Szerző Téma: Corona  (Megtekintve 304913 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Corona
« Válasz #105 Dátum: 2005.10.31 06:50:10 »
Mindig megállapítom, hogy sokkal jobban tetszenek az ikerfényszórós kocsik, van bennuk valami elegancia. (Tudom, a malacorrú nem ilyen volt...)
Ez a csapvizes feltoltés azért durva. Legalább Calgont is tett bele?
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Corona
« Válasz #106 Dátum: 2005.11.01 10:49:47 »
Idézetet írta: "music"
Mindig megállapítom, hogy sokkal jobban tetszenek az ikerfényszórós kocsik, van bennuk valami elegancia. (Tudom, a malacorrú nem ilyen volt...)
Ez a csapvizes feltoltés azért durva. Legalább Calgont is tett bele?


Hát remélem , hogy legalább annyi esze volt , hogy desztvízzel töltötte fel  :roll:

A baj az , hogy ez az ember egy becsületes , de igen egyszerű lélek . Az autót úgy kezelte , mint ahogy a falusiak (az is egyébként) szokták a Ladát meg ilyesmit . Legolcsóbb 15 W 40-es MOL olajjal járt , Lada légszűrőt rakott bele , olajszűrő szintén ránézésre olyan 700 forintos , noname akkumulátor , legolcsóbb felújított fékbetétek , három különböző gumi két különböző méretből stb . Nagy szerencse , hogy egyrészt nem ment vele sokat (50 ezer km tíz év alatt) , másrészt nem nagyon rövid , hanem 15-20 kilométeres utakon használta (a faluból bejárt vele Pécsre) , kis sebességgel (saját bevallása szerint 120-nál gyorsabban soha nem ment , azt is csak egyszer próbaképpen , és én ezt el is hiszem neki) . Azt hiszem , csak ennek , nomeg a régi Toyoták különösen agyonverhetetlen mivoltának köszönhető , hogy az autó tíz év ilyen bánásmód után továbbra is üzemképes  :roll: ! De persze alaposan rá fog férni a felújítás .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Corona
« Válasz #107 Dátum: 2005.11.01 15:33:18 »
Idézetet írta: "Palaczk"
három különböző gumi két különböző méretből stb
Tavasszal láttam egy eladó Carina E-t (még ráncfelvarrás elottit), amelyiken négy kulonbozo márkájú gumi volt. A méret legalább stimmelt. Egyébként baromi jól nézett ki, egy aranyszinu liftback volt. :cry:
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Corona
« Válasz #108 Dátum: 2006.03.17 15:38:38 »
No , itt van pár kép , amiket a prospektusból scanneltem be - jó csemegézést  :pofa:







Ezt figyeljétek , ma miért nincs ilyen  :?:  :?:  :?:





Annyit hozzátennék , hogy az összes képen a GL verzió látható . A miénk sima Corona volt - kívülről az eltérés abban nyilvánul meg , hogy nincs krómkeret az ablakokon és a kerékjáratok körül ...



... belül több különbség van : a kormány kétküllős ; a műszerblokk , szellőzők , rádió és középkonzol-rekesz körüli keret nem ezüstszínű , hanem fekete ; az ajtóborításon nincs szövet csak sima műanyag és a mintázata is más ; eltérő a kárpit mintázata és anyaga ; és nincs "fa" betét sem a műszerfalon :



A színbeli eltérés viszont nem a felszereltség függvénye : a zöld külsőhöz beige belső járt , a kékes-ezüsthöz bordó , és így tovább ! EZ igen , a maiak emellett szégyellhetik magukat az egyen-belsőjükkel  :!:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Corona
« Válasz #109 Dátum: 2006.03.17 17:23:40 »
:10:  :toy:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

mesti

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 279
Corona
« Válasz #110 Dátum: 2006.03.18 09:19:49 »
Idézetet írta: "Palaczk"

A miénk sima Corona volt - kívülről az eltérés abban nyilvánul meg , hogy nincs krómkeret az ablakokon és a kerékjáratok körül ...


Restauráláshoz ez az autó egy tökéletes alap, a fényképeket nézegetve teljesen hiánytalan és belül is nagyon egyben van. Az eddigi leírásod alapján a technika és kasztni felujítását szerintem 700e alatt nem tudod kihozni.
mesti

mesti

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 279
Corona
« Válasz #111 Dátum: 2006.03.18 09:35:21 »
Palaczk!

Valamelyik topicban olvastam, hogy a Coronát műszaki nelkül szeretnéd a saját lábán mozgatni.
P betűs rendszám témát körbejártad?
mesti

mesti

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 279
Corona
« Válasz #112 Dátum: 2006.03.18 09:43:07 »
Idézetet írta: "Palaczk"




A háttérben látható ponyva alatt milyen kincs található?
mesti

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Corona
« Válasz #113 Dátum: 2006.03.18 10:22:16 »
Idézetet írta: "mesti"
Idézetet írta: "Palaczk"

A miénk sima Corona volt - kívülről az eltérés abban nyilvánul meg , hogy nincs krómkeret az ablakokon és a kerékjáratok körül ...


Restauráláshoz ez az autó egy tökéletes alap, a fényképeket nézegetve teljesen hiánytalan és belül is nagyon egyben van. Az eddigi leírásod alapján a technika és kasztni felujítását szerintem 700e alatt nem tudod kihozni.


Így van , szerencsére a kocsi majdnem teljesen hiánytalan : csak a jobb első sárvédőn lévő Corona krómfelirat , a kerékagyakat védő krómozott kupakok és a hűtőrács hiányzik róla . Ezek is megvoltak mikor megvette tőlünk a fószer 95-ben , de elhagyta/összetörte őket a tíz év alatt míg nála volt a kocsi  :x ... egyébként viszont tényleg minden megvan .

Az összeget csak hasból írtam , de nagyon is el tudom képzelni , hogy több lesz . Végül is lesz rengeteg lakatosmunka , utána előkészítés (cinezés , tömítés , felületkezelés stb) , aztán komplett alváz-üregvédelem , és persze komplett külső-belső fényezés . Hozzá a munkák a mechanikán . Ja , nem lesz olcsó mulatság . Majd szépen idővel , fokozatosan megvalósítom . Az biztos , hogy előbb fogok erre költeni , mint pl. egy új autó részletét fizetni  :wink:

A műszaki nélküli mozgatásra időközben megtaláltam a megoldást . 3 napos "A" típusú ideiglenes forgalomban tartási engedély , és ugyanennyi időre megkötött biztosítás . Alig több mint 3000 forint együtt  :)

A ponyva alatt az alkatrész-donor Camrym van , amit tavalyelőtt nyáron vettem bontásra . Le kellett ponyvázni , mert el akarta vitetni a közterület-felügyelet  :x
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Corona
« Válasz #114 Dátum: 2006.03.21 06:13:46 »
Idézetet írta: "Palaczk"
A ponyva alatt az alkatrész-donor Camrym van , amit tavalyelőtt nyáron vettem bontásra . Le kellett ponyvázni , mert el akarta vitetni a közterület-felügyelet  :x

És így nem :shock: ?
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Corona
« Válasz #115 Dátum: 2006.03.21 08:51:11 »
Idézetet írta: "schillerasz"
Idézetet írta: "Palaczk"
A ponyva alatt az alkatrész-donor Camrym van , amit tavalyelőtt nyáron vettem bontásra . Le kellett ponyvázni , mert el akarta vitetni a közterület-felügyelet  :x

És így nem :shock: ?


Azt a kocsit vitethetik el , aminek nincs rendszáma . Viszont én leponyváztam , és jól rá is kötöztem a ponyvát . Így már nyilvánvaló , hogy van az autónak gazdája , oda tartozik hozzánk , és ez láthatóan visszatartja őket attól , hogy bogarásszák . Ugye le kéne szednie róla a ponyvát ahhoz , hogy meggyőződjön a rendszám nélküliségéről , ehhez viszont el kéne vágnia a köteleket meg ilyenek . Éppenséggel megtehetné , mert az autó közterületen áll , úgyhogy ő mint a közterület-felügyelet embere hozzányúlhat . Gyakorlatilag mégsem teszi meg , mert valszeg azt gondolja , hogy ezzel rongálná az én magántulajdonomat  :wink: ... BP-en ez , gondolom , nem tartaná őket vissza - de itt , úgy tűnik , igen . Kilenc hónapja áll már így a kocsi a ház előtt , és béke van :) ...

Persze a végtelenségig nem fog így állni , mert most már tényleg tervezem , hogy szétszedem amennyire tudom , az üres kasztnit aztán meg lecipeljük a kertbe , hogy ne az út szélén álljon - és ott ismét leponyvázom . Eredetileg szét akartam vágni , de aztán rájöttem , hogy talán jobb , ha egészben marad - ki tudja , kellhet még .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Corona
« Válasz #116 Dátum: 2006.03.21 09:34:20 »
Tévedés, hogy hozzányúlhat a ponyvához!
Ugyanígy lehet kikerülni a parkolásért való fizetést. A havat sem söpörheti le a kocsidról, hogy megnézze, van-e jegy a szélvédő mögött.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Corona
« Válasz #117 Dátum: 2006.03.21 16:32:45 »
Idézetet írta: "Misi"
Tévedés, hogy hozzányúlhat a ponyvához!
Ugyanígy lehet kikerülni a parkolásért való fizetést. A havat sem söpörheti le a kocsidról, hogy megnézze, van-e jegy a szélvédő mögött.


Tényleg  :o ??? Hát ez nagyon zsír , akkor ezek szerint ténylegesen biztonságban van a donor Camry a ponyva alatt  :nagymosoly:  :nagymosoly:  :nagymosoly:

Baxxus , ha ezt korábban tudom , megspórolhattam volna azt a tízest , amit tavaly nyáron legomboltak rólam az elszállítás mellőzésének fejében  :szemforgat:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12151
Corona
« Válasz #118 Dátum: 2006.03.22 08:49:32 »
Te Palaczk, nem tervezel egy pécsi talit?  :nyelv:
és a corona lenne a diszvendeg! :otlet:
tök jó lenne megnéznénk, kipróbálnánk stb.  :toy:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Corona
« Válasz #119 Dátum: 2006.03.22 09:13:06 »
Idézetet írta: "murray"
Te Palaczk, nem tervezel egy pécsi talit?  :nyelv:
és a corona lenne a diszvendeg! :otlet:
tök jó lenne megnéznénk, kipróbálnánk stb.  :toy:


Hát , pécsi (orfűi) tali tavaly tavasszal volt  :wink: ... és a Coronát a jelenlegi állapotban azért annyira még nem demonstrálnám - majd ha szép lesz  :) ... de akkor biztos lehetsz benne , hogy el fogom vinni nem-pécsi talira is  :D
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )