Szerző Téma: Corona  (Megtekintve 301492 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

rezol

  • Vendég
Corona
« Válasz #75 Dátum: 2005.07.29 11:32:02 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Na , frissítem kicsit a topikot :)

Jó hír , hogy az autó immár full hivatalosan az enyém , megvolt az átírás (elnézték a két hét késést) , megkaptam a törzskönyvet is . Maga az autó most leginkább csak áll , bár azért időről időre megmozgatom . Hosszabb utat már nem is tervezek vele , legkésőbb szeptember végén kivonatom a forgalomból (ideiglenesen) - már keresem a helyet , ahová télire el tudnám tenni .

Itt van néhány kép , érdekességként ...

Ez , úgy vélem , a látható hibák ellenére valamit visszasugároz a régi dicsőségből  8)
Ha a Camry kormányműve végképp megadja magát,kénytelen leszel járni vele.
Úgyhogy még gondolkodj azon a kivonatáson!

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Corona
« Válasz #76 Dátum: 2005.07.29 12:46:57 »
Idézetet írta: "Szonár"
Idézetet írta: "Palaczk"
Na , frissítem kicsit a topikot :)

Jó hír , hogy az autó immár full hivatalosan az enyém , megvolt az átírás (elnézték a két hét késést) , megkaptam a törzskönyvet is . Maga az autó most leginkább csak áll , bár azért időről időre megmozgatom . Hosszabb utat már nem is tervezek vele , legkésőbb szeptember végén kivonatom a forgalomból (ideiglenesen) - már keresem a helyet , ahová télire el tudnám tenni .

Itt van néhány kép , érdekességként ...

Ez , úgy vélem , a látható hibák ellenére valamit visszasugároz a régi dicsőségből  8)
Ha a Camry kormányműve végképp megadja magát,kénytelen leszel járni vele.
Úgyhogy még gondolkodj azon a kivonatáson!


Ez az autó nincs olyan állapotban , hogy tartósan járni lehessen vele - tönkretenni pedig nem szeretném . Több minden is zörög és lötyög a futóművében (Balatonra menet és jövet 70-80-nál többel nem is mertem vele menni) , a hátsó fékei nem fognak , a jobb hátsó féltengely-szimmeringnél dől kifelé a hajtóműolaj a hídból , a diffi búg (ez utóbbi két dolog nyilván összefügg) , a gumik siralmasak , stb . Egyszóval alapos felújításra szorul , de hát ez eddig is világos volt . Nomeg egyébként sem azért vettem , hogy hétköznapi használatra fogjam . Ha valami barom belémjön , lőttek az autónak , márpedig pótolhatatlan - úgyhogy ezt a rizikót nem fogom bevállalni .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Corona
« Válasz #77 Dátum: 2005.07.29 18:44:46 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Itt van néhány kép, érdekességként ...

A kilométerórában 110-nél és 75-nél van két kis körszerű valami, az micsoda?
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Corona
« Válasz #78 Dátum: 2005.07.29 23:17:06 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Palaczk"
Itt van néhány kép, érdekességként ...

A kilométerórában 110-nél és 75-nél van két kis körszerű valami, az micsoda?


40-nél , 75-nél és 110-nél van . Ezek azt jelzik , hogy meddig ajánlott maximálisan kihúzatni az egyest , kettest és hármast . Sok régebbi Mercedesen is volt hasonló jelzés a kilométerórán .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Corona
« Válasz #79 Dátum: 2005.07.31 09:39:54 »
Idézetet írta: "Palaczk"
40-nél , 75-nél és 110-nél van . Ezek azt jelzik , hogy meddig ajánlott maximálisan kihúzatni az egyest , kettest és hármast . Sok régebbi Mercedesen is volt hasonló jelzés a kilométerórán .

Hajjaj, emlékszem, kiskoromban néztem is az összes Mercit, hogy meddig lehet huzatni őket.
Viszont akkor ez a Corona nem egy fordulatszám-barát autó, bár az is igaz, hogy akkoriban, amikor ezt az autót tervezték, ezek teljesen normális értékek voltak.
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Corona
« Válasz #80 Dátum: 2005.07.31 18:05:26 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Palaczk"
40-nél , 75-nél és 110-nél van . Ezek azt jelzik , hogy meddig ajánlott maximálisan kihúzatni az egyest , kettest és hármast . Sok régebbi Mercedesen is volt hasonló jelzés a kilométerórán .

Hajjaj, emlékszem, kiskoromban néztem is az összes Mercit, hogy meddig lehet huzatni őket.
Viszont akkor ez a Corona nem egy fordulatszám-barát autó, bár az is igaz, hogy akkoriban, amikor ezt az autót tervezték, ezek teljesen normális értékek voltak.


Ezek nem a maximális fordulatszámhoz tartozó sebesség-értékeket jelzik - alacsonyabbak valamivel azoknál , annak idején kiszámítottam . Ezek a gyár által ajánlott maximumok .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Corona
« Válasz #81 Dátum: 2005.08.01 08:08:57 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Ezek nem a maximális fordulatszámhoz tartozó sebesség-értékeket jelzik - alacsonyabbak valamivel azoknál, annak idején kiszámítottam. Ezek a gyár által ajánlott maximumok.

Lényegen nem változtat, mert a többi autó esetében is erről volt szó, például a 125-ös Polsiknál is ajánlott érték volt a 40/65/100 - mellesleg ez pontosan egyenlő volt az 1200 Lada számaival, ami mégiscsak 300 ccm-vel kiseb motorú autó volt - hiszen akkoriban a fordulatszámmérő még nagyon ritkaságszámba ment.
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Corona
« Válasz #82 Dátum: 2005.08.30 23:13:30 »
Íme a Corona , azzal a rendszámmal , amellyel 1980 márciusában először helyezték forgalomba  :D ... Nem mondom , hogy nem vagyok büszke arra , hogy még ez is megvan hozzá  :wink:



Ma egyébként kivonattam ideiglenesen a forgalomból az öreglányt - 1500-as csekket kellett hozzá befizetni , nem is vészes ! És a rendszámot sem kell leadni , csak a vizsgamatricát kaparásszák le róla .

Egyébként a négy hét állás ebben az esős időben érdekes következményekkel járt - az autó kissé kivirágzott  [smilie=sm39.gif] ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

rezol

  • Vendég
Corona
« Válasz #83 Dátum: 2005.08.31 09:22:14 »
Látom igazi környezetbarát autó!
Szóval a  :toy: -nál sem a D4-D-vel meg a priussal kezdődött... :D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Corona
« Válasz #84 Dátum: 2005.09.30 19:31:38 »
Megvan a Coronám téli szállása  :D !

Egy jó kis száraz garázsban fog dekkolni , Fonyódon . Jó neki , így legalább folyamatosan lenn lehet a Balatonon  :) ... október 8.-án utazik le .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Corona
« Válasz #85 Dátum: 2005.10.01 05:12:04 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Megvan a Coronám téli szállása  :D !
Egy jó kis száraz garázsban fog dekkolni , Fonyódon . Jó neki , így legalább folyamatosan lenn lehet a Balatonon  :) ... október 8.-án utazik le .

Saját lábon?
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Corona
« Válasz #86 Dátum: 2005.10.01 12:55:58 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Palaczk"
Megvan a Coronám téli szállása  :D !
Egy jó kis száraz garázsban fog dekkolni , Fonyódon . Jó neki , így legalább folyamatosan lenn lehet a Balatonon  :) ... október 8.-án utazik le .

Saját lábon?


Persze . Megy , nincs vele különösebb gond . 80 körül szépen elgurulászik . Voltam már lent vele a Balcsin júniusban is - írtam is róla akkor .

Az már nagyobb gáz , hogy ehhez vissza kell helyezni a forgalomba és kifizetni rá egyhavi kötelező biztosítást , ami az utána ismételt forgalomból kivonással együtt 9.000-es költség - dehát ki a franc gondolta , hogy újabban nem adnak ki útvonalengedélyt ilyen esetekben  :evil: ?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Corona
« Válasz #87 Dátum: 2005.10.01 14:53:01 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Az már nagyobb gáz , hogy ehhez vissza kell helyezni a forgalomba és kifizetni rá egyhavi kötelező biztosítást

Miért foglalkozol ezzel?
Elötted 1-2 km-el megy egy ismerősöd, aztán ha ellenőrzést lát, felhív telefonon. Aztán visszafelé meg ő hozhat haza Téged.
Ennyire azért nem kellene parázni szvsz  :roll:
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Corona
« Válasz #88 Dátum: 2005.10.01 17:42:56 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "Palaczk"
Az már nagyobb gáz , hogy ehhez vissza kell helyezni a forgalomba és kifizetni rá egyhavi kötelező biztosítást

Miért foglalkozol ezzel?
Elötted 1-2 km-el megy egy ismerősöd, aztán ha ellenőrzést lát, felhív telefonon. Aztán visszafelé meg ő hozhat haza Téged.
Ennyire azért nem kellene parázni szvsz  :roll:


Én nem is paráznék . Vezettem én már műszaki nélküli autót (sokszor) , hoztam be még bőven az EU előtt külföldi kocsit az országba (rokonomékét) úgy hogy simán bejöttem vele a határon (=csempészet bűncselekménye , mint utóbb megtudtam ...) és így tovább .

De az autót nem én fogom levinni Fonyódra , hanem egy olyan barátom , aki az igazságszolgáltatásban dolgozik . Elég hülyén venné ki magát , ha őt kapcsolnák le a zsaruk , hogy forgalomból kivont autóval közlekedik  :roll: ... a két autós módszert persze itt is lehetne alkalmazni , de többe kerülne a benzin a két autóba , mint a biztosítás meg az adminisztráció . Akkor meg már inkább maradjunk a legalitás határain belül .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8090
Corona
« Válasz #89 Dátum: 2005.10.01 18:15:13 »
Laco 73 :D