Szerző Téma: Corona  (Megtekintve 309530 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Corona
« Válasz #405 Dátum: 2009.08.20 13:02:07 »
Na, felhívtam a lakatos srácot, azt mondta, szeptember 10.-e körül neki is áll  :yes: ! Úgyhogy ma már megszerveztem szerelőmmel a hajtáslánc kiszerelését is a barna Coronából; utána trélerrel egyből odaviszi a lakatoshoz, a zöldet meg odavontatjuk (annak ugye van rendszáma is).

Kérdés! A szétszedés előtt szeretném életre kelteni a barna Coronát, hogy kiderüljön, milyen állapotú a motor és a váltó. Tehát be kéne indítani, a tizenvalahány éve álló motort. Az odáig tiszta, hogy előbb olajat cserélek benne - bár a most benne lévő kinézetre nem vészes és a szintje is oké, de tizenéves olajjal nyilván nem fogom beindítani. Szóval, olajcsere. De utána milyen előkészületet tegyek? Gondoltam arra, hogy fecskendővel nyomok pár köbcenti olajat a hengerekbe, és kézzel átforgatom a motort... Szerelőm azt ajánlotta, nyomjak minimális mennyiségű hidegindító sprayt a karbiba indítás előtt, úgy könnyebben beröffen és hamarabb megjön a kenés, nomeg az önindítót sem nyektetem annyit...

Szerintetek?

Én a következőt tenném: Pici motorolaj a hengerekbe, de tényleg csak pici, aztán, még a gyertyák nélkül önindítóval átforgatni, majd készre szerel. Aztán légszőrőház kinyit, betét kivesz, pici hidegindító spray és utána röfff.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corona
« Válasz #406 Dátum: 2009.08.20 13:41:27 »
Megerősítetted az elképzelésemet, Mester  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Corona
« Válasz #407 Dátum: 2009.08.20 18:07:09 »
nincs ilyen kézzel pumpálhato AC pumpája a motornak? üzemanyag ellátás ok?
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corona
« Válasz #408 Dátum: 2009.08.20 21:29:27 »
nincs ilyen kézzel pumpálhato AC pumpája a motornak? üzemanyag ellátás ok?
Nem, az AC-t nem lehet kézzel pumpálni. Mechanikus, de csak a motor hajtja. Üa. ellátás, gondolom, OK... Még nem vágtam neki a műveletnek, most épp egy akksit töltögetek e célra.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corona
« Válasz #409 Dátum: 2009.08.22 13:50:00 »
Megyek Coroná(ka)t szerelni  :flowers: ... Kezdetét veszi a lakatolás előtti szétszedési művelet - ami azt illeti, eléggé körmömre égett már a gyertya  :helpsmilie:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Corona
« Válasz #410 Dátum: 2009.08.22 17:08:24 »
Turkáltam a régi képek közt....

kisa
born to ride

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corona
« Válasz #411 Dátum: 2009.08.22 22:39:25 »
Turkáltam a régi képek közt....
Ő az, ő az, az én autóm, pontosan ilyen pontosan ebben a színben, ilyen csillivilli volt mikor megvettük '86-ban, és ilyen csillivilli lesz majd megint  :yes: :wub: :clap: :cool2:

(Annyi csak a különbség, hogy ez itt a képen szedán, az enyém meg liftback, ugye.)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corona
« Válasz #412 Dátum: 2009.08.22 22:48:17 »
Na, a ma végrehajtott műveletek: autó elejéről minden (fényszórók, helyzetjelzők, burkolatok, hűtőrács, kürtök, lökhárító) leszerelve; a motortérből a fék-cuccok kivételével minden kiszerelve. Ezzel úgy nagyjából el is ment a délután, lévén nagyon óvatosan dolgoztam, nehogy kárt tegyek valamiben; meg dokumentáltam is minden lépést fotón, stb... Amúgy figyelemre méltó, hogy a nagyrészt 29 éve, még a gyárban berakott csavarok többsége milyen jó, nagyrészt korrózió-mentes állapotban volt, és könnyen kijött. Igazából semmivel nem gyűlt meg a bajom  :)

Viszont az előző tulaj, az gányolt(atott) és rombolt rendesen  :censored: ... Futómű-tartó bölcső pereme vmi brutál terepezés közbeni akármihez odabaxástól rendesen kicsorbulva (pedig az aztán anyagból van) ... Első sárvédők a köténylemezzel kókány módon összehegesztve  :ph34r: ... Még jó, hogy megvannak a donorok, de tényleg!

Fotókat majd fölteszem, ha kész leszek az egész műveletsorral. Legközelebb jön az utastér, meg a hátsó traktus...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Corona
« Válasz #413 Dátum: 2009.08.22 23:51:59 »
remek. várjuk :clap:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corona
« Válasz #414 Dátum: 2009.09.07 22:31:58 »
Ma leszereltem a zöld Corona jobb hátsó ajtaját (az volt a legrosszabb állapotban), a lakatos srác elvitte próba-homokfújásra. Kiderítendő, hogy mennyire bírja a lemez a fújást. Ha vmi gond lesz, akkor majd máshogy lesz megoldva (pl. úgy, hogy a nagy, teli lemez-felületek nem lesznek lefújva, csak a korrodált részek, élek, peremek stb). Ezért az ajtóért meg nem nagy kár, ha esetleg tropára megy közben.

A szétszerelés meg persze tanulságos volt, mint mindig. Totál szétkaptam az ajtót, kiszereltem az ablakot és a mechanizmusát, a zárszerkezetet, leszedtem a kilincset, mindent. Pozitív meglepetés volt, hogy a kédergumit kis műanyag fülek tartják a helyén, roncsolásmentesen le (és értelemszerűen szükség esetén újra fel) szerelhető  :yes:

Szerdán megy a barna Corona szerelőhöz, ki lesz szedve a hajtáslánc. Utána pedig már egyből megy is a lakatoshoz, szétszedésre, homokfújásra; majd kicsivel utána a zöld is.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corona
« Válasz #415 Dátum: 2009.09.15 21:35:50 »
Múlt héten szétbombáztam a barna Corona belsejét - mindent kiszedtem, kivéve a műszerfalat és a tetőkárpitot. Nagy örömömre rengeteg dolog csavarokkal volt rögzítve, nem hülye patentokkal  :yes: ... Még a csomagtartó belső műanyag burkolatai is! Egy bazinagy befőttes üvegnyi csavar jött össze... És egy jó kis sikerélmény: mindent abszolút roncsolásmentesen, gond nélkül szét- illetve le tudtam szedni, az ajtókárpitokat is beleértve. Egész szép, egészséges, nagyrészt rozsdamentes lemezfelületek kerültek elő  :)

Aztán szerelőm eljött az autóért trélerrel, elvitte, és múlt hét végén ki is szerelte belőle a motort meg a hajtásláncot. Ezek tegnap este visszakerültek hozzánk, az autót pedig kiszállítottuk a lakatos sráchoz - a következő egy-két hétben végez a szétszerelésével (szélvédő, futóművek stb.), aztán jöhet a homokfújás.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corona
« Válasz #416 Dátum: 2009.09.19 20:48:44 »
Ma megint szereléssel telt a napom  :sweatdrop: ... Ezúttal a zöld Coronát bontottam, ugyanaz a program: beltér kibelez, lámpák-lökhárítók ki-leszed, stb. Sokkal mocskosabb és nehezebb meló volt, mint a barna szétszedése - az előző tulajnál rettentő lelketlen, dilettáns kóklerek gányolták ezt a szegény autót, ebből adódóan az egész hátulja tele volt mocsokkal a műanyagok alatt (lévén az összevissza behegesztett ilyen-olyan foltok között simán bement a sár, por stb), sok volt a nem odaillő, berohadt stb. csavar, és egyéb nyalánkságok. A legszebb az volt, mikor az autó alatt a földön fekve, a vállamra és félig a fejemre eresztett hátsó kipufogódobbal, a pofámba potyogó sár- és rozsdadarabokat, nomeg pókháló-maradványokat köpködve próbáltam valahogy meglazítani & kitekerni a hátsó lököst tartó, irgalmatlanul berohadt csavarokat  :helpsmilie: ... Szép dolog ez az autó-restaurálás  :flowers: ... De végül sikeresen leszedtem a lököst  :yes: !

Is. Meg a tankot is (meglepően könnyű volt levenni, gyakorlatilag két pánt tartja, amiknek az egyik végét csak stiftek rögzítik), amiből bónusz ajándékként még ki tudtam tölteni 5 liter benzint, amit azonmód (a biztonság kedvéért egy szűrőn át) be is öntöttem Szutyikába  :)

Lekaptam a motorháztetőt és az ötödik ajtót is. Ezeket kedden ki kell vinnem a lakatos sráchoz - a motorháztető még hagyján, mert az befér a Camrybe, de hogy az ötödik ajtót hogyan viszem ki, az még kitalálásra vár  ::) ... A Camry tetőcsomagtartója nem igazán bevethető (a négy lábból háromról elveszett a rögzítő szerkezet), pedig mást egyelőre nem nagyon tudok elképzelni.
« Utoljára szerkesztve: 2009.09.19 20:51:25 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

szkaresz27

  • Vendég
Re: Corona
« Válasz #417 Dátum: 2009.09.19 21:17:17 »
Palaczk...ha rám halgatsz...alvázvédőzésnél majd....a friss lemezeket a rozsdapasszivávó után nyers folyékony kátránnyal átszoktam kenni,majd kaucsuk tartalmú alvázvédőt neki... nálam így lesz a celin...
Sőőőt a belsejénél még hőlégfúvóval nyomtam rá kátránylapokat a hegesztésekre... igaz ezelőtt is lekezeltem mindegyik lemezt+a hegesztés éleit is eldolgoztam!! :D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corona
« Válasz #418 Dátum: 2009.09.19 22:36:53 »
Ezt a részét nem én fogom csinálni, de meg lesz oldva tisztességesen  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corona
« Válasz #419 Dátum: 2009.09.20 19:28:09 »
Ma folytatódott a nehéz meló  ::) ... Főleg a biztiövek és az ülések többé-kevésbé berohadt csavarjait volt brutál nehéz kitekerni, néha attól féltem, eltörik a kulcs  :wacko: ... Az egyikkel nem is boldogultam: a (nem elit minőségű) csillagkulcsomat kinyírta, erre elmentem a Praktikerbe és vettem 2 ezerért egy Black & Decker csillagkulcsot, na, az meg ledarálta a csavar fejét  :surrender: ... Úgyhogy bent maradt (meg vele a jobb első ülés is) - majd a lakatos srác kiműti valahogy  :whistling: ... Minden mást ki- ill. leszedtem, lakatoshoz elvitelre kész az autó.

A Camryre meg végül sikeresen fölszereltem a tetőcsomit - kiderült, hogy nem 3, hanem csak 2 láb rögzítő-szerkezete hiányzik - arra a kettőre meg sikeresen ráeszkábáltam egy másik tetőtartóról valót  :yes: ... Úgyhogy most patent, így nem lesz gond kijuttatni az ötödik ajtót a lakatoshoz. A motorháztetőt meg nagy üggyel-bajjal beszuszakoltam a csomagtartóba, megdöntve épp befért.
« Utoljára szerkesztve: 2009.09.20 19:32:27 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )