Szerző Téma: Corona  (Megtekintve 304461 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corona
« Válasz #600 Dátum: 2011.02.07 23:55:30 »
Hát naná hogy nem  :D ... Thanks Norbi, a Nagy Karosszériás Mágus  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

favágó

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 653
Re: Corona
« Válasz #601 Dátum: 2011.02.08 22:27:22 »
Hatalmas munka volt igy helyretenni de amikor kocsikázol vele az úton és látod h. az emberek a járdán utánnanéznek és rajta felejtik a tekintetüket , szerintem kárpótól mindenért. :)
“A tétlenség rozsdája többet árt, mint a munka általi kopás”

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corona
« Válasz #602 Dátum: 2011.02.09 00:14:29 »
Igen  :yes: ... Hazudnék, ha letagadnám, hogy ez bizony jó érzés  :D
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

favágó

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 653
Re:Corona
« Válasz #603 Dátum: 2011.12.03 22:15:33 »
Szia Palack!
Mi az ábra a Corona-val, csak nem adtad el.   :?:
“A tétlenség rozsdája többet árt, mint a munka általi kopás”

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Corona
« Válasz #604 Dátum: 2011.12.07 01:11:31 »
Á dehogy  :D ... Csak most pihenget. Néha megmozgatom. Tavasszal halad majd tovább a projekt, jövő szezonban már szeretném befejezni az összeszerelést (igazából az utastér várat még magára), és levizsgáztatni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Corona
« Válasz #605 Dátum: 2014.05.18 21:05:56 »
Na, épp most szívtam bő két órát a Coronával  :censored: :wacko: ... ezért van nekem Toyotám: én nem ezt várom el, még egy veterántól sem  :devil: !!! Kulcs be, és pöcc-röff: induljon, menjen. Mindig. Ne kelljen szerelni, ne kelljen vacakolni. A könyékig olajos, napokon át buherálós beszámolókat én maximum olvasni szeretem  :lol: ... az én autóm menjen. 34 évesen is. Egy autónak ez a dolga  :excl:

De a Corona most nem így gondolta  ::) ... mondjuk, igazából nem haragudhatok rá: ami a tankban van, nem tudom, mennyire tarthat még igényt a "benzin" névre. Egy lötty, ami az elmúlt 4 (!) évben, évente 3-4 alkalommal, 3-4 literes mennyiségekben betöltött üzemanyagból keveredett össze. Jó fél éves a legfrissebb összetevője is.

Múlt vasárnap áthoztam ide a házunkba, és beálltam vele a garázsba (az Avensis addig OK fine barátomnál lakott, ugyancsak fedél alatt), mivel a bérelt garázsomat kicsit felújították, újrafestették stb. a tulajék. Eddig szép és jó, de már ez sem volt egyszerű, mert a kocsi csak 3 hengerrel volt hajlandó menni.

Ma aztán, mikor indítani akartam hogy visszamenjek vele a garázsába, még 2 henger tartalékba helyezte magát  :wacko: ... a maradék 1, döbbenetes módon, még így is próbált életre kelni, időnként járt is egy-egy ütemet, nagy rángatással és puffogással - dehát egyedül nem sokra ment. Hamarosan fel is hagytam a próbálkozással.

Kiszedtem, gázláng fölött megszárítottam és visszatettem az 1-es és 2-es henger gyertyáit, de nem sokra jutottam, mert ezután beindult ugyan a motor, de csak két hengerrel, és a többi nem akart életre kelni  ::) - alapjáraton még elpöfögött valahogy, de ahogy a gázra léptem, lefulladt.  :helpsmilie:

Úgyhogy nem úsztam meg a full programot: légszűrőház fedele leszerel, légszűrő kiszed, mind a négy gyertyát kiszerel. Nem eccerű, lévén ebben a motorban a gyertyák felülről férhetőek hozzá a szelepfedélen lévő nyílásokon át - és jó mélyen csücsülnek a furataikban. Ne tudjátok meg, hányszor jött le a gyertya-méretű krovafej a szárról, hogy úgy kelljen nagy nehezen, hosszú csőrű fogóval kipiszkálnom a furatból  :wacko: ... nem, gyertyakulcs nem volt kéznél, az a Camryben figyel, Erdélyben.

No... miután kint volt mind a négy gyertya és a légszűrő, a motort az önindítóval alaposan átforgattam, hogy a hengerekből minél inkább kiszellőzzön a sok el nem égett benzin. Ezt követően az összes gyertyát újra, alaposan kiégettem gázláng felett. A konyhában. A család nagyra értékelte az illatot  :yes: :lol: ! Miután ezzel végeztem, kis réz drótkefével alaposan megtisztogattam a gyertyák elektródáit és a környéküket. Majd következett a visszaszerelés - ismét rengeteg szívással, anyázással a gyertyafuratban bent ragadó krovafej miatt  :censored: ... de na, végül a helyére került minden.

Ja, betöltöttem 5 liter friss benzint is a tankba.

Utána beültem, mormoltam egy fohászt, és elfordítottam a kulcsot........ éééééés pöcc-röff  :clap: ! Ahogy a nagy könyvben meg van írva  :yes: ! Azonnali, nyugodt, stabil, 4 hengeres  :D alapjárat... Örömé bódottá, meg van mentve a nap. Ezt követően már szépen, problémamentesen visszavittem a garázsába.

Külön dicséret illeti a Yarisból kiszedett Varta Blue akksit, amely túlzás nélkül összesítve legalább egy percen át forgatta a nagy, hideg, 10 W olajjal töltött 1.8-as motort  :sorcerer: :yes:

Tanulság: az ócska benzin meg tudja szivatni az embert. Meggyőződésem, hogy az okozta.

És, annak ellenére hogy végül ez az egész kvázi egy sikerélmény - ahogy már az elején is írtam, nem szeretem az ilyesmit.

(A képen nem az én motorterem van - de egy pontosan azonos, 3T 1.8-as motorral szerelt Coronáé.)
« Utoljára szerkesztve: 2014.05.18 21:25:42 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Corona
« Válasz #606 Dátum: 2014.06.18 20:05:49 »
Vettem ma új akksit a Coronába - Tescoban épp akciós volt a Varta Black Dynamic, 15 ezerért adták a 45 Ah-s jobb pluszost, 400 A indítóárammal  :yes:

Kicseréltük továbbá az olajat és a szűrőt is - Eneos 10 W-40 ment bele. 4 éves volt már a benne lévő - szóval annak ellenére, hogy ezalatt nem ment bele 500 km sem, ideje volt már a cserének. Színre, persze, teljesen újnak nézett ki a leengedett olaj.

Ééés: jövő héten össze lesz rakva a belseje (jelenleg még csak a műszerfal és a vezetőülés van benne); ki lesz cserélve a termosztát (nem zár) és az ékszíj (csúszik), ki lesz szerelve és takarítva a hűtő - aztán megy műszakira  :clap:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

favágó

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 653
Re:Corona
« Válasz #607 Dátum: 2014.06.18 21:15:52 »
Grat. és további jó időtöltést a Coronával.  :) Mikor jössz vele Marosvásárhelyre?  :D
“A tétlenség rozsdája többet árt, mint a munka általi kopás”

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Corona
« Válasz #608 Dátum: 2014.06.18 21:49:22 »
Grat. és további jó időtöltést a Coronával.  :) Mikor jössz vele Marosvásárhelyre?  :D
:D ... hát, odáig azért nem hinném, hogy elmennék vele. A helyzet az, hogy a kocsi pótolhatatlan: nincs hozzá alkatrész. Anno pl. évekbe telt, mire sikerült felhajtanom hozzá egy hűtőrácsot - Ausztráliából  :sorcerer: !
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Corona
« Válasz #609 Dátum: 2014.06.19 19:58:36 »
Mester!  Nagyon drukkolok! Csak összeépíted végre már!
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Corona
« Válasz #610 Dátum: 2014.06.19 20:19:08 »
Jaja, meglesz hamarosan  :yes: !!!

Tegnap átkrúzoltam vele a városon... 2x9 km... óóóóóóóóóóóóóóóóó  :clap: :clap: :clap: :wub: :wub: :wub:

-----------------------

MINDEN működik ezen a 34 éves, haló poraiból feltámasztott kocsin, értitek  :D ? A ventillátor fújja a levegőt, az ablaktörlő töröl, az ablakmosó spriccel, a fűtés fűt, az összes műszer és visszajelző lámpa teszi a dolgát  :cool2:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

favágó

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 653
Re:Corona
« Válasz #611 Dátum: 2014.06.19 22:13:36 »
  Anno pl. évekbe telt, mire sikerült felhajtanom hozzá egy hűtőrácsot - Ausztráliából  :sorcerer: !
Végigolvastam a Coronád történetét, tudom hogy sok munka van benne. Csodálkoztam is volna, ha azt irod hogy legközelebb...  :D
“A tétlenség rozsdája többet árt, mint a munka általi kopás”

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Corona
« Válasz #612 Dátum: 2014.06.19 22:15:25 »
Végigolvastam a Coronád történetét, tudom hogy sok munka van benne. Csodálkoztam is volna, ha azt irod hogy legközelebb...  :D
Na ja  ;) ...

Tényleg végigolvastad az egészet  :sorcerer: ? Respect  :yes: !!!
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Corona
« Válasz #613 Dátum: 2014.06.25 22:32:52 »
Célegyenesben a projekt  :D ...

Tegnap megkötöttem a Coronára a kötelező biztosítást. Ma reggel pedig átvittem a kocsit szerelőmhöz, aki estére összerakta az utasteret  :yes: ! Holnap további kisebb munkák következnek - cserélve lesz a termosztát, a légszűrő, az ablaktörlő-lapátok, néhány izzó és az ékszíj, beállítva a gyújtás, kitisztítva a hűtőrendszer és újrafestve a hűtő-radiátor, és cserélve a hűtőfolyadék. Felkerültek a négy szettből a legjobb állapotú felnik is, az eredeti, japán gyártmányú Dunlop gumikkal.

Aztán megy műszakira a kocsi  :clap:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Corona
« Válasz #614 Dátum: 2014.06.26 18:54:08 »
Célegyenesben a projekt  :D ...

Tegnap megkötöttem a Coronára a kötelező biztosítást. Ma reggel pedig átvittem a kocsit szerelőmhöz, aki estére összerakta az utasteret  :yes: ! Holnap további kisebb munkák következnek - cserélve lesz a termosztát, a légszűrő, az ablaktörlő-lapátok, néhány izzó és az ékszíj, beállítva a gyújtás, kitisztítva a hűtőrendszer és újrafestve a hűtő-radiátor, és cserélve a hűtőfolyadék. Felkerültek a négy szettből a legjobb állapotú felnik is, az eredeti, japán gyártmányú Dunlop gumikkal.

Aztán megy műszakira a kocsi  :clap:

Zsír!

Amit korábban írtam, nevezetesen a bandzsa fényszórók, kicserélted, a helyére tetted őket?  Nehogy a vizsgán e miatt hasaljon el...
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.