Szavazás

Mennyire jól tuningolható a Yaris?

Nagyon, azt se tudom, mit vegyek bele :)
14 (15.9%)
Közepesen, elég sok cucc kapható hozzá.
31 (35.2%)
Alig, nem sok lehetőség közül lehet választani
20 (22.7%)
Nem tuningolható. Így jó, ahogy van :)
23 (26.1%)

Összes szavazó: 86

Szerző Téma: Yaris tuning  (Megtekintve 537475 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

balintu

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 109
Yaris tuning
« Válasz #60 Dátum: 2004.03.18 10:51:50 »
A hidegben bekapcsol az automata szivató, és azért magas az alapjárat, de ezt szervízben tuti, hogy be tudják állítani.

Majd jókat fogok röhögni, ha TS Yarisban látok valakit előretolt üléssel kapaszkodni a kormányba, a motor ordít, mint az ökör... :lol:  :lol:

Lymphater

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 792
Yaris tuning
« Válasz #61 Dátum: 2004.03.18 12:20:33 »
Idézetet írta: "pero"
Idézetet írta: "Lymphater"

hat engem csak az zavar, hogy vajon mit hazudnak ossze....


Hát az igazságot megvallva, engem is szétvetett az ideg, amikor megvettem az 1.3-as Yarisom és a 0-100 adat 10,7 volt, majd később "kijavították" 12,1-re.
Tanulni, de nem gondolkodni hiábavaló. Gondolkodni, de nem tanulni, veszélyes.

SZegecs

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1179
Yaris tuning
« Válasz #62 Dátum: 2004.03.18 12:54:24 »
Idézetet írta: "pero"
szal minden yaris TS eleg hidegben hideginditas utan 2000-es alapjaraton porog?


Nekem is annyin pörög, kb 1 percig. Aztán leesik kb 650-re. Szerintem ez normális
zegecs
'04 Toyota Yaris TS

deric

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 168
Yaris tuning
« Válasz #63 Dátum: 2004.03.18 13:03:28 »
Ebbe az 1,3 Yaris gyorsulas témába én is majdnem belefutottam ráadásul az értékesítő is megerősítette ezt és miután 90 lovas corsám volt ami 11.0 -át gyorsult még el is hittem .
A hétvégén felraktam 195/50/15-ös gumikat mert a régi már csúszott elég rendesen bár még nem volt elokpva .
150-160-as hosszútávú tempónál 10.5 volt az átlagfogyi. úgy elmékszem a régi gumival 9 körül megúsztam ezt. azt sejtettem hogy megnő a fogyi de azt nem hittem volna, hogy az új gumi ennyit fog rajta.
Viszont cserébe szenzációs a tapadás.

Lymphater

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 792
Yaris tuning
« Válasz #64 Dátum: 2004.03.18 16:20:27 »
Idézetet írta: "deric"
azt sejtettem hogy megnő a fogyi de azt nem hittem volna, hogy az új gumi ennyit fog rajta.
Viszont cserébe szenzációs a tapadás.


Én is használtam egy ideig ezt a mérete, de visszaáltam a 14" 185/65-re, mert gokartozni nekem ott volt az mr2.
Tanulni, de nem gondolkodni hiábavaló. Gondolkodni, de nem tanulni, veszélyes.

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8095
Yaris tuning
« Válasz #65 Dátum: 2004.03.18 17:13:53 »
Idézetet írta: "deric"

...
A hétvégén felraktam 195/50/15-ös gumikat mert a régi már csúszott elég rendesen bár még nem volt elokpva .
150-160-as hosszútávú tempónál 10.5 volt az átlagfogyi. úgy elmékszem a régi gumival 9 körül megúsztam ezt.
...
Viszont cserébe szenzációs a tapadás.


Ja az biztos, több helyről hallottam, ha nagy sebességgel kanyarodsz, a magas és vékony gumi megnyúlik, és az oldalát koptatod.
Nem tudom, ez mennyire lehet igaz, de elképzelhető.

Amúgy eléggé bedől kanyarban a kaszni, kell kapaszkodni az utasoknak rendesen, nem hiába van kapaszkodó  :D Mondjuk cserében nem kell annyira sokszor cserélni a futóművet, meg érzetre is jobbak a lyukak.
TS Yarisnak azért sportosabb a futóműve, nem?
Laco 73 :D

deric

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 168
Yaris tuning
« Válasz #66 Dátum: 2004.03.19 08:48:27 »
Sziasztok

Tegnap beszéltem a Jano-dob nevezetű kipufogó "tuning" céggel mit tudnának csinálni a TS-el . Állításuk szerint már csináltak egy ilyet 4 leömlő rendszert sportkattal + végdob kb 10%-ot jelent .
Ez már inkább hihető mint a chip bár itt meg a hozzáértést kérdőjelezném meg az tuti hogy 1.6-os asztmára királyat tudnak csinálni de tojora hát nem tudom , a lényeg ha esetleg összefuttok a tuning TS-el valahol szóljatok légyszi Köszi.
Hétvégén megy valaki a Rábaringre?

Lymphater

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 792
Yaris tuning
« Válasz #67 Dátum: 2004.03.19 19:33:27 »
Idézetet írta: "deric"
Sziasztok
Hétvégén megy valaki a Rábaringre?


Miért mi van a ott? Tudtommal az első gyorsulási április 25.-én van.
Tanulni, de nem gondolkodni hiábavaló. Gondolkodni, de nem tanulni, veszélyes.

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8095
Yaris tuning
« Válasz #68 Dátum: 2004.03.21 11:56:04 »
Érdekes ez a VVTI motor, 2ezer körüli fordulatnál még semmi, 3 nál kezd el húzni, dehát eleinte nem nagyon illik 3000 fölé menni, bár ezek elvileg bejáratott motorok, de azért ártani biztos nem árt neki a kímélés, maximum előzni nem nagyon lehet. Minap 4-esben 48 körül akartam előzni, szerencse, hogy nem jött senki szemből, mert 3-asba kapcsoltam csak vissza fordulatot nem figyeltem, kb. 2000 körül lehetett majd kitapostam a pedált, mikor már befejeztem az előzést akkorra érte el a 3200-at, akkor indult meg. Kicsit furcsa, és alacsony sebességnél gurulva 1-est kell kapcsolni, mert különben 6 sec ideg nem gyorsulsz szinte semmit. Kicsit nehéz megszokni, de majd rájövök :D
Laco 73 :D

Lymphater

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 792
Yaris tuning
« Válasz #69 Dátum: 2004.03.21 19:15:53 »
Idézetet írta: "KLaco"
Kicsit nehéz megszokni, de majd rájövök :D


Tippelhetek? Ezelőtt nagyob motorú autód volt!  :D
Tanulni, de nem gondolkodni hiábavaló. Gondolkodni, de nem tanulni, veszélyes.

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8095
Yaris tuning
« Válasz #70 Dátum: 2004.03.21 19:51:35 »
Nekem még nem volt kocsim, de vezettem diesel-t és 1.8-as benzines, mindkettő egész más volt. A diesel az azért volt rossz, mert elfelejtettem használni a gázt induláskor, mert kuplungal is elindult, még az emelkedőn is. Aztán most apukámnak egy OFF Vectra 1.8 ON van, azzal mindíg lefulladtam, mert az meg kuplungal álló talajon is nehezen indul el. De az legalább a padlótól húzott. A Yarissal kicsit nehezebb lefulladni, de nem tudok még vele normálisan indulni, két véglet között vagyok, vagy azért rántgat, mert sok a gáz, vagy azért, mert kevés, mondjuk a lábamban van a hiba, a kuplunggal nem tudok még finoman bánni, hogy kicsit túlozzak, leesik róla a lábam, ezt meg nem szeretik a kocsik. Kedző vezető vagyok még, kell még pár 1000 kilóméter, de Sumi se tudott sokáig rajtolni, ő is később tanult meg, vagy a technika fejlődött alatta. Viszont utánna mindenkit otthagy. Én is inkább ilyen vagyok  :D
Laco 73 :D

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8095
Yaris tuning
« Válasz #71 Dátum: 2004.03.21 19:54:42 »
Voltam egyébként tankolni, 41 liter ment bele 535 km után az 7,7-es átlag, kicsit sok elsőre, mondjuk 120km volt csak belőle vidék, de a compjutere 7-et mutatott.  Mostanában figyelem a pillanatnyi fogyimérőt, próbáltam 7 alatt lenni, de sokszor kell gyorsítani, 1-esben menni, meg tolatni, az meg nem tetszik neki.
Tolatási rekord: 90,1 pillanatnyi érték
Gyorsulási rekord: 93,2 -II-      (dombról indulva 1esben padlógázzal, kipörgés nélkül)
Laco 73 :D

Vektorigo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 325
    • http://vektorigo.uw.hu
Yaris tuning
« Válasz #72 Dátum: 2004.03.21 20:55:13 »
Idézetet írta: "KLaco"
Tolatási rekord: 90,1 pillanatnyi érték
Gyorsulási rekord: 93,2 -II-      (dombról indulva 1esben padlógázzal, kipörgés nélkül)


Ez nagyon tetszik :D :D
sajnos nekem nincs comp a kocsiban, de ilyet én is szívesen játszanék :) akkor most 100 a cél átlagofgyiban? :)
url=http://vektorigo.uw.hu/]vektorigo.uw.hu[/url]
"Toyota? Az minden mennyiségben jöhet! Szerintem ez tök egyszerű, SZERINTEM" /  [size=12] 40 [/b][/size]

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8095
Yaris tuning
« Válasz #73 Dátum: 2004.03.21 20:59:50 »
Átlagban azért durva lenne. de pillanatnyiban sajna van néhányszor nagyobb gázfröccsel induláskor. Szerintem nem is tud 99 nél nagyobbat kijelezni  :D
Laco 73 :D

deric

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 168
Yaris tuning
« Válasz #74 Dátum: 2004.03.22 09:48:48 »
Hello

A Rábaringen volt a hétvégén a Magyar rally évadnyitó futama ez egy kissebb nagyobb szlalompálya amit teljesíteni kell elég jó szokott lenni .
Szinte a teljes mezőnyt meg lehet ismerni . akik az idén menni fognak
Te szerintem a Hungaroringgel keverted