Szerző Téma: Corona  (Megtekintve 313709 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Corona
« Válasz #240 Dátum: 2007.08.25 22:30:12 »
Idézetet írta: "Machado"
Hát igen, ha berepeszti az ember, akkor még nehezebb legyen hozzá bontott lámpát találni.   :nagymosoly:

Amúgy a tiéd, a legelsõ néz ki szerintem a legjobban.


Ugye :nagymosoly: ? Szerintem is. Ez egy kora 70-es évekbeli stílusú autó, a lámpa designja is ehhez passzolt, erre nekiálltak mindenféle dilettáns, elhibázott próbálkozásokkal "modernebbé" tenni :szemforgat: ... Tanítani kellene, "hogyan NE nyúljunk egy autó formatervéhez" címszó alatt :|

És, na igen, a hátsó lámpák kétségkívül nem lesznek használhatóak a donor Camryrõl, ha az enyémekkel valamikor neadj'Isten történne valami :kormom: ... Dehát csak nem fog! Meg a szélvédõt sem fogom tudni használni, mert az sajnos repedt a donoron. Ez persze nem panasz, van rajta épp elég használható, jó dolog.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Corona
« Válasz #241 Dátum: 2007.08.27 10:27:08 »
sztem a bontásos corona a 2ik lámpja a legszebb.
Palaczk én egyre jobban belezugtam a bontásra vett coronádba!  :nyelv:
nekem nagyon bejön..szegényt elpusztitod... :torsziv:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Corona
« Válasz #242 Dátum: 2007.08.27 23:53:51 »
Idézetet írta: "murray"
sztem a bontásos corona a 2ik lámpja a legszebb.
Palaczk én egyre jobban belezugtam a bontásra vett coronádba!  :nyelv:
nekem nagyon bejön..szegényt elpusztitod... :torsziv:


Muszáj :|
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Machado

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 362
Corona
« Válasz #243 Dátum: 2007.08.29 18:34:27 »
Amúgy látom, hogy most mindkét Coronadon rendszám van. Ki fogod õket vonatni a forgalomból vagy nem tervezed?
Lehet az újat is jobban megérte volna kivonatni a forgalomból az eladóval és akkor nem kellene átiratnod.
Mitsubishi Lancer 1.6 GLXi AT 1995

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Corona
« Válasz #244 Dátum: 2007.08.29 19:26:34 »
Idézetet írta: "Machado"
Amúgy látom, hogy most mindkét Coronadon rendszám van. Ki fogod õket vonatni a forgalomból vagy nem tervezed?
Lehet az újat is jobban megérte volna kivonatni a forgalomból az eladóval és akkor nem kellene átiratnod.


Az "új" esetében ez idõközben megtörtént.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Corona
« Válasz #245 Dátum: 2007.11.19 14:28:13 »
Ciki van :? ...

Most voltam a márkaképviseletnél, meg akartam végre rendelni a Coronához az új hûtõrácsot (a régit összetörte az extulaj, jelenleg valami Skodából való darab van begányolva a helyére). Kiderült, hogy nem lehet már rendelni :shock: ... a gyártás megszûnt, és raktáron sincs már egy darab sem :elkeseredett:

Na, ez aztán szép feladat lesz, találni egy ilyet bontottan :turelmetlen:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Corona
« Válasz #246 Dátum: 2007.11.19 15:20:04 »
E-bay a németeknél?
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Corona
« Válasz #247 Dátum: 2007.11.19 19:35:00 »
Idézetet írta: "murray"
E-bay a németeknél?


Már néztem... De majd még nézem, persze. Meg az amerikai e-bay-t is, az esélyesebb, ott elég sok Coronát eladtak, a hûtõrácsuk ugyanolyan volt, mint az európai kiviteleké. Meg majd írok a német japán-veteránosoknak is, hátha tudnak adni vmi tippet.

De azért ez ma eléggé rossz hír volt. Kb. másfél éve kérdeztem Szekét, hogy lehet-e rendelni ilyen cuccot. Akkor még lehetett :nana: ... Gondolom, volt még raktáron elfekvõben. Akkor kellett volna rendelnem, hülye voltam hogy vártam vele :crazy:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Corona
« Válasz #248 Dátum: 2007.11.19 20:30:51 »
Idézetet írta: "Palaczk"

De azért ez ma eléggé rossz hír volt. Kb. másfél éve kérdeztem Szekét, hogy lehet-e rendelni ilyen cuccot. Akkor még lehetett :nana: ... Gondolom, volt még raktáron elfekvõben. Akkor kellett volna rendelnem, hülye voltam hogy vártam vele :crazy:


Hát sajnálatos. Tényleg lehetetlen kiszámolni mikor állnak le valamivel. Sajnos minél öregebb a kocsi annál kevesebb szaladgál belölle. És annál kisebb az esélye, hogy kell ilyesmi valakinek. Már én is gondolkodtam rajta, hogy megveszek elõre küszöböt meg íveket. Hátha késõbb szükség lenne rá. De lehet, hogy nem lesz rá soha szükségem akkor meg minek álljon benne a pénz.
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Corona
« Válasz #249 Dátum: 2007.11.19 21:23:35 »
Küldd már el sms-ben az alvázszámot, megpróbálok rákérdezni a dologra.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Corona
« Válasz #250 Dátum: 2007.11.20 01:34:44 »
Idézetet írta: "ATIS"
Idézetet írta: "Palaczk"

De azért ez ma eléggé rossz hír volt. Kb. másfél éve kérdeztem Szekét, hogy lehet-e rendelni ilyen cuccot. Akkor még lehetett :nana: ... Gondolom, volt még raktáron elfekvõben. Akkor kellett volna rendelnem, hülye voltam hogy vártam vele :crazy:


Hát sajnálatos. Tényleg lehetetlen kiszámolni mikor állnak le valamivel. Sajnos minél öregebb a kocsi annál kevesebb szaladgál belölle. És annál kisebb az esélye, hogy kell ilyesmi valakinek. Már én is gondolkodtam rajta, hogy megveszek elõre küszöböt meg íveket. Hátha késõbb szükség lenne rá. De lehet, hogy nem lesz rá soha szükségem akkor meg minek álljon benne a pénz.


Na ja. A fém karosszériaelemekkel nincs is akkora gond, egyrészt azoknak egy része elõfordul utángyártottban (pl. küszöb és ívek), másrészt ha minden kötél szakad, egy hozzáértõ lakatos kvázi le is tudja õket gyártani, vagy legalábbis kiegészíteni a meglévõ elemet. Ez nem akkora gond.

Viszont a mûanyag meg az üveg cuccok, na, ott kezdõdik a para.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Corona
« Válasz #251 Dátum: 2007.11.20 01:35:42 »
Idézetet írta: "Misi"
Küldd már el sms-ben az alvázszámot, megpróbálok rákérdezni a dologra.


OK, holnap elküldöm, köszi :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Corona
« Válasz #252 Dátum: 2007.12.08 19:09:00 »
Ma életre keltettem kicsit a donor Coronát. Ahogy fölpumpálta a benzint az AC a karburátorba, azonnal indult a több mint három hónapja álló motor :vag2: ... És utána egybõl sima alapjárat, jó reakció a gázra, semmi dadogás, semmi rángatás vagy ilyesmi.

Kellett valamennyit járatnom mindenképpen, mert megnézettem a fagyállóját és kiderült hogy csak mínusz 10-ig jó, így leengedtem belõle egy liternyit és azt behelyettesítettem egy liter töménnyel; de utána persze melegre kellett járatnom a motort, hogy a fagyálló kellõképpen elkeveredjen.

Szóval mentem vele pár kilométert, fel-alá itt az utcában, így rendszám nélkül á la natúr :wink: ... Nehéz volt abbahagyni, mert ismételten meg kellett állapítanom, hogy ez a cruiser feeling, amit a kocsi az automata váltóval nyújt, hihetetlenül jó :10: ... Ha nem nyomom nagyon a gázt, akkor már 40 körül javában 3-asban van, a fordulat el sem éri közben a 2000-et, és gyönyörû, mély, doromboló hangja van a motornak :szivecske: ... SÜRGÕSEN át kell építtetnem ezt az erõátvitelt a zöld Coronába :nagymosoly:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Corona
« Válasz #253 Dátum: 2007.12.10 09:34:08 »
hát akko rajta
kár h nem lax közelebb még segitenék is
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Corona
« Válasz #254 Dátum: 2007.12.10 11:24:18 »
Idézetet írta: "murray"
hát akko rajta
kár h nem lax közelebb még segitenék is


Köszi, az jól jönne :) !

De mondjuk ennek azért nem magam vágok neki. Odaviszem egyszerre a két Coronát a szerelõhöz, egymás melletti emelõkre rá velük, aztán gyerünk. Szerintem egy napon belül meg tudják oldani, hogy áttegyék a motortól hátrafelé az egész hajtásláncot - ez az autó ilyen szempontból semmivel nem bonyolultabb, mint egy Lada.

Amivel valszeg én is elboldogulok majd, az az elsõ futómûbõl a szükséges dolgok átrakása (a zöld Corona elsõ futómûve kopog, kóvályog és a teleszkópjai is gyengék, tehát valszeg majdnem mindent át kell majd cserélni), az ülések átszerelése, a vezetõ-ajtó átcserélése meg még néhány apróság.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )