Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 7249611 alkalommal)

0 Felhasználó és 26 vendég van a témában

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22110 Dátum: 2009.02.18 10:55:37 »
Szerintetek, érdemes azzal szervizbe vinni az autót, hogy a hátsó üvegen a két legfelső fűtőszál nem csinál semmit?
Még májusig van az autón garancia, és ha valami gond van akkor inkább a gari lejárta előtt kéne ezzel kezdeni valamit. Vagy ez olyan apró hiba amivel kiröhögnek kb.? :)

Másik hogy most vettem észre hogy a hátsó üvegen lévő Sakura feliratból, már csak "akura" van, sőt ma reggel a k betű teteje is leesett..
Eddig bírta a matrica? Lehet a maradékot le kéne róla operálnom, és a helyére valamelyik Toyota klubos matricát rakni?  :szemez:


Meg kell nézni! valószínűleg pakolás közben le lett ütve a fűtőszál. ha alaposan végignézed, fogsz találni rajta folytonossági hiányt.
Lehet kapni ezekhez javító készletet, azzal érdemes megcsinálni.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22111 Dátum: 2009.02.18 11:01:33 »
Másik hogy most vettem észre hogy a hátsó üvegen lévő Sakura feliratból, már csak "akura" van, sőt ma reggel a k betű teteje is leesett..
Eddig bírta a matrica? Lehet a maradékot le kéne róla operálnom, és a helyére valamelyik Toyota klubos matricát rakni?  :szemez:

Mindenképpen jobban mutatna a klubos matrica! :szemez: ;)
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

WeSzil

  • Pixel & Bit rendezőnő
  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 608
    • weigel.hu - webfejlesztés
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22112 Dátum: 2009.02.18 11:12:32 »
Szerintetek, érdemes azzal szervizbe vinni az autót, hogy a hátsó üvegen a két legfelső fűtőszál nem csinál semmit?
Még májusig van az autón garancia, és ha valami gond van akkor inkább a gari lejárta előtt kéne ezzel kezdeni valamit. Vagy ez olyan apró hiba amivel kiröhögnek kb.? :)

Meg kell nézni! valószínűleg pakolás közben le lett ütve a fűtőszál. ha alaposan végignézed, fogsz találni rajta folytonossági hiányt.
Lehet kapni ezekhez javító készletet, azzal érdemes megcsinálni.


Majd szemrevételezem, de így első ránézésre úgy rémlik szép egybefüggőek a "vonalak" meg igazából nem emlékszem hogy valaha is hozzávágtam volna valamit pakolás közben az üveghez. Na de megvizsgálom majd aztán okosabb leszek :)



WeSzil - IQ²  ¤ 299  :)
{Aygo}
weboldal készítés - weigel.hu

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22113 Dátum: 2009.02.18 11:12:43 »
Irány a szerviz!

WeSzil

  • Pixel & Bit rendezőnő
  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 608
    • weigel.hu - webfejlesztés
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22114 Dátum: 2009.02.18 11:15:27 »
Másik hogy most vettem észre hogy a hátsó üvegen lévő Sakura feliratból, már csak "akura" van, sőt ma reggel a k betű teteje is leesett..
Eddig bírta a matrica? Lehet a maradékot le kéne róla operálnom, és a helyére valamelyik Toyota klubos matricát rakni?  :szemez:

Mindenképpen jobban mutatna a klubos matrica! :szemez: ;)

Ilyen kicsi matricát szeretnék az "akura" feliratom helyett.
http://img.index.hu/cikkepek/totalcar/magazin/szerelem/toyotaklub/toyotaklub_003.jpg
Ilyet hogy lehet szerezni?
WeSzil - IQ²  ¤ 299  :)
{Aygo}
weboldal készítés - weigel.hu

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22115 Dátum: 2009.02.18 11:18:38 »
Mickey.
 ;)

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22116 Dátum: 2009.02.18 12:29:23 »
Az enyém addig hánykolódott a kocsiban a megfelelő helyre várva, hogy a végén elöregedett a ragasztó. :oops: :whistling:
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22117 Dátum: 2009.02.18 12:31:45 »
Az enyém addig hánykolódott a kocsiban a megfelelő helyre várva, hogy a végén elöregedett a ragasztó. :oops: :whistling:
Én is így jártam. :yawn:

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22118 Dátum: 2009.02.18 12:55:20 »
Ha találok neki megfelelő, méltó helyet, akkor kap szép új ragacsot.  :wub:
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22119 Dátum: 2009.02.18 17:30:39 »

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22120 Dátum: 2009.02.18 17:51:41 »

Majd szemrevételezem, de így első ránézésre úgy rémlik szép egybefüggőek a "vonalak" meg igazából nem emlékszem hogy valaha is hozzávágtam volna valamit pakolás közben az üveghez. Na de megvizsgálom majd aztán okosabb leszek :)
Aitómosóban belső takarításkor is széttúrhatja egy-két ügyeskezű.

De lehet hogy gyári hibás, végölis a csatlakozót takaró műanyag is ledörzsolheti a vékony fémfóliát!

Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22121 Dátum: 2009.02.18 18:05:12 »
Ilyen kicsi matricát szeretnék az "akura" feliratom helyett.
http://img.index.hu/cikkepek/totalcar/magazin/szerelem/toyotaklub/toyotaklub_003.jpg
Ilyet hogy lehet szerezni?
Nekem volt még pár darab, de sajna a ragasztó már nem tart semmit.  :wacko:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22122 Dátum: 2009.02.18 18:09:22 »
Ilyen kicsi matricát szeretnék az "akura" feliratom helyett.
http://img.index.hu/cikkepek/totalcar/magazin/szerelem/toyotaklub/toyotaklub_003.jpg
Ilyet hogy lehet szerezni?
Nekem volt még pár darab, de sajna a ragasztó már nem tart semmit.  :wacko:

egy univerzális kétoldalassal meg kell erősíteni a tapadási hajlamát :D
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

WeSzil

  • Pixel & Bit rendezőnő
  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 608
    • weigel.hu - webfejlesztés
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22123 Dátum: 2009.02.18 18:18:43 »

Majd szemrevételezem, de így első ránézésre úgy rémlik szép egybefüggőek a "vonalak" meg igazából nem emlékszem hogy valaha is hozzávágtam volna valamit pakolás közben az üveghez. Na de megvizsgálom majd aztán okosabb leszek :)
Aitómosóban belső takarításkor is széttúrhatja egy-két ügyeskezű.

De lehet hogy gyári hibás, végölis a csatlakozót takaró műanyag is ledörzsolheti a vékony fémfóliát!

No megnéztem, és szakadás az nincs. Legalábbis szemmel nem látható számomra ha van :)
Úgy néz ki hogy két oldalt széles csíkban (kb. 1-1.5cm) van a fűtőszál, ezek között mennek a vékony vonalak, amik szépen fűtenek. Viszont ahol vége van ennek a széles csíknak, onnan felfelé megy még két szál, egy ideig még 2-3mm szélesek, majd ugyanolyan vékonnyá karcsúsodnak mint a lejjebbiek. Na ez a felső kettő tűnik úgy hogy semmit nem csinál. Két oldalt ahogy felhajtom az üveget (ez a csomagtartó ajtaja végül is), van két csatlakozó, egy-egy fém lapra rá van csúsztatva valami műanyag csatlakozó. Azokat megmozgattam, lötyögnek mint a fene, lehúzni nem húztam le, nem is tudom le lehet, ennyire nem voltam elszánt.
Lehet hogy itt van valami gikszer, mármint hogy nem teljesen jó az érintkezés?
WeSzil - IQ²  ¤ 299  :)
{Aygo}
weboldal készítés - weigel.hu

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Beszélgessünk
« Válasz #22124 Dátum: 2009.02.18 18:24:17 »

Majd szemrevételezem, de így első ránézésre úgy rémlik szép egybefüggőek a "vonalak" meg igazából nem emlékszem hogy valaha is hozzávágtam volna valamit pakolás közben az üveghez. Na de megvizsgálom majd aztán okosabb leszek :)
Aitómosóban belső takarításkor is széttúrhatja egy-két ügyeskezű.

De lehet hogy gyári hibás, végölis a csatlakozót takaró műanyag is ledörzsolheti a vékony fémfóliát!

No megnéztem, és szakadás az nincs. Legalábbis szemmel nem látható számomra ha van :)
Úgy néz ki hogy két oldalt széles csíkban (kb. 1-1.5cm) van a fűtőszál, ezek között mennek a vékony vonalak, amik szépen fűtenek. Viszont ahol vége van ennek a széles csíknak, onnan felfelé megy még két szál, egy ideig még 2-3mm szélesek, majd ugyanolyan vékonnyá karcsúsodnak mint a lejjebbiek. Na ez a felső kettő tűnik úgy hogy semmit nem csinál. Két oldalt ahogy felhajtom az üveget (ez a csomagtartó ajtaja végül is), van két csatlakozó, egy-egy fém lapra rá van csúsztatva valami műanyag csatlakozó. Azokat megmozgattam, lötyögnek mint a fene, lehúzni nem húztam le, nem is tudom le lehet, ennyire nem voltam elszánt.
Lehet hogy itt van valami gikszer, mármint hogy nem teljesen jó az érintkezés?


Akét műanyag a csatlakozó szigetelése, alatta egy egyszerű késes csatlakozó van, ez viszi az áramot a fűtőszálhoz.
Ha ott lenne a gond. akkor sehol nem fűtene.

-Irány a szerviz!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!