Szavazás

Mennyire jól tuningolható a Yaris?

Nagyon, azt se tudom, mit vegyek bele :)
14 (15.9%)
Közepesen, elég sok cucc kapható hozzá.
31 (35.2%)
Alig, nem sok lehetőség közül lehet választani
20 (22.7%)
Nem tuningolható. Így jó, ahogy van :)
23 (26.1%)

Összes szavazó: 86

Szerző Téma: Yaris tuning  (Megtekintve 558852 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Yaris tuning
« Válasz #765 Dátum: 2005.02.28 10:19:48 »
Idézetet írta: "SzzS"
Ja, kész van a váltóm, a régiben a difi eltört és kiütötte a házat, ennyi volt, ezért folyt el az olaj!Azt mondta a barátom akivel csináltuk,hogy ez a difisérülés nem a hófal miatt keletkezett,ez csak megadta neki a kegyelemdöfést...! Nagy szerepe volt benne a 16-os keréknek is. Vékonyabb difi van benne mint az 1.0 suzukiban..., saját szememmel láttam!
Amit vettem váltót, még annyira új,hogy még kicsit szorulnak benne a gangok!
Akkor ugrik a 16-os kerkó vagy már megrendelted a köv váltót?  :lol:  :lol:
Üdv: Kishaver 74

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Yaris tuning
« Válasz #766 Dátum: 2005.02.28 11:29:00 »
Idézetet írta: "kishaver"
Lehet, hogy az ezresnél marad 25/35, míg az én motorom súlya 35/35-re préseli??

pontyossan :D


SzzS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1930
  • A GONOSZ!
Yaris tuning
« Válasz #767 Dátum: 2005.02.28 12:07:28 »
Idézetet írta: "kishaver"
Idézetet írta: "SzzS"
Ja, kész van a váltóm, a régiben a difi eltört és kiütötte a házat, ennyi volt, ezért folyt el az olaj!Azt mondta a barátom akivel csináltuk,hogy ez a difisérülés nem a hófal miatt keletkezett,ez csak megadta neki a kegyelemdöfést...! Nagy szerepe volt benne a 16-os keréknek is. Vékonyabb difi van benne mint az 1.0 suzukiban..., saját szememmel láttam!
Amit vettem váltót, még annyira új,hogy még kicsit szorulnak benne a gangok!
Akkor ugrik a 16-os kerkó vagy már megrendelted a köv váltót?  :lol:  :lol:


DEHOOOGY!!!
a régit szétszedjük,áttétel ki,a difit valahogy összeszögeljük annyira,hogy legyen olyan állapotban,hogy le lehessen mérni az adatokat és hogy le lehessen másolni,és csináltatok egy erősebbet!
De akkor már lehet hogy speerdifi lesz belőle! :twisted:

deric

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 168
Yaris tuning
« Válasz #768 Dátum: 2005.02.28 15:06:40 »
Hali

ez a difi téma nagyon homály nekem !
a 16-os kerék miatt ment tönkre?
hogy tud attól tönkremenni?

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Yaris tuning
« Válasz #769 Dátum: 2005.02.28 15:26:53 »
Idézet
Versenyzők mesélték + tapasztalat,hogy amelyik elsőkerekes kocsi az elejére lóg annak kanyarban sokkal instabilabb a hátulja.

Elég megnézni a pályaversenyautókat. A hátuljuk sokkal lejjebb van ültetve, mint az eleje. Pontosan azért, mert minél lejjebb van, annál nehezebben tör ki a segge. A Yaris gyárilag orros kicsit, ezért vannak teherváltási reakciók fékezéskor (afekete tudna erről mesélni)!  :?

Idézet
Azt mondta a barátom akivel csináltuk,hogy ez a difisérülés nem a hófal miatt keletkezett,ez csak megadta neki a kegyelemdöfést...! Nagy szerepe volt benne a 16-os keréknek is.

Gondolom azért nálad nem kicsit kapta a difi...  :lol: Alátekerve rugatás, stb volt? Mert plána 16-os kerekekkel annak nagyon nagy terhelést kell ilyenkor elviselni. A 175-öst könnyen elvakarja, de azért a 195-öst nem...
Xanyi

SzzS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1930
  • A GONOSZ!
Yaris tuning
« Válasz #770 Dátum: 2005.02.28 15:58:58 »
Idézet
Azt mondta a barátom akivel csináltuk,hogy ez a difisérülés nem a hófal miatt keletkezett,ez csak megadta neki a kegyelemdöfést...! Nagy szerepe volt benne a 16-os keréknek is.

Gondolom azért nálad nem kicsit kapta a difi...  :lol: Alátekerve rugatás, stb volt? Mert plána 16-os kerekekkel annak nagyon nagy terhelést kell ilyenkor elviselni. A 175-öst könnyen elvakarja, de azért a 195-öst nem...[/quote]

NEM VOLT!!!Ennyire állat azért nem vagyok...:)
Sajnáltam a féltengelyt!
Igazából sejtem,hogy mikor törhetett el a difim...Nyáron "kúva" meredek dombon kellett elindulni felfelé, ráadásul az út úgy voolt lebetonozva,hogy bordásan, és minden borda köözt volt 5-10 cm szintkülönbség...köszi!

deric

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 168
Yaris tuning
« Válasz #771 Dátum: 2005.02.28 16:59:57 »
Hali Zénóka

Köszi, hogy utána kérdeztél de azt hittem, hogy
ejtve lett a dolog így már vettem egy rugószettet Voghtland -35mm
remélem jó lesz bár már azt sem tudom, hogy a TS hány mm-rel alacsonyabb
mint a sima mert a katalógusba a magassága 1485 mm  az ezresé + 1500 mm
ugyanakkor mindenki 20 mm-es ültetést mond nem mintha számítana az a
05 mm.
A múltkor rámilyesztettek, hogy a gátlók nem fogják bírni főleg ha van már benne
50-60 ezer hát majd most meglátjuk mindenesetre hatalmasat csalódnék a toyotába
ha 100 e. elött gátlókat kellene cserélnem.

Üdv

És mégegyszer Köszi

Ludi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 77
    • Toyota TMAX
Yaris tuning
« Válasz #772 Dátum: 2005.02.28 17:12:42 »
Na halló mindenki.
Hatlmas tragédia történt velem... összetört a Yaris, de nagyon... nyílt a légzsák is. Péntek este kijött elém egy fal takarásából egy kispollen...és telibe találtam oldalról
itt egy kép
http://www.carstyling.hu/pic/usercar/7700/27.jpg?1109459861

Savaria

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 413
    • http://www.park-asz.hu
Yaris tuning
« Válasz #773 Dátum: 2005.02.28 18:20:53 »
Idézetet írta: "Ludi"
Na halló mindenki.
Hatlmas tragédia történt velem... összetört a Yaris, de nagyon... nyílt a légzsák is. Péntek este kijött elém egy fal takarásából egy kispollen...és telibe találtam oldalról
itt egy kép
http://www.carstyling.hu/pic/usercar/7700/27.jpg?1109459861


Részvétem. :cry:
color=green]Savaria[/color] 91

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Yaris tuning
« Válasz #774 Dátum: 2005.02.28 19:09:31 »
Idézetet írta: "Ludi"
Na halló mindenki.
Hatlmas tragédia történt velem... összetört a Yaris, de nagyon... nyílt a légzsák is. Péntek este kijött elém egy fal takarásából egy kispollen...és telibe találtam oldalról
itt egy kép
http://www.carstyling.hu/pic/usercar/7700/27.jpg?1109459861


Lényeg, hogy mindenki jól van a körülményekhez képest!!!
Xanyi

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Yaris tuning
« Válasz #775 Dátum: 2005.02.28 19:29:44 »
Idézetet írta: "Xanyi"
Idézetet írta: "Ludi"
Na halló mindenki.
Hatlmas tragédia történt velem... összetört a Yaris, de nagyon... nyílt a légzsák is. Péntek este kijött elém egy fal takarásából egy kispollen...és telibe találtam oldalról
itt egy kép
http://www.carstyling.hu/pic/usercar/7700/27.jpg?1109459861


Lényeg, hogy mindenki jól van a körülményekhez képest!!!

Mi történt veled? Egyben vagy?
Szegény gép, részvétem.
Mi történt az áldozattal, mármint aki nem is áldozat?
Mekkora tempóval történt kb?
Mert a légzsákról hallottam már érdekes dolgokat.
Laco 73 :D

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Yaris tuning
« Válasz #776 Dátum: 2005.02.28 19:59:54 »
Idézetet írta: "deric"


A múltkor rámilyesztettek, hogy a gátlók nem fogják bírni főleg ha van már benne
50-60 ezer hát majd most meglátjuk mindenesetre hatalmasat csalódnék a toyotába
ha 100 e. elött gátlókat kellene cserélnem.


Én 110-nél ültettem meg és még bírják úgyhogy ne aggódj :D  :D


A "16-os kerék kontra diferenciálmü" kérdésben szerintem az, hogy önmagában 16-os kerék van a gépen nem számít. Az már inkább, hogy mennyire sportossan van használva, föleg egy "OLYAN" dombon felfelé indulás...  Az is igaz viszont, hogy ha keményebben van hasznélva a gép akkor azért számít a kerék, mivel az tényleg nagyobbat "fog", de normál használatnál nem okoz élettartam rövidülést. Szerintem :D


Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Yaris tuning
« Válasz #777 Dátum: 2005.02.28 20:04:14 »
Ludi: részvétem a gépsárkány miatt, a lényeg, hogy senkinek sem esett baja. Remélem, azért hamarosan viszont láthatjuk a gépet erötöl dagadó kedvében.

Kishaver: A rugóidat ma megrendeltem. Amint megjön hívnak és már szállítom is neked. Azért kiváncsi leszek, hogy az ültetés után is azt mondod-e az ufora, hogy nem egy pályagép... föleg a ts kerekekkel :lol:


Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Yaris tuning
« Válasz #778 Dátum: 2005.02.28 20:12:27 »
Idézet
Én 110-nél ültettem meg és még bírják úgyhogy ne aggódj

De azért azt is vegyük hozzá, hogy te szinte kizárólag lakott területen kívül használod. Ott 100 ezer km alatt nem kap a lengéscsillapító annyi gödröt, mint belvárosban 10 ezer alatt.
Ha már Vogtland... Mi a vélemény erről? Csak mert van az EBAY-on komplett futómű (lengéscsillapító + rugó) 520 EUR-ért. Ez azért elég baráti ahhoz képest, hogy itthon ilyesmi 250 ezer körül van.
Igazából tartósság érdekelne...
http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&category=70162&item=7957402422&rd=1
Xanyi

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Yaris tuning
« Válasz #779 Dátum: 2005.02.28 21:43:08 »
Idézetet írta: "Xanyi"
Idézet

Ha már Vogtland... Mi a vélemény erről? Csak mert van az EBAY-on komplett futómű (lengéscsillapító + rugó) 520 EUR-ért. Ez azért elég baráti ahhoz képest, hogy itthon ilyesmi 250 ezer körül van.
Igazából tartósság érdekelne...
http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&category=70162&item=7957402422&rd=1


Jónak néz ki, de nem fogalmaz egyértelmüen az ültetést illetöleg. Csak azt írja, hogy "Ezen gátló és sportrugó kombinációjának használata, biztosítja a szükséges rugóelöfeszítést extrém mértékü ültetés 50-60mm esetén is."
Most akkor nem értem :roll: