Szavazás

Mennyire jól tuningolható a Yaris?

Nagyon, azt se tudom, mit vegyek bele :)
14 (15.9%)
Közepesen, elég sok cucc kapható hozzá.
31 (35.2%)
Alig, nem sok lehetőség közül lehet választani
20 (22.7%)
Nem tuningolható. Így jó, ahogy van :)
23 (26.1%)

Összes szavazó: 86

Szerző Téma: Yaris tuning  (Megtekintve 530974 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Yaris tuning
« Dátum: 2004.03.04 23:09:17 »
Yaris tuning  :)
Laco 73 :D

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Yaris tuning
« Válasz #1 Dátum: 2004.03.04 23:11:46 »
Sziasztok!

Bár még csak teszt üzem van, remélem sokan leszünk. Engem, személy szerint nagyon érdekel a téma, és várom a tippeket, mert Tuning ügyben még kezdő vagyok :)
Laco 73 :D

SZegecs

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1179
Yaris tuning
« Válasz #2 Dátum: 2004.03.05 15:42:27 »
KLaco

És milyen Yarist szeretnél tuningolni? Optikai vagy teljesítmény is?
zegecs
'04 Toyota Yaris TS

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Yaris tuning
« Válasz #3 Dátum: 2004.03.05 17:16:17 »
Egy 1 literes Yarist szeretnék optikailag szebbé varázsolni, a teljesítmény most még nem érdekel, mert új még a kocsi, és sajnálnám szétszedni, meg anyukám se örülne neki (övé a kocsi).  Pénzem sincs sok, csak néhány dolgot szeretnék hozzá. Pl.  olyan kipufogó vég, ami szerelhető, nem pedig  :)  hegeszthető, de nem vmi. brutálisa gondoltam, csak kis szolidat. A Yaris kipufogója lefele indul a végén emiatt nem tudom, egyenes véget lehet -e rá tenni. Szerinted?
Laco 73 :D

SZegecs

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1179
Yaris tuning
« Válasz #4 Dátum: 2004.03.05 17:24:20 »
Hát nem tudom, hogy lehet-e. Mármint hegesztzés nélkül.
De szerintem az sem olyan nagy gáz.
GYári cuccokból kevés van, de van prosim, optikai cuccokhoz, TTE (gyári Toyota). Az árakat nem tudom, gondolom nem olcsó. Lehet hogy jobban megéri csináltatni púrhabból, és az még lehet egyedi is. Abból kiindulva, hogy gyári kihangosítót akartak adni szerelés nélkül 120 ezerért.
Amúgy van spoiler, hátsó szárny, küszöb, pedálok, váltógomb, felni, stb.
Én nem néztem ezeket, mert az enyém gyárilag meg van csinálva.
Majd szárnyat akarok rá, és ültetést (de csak gyárit)
zegecs
'04 Toyota Yaris TS

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Yaris tuning
« Válasz #5 Dátum: 2004.03.05 18:29:20 »
Szia.
Prosi az érdekelne, ha be tudod szkennelni vagy megvan számgépen, hátha ötletet merítek.

Köszi.
Laco 73 :D

beeci

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Yaris
« Válasz #6 Dátum: 2004.03.05 18:47:16 »
tudja véletlenül valaki hogyan lehet 2000-es évjáratú 1.0 Yarisban elöl égőt cserélni, merthogy a jobb oldalihoz nem lehet hozzáférni a biztosítékdoboztól... :x légyszi segítsetek, köszi
eeci - |Yaris rulez|

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Yaris tuning
« Válasz #7 Dátum: 2004.03.05 20:25:58 »
Szia.
Szerintem a legjobb megoldás, ha kioperálod az egész lámpát a helyéről, és kint cserélsz benne izzót. Yarisban még nem csináltam ilyen, de OFF Vectránál csináltuk már, és sokkal jobban hozzá lehetett így férni, és még látni is lehet, amit csináltál. Szóval ha minden kötél szakad, szedd szét, visszarakni a helyére a lámpát az nehezebb lesz. Lehet, hogy más jobban ért hozzá, én ennyit tudtam segíteni.
Laco 73 :D

beeci

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Yaris tuning
« Válasz #8 Dátum: 2004.03.05 21:13:30 »
és még egy kérdés: tudja valaki, a yarisban hol van a helye a sportbetétszűrőnek?? Köszi :D
eeci - |Yaris rulez|

SZegecs

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1179
Yaris tuning
« Válasz #9 Dátum: 2004.03.05 21:14:26 »
Izzócseréhez sajnos nem értek, bevallom még meg sem néztem, hogy egyáltalán hogyan kell. Sőt nincs is izzókészletem :-)

KLaco per pillanat nem találom sehol a prosit, de ha megtalálom akkor akár oda is adom. Inkább mint scannelem meg küldözgetem. Feltéve ha Pesten vagy te is.
Vagy akármelyik Toyota kereskedésben adnak. Kérj egy gyári kiegészítők katalógust.
zegecs
'04 Toyota Yaris TS

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Yaris tuning
« Válasz #10 Dátum: 2004.03.05 21:26:16 »
Szia.
Látod erre nem is gondoltam, hogy a legvalószínűbb helyen találok prosit. Kössz az ötletet, erre nem gondoltam. Általában mindig a nehezebb megoldásokat keresem/találom meg. Akkor majd ha megyek toyotakereskedés felé, kérek tőlük.
Laco 73 :D

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Yaris tuning
« Válasz #11 Dátum: 2004.03.05 21:30:53 »
Hali.
Apropó tuning eszembe jutott 1 azaz 2 kérdés.
A sebességváltóról a gombot azt simán le lehet szedni, vagy valami tartja, netán csavarni kell?
Arra is szeretnék váltógombot, mert eléggé műanyag a dolog, rossz a fogása, és azért sokszor kell váltani, nem mind1, mi van az ember kezében.

A kézifék a másik kérdésem, arról a fogantyút hogy lehet leszedni vajon? Erre se jöttem rá, lehet szép krómszínűt kapni belőle.
Ja még valami. Neked 1.5-ös Yarisod van, abban komolyabb kicsit a kormány meg a sebességváltó fogása? A sima "mezei" Yarisnál eléggé elspórolták a dolgot egy öntött műanyag valamivel, amihez kormány szinten hozzá lehet szokni, de a váltó az zavar.
Laco 73 :D

SZegecs

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1179
Yaris tuning
« Válasz #12 Dátum: 2004.03.05 21:56:01 »
KLaco

A váltógombot nem tudom, de szerintem megint válaszd az egyszerűbb utat, mégpedig próbáld meg lecsavarni :-)
Biztos le lehet szedni vhogy mert az is van a prosiban. króm váltógomb meg színes, stb.

"nem mind1, mi van az ember kezében"
Szerintem cseréld le automatára és ültetsd barátnődet a J1-be és akkor folyamatosan a kezedben lehet mondjuk a ... :-)

A kéziféket nem tudom, de nekem is utána kell néznem mert én akarok állíttatni rajta hogy a harmadik kattanásnál vége legyen, ott fogjon 100%-osan (az éles fordulókhoz kell)


"Neked 1.5-ös Yarisod van, abban komolyabb kicsit a kormány meg a sebességváltó fogása? "
Nekem bőr kormány van benne, biztos jobb a fogása az alapnál (asszem kisenn is, 3 küllős audió vezérlővel. A tiéd nem tudom milyen) A váltó is bőr meg króm.

De ezek így vannakl benne gyáriag, ez TSport.
Még meg akarom ültetni, gyári ültetőrugókkal.

Javaslom nézd meg ezt a két oldalt. Vannak jó dolgok, csak árakat nem tudok:

www.boostertuning.com

www.tte.de/tuning/website/complete-intro-external.html
zegecs
'04 Toyota Yaris TS

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Re: Yaris
« Válasz #13 Dátum: 2004.03.06 10:48:03 »
Idézetet írta: "beeci"
tudja véletlenül valaki hogyan lehet 2000-es évjáratú 1.0 Yarisban elöl égőt cserélni, merthogy a jobb oldalihoz nem lehet hozzáférni a biztosítékdoboztól... :x légyszi segítsetek, köszi


Szia! Szerintem kár emiatt kiszedni a lámpát. Én most cseréltem nem olyan régen, és ha nem is könnyen, de azért hozzá lehet férni. Nem kellett kioperálni semmit körülötte, pedig elég lapát kezeim vannak.
Lehetőleg nappal csináld akkor egyszerűbb, én zseblámpával kínlódtam, de így is 5 perc alatt megvolt.


KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Yaris tuning
« Válasz #14 Dátum: 2004.03.06 14:41:59 »
Hali.
Az a kérdésem lenne, a Yaris Harmony-ban csak két hangszóró van felül, de lentre az ajtóhoz ki van vezetve valami a többinek? Ha ki van akkor sincs bekötve a fejhez, mi? És fejből is két fajta van? Mert a mienk nem tudja az RDS-t, és egyéb nyalánkságokat. Szeretnék ezen is tuningolni, de csak finoman.
Laco 73 :D