Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 7239393 alkalommal)

0 Felhasználó és 19 vendég van a témában

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22215 Dátum: 2009.02.28 13:01:46 »
De, hogy ne csak Trotter maceráljam:
Azért törölgettem ki 1-2 soros idézeteket is, mert egyrészt felesleges, másrészt így nem lesz rutin, az idézgetés. Itt egy példa, karesz és palaczk beszélgetnek a Camry fórumban. Két válasz után már ennyi idézet van, pedig idézetek nélkül is remekül követhető lenne a beszélgetés. Kérdezem én, miért kell idézni, ha senki más nem szólt hozzá közben? Illetve még két válasz után már 5 korábbi hozzászólás lesz idézve?

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22216 Dátum: 2009.02.28 13:05:53 »
Palaczknak már megírtam, de itt is leírom:
Nem bekeményíteni akartam, csak egyszerűen meguntam, hogy ugyanazon felhasználóknak napi rendszerességgel kell helyretenni a hozzászólásait, mert képtelenek normálisan idézni, vagy halmozzák azokat, képtelenek linket beszúrni, stb. Írtam egy összefoglalót, hogy akinek nem megy magától, az kapjon egy kis segítséget, hogy könnyebben boldoguljon. Ennek ellenére arra nem veszik a fáradtságot, hogy elolvassák, vagy azt a nyamvadt "előnézet" gombot használják a hozzászólás elküldése előtt. És ez nagyon bosszant. Különösen, ha mindezt egy moderátor teszi, mint pl. Trotter. (Igen, remélem vérig sértődsz.  :tt2:)
Megbántani nem akarok senkit, csak annyit kérek, hogy egy kicsit legyen figyelmesebb mindenki.
De ezt inkább csak múltidőben, mert úgy látom, hogy nem nagy sikerre talált a "mániám". Úgyhogy részemről ennyi.

Nyilvánvalóan agyamra ment a GYED.....

Tsók,
én

Ezt a párhuzamot, Te sem gondoltad komolyan....  [rohog] [rohog] [rohog] [rohog] [rohog]
Amúgy teljesen igazad van, sok olyan felhasználó fórumozik, akik rosszul idéznek stb, nem részletezném, mindenki tudja miről van szó.
Én - személy szerint- hálás vagyok a munkádért, minden irónia nélkül. :excl: :excl: :excl:

Besértődni meg nem fogok, egyrészt azért, mert saját bevallásod szerint: "Nyilvánvalóan agyamra ment a GYED....."  (na ebben már lenne írónia is, remélem, hogy Te mint az irónia Nagymestere értékeled szegény Ritter Trotter ezirányú törekvéseit), másrészt meg ugye nem kérdőjelezzük meg egy moderátor működését.

Mindazonáltal Veled teljes egyetértésben szorgalmazom, hogy figyeljünk oda a HSZ-ek szerkesztésében.

Uff, én beszéltem.

 :tc:

Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22217 Dátum: 2009.02.28 13:14:49 »
De, hogy ne csak Trotter maceráljam:
Azért törölgettem ki 1-2 soros idézeteket is, mert egyrészt felesleges, másrészt így nem lesz rutin, az idézgetés.

De az idézgetés MÁR rutin, Misi  :) ! Illetve valamilyen szinten mindig is az volt, és szerintem ezzel eddig sem volt semmi baj. Ugye sok éve megy a fórum, és eddig nem szólt senki (te sem, más sem) a rövid idézet-"láncokért" (pl. az olyanokért, mint amit itt példaként betettél szkaresztól és tőlem). Most akkor ez miért lett hirtelen gond  ;) ? Eddig is csak a túl sok és/vagy túl hosszú előzményt fölöslegesen bent hagyó hsz-okért szóltunk.

Abban abszolút osztom a véleményedet, hogy mindenki igyekezzen odafigyelni a hsz-ok szerkesztésére - főleg arra, hogy az idézet normálisan nézzen ki (ne maradjon le előle a [ quote] tag stb.)  :yes: :excl:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22218 Dátum: 2009.02.28 13:25:04 »
Röviden összefoglalva, a szűk, nem reprezentatív körben elvégzett "zéró tolerancia" teszt az alábbi eredménnyel zárult:
A szigorú szabályozást elvben mindenki támogatja, a gyakorlatban azonban mindenki próbál kibúvókat találni: "Eddig is így volt. Igen, kell a szigor, de mégsem ennyire. Stb.).
Elmondható tehát, hogy szép dolog a rend, de a saját megszokásaihoz mindenki inkább ragaszkodik, mintsem, hogy egy "felülről" jövő, nyilvánvalóan elnyomó szabályzatnak megfeleljen.
Mindenki inkább bírálni, átértelmezni próbálja a szabályokat, mintsem alkalmazni azt. Pedig lehet, hogy az utóbbi sokkal kevesebb gonddal járna. Pl. ha a "használati útmutató" elolvasása után mindenki az abban leírtak alapján fórumozott volna, akkor az alábbi hozzászólások nem születnek meg.

És ez csak egy egyszerű fórumhasználat, nem adózás, KRESZ, stb.
Ugye milyen érdekes az ember?
 ;)
 :D :D :D :D :D :D

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22219 Dátum: 2009.02.28 13:41:21 »
Hamár szigorúan szabályozunk, kellene egy alsó limit a betűméretre, mert néhány kolega apróbetűsét ki kell másolnom a notepad-ra 6-os 7-es alá nem kellene engedni! - már a 6 is nagyon határon van olvashatósági szempontból!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22220 Dátum: 2009.02.28 13:42:53 »
Misi, én abszolút támogatlak! :D :D

De komolyan is. Nem csak azért mert én magam is így csinálom, hanem mert szerintem is így a legjobb. A fórum így lesz a legáttekinthetőbb és semmivel sem nagyobb fáradság az "új hozzászólás" gombot megnyomni mint az "idézet"-et.
Ha a téma és az érthetőség úgy kívánja természetesen semmi baj a sok idézettel, de általában elegendő az előző hozzászólást megtartani, vagy ha rögtön azt követi a hozzászólás akkor azt sem.
SZERINTEM

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22221 Dátum: 2009.02.28 13:43:22 »
Röviden összefoglalva, a szűk, nem reprezentatív körben elvégzett "zéró tolerancia" teszt az alábbi eredménnyel zárult:
A szigorú szabályozást elvben mindenki támogatja, a gyakorlatban azonban mindenki próbál kibúvókat találni: "Eddig is így volt. Igen, kell a szigor, de mégsem ennyire. Stb.).
Elmondható tehát, hogy szép dolog a rend, de a saját megszokásaihoz mindenki inkább ragaszkodik, mintsem, hogy egy "felülről" jövő, nyilvánvalóan elnyomó szabályzatnak megfeleljen.
Mindenki inkább bírálni, átértelmezni próbálja a szabályokat, mintsem alkalmazni azt. Pedig lehet, hogy az utóbbi sokkal kevesebb gonddal járna. Pl. ha a "használati útmutató" elolvasása után mindenki az abban leírtak alapján fórumozott volna, akkor az alábbi hozzászólások nem születnek meg.

És ez csak egy egyszerű fórumhasználat, nem adózás, KRESZ, stb.
Ugye milyen érdekes az ember?
 ;)
 :D :D :D :D :D :D

ergo...marad minden a régiben...csak max mindenki kicsit jobban figyel... :D felesleges mindenből ilyen hisztit csinálni... Kicsit érzékenyebb lettél mostanában az átlagnál...??!!  :D az otthon lét ártalmai?? :D  egyébként meg a mail-re is úgy kapsz értesítőd ha válaszod érkezett valamelyik hsz-ed-re vagy nem????? :D :D Na de nem kötekedni akarok...van értelme annak amit leírtál.....csak kicsit lehet finomítani kéne rajta...vagy rugalmasabban kéne kezelni....meine meinung nach...  :D  :D

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22222 Dátum: 2009.02.28 13:45:36 »
Hamár szigorúan szabályozunk, kellene egy alsó limit a betűméretre, mert néhány kolega apróbetűsét ki kell másolnom a notepad-ra 6-os 7-es alá nem kellene engedni! - már a 6 is nagyon határon van olvashatósági szempontból!
Ha megnyomod a válasz-t, akkor a szerkesztőablakban könnyen olvasható ;)
Persze nyilván eltérőek a beállítások, de ettől még tényleg sokszor értelmetlen a túl kis betű.

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22223 Dátum: 2009.02.28 13:46:47 »
De, hogy ne csak Trotter maceráljam:
Azért törölgettem ki 1-2 soros idézeteket is, mert egyrészt felesleges, másrészt így nem lesz rutin, az idézgetés. Itt egy példa, karesz és palaczk beszélgetnek a Camry fórumban. Két válasz után már ennyi idézet van, pedig idézetek nélkül is remekül követhető lenne a beszélgetés. Kérdezem én, miért kell idézni, ha senki más nem szólt hozzá közben? Illetve még két válasz után már 5 korábbi hozzászólás lesz idézve?
Látom nem esett jól a tegnapi segítség felajánlásom...egyből a mi beszélgetésünket szedted ki...de sebaj...még mindig áll az ajánlatom!! :D :D  :flowers:

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22224 Dátum: 2009.02.28 13:47:33 »
Hamár szigorúan szabályozunk, kellene egy alsó limit a betűméretre...
Én egyszerűen nem olvasom el azokat, amelyek apró bötűvel íródtak.  :nonono:
Mondjuk egy limitet tényleg jó lenne betenni, ha programilag lehetséges  ::)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22225 Dátum: 2009.02.28 13:48:24 »
Misi, én abszolút támogatlak! :D :D

De komolyan is. Nem csak azért mert én magam is így csinálom, hanem mert szerintem is így a legjobb. A fórum így lesz a legáttekinthetőbb és semmivel sem nagyobb fáradság az "új hozzászólás" gombot megnyomni mint az "idézet"-et.
Ha a téma és az érthetőség úgy kívánja természetesen semmi baj a sok idézettel, de általában elegendő az előző hozzászólást megtartani, vagy ha rögtön azt követi a hozzászólás akkor azt sem.
SZERINTEM

Egy hónapig fizetem a fagyid.
 :D :D

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22226 Dátum: 2009.02.28 13:49:43 »
Misi, én abszolút támogatlak! :D :D
.....

Egy hónapig fizetem a fagyid.
 :D :D

Korruptak... :D :D

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22227 Dátum: 2009.02.28 13:50:05 »
Látom nem esett jól a tegnapi segítség felajánlásom...egyből a mi beszélgetésünket szedted ki...de sebaj...még mindig áll az ajánlatom!! :D :D  :flowers:

Abszolút nem sértődtem meg, tök véletlenül lett a Ti beszélgetésetek a példa. 1 percen belül találok még vagy 10 ilyet más felhasználóktól is.
Ki is az érzékeny?
 :D :D :D :D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22228 Dátum: 2009.02.28 13:51:29 »
A szigorú szabályozást elvben mindenki támogatja, a gyakorlatban azonban mindenki próbál kibúvókat találni...

Misi, én nem írtam, hogy támogatom a szigorú szabályozást - mert valóban nem is támogatom. Mármint itt nem. Ez itt egy fórum, és nem a haditengerészet  :) ... Elsősorban érezzük jól magunkat, ez a cél  :yes: ! Az agyonregulázás pedig ezt szvsz megöli. Sokszor leírtam, hogy nem szeretem az offolásért való azonnali beszólogatást sem. Szóval, csak lazán, nyugisan. Nem xarunk a sarokba, de azért nem kell úgy kinézzen a lakás, mint egy lakberendezési bemutatóterem  :D ...

Pl. ha a "használati útmutató" elolvasása után mindenki az abban leírtak alapján fórumozott volna, akkor az alábbi hozzászólások nem születnek meg.

Hol van leírva a szabályzatban, hogy nem lehet bent hagyni pár rövid előzményt a hsz-ban ;) ? Az van leírva, hogy ne idézzünk feleslegesen. Ez pontosan mit is jelent? ... Na ugye. Amíg nincs numerikusan meghatározva, addig nyilván valamilyen szinten egyéni értelmezés kérdése - ergo igényel bizonyos toleranciát a moderátorok részéről. Itt a zéró tolerancia semmiképpen nem működik.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22229 Dátum: 2009.02.28 13:52:47 »
Látom nem esett jól a tegnapi segítség felajánlásom...egyből a mi beszélgetésünket szedted ki...de sebaj...még mindig áll az ajánlatom!! :D :D  :flowers:

Abszolút nem sértődtem meg, tök véletlenül lett a Ti beszélgetésetek a példa. 1 percen belül találok még vagy 10 ilyet más felhasználóktól is.
Ki is az érzékeny?
 :D :D :D :D

Nekem csak öröm ha foglalkoznak velem... :D én nem sértődök be semmin.... :D Ha valami nem tetszik annak viszont durvábban szoktam hangot adni... de egyébként ott a hsz-emben a sebaj.... :D :D