Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 7233390 alkalommal)

0 Felhasználó és 28 vendég van a témában

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22290 Dátum: 2009.03.02 17:36:56 »
Nepitelet osszegzes Az oszlopdiagrammokon feltuntett szamokat nem nagyon vagom.  :?:
Pelda:Legjobb 10 tipus. Megneztem az osszesitett pontszamat ezeknek a tipusoknak az adatbazisban es kerekitve stimmelt azzal a szammal, ami az oszlopokon szerepelt. A 10-ik legjobb tipus, Renault Clio 2005- 8.24 ponttal.
Megneztem erre a Toyotakat. Jopar tipus van ennel sokkal magasabb atlagponttal. Teljesseg igenye nelkul: E10=8.7, E11=8.6, E12=8.3, E15=8.4
Nem ertem. Akkor melyik szam alapjan iteltek oda ezeket a titulusokat??  :surrender:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Satriani

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22291 Dátum: 2009.03.03 01:37:57 »
Úgy tűnik, hogy most csak az aktuális típusokat összesítették, és azok közül is csak azokat, amelyről legalább X darab ítélet született. (Fogalmam sincs, mennyi az az X.)

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22292 Dátum: 2009.03.03 08:54:49 »
hogy van most a törvény szövege, autóvételnél be kell jelenteni az önkormányzatnak a tulajdonosváltást, vagy az automatikusan megkapja az adatokat a törzskönyv miatt ?
Nekem azt mondták, hogy nem kell bejelentenem, (az átírást nem én intéztem), viszont csak egy papír jött a súly teljesítményadó kivetéséről, a Toyotáé. (Ha abc-rendben küldik ki, akkor is legkésőbb ma ki kellene érkeznie, mert kicsi a különbség a nevünk közt.)
music     

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22293 Dátum: 2009.03.03 09:07:23 »
Amiről nem jött papír, azt mikor vetted?
Egyébként vételnél nem kell bejelenteni semmit az Önkormányzatnál.

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22294 Dátum: 2009.03.03 09:11:57 »
hogy van most a törvény szövege, autóvételnél be kell jelenteni az önkormányzatnak a tulajdonosváltást, vagy az automatikusan megkapja az adatokat a törzskönyv miatt ?
Nekem azt mondták, hogy nem kell bejelentenem, (az átírást nem én intéztem), viszont csak egy papír jött a súly teljesítményadó kivetéséről, a Toyotáé. (Ha abc-rendben küldik ki, akkor is legkésőbb ma ki kellene érkeznie, mert kicsi a különbség a nevünk közt.)
Ne foglalkozz vele...akarnak valamit majd szólnak!! :D Ilyet nem felejtenek el ne aggódj!!

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22295 Dátum: 2009.03.03 09:13:18 »
hogy van most a törvény szövege, autóvételnél be kell jelenteni az önkormányzatnak a tulajdonosváltást, vagy az automatikusan megkapja az adatokat a törzskönyv miatt ?
Nekem azt mondták, hogy nem kell bejelentenem, (az átírást nem én intéztem), viszont csak egy papír jött a súly teljesítményadó kivetéséről, a Toyotáé. (Ha abc-rendben küldik ki, akkor is legkésőbb ma ki kellene érkeznie, mert kicsi a különbség a nevünk közt.)

Pár évvel ezelőttig be kellett jelenteni az akkori súlyadó kiszabása végett.
Manapság már összefésülték a nyilvántartásokat, ezért csak az Okmányirodában kell a vételt rögzíteni a szokásos módon, az önkormányzati adóügyosztályon már nem kell semmit sem bejelenteni, megy a maga útján.
Új autónál a töredékévet is ki kell fizetni, míg használtnál a január 01.-én beállt tulajdoni állapotot tekintik adófizetési kötelezettségnek az egész évre. (éi: ha január 02.-án adod el, akkor is az egész évre kivetik a teljesítményadót, ugyanúgy, mintha december 31.-én)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22296 Dátum: 2009.03.03 09:14:41 »
Ne foglalkozz vele...akarnak valamit majd szólnak!! :D Ilyet nem felejtenek el ne aggódj!!

Bocs, de ezzel nem értek egyet. Tetszik, vagy nem tetszik, amit a törvény előír tartsuk már be, és ne alapból kibúvókat keressünk jó magyar szokás szerint. Könnyebb lenne a jogkövetők élete is... :1eye:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22297 Dátum: 2009.03.03 11:33:39 »
Úgy tűnik, hogy most csak az aktuális típusokat összesítették, és azok közül is csak azokat, amelyről legalább X darab ítélet született. (Fogalmam sincs, mennyi az az X.)
Igen eloszor en is erre gondoltam, tehat le is ellenoriztem, hogy igy van e. De biztos, hogy nem igy van. Eloszor is: legjobb tipus 7-ik helyezett Toyota Yaris 1999- Ez nem aktualis tipus, szoval ez nem volt kriterium.
Masodszor: Legjobb tipus 3-ik helyezet: Seat Toledo 2004- Iteletek szama: 35      8.63 pontos atlaggal.
A most futo E15 Corollanak 44 itelete van. Atlaga: 8.4. Szoval beferne az elso tizbe.
Tovabbra sem ertem  :no:  :helpsmilie:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Satriani

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22298 Dátum: 2009.03.03 11:40:30 »
Hát akkor nincs más hátra, mint írni egy mailt a Gyulavitéznek.

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22299 Dátum: 2009.03.03 12:05:25 »
Bár az előzőekhez nem kapcsolódik, de ki kell beszélnem magamból: sikerült a műszaki vizsga!  :clap: Na és? Kérdezhetnétek joggal, mint "JÓTOYOTAtulajdonosok", de nekem ez, ismerve sajátomat, nagy szó! És még "támogatás" sem kellett!  :clap:

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22300 Dátum: 2009.03.03 17:49:08 »
AndrewGL dolgozni jár a gyönyörü 82es Carina kupéjával!
a Batyi alatt parkol vele a rakparton..azaz autó! hihetetlen jól néz ki... :wub:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22301 Dátum: 2009.03.03 17:52:13 »
AndrewGL dolgozni jár a gyönyörü 82es Carina kupéjával!
a Batyi alatt parkol vele a rakparton..azaz autó! hihetetlen jól néz ki... :wub:

Na akkor megnézem a kicsikét!
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22302 Dátum: 2009.03.03 18:59:57 »
hogy van most a törvény szövege, autóvételnél be kell jelenteni az önkormányzatnak a tulajdonosváltást, vagy az automatikusan megkapja az adatokat a törzskönyv miatt ?
Nekem azt mondták, hogy nem kell bejelentenem, (az átírást nem én intéztem), viszont csak egy papír jött a súly teljesítményadó kivetéséről, a Toyotáé. (Ha abc-rendben küldik ki, akkor is legkésőbb ma ki kellene érkeznie, mert kicsi a különbség a nevünk közt.)
Nekem olyan május körül szokott megérkezni a határozat és a csekk. Persze a határozat szövegében ott van, hogy befizetési határidő március  xx. [rohog]
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22303 Dátum: 2009.03.03 19:00:07 »
Ne foglalkozz vele...akarnak valamit majd szólnak!! :D Ilyet nem felejtenek el ne aggódj!!

Bocs, de ezzel nem értek egyet. Tetszik, vagy nem tetszik, amit a törvény előír tartsuk már be, és ne alapból kibúvókat keressünk jó magyar szokás szerint. Könnyebb lenne a jogkövetők élete is... :1eye:
:D :D Sose voltam jogkövető...sose szerettem a szabályokat...azaz szerintem azokat azért találták ki hogy legyen mit megszegni...:D Főként itt pl nem is értek egyet ezzel az adózási formával...amit igazából legalább 3x kifizetsz ha így ha úgy(benzin és egyéb járulékok formájában) .... egyébként meg ha akar valaki valamit megtalál...addig meg nem foglalkozok vele....idáig nem volt gond!! :D :D

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22304 Dátum: 2009.03.03 21:18:23 »
Amiről nem jött papír, azt mikor vetted?
december 29. de papíron a nejem vette - tudom, várhattam volna pár napot, de itt most ebből a szempontból ez mindegy, ugyanis hivatalosan már nem volt az előző tulaj nevén, hanem az autókeresedés megvette, de ők viszont ideiglenesen kivonatták a forgalomból, hogy ne kelljen átírni az ő nevükre is, tehát az idei évet így is úgy is nekem kell fizetnem; viszont a kötelező biztosításom 4-5e Ft-tal rosszabb lett volna januári dátummal.
music