Szerző Téma: Corona  (Megtekintve 305494 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corona
« Válasz #570 Dátum: 2010.10.04 10:23:39 »
Nagyon szép! Mikor jön az OT-s rendszám? :whistling:
Semmikor  :) ... Meg akarom tartani ezt a rendszámot, hisz ezzel futott még anno nálunk is az autó '93-'94-ben (előtte DJ 50-68 volt a régi rendszáma). Az OT-s vizsgát meg szeretném csináltatni, szerelőm szerint csont nélkül át fog menni rajta  :yes: - de nem akarom átrendszámoztatni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Corona
« Válasz #571 Dátum: 2010.10.04 10:28:28 »
Az ablaktorlo es a visszapillanto tukrok gondolom eredetileg nem ilyenek voltak nem?  :hmmmm:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corona
« Válasz #572 Dátum: 2010.10.04 13:49:44 »
Az ablaktorlo es a visszapillanto tukrok gondolom eredetileg nem ilyenek voltak nem?  :hmmmm:
Úgy érted, hogy nem ilyen feketék? De-de. A tükör full gyári; az ablaktörlő is csak annyiban nem, hogy persze nem ilyen szélterelős lapát való rá a bal oldalra. Azt majd kicserélem. De amúgy így néz ki minden gyárilag.

Az egyetlen kivétel az antenna. De mi anno már így vettük az autót '86-ban, szóval ehhez ragaszkodtam, hogy maradjon rajta.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corona
« Válasz #573 Dátum: 2010.10.04 13:55:29 »
Mostani kinézet vs. gyári prosi-fotó:



('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Corona
« Válasz #574 Dátum: 2010.10.04 14:01:37 »
Az ablaktorlo es a visszapillanto tukrok gondolom eredetileg nem ilyenek voltak nem?  :hmmmm:
Úgy érted, hogy nem ilyen feketék? De-de. A tükör full gyári; az ablaktörlő is csak annyiban nem, hogy persze nem ilyen szélterelős lapát való rá a bal oldalra. Azt majd kicserélem. De amúgy így néz ki minden gyárilag.

Az egyetlen kivétel az antenna. De mi anno már így vettük az autót '86-ban, szóval ehhez ragaszkodtam, hogy maradjon rajta.
Nekem kicsit elutott elsore a visszapillanto. Hirtelen valami fem, csecsa kromozottat kepzeltem el  :szemez:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Corona
« Válasz #575 Dátum: 2010.10.04 17:45:57 »
Palaczk Mester!

A Corona első fényszórójai jó sorrendben vannak beletéve? Úgy néz ki szemből, hogy az egyik oldalon a külső, a másik oldalon a belsőbe vannak az azonos vetítési képűek benne, vagy csak optikai csalódás??

[a csatolmányt egy admin törölte]
« Utoljára szerkesztve: 2010.10.04 17:49:24 írta Trotter66 »
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corona
« Válasz #576 Dátum: 2010.10.04 18:40:24 »
Palaczk Mester!

A Corona első fényszórójai jó sorrendben vannak beletéve? Úgy néz ki szemből, hogy az egyik oldalon a külső, a másik oldalon a belsőbe vannak az azonos vetítési képűek benne, vagy csak optikai csalódás??
:hmmmm: ...  :eek: tényleg ... f..om  ::) ... Na, majd átcserélem.

Milyen szemed van neked, wazz  :D :yes: :clap: !
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Corona
« Válasz #577 Dátum: 2010.10.04 19:18:58 »
Örülök, hogy kezd összeállni a dolog.
Gratula!

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Corona
« Válasz #578 Dátum: 2010.10.04 20:15:13 »
Palaczk Mester!

A Corona első fényszórójai jó sorrendben vannak beletéve? Úgy néz ki szemből, hogy az egyik oldalon a külső, a másik oldalon a belsőbe vannak az azonos vetítési képűek benne, vagy csak optikai csalódás??
:hmmmm: ...  :eek: tényleg ... f..om  ::) ... Na, majd átcserélem.

Milyen szemed van neked, wazz  :D :yes: :clap: !
:D  :lol:
Lámpapániás vagyok, tudod DRL, sárgaizzók, LED-ek usw. :hug:

Akkor még csak azt tisztázd, hogy melyik felén van jól, mert a távfény lámpatestnek van belül a helye, a tompítottnak meg kívül.

Innen úgy tűnik, hogy a képen jobb oldalt (a valóságban bal oldalt) kell megcserélni a lámpákat és úgy lesz jó. Ugyanis ezen az oldalon lévő belső lámpatestnek van az a bizonyos 45 fokos letörése a búrán. Ha referenciaként a prosis eredeti fényképet nézed, rájössz, hogy miről is írogatok.  ;) :otlet:

Amúgy meg nagyon várom, hogy mikor vehetem szemügyre testközelből.... :wub:
« Utoljára szerkesztve: 2010.10.04 20:17:01 írta Trotter66 »
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corona
« Válasz #579 Dátum: 2010.10.04 20:34:37 »
Innen úgy tűnik, hogy a képen jobb oldalt (a valóságban bal oldalt) kell megcserélni a lámpákat és úgy lesz jó. Ugyanis ezen az oldalon lévő belső lámpatestnek van az a bizonyos 45 fokos letörése a búrán. Ha referenciaként a prosis eredeti fényképet nézed, rájössz, hogy miről is írogatok.  ;) :otlet:
Pontosan  :yes: ! Az autó bal oldalán van felcserélve a tompított és a refi. Tudtam persze hogy más a kettő; csak eddig nem tűnt fel, hogy össze vannak cserélve. Mondjuk, ez megmagyarázza egyből azt is, hogy miért nem világít baloldalt a tompított  :sorcerer:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corona
« Válasz #580 Dátum: 2010.10.04 20:42:52 »
Örülök, hogy kezd összeállni a dolog.
Gratula!
Köszi  :yes: !

Igen, a nagyja elkészült. De persze sok munka lesz még.

-Hátulra kell egy új kipufogódob.
-Ki kell cserélni a főfékhengert (átrakni az egyik donorban lévőt), mert ez kopott, elengedi a nyomást (a lenyomva tartott pedál fokozatosan besüllyed).
-Be kell állítani a hátsó fékeket & kéziféket.
-Meg kell tisztítani & be kell állítani a karburátort, mert sebességbe kapcsolva nem emeli meg a fordulatszámot, hidegindítás után dettó; és hirtelen gázadásra "lehörög" a motor. Szerencsére van még két másik komplett karbi.
-Ki kell tisztítani a hűtőt.
-Generátor-csapágyat ki kell cserélni (zúg).
-Differenciálműben olajcsere.
-Gyertyacsere.
-Izzókat kell tenni a hátsó lámpákba.
-Össze kell rakni a belsejét, mert jelenleg csak a műszerfal, a tetőkárpit és a vezetőülés van a helyén. Minden más (övek, szőnyegek, ajtókárpitok stb) még hiányzik. Ez majd az én munkám lesz... És már látom előre, hogy lesz anyázás bőséggel, mert sajnos a szétszerelést nem dokumentáltam elég részletesen, és a csavarokat sem rakosgattam el külön-külön alkatrészenként. Még szerencse, hogy az egyik donor belseje még full egyben van - azt fogom csinálni, hogy azt elkezdem szétszedni, és annak alapján, az onnan kiszedett csavarokkal rakom össze a másikat.

És ha mindez megvan (=reményeim szerint jövő tavaszra), akkor jöhet a műszaki vizsga  :yes: ... Addig is, ha jó & száraz lesz az idő, télen is legalább havonta egyszer-kétszer elő fogom szedni, és megmozgatom, üzemmelegre járatom. Mert most látom csak igazán, hogy bizonyos alkatrészeknek tényleg az a halála, ha a kocsi csak áll.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corona
« Válasz #581 Dátum: 2010.10.04 20:46:25 »
Nekem kicsit elutott elsore a visszapillanto. Hirtelen valami fem, csecsa kromozottat kepzeltem el  :szemez:
Na ja, ez az autó a króm- és műanyagkorszak határán született ... Szemlátomást próbáltak már/még ide is, oda is megfelelni. Mondjuk az én szemem megszokta már, nekem nem furcsák rajta ezek a részletek  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

favágó

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 653
Re: Corona
« Válasz #582 Dátum: 2010.11.05 22:13:04 »
Sárvédőiv diszlécek?
“A tétlenség rozsdája többet árt, mint a munka általi kopás”

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corona
« Válasz #583 Dátum: 2010.11.06 07:47:27 »
Az a GL felszereltség része volt. Az én autóm eredetileg DX, azon nem voltak ilyenek, így (bár a belsejébe kerül pár cucc a GL-ből) úgy döntöttem, hogy nem tesszük rá őket a donorról.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

favágó

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 653
Re: Corona
« Válasz #584 Dátum: 2010.11.06 19:15:05 »
Tisztázva ! :)
“A tétlenség rozsdája többet árt, mint a munka általi kopás”