiben ismert). Ez eddig is működött, amíg be nem vezették ezt a diktatórikus xarságot az egyforma bírságokkal. Illetve máshol működik most is. A világon a legtermészetesebb dolog, hogy mérlegeljük a körülményeket.

Ja, és elkövetési gyakoriság, kérem szépen :excl: 50 helyett 66-ért 30 ezer annak is, akit kétévente kapnak el, és annak is, akit kétnaponta? Ez megintcsak jogi alapelvekkel ellenkezik!
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22394 Dátum: 2009.03.07 11:39:03 »
Dehogyis! Alapvető dolgokat lehetne (kellene!) figyelembe venni: helyszín, napszak, időjárás (utóbbi csak amennyiben ismert). Ez eddig is működött, amíg be nem vezették ezt a diktatórikus xarságot az egyforma bírságokkal. Illetve máshol működik most is. A világon a legtermészetesebb dolog, hogy mérlegeljük a körülményeket.

Ja, és elkövetési gyakoriság, kérem szépen :excl: 50 helyett 66-ért 30 ezer annak is, akit kétévente kapnak el, és annak is, akit kétnaponta? Ez megintcsak jogi alapelvekkel ellenkezik!
Azt is elég egyszerűen lehetne szabályozni, ha valaki visszaesőként kapnak el egy adott cikluson (2 éven belül). Lehetne olyat is, hogy másodjára ugyanazért a szabálysértésért több büntetés, pont járna, ha x időn belül követi el.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive