Szerző Téma: Corona  (Megtekintve 302319 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Corona
« Válasz #135 Dátum: 2006.04.05 22:26:25 »
A Corona ismét itt áll a ház előtt  :nagymosoly:

Tegnap a téli álomból ébresztés abszolút simán ment - akkut már korábban feltöltöttük , folyadékszinteket ellenőriztem , önindítóval forgattam pár mp-ig a motort lehúzott gyújtás-főkábellel - aztán kábel vissza , és a szokásosnál alig hosszabb indítózás után már életre is kelt a gép , fél év állás után  :D

Utána sem volt vele semmi gond - minden tökéletesen működik , még a kerekek is alig eresztettek , nem sokat kellett fújnom beléjük . Furikázni vele újra , és ráadásul a Balatonparton , olyan érzés volt , hogy még most is vigyorgok , ha felidézem  :nagymosoly:  :nagymosoly:  :nagymosoly:





Aztán ma szépen hazagurulásztunk 80 körül , minden probléma nélkül - a végén a mecseki szerpentinen még egy kis versenyzésre is futotta , helyre kellett rakni egy virgonckodó Thaliás egóját  :ordog:

Szeretem ezt az autót  :szivecske:  :szivecske:  :szivecske: !!!
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12150
Corona
« Válasz #136 Dátum: 2006.04.06 09:34:02 »
csodás képek kár h borult volt az idő :elkeseredett:
az autó müszerfalárol is vannak képek?
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Corona
« Válasz #137 Dátum: 2006.04.06 10:51:54 »
Idézetet írta: "murray"
csodás képek kár h borult volt az idő :elkeseredett:
az autó müszerfalárol is vannak képek?


Igen . A kluboldalon , a képeim között . Amit a múltkor be is linkeltem neked ;)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12150
Corona
« Válasz #138 Dátum: 2006.04.06 11:00:14 »
ja persze.

kicsit /nagyon/ irigyellek emiatt a hobbiautó miatt. :elkeseredett:  és azért is mert úgy feltud dobni hangulatilag.
 bár nekem is lenne 1szer ilyen szeretett hobbijárgányom. :? ..de sajnos nem lehet :szomoru:  
folyton csak ez a hülye gazdaságosság... :oops:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Corona
« Válasz #139 Dátum: 2006.04.06 12:45:14 »
Idézetet írta: "murray"
ja persze.

kicsit /nagyon/ irigyellek emiatt a hobbiautó miatt. :elkeseredett:  és azért is mert úgy feltud dobni hangulatilag.
 bár nekem is lenne 1szer ilyen szeretett hobbijárgányom. :? ..de sajnos nem lehet :szomoru:  
folyton csak ez a hülye gazdaságosság... :oops:


Nézd , elég az hozzá , hogy nagyon nagy nehézségek , veszekedések , kínlódás stb árán tudtam előteremteni azt a pénzt , amibe a megvétele és a nevemre íratása került . Finoman szólva nem volt egyszerű , ha ez "csak" egy akármilyen régi Toyota lenne , nem is léptem volna meg .

Azért vállaltam , mert ez az autó a kapcsolatom a múlttal , a gyerekkorral , a nyugodtabb , jobb időkkel . Kis túlzással ebben nőttem fel (13 voltam mikor megvettük) , ebben vezettem életemben először , és ezermillió szép emlék köt hozzá . Szóval ez a kocsi nekem a múlt egy megelevenedett darabja , egy időutazó  :) ... hát ezért vettem meg . Ilyen érzelmi töltet mellett , az ember néha félre tudja tenni a gazdaságosságot  :szivecske:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Corona
« Válasz #140 Dátum: 2006.04.07 18:52:22 »
Idézetet írta: "Palaczk"

Nézd , elég az hozzá , hogy nagyon nagy nehézségek , veszekedések , kínlódás stb árán tudtam előteremteni azt a pénzt , amibe a megvétele és a nevemre íratása került . Finoman szólva nem volt egyszerű , ha ez "csak" egy akármilyen régi Toyota lenne , nem is léptem volna meg .
Azért vállaltam , mert ez az autó a kapcsolatom a múlttal , a gyerekkorral , a nyugodtabb , jobb időkkel . Kis túlzással ebben nőttem fel (13 voltam mikor megvettük) , ebben vezettem életemben először , és ezermillió szép emlék köt hozzá . Szóval ez a kocsi nekem a múlt egy megelevenedett darabja , egy időutazó  :) ... hát ezért vettem meg . Ilyen érzelmi töltet mellett , az ember néha félre tudja tenni a gazdaságosságot  :szivecske:

Becsüllek érte!! :10:  :tapsi:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

mesti

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 279
Corona
« Válasz #141 Dátum: 2006.04.28 22:11:45 »
Palaczk!
Vasárnap kirándulunk Pécsre, lenne rá lehetõség, hogy megcsodáljam a Coronát?
mesti

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Corona
« Válasz #142 Dátum: 2006.04.28 23:15:00 »
Idézetet írta: "mesti"
Palaczk!
Vasárnap kirándulunk Pécsre, lenne rá lehetõség, hogy megcsodáljam a Coronát?


Az a gond , hogy vasárnap délelõtt 10-tõl hétfõ délelõtt 10-ig dolgozom  :szomoru:... hétfõn már nem lesztek itt ?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

mesti

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 279
Corona
« Válasz #143 Dátum: 2006.04.29 19:05:14 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Az a gond , hogy vasárnap délelõtt 10-tõl hétfõ délelõtt 10-ig dolgozom  :szomoru:... hétfõn már nem lesztek itt ?

Sajnos nem, majd legközelebb :szomoru:
mesti

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Corona
« Válasz #144 Dátum: 2006.09.12 09:20:05 »
Sikerült garázst bérelnem az Öreglánynak  :) ... mondjuk , meg fogom érezni a havi 10 ezret , dehát nem azért vettem vissza a kocsit , hogy szétrohadjon a szabad ég alatt .

Amúgy õ köszöni , jól van , egy-másfél havonta beindítom és megyek vele 5-6 km-t , hogy ne "álljon be" semmi benne , edzésben maradjanak a dolgok . Ilyenkor másodikra mindig szépen be is indul (ennyi kell az oldschool mechanikus AC-nak , hogy felkapja a benzint)  :pofa:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12150
Corona
« Válasz #145 Dátum: 2006.09.12 11:33:59 »
hurrá! :kacsint:  egyébként hogy áll a kocsi?
csináltál vele vmit azóta?
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Corona
« Válasz #146 Dátum: 2006.09.12 13:22:56 »
Idézetet írta: "murray"
hurrá! :kacsint:  egyébként hogy áll a kocsi?
csináltál vele vmit azóta?


Á , nem . Írtam volna ... no money , most épp elég plusz teher ez a garázsbérlet . Szerintem megcsinálva kábé akkorra lesz , amikorra eléri a hivatalos veterán kort (2010)  :szemforgat:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12150
Corona
« Válasz #147 Dátum: 2006.09.13 08:46:03 »
és ha 30 éves lesz akkor olcsbb lesz a fenntartása? ha veterán.
azért nem olcso ám ez a garázs igy évekre lebontva. de asszem Te nem kertes házban lax? vagy kérd meg egy haverodat aki kertes házban lakik h állj be hozzá+ csináltok vmi kis garázst
 nincs ilyen lehetõség?
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Corona
« Válasz #148 Dátum: 2006.09.13 12:39:11 »
Idézetet írta: "murray"
és ha 30 éves lesz akkor olcsbb lesz a fenntartása? ha veterán.
azért nem olcso ám ez a garázs igy évekre lebontva. de asszem Te nem kertes házban lax? vagy kérd meg egy haverodat aki kertes házban lakik h állj be hozzá+ csináltok vmi kis garázst
 nincs ilyen lehetõség?


Gondoltam már rá , kertes házban is lakok valóban , de "valami kis garázst csinálni" azért nem olyan egyszerû dolog , és nem is 2 forintba kerül  :szemforgat: ... jópár év garázsbérlet ára rámenne . Ezzel együtt hosszabb távon valszeg ez lesz , de most 1-2 évig marad ez a bérlet . Mondjuk azért sem árt , hogy megvan ez a garázs , mert végre szétszedhetem a bontott Camryt , így hogy már van hova pakolnom a darabjait .

Amúgy igen , ha a Corona betölti a 30-at , és átmegy a veteránvizsgán (amihez persze jó állapot kell , dehát amúgy is ez a cél) , megkapja az OT rendszámot , akkor onnantól alig van fenntartási költség . Pl. adó asszem nulla , és a biztosítás is valami minimál összeg .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12150
Corona
« Válasz #149 Dátum: 2006.09.14 09:19:44 »
ja garázsról jut eszembe. még 93ban vettem elsõ kocsimat lada 2105 . kertes házban anyáméknál. garázsra nem volt pénzem a haver egy faházépitõ cégnél dolgozott és kikunyiztam egy plató maradék fát/ furnért.  kanadai fa maradékok. abból apámmal csináltuk
azóta persze már elköltöztem de még mindig áll a garázs most épp anyámék tüzelöt tartanak benne. 13 éve áll. szomoru szivvel bontom le köv tavasszal.  
haveré még mindig áll most épp a szuper roverját tartja benne :rohog:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002