Szavazás

Mennyire jól tuningolható a Yaris?

Nagyon, azt se tudom, mit vegyek bele :)
14 (15.9%)
Közepesen, elég sok cucc kapható hozzá.
31 (35.2%)
Alig, nem sok lehetőség közül lehet választani
20 (22.7%)
Nem tuningolható. Így jó, ahogy van :)
23 (26.1%)

Összes szavazó: 86

Szerző Téma: Yaris tuning  (Megtekintve 560065 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

SzzS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1930
  • A GONOSZ!
Yaris tuning
« Válasz #885 Dátum: 2005.04.08 10:19:06 »
holnap megbeszélünk mindent!

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Yaris tuning
« Válasz #886 Dátum: 2005.04.12 09:01:25 »
Idézetet írta: "SzzS"
holnap megbeszélünk mindent!
Na ez sikerült. Nagyon megy a géped. Köszi!
Üdv: Kishaver 74

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Yaris tuning
« Válasz #887 Dátum: 2005.04.12 09:05:39 »
HA valaki nem tudná vagy nem vette volna észre Orfűn, akkor mondom, hogy leült a kis olajkályha!!! Nem mértük, hogy mennyivel, mert akkor még nem volt érdekes, de most nagyon az. Szerintem több, mint 35 mm, mert ha előlről nézzük, akkor "szinte" eléri az utat. Még nem akadtam fel komolyan sehol, de Orfűn a kajáldából kijövet picit leért középen.

Komfortból picitt vesztett, mert feszesebb lett a futómű, de nem sportosan pattogós és nem is kényelmetlen. A kisebb úthibák egyszerüen ütősebbek lettek, a nagyobbak régen is ilyenek voltak. A nagy hullámok jobban érezhetőek. A kanyarsebesség az nagyon durva. Az autó most olyan, mint egy széria Corolla. 15-20%-al magasabb tempó autózható ki nyugodt szívvel. 3 személlyel sincs semmi baja, mert mentünk így tesztköröket Orfűn. Nagyon szép is lett, nem csak jó. Ezt a változtatást nem szabad kihagyni a dieselekből, ha kicsit is sportosan akarják vezetni. Hozzáteszem a biztonság érzetem is sokat nőtt, mert 120-130-nál történő gyors előzésnél sem himbálózik az autó. A kormányzás is direktebb!!!

Azt mondhatom, hogy 95%-ban megérte és 5%-ban nem.

95%: biztonság, sportosság, kanyarseb. növelés, semmi dőlés

5%: érzékenyebb az úthibákra picit
Üdv: Kishaver 74

SzzS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1930
  • A GONOSZ!
Yaris tuning
« Válasz #888 Dátum: 2005.04.12 09:32:52 »
Idézetet írta: "kishaver"
Idézetet írta: "SzzS"
holnap megbeszélünk mindent!
Na ez sikerült. Nagyon megy a géped. Köszi!


Ennyit számít egy rugószett,meg 4 jó gumi...:)
Ja, és a gátlóim már el vannak ám fáradva...talán nyárra meglesz bele a KONI futómű és akkor olyan lesz mint akit odaszögeztek az úthoz remélem és akkor még gyorsabban lehet vele menni kanyarokban!

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Yaris tuning
« Válasz #889 Dátum: 2005.04.12 09:56:10 »
Idézetet írta: "SzzS"
Idézetet írta: "kishaver"
Idézetet írta: "SzzS"
holnap megbeszélünk mindent!
Na ez sikerült. Nagyon megy a géped. Köszi!

Ennyit számít egy rugószett,meg 4 jó gumi...:)
Ja, és a gátlóim már el vannak ám fáradva...talán nyárra meglesz bele a KONI futómű és akkor olyan lesz mint akit odaszögeztek az úthoz remélem és akkor még gyorsabban lehet vele menni kanyarokban!
Biztosan még durvább lesz, de én már lehet, hogy nem érezem majd azt a különbséget a mostanidhoz képest. Már ez is nagyon durva.
Üdv: Kishaver 74

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Yaris tuning
« Válasz #890 Dátum: 2005.04.13 10:01:30 »
Hétfőn feltettük Zénókával az ő Ts felnijét az én olajkályhámra. Kicsit kopott (nagyon-kopásjelzőig max 1 mm van még). Volt benne 2,1-1,9 nyomás. Nekem nem volt meggyőző annyira a változás a 175*65/14-hez képest, mint az ültetés a gyárihoz képest. Kicsit fellöktem a nyomást 2,4-2,1-re. Most már jobb, de még mindig nem ér annyit az egész balhé, hogy sok pénzt ott hagyjak érte egy bóóóótba. Pénteken megyek vele egy nagyobbacska távot (Zeg-Bp-Sopron-Zeg), aztán beszámolok. Ha nem fog sokkal többet enni, akkor talán beruházok, de ha 3-5 decivel megnyomja a fogyimat, akkor nem. Sajnos nem tudom kihasználna annyira, amennyire kellene. Neked SzzS elhiszem, hogy megéri kidobni a régi béna 14-es gumikat, mert szinte csak olyan körülmények közt használod, ahol kell a gumma, de nekem..... Az biztos, hogy gyönyörű az autó. Ha nem lesz sok a fogyi csak a szépség miatt veszem meg a 15-ös felnit, mert akkora villogás és fog mutogatás  :lol:  nincs, mint a rugó cserénél.


Ja, és ezúton köszönöm Zénókának a lehetőséget a próbára. Nagyon sokat segít, mert ha minden akkor derülne ki, mikor kiadtam a zsét, akkor morci lennék. Köszi!
Üdv: Kishaver 74

SzzS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1930
  • A GONOSZ!
Yaris tuning
« Válasz #891 Dátum: 2005.04.13 10:41:10 »
14-es???Sose volt rajta,csak télen...már amikor hozzám került 15-ös alessio volt rajta 195/50 es gumikkal...:)

A kopott gumi miatt nem fogod érzékelni a nagyobb kerék jótékony hatását!Esőben vigyázz vele,lehet hogy csúszni fog egy kicsit az 1mm miatt.

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Yaris tuning
« Válasz #892 Dátum: 2005.04.13 10:54:39 »
Idézetet írta: "SzzS"
A kopott gumi miatt nem fogod érzékelni a nagyobb kerék jótékony hatását!Esőben vigyázz vele,lehet hogy csúszni fog egy kicsit az 1mm miatt.
Lehet, hogy így van, viszont a "rossztékony" hatását érzem a 185-ösnek. figyelni kell a kormányra, mert huzigálja az "útipukli" meg az "utihupni"  :lol:

Egyébként tegnap mikor be akartam tenni a garázsba, akkor elkezdett óvatosan esni az eső. Na nekem sem kellett több. Persze, hogy garázs vissza kinyit, autó kiáll és provokáltam a nyálkás uton a gumit még vagy 5-10km-en a városba. Még így kopottan is jól tapadt, mert széles. Viszont egy vízen futást nem szívesen provokálnék :cry: . Az biztos, hogy életveszélyes most.
Üdv: Kishaver 74

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Yaris tuning
« Válasz #893 Dátum: 2005.04.13 12:36:50 »
Idézetet írta: "SzzS"
14-es???Sose volt rajta,csak télen...már amikor hozzám került 15-ös alessio volt rajta 195/50 es gumikkal...:)

A kopott gumi miatt nem fogod érzékelni a nagyobb kerék jótékony hatását!Esőben vigyázz vele,lehet hogy csúszni fog egy kicsit az 1mm miatt.


Ez csak a vizenfutás miatt jelenthet hátrányt szerintem. Száraz-alig nedves úton szerintem ugyanaz, mint 1 új gumma.


kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Yaris tuning
« Válasz #894 Dátum: 2005.04.13 12:48:15 »
Idézetet írta: "Zénóka"
Ez csak a vizenfutás miatt jelenthet hátrányt szerintem. Száraz-alig nedves úton szerintem ugyanaz, mint 1 új gumma.
No para. Tudom kezelni a helyzetet. A száraz úton kűűűdöm neki, de amint kis víztócsák megjelennek a szuper útjainkon, azonnal visszveszem a tempót 80 környékére.

Egyébként az autó elbírja simán a TS cuccot. Gyorsulásban sem romlott az autó és a magasabb tempók tartását is simán bírja. Persze majd a fogyasztás fog csak igazán árulkodni. :?:
Üdv: Kishaver 74

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Yaris tuning
« Válasz #895 Dátum: 2005.04.14 08:59:01 »
Ilyen első spoilert szeretnék:




Ha valaki tudna ebben segíteni, akkor azt szívesen venném, mert a kereskedésekben iszonyat ára van. Le se merem írni  :cry:

Szzs van ötleted?? Mennyiből fájna, ha valakivel legyártatom egyedibe?
Üdv: Kishaver 74

Zso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 329
Yaris tuning
« Válasz #896 Dátum: 2005.04.15 09:29:20 »
Bár elég messze van Neked, de lehet érdemes megkérdezni:
http://www.autoinfo.hu/majoshaza/
Állítólag Ők mindent megcsinálnak!
Egyébként gyönyörű, főleg egy matrica rendszámmal....

SzzS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1930
  • A GONOSZ!
Yaris tuning
« Válasz #897 Dátum: 2005.04.15 10:13:43 »
Láttam majosházi munkát,hát inkább hagyjuk...ha az neked jó,hogy 3-4 mm gittet tesznek egy spoilerre,hogy rendesen álljon a lökhárítón akkor...no comment...!
És egyre drágábban dolgoznak...!
Szerintem kishaver olcsóbban jössz ki ha szerzel egy ilyen lökhárítót töröttben mint ami rajta van most a tiéden és azt szabatod át egyedire...csak ne olyanra mint az enyém...:)

Télleg, ti mit csinálnátok akkor ha szembe jönne veletek egy ugyanolyan autó ugyanolyanra lekoppintott spoilerekkel mint a tiéd??
Én nem tudom,de az ilyen esetekre behatárolt teljes mértékű dühkitörés nálam garantált...

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Yaris tuning
« Válasz #898 Dátum: 2005.04.15 10:17:19 »
Idézetet írta: "Zso"
Bár elég messze van Neked, de lehet érdemes megkérdezni:
http://www.autoinfo.hu/majoshaza/
Állítólag Ők mindent megcsinálnak!
Egyébként gyönyörű, főleg egy matrica rendszámmal....
Köszi az infót. Nekem nincs távolság és ha egy ilyen csapatot látok (meg a fotóikat). Ezek bazira szerethetik a munkájukat!!!! Fel is keresem őket!!!
Üdv: Kishaver 74

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Yaris tuning
« Válasz #899 Dátum: 2005.04.15 10:28:40 »
Idézetet írta: "SzzS"
Láttam majosházi munkát,hát inkább hagyjuk...ha az neked jó,hogy 3-4 mm gittet tesznek egy spoilerre,hogy rendesen álljon a lökhárítón akkor...no comment...!
Háát ha tényleg ilyenek, akkor meredek. Látnom kell.
Idézetet írta: "SzzS"
Szerintem kishaver olcsóbban jössz ki ha szerzel egy ilyen lökhárítót töröttben mint ami rajta van most a tiéden és azt szabatod át egyedire...csak ne olyanra mint az enyém...:)
Szerintem az nagyon meredek nekem. Én csak egy kis bigyót akarok, semmi komoly beavatkozás. Ja és a tiéd tetszik, de biztosan nem tennék fel egy ilyet, mert ahhoz jár egy bizonyos vezetési stílus is. Én azt vallom, hogy akinek sportos az autója az használni is tudja annak megfelelően. Te tudod. Én másra használom az autót.
Idézetet írta: "SzzS"
Télleg, ti mit csinálnátok akkor ha szembe jönne veletek egy ugyanolyan autó ugyanolyanra lekoppintott spoilerekkel mint a tiéd??
Mivel nem vagyok nagy tuningolós ezért nem zavar, ha szembe jön egy Yaris. Viszont ha D4D??  :lol:
Üdv: Kishaver 74