Szerző Téma: Corona  (Megtekintve 313051 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Corona
« Válasz #435 Dátum: 2009.09.24 10:24:56 »
Nem számít, hogy jobban néz ki a négyküllős - az nem mond nekem semmit, viszont a kétküllőset láttam magam előtt, és tekergettem sok-sok éven át  :yes: ... Úgy általában a legelső autókormány volt, amit menet közben tekergettem! És akkor arról már végképp nem is kell beszélnem, hogy mennyire nem az dönt ebben az esetben, hogy mi a rentábilisabb  :hug: ... A zöld a Mi Régi Autónk, azt kell rendbe tenni  :wub: ... A barna, az csak egy autó a sok közül, amihez nem köt semmi, még csak be sem indítottam soha. Donor.

Amúgy igen, át lesz építve automatára.

(Ezek újdonságok?  :hmmmm: :szemez: ;) :D :tt2:)

Na ezzel nem szabad és érdemes vitatkozni,csak szerényen fejet hajtani. Itt már a racionalitás egy ködös utópisztikum.

 :clap: :clap: :clap: :clap:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corona
« Válasz #436 Dátum: 2009.09.24 10:55:39 »
Hát ja  :) ...

Minap voltam kinn a lakatos srácnál, ugye vittem ki hozzá a motorháztetőt & ötödik ajtót. Na, épp ott volt némi utómunkálatokra a legutóbbi műve: egy Suzuki LJ. Nagyon jól nézett ki  :yes: ... Ha a Coronát is így megcsinálja, happy leszek  :D
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Machado

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 362
Re: Corona
« Válasz #437 Dátum: 2009.09.24 18:04:52 »
Ez a 3T motor; 1.8-as, 86 lóerős.

Az teljesen jó automatához, jó kis amerikai stílusú országúti cruiser lesz belőle. A Corona az USA-ban elterjedtebb is volt, nem?
Mitsubishi Lancer 1.6 GLXi AT 1995

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corona
« Válasz #438 Dátum: 2009.09.25 09:32:01 »
Sokkal. Úgy is néz ki, mint egy kis amerikai autó  :yes: ... De Kanadában és Ausztráliában is sok fogyott belőle. Európában viszont csak kb. 11 ezret adtak el összesen ebből a generációból.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corona
« Válasz #439 Dátum: 2009.10.29 11:33:58 »
Tegnap voltam kint a lakatos srácnál, elhoztam pár feleslegessé vált dolgot. Pl. ilyen apróságokat, mint a zöld Corona komplett, a hátsó küszöbök vége előtti vonalban levágott hátulja  :hug: ... A barnáról is levágta már a hátulját a srác, az lesz fölhegesztve a zöldre. Plusz megkapja a barna ajtóit is; kivéve az ötödiket, mert abból a zöldé a kevésbé korrodált.

És megkaptam a végleges árat is: kb. 300-ba fog kerülni a lakatosmunka, és bő 200-ba a fényezés. Ez azért meglehetősen kedvező ahhoz képest, amire korábban számítottam  :yes:

Ha minden igaz, a lakatosmunka még idén elkészül, tehát jövő év elejére készen (mármint kilakatolva, lefényezve) lehet a karosszéria  :sorcerer: !
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Corona
« Válasz #440 Dátum: 2009.10.29 12:21:17 »
hurrá :clap:
várjuk ::)
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corona
« Válasz #441 Dátum: 2009.10.31 19:53:38 »
Ma próbáltam leszerelni a futóművet a zöld Corona levágott hátuljáról. Hát nem sikerült  ::) ... Az anyákat ugyan le bírtam lazítani-tekerni, de a csavarok bombabiztosan ülnek a perselyekben - az egyiket nagykalapáccsal próbáltam kipüfölni, de meg sem moccan  :helpsmilie: ... Van ennek valami trükkje vagy mi?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

szkaresz27

  • Vendég
Re: Corona
« Válasz #442 Dátum: 2009.10.31 21:01:53 »
Ma próbáltam leszerelni a futóművet a zöld Corona levágott hátuljáról. Hát nem sikerült  ::) ... Az anyákat ugyan le bírtam lazítani-tekerni, de a csavarok bombabiztosan ülnek a perselyekben - az egyiket nagykalapáccsal próbáltam kipüfölni, de meg sem moccan  :helpsmilie: ... Van ennek valami trükkje vagy mi?
Áztasd be gázolajjal pár napra...ha injekciót tű valamennyire befér a csavar mellé akkor oda is nyomj be...csak egy ötlet...hááátha!!... de ha ez se akkor fúrd le a fejét és a másik oldalról próbáld kiütni!!
Más ötletem nincs...ha lesz írok!! :D
Jah..vagy próbáld meg a csavarokat levegőkulccsal megtekergetni ha lehet!! :D

szkaresz27

  • Vendég
Re: Corona
« Válasz #443 Dátum: 2009.10.31 21:07:45 »
Ez a 3T motor; 1.8-as, 86 lóerős.
Ja még el nem felejtettem..... GYILKOS (barna)  :D :cry: :flowers: :flowers: :flowers:
Nekem mindig a szívem kicsit megszakad mikor nekiállok egy autót szétbontani.... az ezüst camry miatt még mindig vérzik....  :cry:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corona
« Válasz #444 Dátum: 2009.10.31 21:12:13 »
Az nekem sem öröm, hogy az autó így kvázi "meghal"  ::) ... Bár mondjuk a barna Coronából annyi minden épül át a zöldbe (oldalajtók, komplett hátsórész az ötödik ajtót kivéve, padló részei, orr részei, egyik első sárvédő, homlokfal részei, váltó, komplett futóművek, kormánykereket és műszercsoportot leszámítva komplett beltér), hogy nyugodtan mondhajtuk, hogy igazából tovább él  :yes:

A másik dolog, hogy sehogy sem lehetett volna forgalomba helyezni - no papír. De tényleg no.

A harmadik, hogy én mindenképpen a zöldet szeretném tovább éltetni.

A negyedik, hogy egy ilyen szétbontás során prímán megismered az adott autót  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corona
« Válasz #445 Dátum: 2009.10.31 21:19:49 »
Áztasd be gázolajjal pár napra...ha injekciót tű valamennyire befér a csavar mellé akkor oda is nyomj be...csak egy ötlet...hááátha!!... de ha ez se akkor fúrd le a fejét és a másik oldalról próbáld kiütni!!
Más ötletem nincs...ha lesz írok!! :D
Jah..vagy próbáld meg a csavarokat levegőkulccsal megtekergetni ha lehet!! :D
Légkulcsom nincs... De a többi metódussal meg fogok próbálkozni, köszi  :yes: ! Bár a 19-es csavaroknak a fejét nem lesz olyan egyszerű lefúrni  :wacko: ... De nincs mese, a futóművet nem akarom kidobni (ugyanis amúgy ez lesz a sorsa ennek a kasztnidarabnak - annyira szét van rohadva, hogy nincs értelme megtartani).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

szkaresz27

  • Vendég
Re: Corona
« Válasz #446 Dátum: 2009.10.31 21:24:10 »
Áztasd be gázolajjal pár napra...ha injekciót tű valamennyire befér a csavar mellé akkor oda is nyomj be...csak egy ötlet...hááátha!!... de ha ez se akkor fúrd le a fejét és a másik oldalról próbáld kiütni!!
Más ötletem nincs...ha lesz írok!! :D
Jah..vagy próbáld meg a csavarokat levegőkulccsal megtekergetni ha lehet!! :D
Légkulcsom nincs... De a többi metódussal meg fogok próbálkozni, köszi  :yes: ! Bár a 19-es csavaroknak a fejét nem lesz olyan egyszerű lefúrni  :wacko: ... De nincs mese, a futóművet nem akarom kidobni (ugyanis amúgy ez lesz a sorsa ennek a kasztnidarabnak - annyira szét van rohadva, hogy nincs értelme megtartani).
Akkor ne fúrd hanem flexeld le..és utána fúrd le a maradékot....légkulcs 10e Ft ha van kompresszorod..érdemes beszerezni egyet bontásnál nagy segítség.....
Ebben igazad van...a camrynak én is minden porcikáját ismerem...csukott szemmel neki állnék bármelyiknek már....
Palaczk vazze...ha bármiben elakadsz csörizz már meg nyugodtan...hátha sikerül valamit kitalálnunk....
20-9909-148 de csak számmal légyszi!! :D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corona
« Válasz #447 Dátum: 2009.10.31 22:32:17 »
Akkor ne fúrd hanem flexeld le..és utána fúrd le a maradékot....légkulcs 10e Ft ha van kompresszorod..érdemes beszerezni egyet bontásnál nagy segítség.....
Ebben igazad van...a camrynak én is minden porcikáját ismerem...csukott szemmel neki állnék bármelyiknek már....
Palaczk vazze...ha bármiben elakadsz csörizz már meg nyugodtan...hátha sikerül valamit kitalálnunk....
20-9909-148 de csak számmal légyszi!! :D
A legtöbb olyan helyen van, hogy flexszel nem férek hozzá  ::) ... Marad a furkálás. Kompresszorom nincs. A számodat már régebben elmentettem, köszi  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

szkaresz27

  • Vendég
Re: Corona
« Válasz #448 Dátum: 2009.10.31 22:36:38 »
De tényleg csörizz ha gondolod...
A másik...ha oldalról nem férsz hozzá,akkor szemből negyedeld be flexel a csavart és vésővl utána simán leütöd vagy lefúrod!! :D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corona
« Válasz #449 Dátum: 2009.10.31 23:16:40 »
Ez jó ötlet  :clap: !

Köszi, ha vmiben konzultálni kell, csörgök  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )