Szerző Téma: Corona  (Megtekintve 305434 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

szkaresz27

  • Vendég
Re: Corona
« Válasz #540 Dátum: 2010.05.28 22:36:52 »
dextron 3-as olaj....egyébként én arra gondoltam hogy nem a visszatérő csőbe bekötni,hanem a vízhűtő előttibe,és akkor tutti mindig 80-90fokos olaj megy a váltóba....mert ugye ha a visszatérőbe kötöd be a plusz hűtőt akkor tényleg visszahűti teljesen az olajat!!
Én most egy 30X20-as hűtőt tettem bele,de nekem a vísszatérbőbe kell bekötnöm,mivel fel lett újítva a váltóm,és még így is nagy melegben elerőtlenedik az autó,hiába van bent új szűrő,castroll dextron III.-as olaj,meg zsír új lamellák!! Ha melegszik a levegő akkor gyengül...télen semmi gond....de egyébként a camryk eléggé kényesek az automatájukra!!
Csak egy kis érdekesség aki még nem látott ilyet....ilyen lamellák vannak az automata váltókban+még fém lamellák,és ezeket préseli össze az olajnyomás,és a sebességfokozatnak megfelelő kosarat használja az autó!!
A második képen a szemből nézve a bal oldalit tettem be váltóolajhűtőnek!! :D Mindenkitől bocsi az off-ért de itt került elő szó az automatákról...hátha Palaczk Mesternek is hasznos az infó!!


Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corona
« Válasz #541 Dátum: 2010.05.28 23:51:58 »
Jól néz ki nagyon a Corona. Ez milyen felszereltségű lesz? Szervo lesz benne pl.?
Átalakításkor figyelni kell arra is, hogy az automata és a manuális hűtője nem ugyanaz, az automatának kell váltóhűtő, gumikábelek (az olajat keringeti a váltó és a váltóhűtő között, ezeket mindenképp cserélni kell, bilincsekkel együtt), stb. Szóval, ha ez a hűtő rohadtabb állapotban van, mint a manuálisé, akkor gányolni kell, mert ezeket még egy gyakoribb autótípushoz sem egyszerű beszerezni.   :hmmmm:
Persze, látni, hogy nem amatőr a srác, aki felújítja, csak mondom.   :)

Amúgy tetszik, hogy élénk színre fényeztetted, bár az én választásom a hemi orange-ra eset volna.  :D
A szín gyári? Ilyennel is adták anno a Coronákat?
Szervó nincs benne, ezt a modellt itt Európában nem is kínálták szervóval, extraként sem.

A manuális és az automata hűtője egyforma. Nincs olajhűtője az automatának sem.

A szín gyári; és nemcsak hogy gyári, hanem ez az eredeti színe az autónak. Ezen semmiképpen nem akartam változtatni. "Mentazöld metál" néven lehetett kérni anno.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

MrIP

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12046
Re: Corona
« Válasz #542 Dátum: 2010.07.16 13:32:06 »
Ezt láttam ma reggel :)


   .... namégegyszer  :   xenonosluxusLSlexusslusszkulcs 

AndrewGL

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 96
Re: Corona
« Válasz #543 Dátum: 2010.07.22 11:15:25 »
Szépséges a Korona :)

Ugye a Blau magnó nem végleges? Egy 635CSI-ben, vagy 420SEL-ben jól mutat, Toyotában viszont...

Én korabeli japán rádiót tennék bele.
'80-ból már komoly választék van (Alpine, Fujitsu-Ten, Nakamichi, Pioneer), és hagy ne mondjam, hogy műszaki fejlettség terén fényévekre jártak a kortárs gyártóktól.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corona
« Válasz #544 Dátum: 2010.07.22 13:38:05 »
Hát, de, szerintem marad a Blaupunkt rádió, tekintettel arra hogy anno úgy adták át az első tulajának. Persze a márkaszervíz szerelte bele és nem a gyár, de akkor is ez az originál konfig. Van amúgy egy Hitachim is, a másik donor-Coronából, de az szvsz nem egyidős a kocsival, olyan 80-as évek közepinek nézem.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corona
« Válasz #545 Dátum: 2010.08.20 01:21:17 »
Kis, de lényeges eseményre került ma sor: beszereltem a vezetőülést, így a felújítás óta az első alkalommal be is ülhettem az autóba  :yes: :clap: ... Ki se szálltam utána vagy fél óráig  :D
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Corona
« Válasz #546 Dátum: 2010.08.20 17:34:40 »
Apró lépés, de ezzel is előrébb vagy. :clap:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corona
« Válasz #547 Dátum: 2010.08.20 21:07:42 »
Hát ki kell majd még szedni megint, egyrészt mert még nincs megtisztítva, másrészt még csupasz a kocsi belseje, nincs bent még a padlókárpit sem (azt is ki kell még pucolni). De most fontos volt, hogy az autóba be lehessen ülni és vezetni, hogy vontatható legyen.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corona
« Válasz #548 Dátum: 2010.09.01 22:41:00 »
Ha minden igaz, bő két hét és először kezd majd el dobogni az újjászületett Corona szíve  :wub:  :clap: ... Ma beszéltem meg szerelőmmel, hogy 16.-17.-én végrehajtásra kerül a motor, erőátvitel, és az első futómű beépítése  :yes: !

Ez persze nem lesz egyszerű folyamat.

Elsőként ki kell szerelnem a sötétbarna donor-Coronából a komplett első futóművet, bölcsőstül - ugyanis ez kerül majd be a zöldbe, lévén minden eleme sokkal jobb állapotban van, mint azé. Pár napja befújkodtam az összes csavart lazítósprayvel, ma pedig elkezdtem a műveletet - és megdöbbentem, ugyanis semmi nehézségbe nem ütköztem, simán le tudtam lazítani mindegyiket  :sorcerer: ! 30 éve még a gyárban meghúzott csavarokról lévén szó, nem épp egy magától értetődő dolog! Holnap folytatom, pénteken már szeretném is elvinni szintereztetni az egész motyót.

Aztán 15.-én délután szerelőm jön a trélerrel, és elviszi elsőként a világosbarna donor-Coronát. Ebből másnap kiszereli a motort, váltót és kardánt - ezek kerülnek majd be a zöldbe. Utána még aznap este visszahozza a donort a trélerrel, és elszállítja a zöldet.

És ezután jön a fő epizód, 17.-én, amiben már én is aktív munkával részt fogok venni: a zöldből először a rossz futómű kiszerelése, majd a jó futómű, és végezetül a motor és az erőátvitel beszerelése  :hug: !

Nos, így fest a terv nagy vonalakban - a végrehajtásról majd természetesen beszámolok  :) !
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corona
« Válasz #549 Dátum: 2010.09.02 22:46:35 »
Első fázis sikeresen végrehajtva: donorból a komplett első futómű (inkluzíve "bölcső") kiszerelve  :yes: !

Igazából megdöbbentően könnyen ment  :sorcerer: ... Hihetetlen, milyen könnyen kijöttek a csavarok! Na ja, ez az autó csak 96 ezret ment. Ennek megfelelően meglepően jó állapotban vannak a gumi cuccok (szilentek, porvédők stb) is, a 30 éves kor ellenére. Nem is kell itt cserélni semmit, mehet be egy az egyben minden a zöld Coronába  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

szkaresz27

  • Vendég
Re: Corona
« Válasz #550 Dátum: 2010.09.03 19:26:03 »
Inkább ha teheted a szilenteket szedd ki....celibe is jónak tűntek teljesen,de most elkezdte használni a srác és el is szakadt 2!! Igaz majdnem 2 évig állt az autó!! Elöregedtek!! :( Viszont nem nagy tétel!! :1eye:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corona
« Válasz #551 Dátum: 2010.09.03 23:30:48 »
Hááát... Az igazság az, hogy most már csak épp annyi keretem van rá, hogy bekerüljön a futómű-motor-váltó. Utóbbiba még új olaj is kell, az is lesz vagy 15 ezer pénz  ::) ... Szóval most nem nagyon lesz cserélgetve semmi. Műszakira sem megy már idén a kocsi, csak szeretném ha végre menetképes lenne  :hug: ... Marad még rajta munka/kiadás, mert a kipuff vacak, a hátsó lököst újra kéne krómozni, a hátsó futóművet leszedni & fújni & szinterezni... Lesz itt még mire gyűjteni. Most annyi a cél, hogy tudjon végre menni a saját lábán, önerőből  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corona
« Válasz #552 Dátum: 2010.09.15 18:30:30 »
Szerelőm nemsokára jön a trélerrel a donorért... Indul a projekt  :yes:

Holnap kikerül a donorból minden cucc: motor, váltó, tank, fék-dolgok, hűtő. Aztán estefelé a donort hazatrélerezzük, és visszafelé már a zöldet viszi a műhelybe.

Aztán pénteken kezdődik a beépítés  :clap:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12151
Re: Corona
« Válasz #553 Dátum: 2010.09.15 19:40:03 »
várjuk.. ::)
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corona
« Válasz #554 Dátum: 2010.09.16 19:57:33 »
Donor-Coronából minden szükséges cucc kiszerelve. Abban maradtunk szerelőmmel, hogy azért még ott marad nála az autó, hogy ha az összeszerelés során kiderülne, hogy szükség van még valamire amire nem gondoltunk, akkor kéznél legyen.

Holnap reggel jön a trélerrel a zöldért  :yes:

Én közben ma összeszedtem, lepucoltam, részben le is csiszolgattam-festegettem, és a Camrybe bepakoltam az összes itthon lévő motyót, ami holnap szintén bekerül az autóba (első futómű, önindító, generátor, féknyergek meg ilyen-olyan apróságok).
« Utoljára szerkesztve: 2010.09.16 19:59:13 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )