Szerző Téma: Corona  (Megtekintve 304917 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Corona
« Dátum: 2005.05.07 23:03:04 »
Úgy gondoltam , ez az Európából jó két évtizede eltûnt , korábban viszont itt is komoly múlttal rendelkezõ (az egyik legelsõ Európába importált Toyota modell volt , már a 60-as évek közepén !) típus megérdemel egy külön topikot - annál is inkább , mert '87 és '95 között édesapám is egy ilyen autóval (egy '80-as évjáratú , német elsõ forgalomba helyezésû , 1.8-as Liftback kivitellel) járt  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Corona
« Válasz #1 Dátum: 2005.05.07 23:15:25 »
Itt van mindjárt két kép , a jobb érthetőség kedvéért :

Ez egy '79-es RT132-es , ausztrál példány , amelyben dupla vezéműtengelyes , dupla Solex karburátoros , tuningolt 18R-G motor dolgozik , 140 LE teljesítménnyel , továbbá a régi Supra Turbo ötsebességes váltója van benne  :o


Mókás , hogy az autó kinézetre szinte teljesen széria ! De van ennél még jobb is :

Ebben a thaiföldi példányban (ennek még a kerekei is olyanok , mint amilyen a miénken is volt , viszont a lökhárítója más - a miénken az a fajta volt , ami az ausztrál kocsin) ...

... az MR2-esből származó 3S-GTE kétliteres turbómotor van , intercoolerrel , és egy 1G-GTE-ből származó váltóval  :o  :o  :o


Hogy meg lehet ezzel szivatni a jónépet , akik a teljesen ártalmatlan full széria külső alapján azt gondolják , hogy ez valami nyugis kis veterán járgány  8)  8)  8)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Corona
« Válasz #2 Dátum: 2005.05.08 23:06:30 »
Hát ez sem kicsi kocsi, nem egy tico :lol:
A kék szépen rendebe van hozva, s a motor bele :?:
Lehet, hogy ez jobb fegyver lett volna a golf GTI ellen :lol:
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Corona
« Válasz #3 Dátum: 2005.05.09 00:46:18 »
Idézetet írta: "schillerasz"
Hát ez sem kicsi kocsi, nem egy tico :lol:
A kék szépen rendebe van hozva, s a motor bele :?:
Lehet, hogy ez jobb fegyver lett volna a golf GTI ellen :lol:


Á , annyira nem nagy ez az autó . Kisebb pl. , mint a Camrynk . Ezen a képen a méretei jól felmérhetők , a Moszkvicshoz viszonyítva . Persze , nem kisautó , ez tény ;) ... De nagynak sem nagy .

A motornál a "?" mit akar jelenteni . Írtam , hogy ez milyen motor .

És hát , igen , ezellen ***ányi esélye sem lett volna a Golf GTI-nek  8)

(A miénkben amúgy a széria 1.8-as , karburátoros 3T motor volt , 86 lóerővel .)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Corona
« Válasz #4 Dátum: 2005.05.09 06:13:27 »
Idézetet írta: "Palaczk"

A motornál a "?" mit akar jelenteni . Írtam , hogy ez milyen motor .

Csak annyit, hogy mennyire mehet?, meg hogy kinek jut eszébe ilyen?
Meg ilyenek, meg már pontosan nem is értem miért tettem oda, félálomban voltam. 8)
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Corona
« Válasz #5 Dátum: 2005.05.09 15:46:59 »
Idézetet írta: "schillerasz"
Idézetet írta: "Palaczk"

A motornál a "?" mit akar jelenteni . Írtam , hogy ez milyen motor .

Csak annyit, hogy mennyire mehet?, meg hogy kinek jut eszébe ilyen?
Meg ilyenek, meg már pontosan nem is értem miért tettem oda, félálomban voltam. 8)


Mennyire mehet ? Naggggyon  8) ... Gondolj csak bele , 200 LE fölött jár  :!:  :D

Kinek jut eszébe ilyen ? Fantáziadús , ötletes , kreatív embereknek , akik valami mást akarnak , mint a szokásos tuning , amit már kilométerekről ki lehet szúrni (és rosszabb esetben csak optikai  :lol: ) - minden elismerésem az övék  :o

Az alkotó egyébként "Sleeper"-ként jellemezte a kocsi karakterét , ami nagyon találó - magyarul talán a "báránybőrbe bújt farkas" illene rá leginkább  :D
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Corona
« Válasz #6 Dátum: 2005.05.29 11:32:30 »
Nézzétek csak , mibe botlottam ma ...

A RÉGI CORONÁNK  :o  :o  :o !!!





 :D  :D  :D  :D  :D

Találkoztam a tulajjal is - ugyanaz , aki megvette tőlünk majdnem 10 éve  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Corona
« Válasz #7 Dátum: 2005.05.29 12:00:47 »
Nagyon szép állapotban van, korához képest, biztos nagyon jól bánik vele az új gazdi. Sok ilyen hozzáállású ember kéne itt nálnuk, és akkor nem mennének feledésbe ezek a csodálatos autók :D
Laco 73 :D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Corona
« Válasz #8 Dátum: 2005.05.29 12:29:36 »
Idézetet írta: "KLaco"
Nagyon szép állapotban van, korához képest, biztos nagyon jól bánik vele az új gazdi. Sok ilyen hozzáállású ember kéne itt nálnuk, és akkor nem mennének feledésbe ezek a csodálatos autók :D


SZÉP állapotban  :shock:  :shock:  :shock: ??? Ez ?????????  :lol:

Jesszusom , ember , mit mondtál volna rá , ha akkor láttad volna , amikor tíz évvel ezelőtt eladtuk neki  :lol:  :lol:  :lol: ... Ha ez az állapot 10-es , akkor az akkori körülbelül 100-as , ebben biztos lehetsz  :D

Ennek a szegénykének most egy ép eleme nincs  :roll:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Corona
« Válasz #9 Dátum: 2005.05.29 14:51:29 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "KLaco"
Nagyon szép állapotban van, korához képest, biztos nagyon jól bánik vele az új gazdi. Sok ilyen hozzáállású ember kéne itt nálnuk, és akkor nem mennének feledésbe ezek a csodálatos autók :D


SZÉP állapotban  :shock:  :shock:  :shock: ??? Ez ?????????  :lol:

Jesszusom , ember , mit mondtál volna rá , ha akkor láttad volna , amikor tíz évvel ezelőtt eladtuk neki  :lol:  :lol:  :lol: ... Ha ez az állapot 10-es , akkor az akkori körülbelül 100-as , ebben biztos lehetsz  :D

Ennek a szegénykének most egy ép eleme nincs  :roll:

Akkor csalóka a kép :D De láttam én már ennél sokkal rosszabb állípotú Toyotát ami nem volt ennyi idős. Szal nem azt mondom, hogy múzeumba ki lehetne tenni, de azért mégse darabokban van, mint sok kortársa.
Laco 73 :D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Corona
« Válasz #10 Dátum: 2005.05.29 22:10:46 »
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "KLaco"
Nagyon szép állapotban van, korához képest, biztos nagyon jól bánik vele az új gazdi. Sok ilyen hozzáállású ember kéne itt nálnuk, és akkor nem mennének feledésbe ezek a csodálatos autók :D


SZÉP állapotban  :shock:  :shock:  :shock: ??? Ez ?????????  :lol:

Jesszusom , ember , mit mondtál volna rá , ha akkor láttad volna , amikor tíz évvel ezelőtt eladtuk neki  :lol:  :lol:  :lol: ... Ha ez az állapot 10-es , akkor az akkori körülbelül 100-as , ebben biztos lehetsz  :D

Ennek a szegénykének most egy ép eleme nincs  :roll:

Akkor csalóka a kép :D De láttam én már ennél sokkal rosszabb állípotú Toyotát ami nem volt ennyi idős. Szal nem azt mondom, hogy múzeumba ki lehetne tenni, de azért mégse darabokban van, mint sok kortársa.


Hát én sem azt mondtam , hogy szét akar esni , de azért eközött és a "nagyon szép" között még van jónéhány fokozat ;) ... Én a "nagyjából egyben van , de ütött-kopott" meghatározást használnám szegénykém állapotára . Nem csal a kép  :)  , nézd csak meg : az első lökhárító sérült , az első sárvédő eleje dettó , sok kis horpi és/vagy karc minden elemen , a fényezés totál lemattult és többféle , rozsdanyomok itt-ott-amott , a hátsó lökhárító sincs rendesen a helyén , a küszöbdíszléc kajla , a kerékagy-védő díszkupakok hiányoznak , a hűtőrács valami egyéb autóból lett beapplikálva , stb ... Szóval , amolyan Milennium Falcon-jelleg  :D

De a lényeg : a technikája egész jó , és 25 évesen továbbra is bátran MEGY  8)

(Amúgy vicc , hogy ez az autó és a Camrym között csak három év van , óriási az ugrás , ami közben lezajlott  :o ...)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Corona
« Válasz #11 Dátum: 2005.05.29 23:11:40 »
Pedig a kép alapján tényleg nem néz ki rosszul! Lehet, hogy amikor eladtátok, sokkal szebb állapotú volt, de ezt csak ti tudhatjátok.
Jó érzés lehet, hogy újra látod. :wink:
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Corona
« Válasz #12 Dátum: 2005.05.29 23:24:24 »
Idézetet írta: "music"
Pedig a kép alapján tényleg nem néz ki rosszul! Lehet, hogy amikor eladtátok, sokkal szebb állapotú volt, de ezt csak ti tudhatjátok.
Jó érzés lehet, hogy újra látod. :wink:


Ja , jó volt látni :) ... Persze egyszer-kétszer láttam az elmúlt évek során is , de akkor nem volt nálam gép .

Ezen nem győzök álmélkodni , hogy az öreglány jól néz ki szerintetek ezeken a képeken  :o ... Tényleg sajnálom , hogy sajnos a nálunk töltött időszakából alig maradt fenn kép , amin normálisan látszana , hogy milyen is volt , amikor JÓL nézett ki tényleg  :wink: ... Node talán nézzétek meg a másik két autót a lentebbi képeken - valami hasonló volt .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Corona
« Válasz #13 Dátum: 2005.05.30 10:01:00 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Ezen nem győzök álmélkodni, hogy az öreglány jól néz ki szerintetek ezeken a képeken :o ... Tényleg sajnálom, hogy sajnos a nálunk töltött időszakából alig maradt fenn kép, amin normálisan látszana, hogy milyen is volt, amikor JÓL nézett ki tényleg  :wink: ... Node talán nézzétek meg a másik két autót a lentebbi képeken - valami hasonló volt.

Figyelj, Te magad írod, hogy 25 éves. Akkoriban még a japánok nem fordítottak olyan nagy gondot a korrózióvédelemre. Csak abba gondolj bele, hogy ma Magyarországon hány autó éri meg a 25 éves kort - és ebből hány néz ki jobban, mint ez a Corona :?:  :!:
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Corona
« Válasz #14 Dátum: 2005.05.30 14:08:11 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Palaczk"
Ezen nem győzök álmélkodni, hogy az öreglány jól néz ki szerintetek ezeken a képeken :o ... Tényleg sajnálom, hogy sajnos a nálunk töltött időszakából alig maradt fenn kép, amin normálisan látszana, hogy milyen is volt, amikor JÓL nézett ki tényleg  :wink: ... Node talán nézzétek meg a másik két autót a lentebbi képeken - valami hasonló volt.

Figyelj, Te magad írod, hogy 25 éves. Akkoriban még a japánok nem fordítottak olyan nagy gondot a korrózióvédelemre. Csak abba gondolj bele, hogy ma Magyarországon hány autó éri meg a 25 éves kort - és ebből hány néz ki jobban, mint ez a Corona :?:  :!:


Én nem szeretem ezt a "korához képest" szöveget . Egy autó vagy jól néz ki , vagy nem - ez egy objektív mérce . Utálom , amikor egy öreg autó hirdetésébe beleírják , hogy "korához képest jó állapotban" - ez mit jelent , hogy még épp nem esik szét  :shock: ?

Van egy skála , amelyet az autók állapotának az értékelésére szoktak használni , legalábbis német területen . Ez 1-től 6-ig osztályozza az autók állapotát , ahol az 1-es a vadiúj állapot , 6-os a menthetetlen roncs . 5-ös a menthető , de működésképtelen ; 4-es a technikai és optikai hibákkal bőven rendelkező , de működőképes ; 3-as felel meg egy jó állapotú használt autónak , amit általában a "megkímélt" jelzővel szoktak jellemezni ; 2-es már kimondottan jó állapot , legfeljebb minimális hiányosságokkal . Ezeken belül szoktak adni plusz és mínusz jeleket is , tehát mondjuk 3+ , 3 , 3- és így tovább - kivéve az egyest , abból csak 1- és 1 létezik .

Na mármost , csak a miheztartás végett , PROFI (!!!) restaurációkra szoktak adni 2-es , esetleg 2+ osztályzatokat . Az 1- jegyet rendkívül ritkán érik el , ez olyan szint , amelyre bárki nyugodt szívvel használná a "tökéletes" jelzőt . 1- jegybe már nem fér bele a legapróbb kis karc , illesztési pontatlanság , a kelleténél 1 mm-re jobban kilógó tömítés , a legapróbb fényezési hiba stb. sem . Az 1-es pedig , ahogy már mondtam , a gyári új állapot .

Eszerint a rendszer szerint az én Camrym , ha félreteszem a tulajdonosi elfogódottságot , talán megkapna egy 3-as osztályzatot . A Corona 4- , ez is csak azért , mert nagyjából üzemképes . De igazából teljes restaurációra szorul(na) , amelynek során komplett szét kéne bontani , szinte minden karosszéria-elemét javítani , és rengeteg más egyéb alkatrészét (főleg az utastérben) pedig cserélni .

És ez a mérce NEM VESZI FIGYELEMBE AZ AUTÓ KORÁT , szerintem nagyon helyesen .  Ha azt mondom , hogy "jó állapot" , akkor elvárom , hogy ez ugyanazt jelentse egy 5 , egy 15 és egy 25 éves autónál egyaránt . Persze , az más kérdés , hogy a 25 éves autó esetében ez nagyobb érdem , kétségtelenül :) - de most nem is erről volt szó .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )