Szerző Téma: Corona  (Megtekintve 301506 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Corona
« Válasz #60 Dátum: 2005.06.28 00:30:44 »
Azt tudom, hogy a 87-92 közt gyártott Corolla generáción a gyártás kezdetén még nem volt, hanem (az orrán legalábbis) nyomtatott nagybetűs TOYOTA feliratot lehetett látni. Tehát kb. 1990 környékén (+/- 1 év) jelenhetett meg ez az embléma.
music     

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Corona
« Válasz #61 Dátum: 2005.06.28 05:29:52 »
Idézetet írta: "schillerasz"
Ilyen rég óta van ez a fajta   :toy: toyota jel :shock: , az enyimén nincs ilyen, pedig nem veterán. Ha meg utólag tette rá az gáz.

Akkor gáz, mert ez tuti utólagos :D
Régen minden TIPUSNAK külön emblémája volt. Music jól mondta, kb 13 éve jelent meg a mai Toyota embléma.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Corona
« Válasz #62 Dátum: 2005.06.28 05:31:26 »
Idézetet írta: "music"
Azt tudom, hogy a 87-92 közt gyártott Corolla generáción a gyártás kezdetén még nem volt, hanem (az orrán legalábbis) nyomtatott nagybetűs TOYOTA feliratot lehetett látni. Tehát kb. 1990 környékén (+/- 1 év) jelenhetett meg ez az embléma.

A végén se volt még. A 92-től gyártott Corollán volt először ilyen új embléma.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Apu

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 915
Corona
« Válasz #63 Dátum: 2005.06.28 09:15:28 »
Úgy tűnik igazatok van. Az oldal közepén találtok hasonló évjáratot, és más embléma van a tanknyíláson:
http://www.gate54.info/crown.htm
'94 Corolla Sedan 1.3  16v 29

A vegetáriánus egy õsi indián szó.
Jelentése: rossz vadász.

Az élet folyamatos harc. Délelõtt az éhséggel, délután az álmossággal.

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Corona
« Válasz #64 Dátum: 2005.06.28 09:40:21 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "music"
Azt tudom, hogy a 87-92 közt gyártott Corolla generáción a gyártás kezdetén még nem volt, hanem (az orrán legalábbis) nyomtatott nagybetűs TOYOTA feliratot lehetett látni. Tehát kb. 1990 környékén (+/- 1 év) jelenhetett meg ez az embléma.
A végén se volt még. A 92-től gyártott Corollán volt először ilyen új embléma.
Hát kövezz meg, de én láttam az előzőn is!
Ilyen volt a régi, és íme egy  emblémás darab.
Túl sok van belőlük ahhoz, hogy utólag felrakott emblémák legyenek. No meg emlékszem arra, hogy anno láttam, amikor megjelent :!:
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Corona
« Válasz #65 Dátum: 2005.06.28 10:22:06 »
Idézetet írta: "schillerasz"
Ilyen rég óta van ez a fajta   :toy: toyota jel :shock: , az enyimén nincs ilyen, pedig nem veterán. Ha meg utólag tette rá az gáz.


Természetesen nincs ilyen régóta . Ez a fajta embléma , én úgy tudom , a Carina E bevezetésével egyidejűleg jelent meg - az biztos , hogy azon már kezdettől rajta volt . Tehát valamikor 92-ben debütált . Illetve , hopsz , várjunk csak - mintha már a V20-as (3. generáció) Camryn is kezdettől rajta lett volna , az meg asszem 91-ben jelent meg . Szal valamikor akkortól datálható .

Ezen az autón (Crown) itt a képeken naná hogy nem volt ilyen . Elég kókler dolog a tulajtól , hogy rágányolta  :roll: ... Van egy tessék-lássék jó állapotban lévő veterán autója originál állapotban , erre rátaknyol egy új emblémát , ehh , ízléstelen  :x ... Node az autóját viszont irigylem tőle , nem sok ilyen Crown rohangál a világon jelenleg  :D

Akkoriban is volt egyébként egységes Toyota embléma , csak éppen ezt nem rakták ki kívülre az autókra , hanem csak alkatrészekre meg ilyesmikre . A kocsikon csak sima (nem is egységes betűtípusú , hanem típusonként általában eltérő) TOYOTA felirat volt , illetve általában volt minden típusnak külön emblémája , ahogy Szeke is mondta .

Régi Toyota embléma (csak a középső körben lévő része) :
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Corona
« Válasz #66 Dátum: 2005.06.28 10:24:13 »
Coronának most zajlik egyébként az átírása - szerencsére nem lett gond a hatnapos késésből , amivel beadtam a papírokat .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Corona
« Válasz #67 Dátum: 2005.06.28 16:04:00 »
Idézetet írta: "music"
Hát kövezz meg, de én láttam az előzőn is!
Ilyen volt a régi, és íme egy  emblémás darab.
Túl sok van belőlük ahhoz, hogy utólag felrakott emblémák legyenek. No meg emlékszem arra, hogy anno láttam, amikor megjelent :!:

Igazad van, utánanéztem, 90 legvégén jelent meg az embléma  :wink:
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Corona
« Válasz #68 Dátum: 2005.06.28 23:37:26 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "music"
Hát kövezz meg, de én láttam az előzőn is!
Ilyen volt a régi, és íme egy  emblémás darab.
Túl sok van belőlük ahhoz, hogy utólag felrakott emblémák legyenek. No meg emlékszem arra, hogy anno láttam, amikor megjelent :!:
Igazad van, utánanéztem, 90 legvégén jelent meg az embléma   :wink:

Ha már ez szóbakerült, volt annak a Corollának ráncfelvarrása? Mert akkor ez az emblémacsere időben pont stimmelne.
music     

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Corona
« Válasz #69 Dátum: 2005.06.29 06:56:03 »
Idézetet írta: "music"
Ha már ez szóbakerült, volt annak a Corollának ráncfelvarrása? Mert akkor ez az emblémacsere időben pont stimmelne.

Volt egy kisebbfajta 90 végén, igen. De azt, hogy a jelen kívül mik változtak, nem tudom.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Corona
« Válasz #70 Dátum: 2005.06.30 16:32:10 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "music"
Ha már ez szóbakerült, volt annak a Corollának ráncfelvarrása? Mert akkor ez az emblémacsere időben pont stimmelne.

Volt egy kisebbfajta 90 végén, igen. De azt, hogy a jelen kívül mik változtak, nem tudom.


Hát , így hirtelen , ami biztosan változott , az pl. a Liftback ötödik ajtaján a spoiler . Meg még talán lökhárítók , belül egy-két apróság , hűtőrács meg ilyenek .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Corona
« Válasz #71 Dátum: 2005.06.30 16:33:31 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "music"
Hát kövezz meg, de én láttam az előzőn is!
Ilyen volt a régi, és íme egy  emblémás darab.
Túl sok van belőlük ahhoz, hogy utólag felrakott emblémák legyenek. No meg emlékszem arra, hogy anno láttam, amikor megjelent :!:

Igazad van, utánanéztem, 90 legvégén jelent meg az embléma  :wink:


Ezzel együtt , sztem voltak modellek , amelyek noha ebben az időszakban voltak gyártva , mégsem kapták meg az új emblémát . Én pl. még sem Carina II-est , sem V2-es Camryt nem láttam új emblémával , holott előbbi 92-ben , utóbbi 91-ben futott ki .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Corona
« Válasz #72 Dátum: 2005.06.30 19:08:40 »
Megcseréltem a minap az első kerekeket a hátsókkal a Coronán , lévén a nagyokos előző gazdája a hajtott tengelyen tartotta a két eltérő méretű gumit  :x ...

Ebből az alkalomból csináltam fotókat is a futóműről - eléggé eltér mindentől , amit az ide írogatók autóin általában találhatunk :)

Első : alapvetően már az alsó keresztlengőkaros-"gólyalábas" McPherson megoldás , de érdekes és szokatlan a kereket pluszban megvezető ferde rúd (elölről megy a kerékhez) - illetve érdemes még megfigyelni , hogy milyen bazi vastag stabilizátort szereltek rá  :o


Hátsó : a jól ismert , hetvenes évek végéig mondhatni egyeduralkodó merev híd , külön elhelyezett csavarrugókkal és lengéscsillapítókkal - ami finomítja a konstrukciót , az a két hosszanti rúd , illetve a Panhard-rúd (a lengéscsillapító mögött látható a bekötése) . És mondanom sem kell , örömmel fedeztem fel , hogy a hátsó teleszkópok láthatólag nem túl hosszú idővel ezelőtt cserélve voltak :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Corona
« Válasz #73 Dátum: 2005.07.01 00:36:52 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Ezzel együtt, sztem voltak modellek, amelyek noha ebben az időszakban voltak gyártva, mégsem kapták meg az új emblémát. Én pl. még sem Carina II-est, sem V2-es Camryt nem láttam új emblémával, holott előbbi 92-ben, utóbbi 91-ben futott ki.

A Camryt még meg is értem, arra a pár hónapra tényleg minek. A CArinában nincs logika, mert ott a Corollával szinte egyszerre volt modellváltás.
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Corona
« Válasz #74 Dátum: 2005.07.28 22:42:24 »
Na , frissítem kicsit a topikot :)

Jó hír , hogy az autó immár full hivatalosan az enyém , megvolt az átírás (elnézték a két hét késést) , megkaptam a törzskönyvet is . Maga az autó most leginkább csak áll , bár azért időről időre megmozgatom . Hosszabb utat már nem is tervezek vele , legkésőbb szeptember végén kivonatom a forgalomból (ideiglenesen) - már keresem a helyet , ahová télire el tudnám tenni .

Itt van néhány kép , érdekességként ...

Ez , úgy vélem , a látható hibák ellenére valamit visszasugároz a régi dicsőségből  8)


Íme a műszerfal , menet közben


Ez pedig az (akkor szokatlan) karosszéria-forma büszke demonstrálása  [smilie=sm23.gif]  
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )