Szerző Téma: Corona  (Megtekintve 301489 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Corona
« Válasz #90 Dátum: 2005.10.01 21:55:41 »
Idézetet írta: "KLaco"
Nicsak, mit találtam:
http://www.hasznaltauto.hu/kereso1.auto?hirdeteskod=289844&command=ugras&screenwidth=1280

Ez egy Carina II...
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8090
Corona
« Válasz #91 Dátum: 2005.10.01 22:12:19 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "KLaco"
Nicsak, mit találtam:
http://www.hasznaltauto.hu/kereso1.auto?hirdeteskod=289844&command=ugras&screenwidth=1280

Ez egy Carina II...

És az embléma?
Nem tom, de nekem se Corona alakja volt, inkább Carina II, de a felirat ezek szerint nem eredeti? Milyen célja van a félrevezetésnek? Mert aki ért hozzá, annak seperc alatt feltűnik a dolog. Pont ezért linkeltem be :)
Laco 73 :D

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Corona
« Válasz #92 Dátum: 2005.10.01 22:16:49 »
Idézetet írta: "KLaco"
És az embléma?
Nem tom, de nekem se Corona alakja volt, inkább Carina II, de a felirat ezek szerint nem eredeti? Milyen célja van a félrevezetésnek? Mert aki ért hozzá, annak seperc alatt feltűnik a dolog. Pont ezért linkeltem be :)

Két dolog lehetséges: a tulaj Corona fan és átemblémázta (lásd az én Xli-Gli esetem).
Másik: valamely piacra a Carina II  Corona néven ment. De a lényegen nem változtat, ez a nálunk ismert Carina II.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Corona
« Válasz #93 Dátum: 2005.10.01 22:40:14 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "KLaco"
És az embléma?
Nem tom, de nekem se Corona alakja volt, inkább Carina II, de a felirat ezek szerint nem eredeti? Milyen célja van a félrevezetésnek? Mert aki ért hozzá, annak seperc alatt feltűnik a dolog. Pont ezért linkeltem be :)

Két dolog lehetséges: a tulaj Corona fan és átemblémázta (lásd az én Xli-Gli esetem).
Másik: valamely piacra a Carina II  Corona néven ment. De a lényegen nem változtat, ez a nálunk ismert Carina II.


Ez bizony egy Toyota Corona , kettővel az enyém utáni generáció . Átemblémázás ? Meg kéne nézni alaposabban a képeket , egy csomó különbség van a Carina II-höz képest - lámpatestek , hűtőrács , oldaldíszléc stb ...  :idea:

Továbbá : az 1.8 nálunk a csúcsmotorizáció volt az első Carina II-esből , ezt nem forgalmazták XL felszereltséggel . Ez az autó minden bizonnyal a tengerentúlról került ide , egyrészt erre utal a hátsó rendszám-hely alakja , másrészt még inkább az , hogy az enyém (a T13-as) volt az utolsó Corona , amit Európában (is) forgalmaztak . Nomeg további erre utaló jel , hogy az autó egyrészt mezítlábas (mechanikus ablakemelők) , másrészt mégis van benne klíma  :idea: ! Ja , és ott az a dekorcsík az oldalán . Ilyet jellegzetesen az amerikai autókon lehet látni , ott nagy divat (volt) .

Amúgy ez a Corona és a Carina II technikailag valóban közel azonosak . Node az már erősen nézőpont kérdése , hogy "valamely piacra a Carina II Corona néven ment" - ha belegondolunk , hogy ez az autó csak Európában volt Carina II , a világ összes többi részén viszont Corona , és sokkal több darabot adtak el belőle Coronaként , mint Carina II-ként , akkor talán pontosabb lenne úgy , hogy "valamely piacra a Corona Carina II néven ment" ;) ...

-------------------------

Amúgy ránézésre tiptop , minden bizonnyal megéri azt a 200 ezret , amennyiért , gondolom , oda is adnák .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Corona
« Válasz #94 Dátum: 2005.10.02 05:55:17 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Ez bizony egy Toyota Corona , kettővel az enyém utáni generáció . Átemblémázás ? Meg kéne nézni alaposabban a képeket , egy csomó különbség van a Carina II-höz képest - lámpatestek , hűtőrács , oldaldíszléc stb ...  :idea: Ez az autó minden bizonnyal a tengerentúlról került ide , egyrészt erre utal a hátsó rendszám-hely alakja , másrészt még inkább az , hogy az enyém (a T13-as) volt az utolsó Corona , amit Európában (is) forgalmaztak . Nomeg további erre utaló jel , hogy az autó egyrészt mezítlábas (mechanikus ablakemelők) , másrészt mégis van benne klíma  :idea: ! Ja , és ott az a dekorcsík az oldalán . Ilyet jellegzetesen az amerikai autókon lehet látni , ott nagy divat (volt) .

Azért a kulonbségek aprók.
Az USA-t nem valószínusítem, mert a sebességméroje kilométerben mér, és kéziváltója van, nem pedig automata. Inkább Ázsiából, vagy Afrikából származhat. Egyébként valóban gyakorlatilag azonos kocsikról van szó, itt is láttam néhány Carina E-t Corona néven futni, kicsit más hátsólámpával - és a rendszáma is lent van hátul, nem pedig kozépen.
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Corona
« Válasz #95 Dátum: 2005.10.02 20:32:25 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Palaczk"
Ez bizony egy Toyota Corona , kettővel az enyém utáni generáció . Átemblémázás ? Meg kéne nézni alaposabban a képeket , egy csomó különbség van a Carina II-höz képest - lámpatestek , hűtőrács , oldaldíszléc stb ...  :idea: Ez az autó minden bizonnyal a tengerentúlról került ide , egyrészt erre utal a hátsó rendszám-hely alakja , másrészt még inkább az , hogy az enyém (a T13-as) volt az utolsó Corona , amit Európában (is) forgalmaztak . Nomeg további erre utaló jel , hogy az autó egyrészt mezítlábas (mechanikus ablakemelők) , másrészt mégis van benne klíma  :idea: ! Ja , és ott az a dekorcsík az oldalán . Ilyet jellegzetesen az amerikai autókon lehet látni , ott nagy divat (volt) .

Azért a kulonbségek aprók.
Az USA-t nem valószínusítem, mert a sebességméroje kilométerben mér, és kéziváltója van, nem pedig automata. Inkább Ázsiából, vagy Afrikából származhat. Egyébként valóban gyakorlatilag azonos kocsikról van szó, itt is láttam néhány Carina E-t Corona néven futni, kicsit más hátsólámpával - és a rendszáma is lent van hátul, nem pedig kozépen.


Akkor kanadai . A sebességmérőt nem láttam tegnap este , a munkahelyi gépen nagyon szar a monitor képe , sötét , nem is lehet kivilágosítani . De tényleg kmh-ban van . Ez esetben viszont kanadai - lásd díszcsík , klíma , rendszámhely formája és mérete . Meg aztán onnan azért el szoktak hozzánk vetődni autók , míg Ázsiából vagy pláne Afrikából nem nagyon .

Amúgy a manuál váltótól még épp lehetne amerikai , ott is forgalmaztak ilyet , főleg az ilyen pici autókban (ez ott ugye annak számít) . Egyik barátom most volt kint pár hónapot , ő is egy kézi váltós Mazdát vett ott magának .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Corona
« Válasz #96 Dátum: 2005.10.03 07:20:39 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Amúgy a manuál váltótól még épp lehetne amerikai , ott is forgalmaztak ilyet , főleg az ilyen pici autókban (ez ott ugye annak számít) . Egyik barátom most volt kint pár hónapot , ő is egy kézi váltós Mazdát vett ott magának .

Nem sportkocsi? Mert azokat tényleg azzal árulják.
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Corona
« Válasz #97 Dátum: 2005.10.03 18:21:02 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Palaczk"
Amúgy a manuál váltótól még épp lehetne amerikai , ott is forgalmaztak ilyet , főleg az ilyen pici autókban (ez ott ugye annak számít) . Egyik barátom most volt kint pár hónapot , ő is egy kézi váltós Mazdát vett ott magának .

Nem sportkocsi? Mert azokat tényleg azzal árulják.


Mást is árulnak azzal , biztos lehetsz benne . Egyébként az övé sem sportkocsi , egy mezei lepukkant 626-os .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Corona
« Válasz #98 Dátum: 2005.10.04 06:26:51 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Egyébként az övé sem sportkocsi , egy mezei lepukkant 626-os .
Az valóban nem az...
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Corona
« Válasz #99 Dátum: 2005.10.07 22:17:15 »
No , ma visszahelyeztem a forgalomba a Coronát . Az ehhez újra megkötendő biztosítással és a majdani újbóli kivonással együtt 9.300 Ft adminisztrációs költség azért , hogy lejuthasson legálisan a balatonparti "téli szállására"  :roll: ... node ez van , a fő , hogy végre fedett helyre kerül .

Ja , egyébként ismét gond nélkül indult , pedig megint állt egy hónapot előtte  :D
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Corona
« Válasz #100 Dátum: 2005.10.09 19:25:10 »
A Corona most van úton Fonyódra ... nem volt kellemes megválni tőle , még ha jobb is lesz így neki - jó volt itt látni a ház előtt  :roll:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Corona
« Válasz #101 Dátum: 2005.10.09 20:56:08 »
A Corona két óra alatt , derekas 62 kmh átlagsebességgel  :wink: , megérkezett a fonyódi téli szállására  :D ! Aki levezette , úgy nyilatkozott , hogy "kezdetben volt néhány alkalom , amikor nem lehetett tudni , hogy ki vezet kit , de aztán már egész jól megértettük egymást"  :lol:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Corona
« Válasz #102 Dátum: 2005.10.10 04:01:11 »
Idézetet írta: "Palaczk"
A Corona most van úton Fonyódra ... nem volt kellemes megválni tőle , még ha jobb is lesz így neki - jó volt itt látni a ház előtt  :roll:

Azért csak jobb neki, hogy fedett helyen van. Apropó, édekelne, hogy mekkora akksi van benne (Ah)!
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Corona
« Válasz #103 Dátum: 2005.10.10 12:49:42 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Palaczk"
A Corona most van úton Fonyódra ... nem volt kellemes megválni tőle , még ha jobb is lesz így neki - jó volt itt látni a ház előtt  :roll:

Azért csak jobb neki, hogy fedett helyen van. Apropó, édekelne, hogy mekkora akksi van benne (Ah)!


Persze hogy jobb neki , nem vitás :)

Akku : eredetileg 60 Ah-s , az a magas japán fajta . De mi mindig 55-össel használtuk , most is az van benne . Egy sima ócsó "Akksi" márkanevű , ahogy néztem három éves . Ehhez képest elég jól bírja , hónapos állások után simán indít . Megpróbálom átvészeltetni vele még a jövő évet , majd hazaviszem és töltögetem havonta .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Corona
« Válasz #104 Dátum: 2005.10.30 00:44:33 »
Majdnem sikerült fagyhalált halatnom a Coronával  :?  ... Minap voltam lenn Fonyódon , jóbarátném édesapja megemlítette , hogy mielőtt beraknánk a kocsit a téli szállásul szolgáló garázsba , talán megnézethetném a fagyállót (lévén a garázs fűtetlen) . Nosza , irány a legközelebbi benzinkút . Nézi a kutas ... H2O  :shock:  :shock:  :shock: !!! Az a barom előző tulaj (már elnézést) tavasszal lecserélte tiszta vízre (gondolom , azt hitte , hogy a fagyálló csak valami télire szóló átmeneti megoldás)  :evil: !!!

Úgyhogy nagyon gyorsan meg kellett ejtenem a feltöltést fagyállóval , lévén legközelebb nov közepén járok arra , és addig akár fagyok is lehetnek simán  :roll: ... Kénytelen voltam jó borsos áron a kúton venni fagyállót  :x ... Aztán leereszteni a vizet csak úgy tudtam , hogy leszedtem a hűtőről az alsó vízcsövet - láttátok volna , micsoda sötétbarna rozsdás lé folyt ki szerencsétlen autóból  :evil:  :cry: ... De most legalább fel van töltve . Raktam az ablakmosóba is fagyállót . Utána mentem pár kilométert , hogy a termosztát nyisson és a fagyálló eljuthasson mindenhová - a fűtés is nyitva volt persze , és így a kocsi bizonyíthatta egy igen jó tulajdonságát , amire nem is emlékeztem - alig egy kilométer után már kellemes meleget fújt a ventillátor (kint nem volt több 7-8 foknál) , két kilométer után pedig fűtött , mint a kemence  :o  :D

Nekikészülődés a hűtőfolyadék-cserének , persze a sötétedés nem könnyítette meg a dolgomat ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )