Szerző Téma: Corona  (Megtekintve 313717 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Corona
« Válasz #285 Dátum: 2008.07.24 19:16:25 »
Előbb-utóbb eljutsz az auszikoz is... ::) Meghálálhatod!   :1eye:

Oda én egyhamar nem jutok el... A repüléstől nagyon fosok  ::)

Na neeee... egy I.F.P.A.C.D ???  :sweatdrop: :ph34r: :whistling:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corona
« Válasz #286 Dátum: 2008.07.25 00:23:58 »
Előbb-utóbb eljutsz az auszikoz is... ::) Meghálálhatod!   :1eye:

Oda én egyhamar nem jutok el... A repüléstől nagyon fosok  ::)

Na neeee... egy I.F.P.A.C.D ???  :sweatdrop: :ph34r: :whistling:

Érdekes módon a kisebb gépeken nem parázok - repültem már An-2-essel, Cessnával, nem volt semmi gond. De a nagy utasszállítókban elfog a tehetetlen, klausztrofób rettegés  ::) ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corona
« Válasz #287 Dátum: 2008.08.04 00:30:49 »
Ma ismét életre keltettem a zöld Coronát (szokás szerint ahogy az AC felnyomta a benzint a karbiba, egyből indult), és ért egy kellemetlen meglepetés  ::) ...

Miután a motor bemelegedett, egyszer csak megszólalt az elejéből valami fémes, "kenetlen kocsikerék"-jellegű nyikorgó-csikorgó hang  :wacko: ... Érdekes módon nem igazán függött össze a fordulatszámmal, és egyébként is szabálytalan volt, megszólalt-elhallgatott összevissza ütemben. Társult viszont hozzá egy halkabb, száraz, dallamtalan "őrlő" hang is, felváltva szólt a nyikorgással, szintén valahonnan a motor elejéből  ::) ... Nem sokat járattam ezek után (érthető módon megijedtem), gyorsan visszaálltam vele a garázsba, és off.

Utána kezdtem agyalni, hogy mi lehet ez. De csak arra tudok gondolni, hogy vízpumpa. Az van ott elöl, meg a vezérműlánc, de ez nem lánc-hangnak hangzott. Lehet, hogy a pumpának betett a sok állás (az utóbbi két évben az autó kb. ötször jó, ha üzemelt, alkalmanként csak 15-20 percig), és a korrózió miatt kinyiffant a tengelye, csapágya vagy mije? Külső elhelyezésű egyébként, ékszíj hajtja. A rendszer fagyállóval van feltöltve, de hát, mondom, szerencsétlen motor az utóbbi években folyton csak állt. Gyakrabban kellett volna járatni, a franc egye meg  ::) ...

Arra gondoltam, hogy beindítom a motort, megvárom míg újra jelentkezik a hang, akkor leállítom, leszedem a vízpumpáról az ékszíjat, majd újra beindítom a motort, hogy így megszűnik-e a hang. Amennyire tudom, 20-30 mp vízpumpa nélküli működés, alapjáraton persze, még nem okoz semmiféle károsodást.

Szerintetek?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Corona
« Válasz #288 Dátum: 2008.08.04 12:10:33 »
Ma ismét életre keltettem a zöld Coronát (szokás szerint ahogy az AC felnyomta a benzint a karbiba, egyből indult), és ért egy kellemetlen meglepetés  ::) ...

Miután a motor bemelegedett, egyszer csak megszólalt az elejéből valami fémes, "kenetlen kocsikerék"-jellegű nyikorgó-csikorgó hang  :wacko: ... Érdekes módon nem igazán függött össze a fordulatszámmal, és egyébként is szabálytalan volt, megszólalt-elhallgatott összevissza ütemben. Társult viszont hozzá egy halkabb, száraz, dallamtalan "őrlő" hang is, felváltva szólt a nyikorgással, szintén valahonnan a motor elejéből  ::) ... Nem sokat járattam ezek után (érthető módon megijedtem), gyorsan visszaálltam vele a garázsba, és off.

Utána kezdtem agyalni, hogy mi lehet ez. De csak arra tudok gondolni, hogy vízpumpa. Az van ott elöl, meg a vezérműlánc, de ez nem lánc-hangnak hangzott. Lehet, hogy a pumpának betett a sok állás (az utóbbi két évben az autó kb. ötször jó, ha üzemelt, alkalmanként csak 15-20 percig), és a korrózió miatt kinyiffant a tengelye, csapágya vagy mije? Külső elhelyezésű egyébként, ékszíj hajtja. A rendszer fagyállóval van feltöltve, de hát, mondom, szerencsétlen motor az utóbbi években folyton csak állt. Gyakrabban kellett volna járatni, a franc egye meg  ::) ...

Arra gondoltam, hogy beindítom a motort, megvárom míg újra jelentkezik a hang, akkor leállítom, leszedem a vízpumpáról az ékszíjat, majd újra beindítom a motort, hogy így megszűnik-e a hang. Amennyire tudom, 20-30 mp vízpumpa nélküli működés, alapjáraton persze, még nem okoz semmiféle károsodást.

Szerintetek?

Szvsz, jól helyen kapisgálsz, a vízpumpa kicsit elhalt. Ha kiiktatod a pumpát, és beindítod rövid ideig nem lesz semmi baja a motornak, annyit elbír, pláne, ha amúgy hideg is. Gondolom, hogy van másik pumpa, ugye?
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corona
« Válasz #289 Dátum: 2008.08.05 19:35:29 »
Szvsz, jól helyen kapisgálsz, a vízpumpa kicsit elhalt. Ha kiiktatod a pumpát, és beindítod rövid ideig nem lesz semmi baja a motornak, annyit elbír, pláne, ha amúgy hideg is. Gondolom, hogy van másik pumpa, ugye?

Nincs. Illetve csak az, ami a másik, a donor-Corona motorjában van. De amúgy is tervezem, hogy abból átkerül a komplett motor a zöld Coronába, mert jobb állapotban van, sehol nem folyatja az olajat, hangja is szebb, nem is füstöl stb. A zöld Corona eredeti motorja legalábbis részben felújításra szorul, úgyhogy egyelőre az lesz a tartalék, bekerül majd a házba a raktárba, száraz helyre.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corona
« Válasz #290 Dátum: 2008.10.28 17:32:11 »
Sajnos Mario sehogysem talál jobbos hátsó pilácsot  ::) ... Úgyhogy abban maradtunk, hogy hagyjuk a fenébe, elküldi a csomagot így, ahogy eddig összejött. Kezdett már nekem nagyon kínos lenni, hogy benne áll a pénze a cuccban.

Ami a dobozban lesz: két darab hűtőrács; két darab első helyzetjelző; két darab oldalindex; két darab első index; egy darab (balos) hátsó lámpa. Ez eddig cakkli-pakkli 400 ausztrál dollárjában van Marionak; ehhez jön majd még a csomag elküldésének költsége. Nem olyan kevés pénz, de ha azt nézem, hogy mit kapok érte (máshol kvázi beszerezhetetlen, pótolhatatlan alkatrészeket), és hogyan kapom (gyakorlatilag a kisujjam mozdítása nélkül), akkor már egész máshogy fest az ábra  :clap:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corona
« Válasz #291 Dátum: 2008.11.08 11:51:17 »
Tegnap útra kelt Ausztráliából a "kis" 5.5 kilós csomagom  :clap: ! Kb. tíz nap, és itt lesz.

Adódott egy kis gubanc a feladásnál, mert az ausztrál posta Magyarországra nem hajlandó ajánlott küldeményt felvenni, a biztonsági kockázat miatt  ::) ... Így aztán EMS gyorspostával küldi Mario a cuccot, és még biztosítást is kötött rá.

Így a végösszeg, azaz az alkatrészek ára + postaköltség + biztosítás: 570 AUD  :whistling: ... dehát wazz, honnan a fenéből szerezhettem volna be egyébként ezeket a dolgokat? Sehonnan.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Corona
« Válasz #292 Dátum: 2008.11.08 15:03:15 »
mennyi az HUFban?
nem csodálom a auszi  postát. itt mindent ellopnak ami nem beton
a posta legendás
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Corona
« Válasz #293 Dátum: 2008.11.08 16:56:15 »
mennyi az HUFban?
nem csodálom a auszi  postát. itt mindent ellopnak ami nem beton
a posta legendás

146.- HUF egy AUD eladási áron a vételin meg 135.- HUF
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corona
« Válasz #294 Dátum: 2008.11.08 21:24:14 »
de ebbol a corona forgalmon kivul áll ugye? mikor lesz 30éves?

A donor Corona véglegesen ki van vonva; a másik (a felújítandó, zöld) Corona természetesen csak ideiglenesen.

'80-as, tehát 2011-ben kaphatna "veterán" vizsgát (ezt nemrég tudtam meg, hogy csak az autó forgalomba helyezésétől számított 31. naptári évben minősíttethető), azaz hivatalosan: muzeális minősítést. Amire kiváltható aztán az OT rendszám, nem kell többet gj. adót fizetni, jelképes összeg a kötelező stb.

De szerintem ezt az autóm sosem fogja megkapni, mert addigra rég át lesz építve automatára, ezzel meg ugrik az eredetiség - ebben gyakorlatilag biztos vagyok. Egy ilyen mértékű átalakításra tutira nem adják meg a minősítést, akkor sem, ha azonos típusú Coronából származik minden beépített cucc. Lévén ugye ez eredetileg egy kézi váltós autó.

Viszont én meg nem fogok emiatt eddig várni az átépítéssel - jóval előbb tető alá kellene hozni az egész történetet, mert tönkremegy egy csomó alkatrésze az autóknak ebben az állandó ácsorgásban. Hiába no, a sátorgarázs megvéd a csapadéktól, de abban is ugyanúgy ingadozik a hőmérséklet, bemegy a pára, sőt a talajból is száll föl szépen (nincs szilárd burkolat az alján, csak letaposott föld pár betonlappal); nem is beszélve a donor Coronáról, ami meg kint áll a szabad ég alatt, csak egy ponyva védi az időjárástól. Pedig annak a kasztnija sem kéne tovább rozsdásodjon, motorja belülről korrodáljon, gumi alkatrészei öregedjenek stb. Minél előbb (mondjuk, olyan másfél éven belül) meg kéne csináltatni és levizsgáztatni a kocsit - aztán a továbbiakban valahol egy bérelt, rendes, épített garázsban tárolni. Onnantól majd a Camry lakik a sátorban, ő úgyis mozogni fog elég gyakran a továbbiakban is.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Corona
« Válasz #295 Dátum: 2008.11.08 22:03:23 »
azon gondolkodom h amegjön az auszi sráctol a finom cuccos akkor azt már egy felujitott vagy hogymondjam szerkezetkész coronába kéne berakni nem?
gondolom én..vagy rosszul gondolom?
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corona
« Válasz #296 Dátum: 2008.11.08 22:08:46 »
azon gondolkodom h amegjön az auszi sráctol a finom cuccos akkor azt már egy felujitott vagy hogymondjam szerkezetkész coronába kéne berakni nem?
gondolom én..vagy rosszul gondolom?

Teljesen jól gondolod. A donorból már csak kifelé fognak jönni dolgok. Miért is tenném abba?

De amíg nincs kész a kocsi, eleve nem is építem be a hűtőrácsot. Mert ugye csak az lesz beépítve; a többi holmi (lámpák, javarészt) "csak" tartaléknak lesz beszerezve, arra az esetre, ha esetleg később kellene (lévén hogy már most is majdnem lehetetlen volt a beszerzésük, jobbos hátsó lámpát több hónapos kereséssel sem talált Mario, pedig Ausztráliában maradt még a legtöbb ilyen Corona, relatíve.)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corona
« Válasz #297 Dátum: 2008.11.09 18:17:50 »
Egy ős-Corona  :yes: ...

('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corona
« Válasz #298 Dátum: 2008.11.12 15:04:06 »
Jön a csomagom  :yes: :yes: :yes:

"2008.11.08 11:39 AUMXBR(AUSTRALIA) Küldemény felvéve

2008.11.10 11:00 AUMELB(AUSTRALIA) Indító posta kicserélő hivatalát elhagyta 
 
2008.11.11 22:39 Budapest 1005 Fogadó posta kicserélő hivatalába beérkezett 
 
2008.11.11 22:39 Budapest 1005 Vámkezelés alatt 
 
2008.11.11 23:37 Budapest 1005 Bejövő küldemény vámkezelve
"
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Corona
« Válasz #299 Dátum: 2008.11.12 20:26:37 »
Jön a csomagom  :yes: :yes: :yes:

"2008.11.08 11:39 AUMXBR(AUSTRALIA) Küldemény felvéve

2008.11.10 11:00 AUMELB(AUSTRALIA) Indító posta kicserélő hivatalát elhagyta 
 
2008.11.11 22:39 Budapest 1005 Fogadó posta kicserélő hivatalába beérkezett 
 
2008.11.11 22:39 Budapest 1005 Vámkezelés alatt 
 
2008.11.11 23:37 Budapest 1005 Bejövő küldemény vámkezelve
"


Ez repülővel jött??? :eek: :eek: Azannya!!
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.