Típusok - TOYOTA > '90-es évek elötti Toyoták

Corona

(1/129) > >>

Palaczk:
Úgy gondoltam , ez az Európából jó két évtizede eltûnt , korábban viszont itt is komoly múlttal rendelkezõ (az egyik legelsõ Európába importált Toyota modell volt , már a 60-as évek közepén !) típus megérdemel egy külön topikot - annál is inkább , mert '87 és '95 között édesapám is egy ilyen autóval (egy '80-as évjáratú , német elsõ forgalomba helyezésû , 1.8-as Liftback kivitellel) járt  :)

Palaczk:
Itt van mindjárt két kép , a jobb érthetőség kedvéért :

Ez egy '79-es RT132-es , ausztrál példány , amelyben dupla vezéműtengelyes , dupla Solex karburátoros , tuningolt 18R-G motor dolgozik , 140 LE teljesítménnyel , továbbá a régi Supra Turbo ötsebességes váltója van benne  :o


Mókás , hogy az autó kinézetre szinte teljesen széria ! De van ennél még jobb is :

Ebben a thaiföldi példányban (ennek még a kerekei is olyanok , mint amilyen a miénken is volt , viszont a lökhárítója más - a miénken az a fajta volt , ami az ausztrál kocsin) ...

... az MR2-esből származó 3S-GTE kétliteres turbómotor van , intercoolerrel , és egy 1G-GTE-ből származó váltóval  :o  :o  :o


Hogy meg lehet ezzel szivatni a jónépet , akik a teljesen ártalmatlan full széria külső alapján azt gondolják , hogy ez valami nyugis kis veterán járgány  8)  8)  8)

schillerasz:
Hát ez sem kicsi kocsi, nem egy tico :lol:
A kék szépen rendebe van hozva, s a motor bele :?:
Lehet, hogy ez jobb fegyver lett volna a golf GTI ellen :lol:

Palaczk:

--- Idézetet írta: "schillerasz" ---Hát ez sem kicsi kocsi, nem egy tico :lol:
A kék szépen rendebe van hozva, s a motor bele :?:
Lehet, hogy ez jobb fegyver lett volna a golf GTI ellen :lol:
--- Idézet vége ---


Á , annyira nem nagy ez az autó . Kisebb pl. , mint a Camrynk . Ezen a képen a méretei jól felmérhetők , a Moszkvicshoz viszonyítva . Persze , nem kisautó , ez tény ;) ... De nagynak sem nagy .

A motornál a "?" mit akar jelenteni . Írtam , hogy ez milyen motor .

És hát , igen , ezellen ***ányi esélye sem lett volna a Golf GTI-nek  8)

(A miénkben amúgy a széria 1.8-as , karburátoros 3T motor volt , 86 lóerővel .)

schillerasz:

--- Idézetet írta: "Palaczk" ---
A motornál a "?" mit akar jelenteni . Írtam , hogy ez milyen motor .

--- Idézet vége ---

Csak annyit, hogy mennyire mehet?, meg hogy kinek jut eszébe ilyen?
Meg ilyenek, meg már pontosan nem is értem miért tettem oda, félálomban voltam. 8)

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[#] Következő oldal

Teljes verzió megtekintése