Szavazás

Mennyire jól tuningolható a Yaris?

Nagyon, azt se tudom, mit vegyek bele :)
14 (15.9%)
Közepesen, elég sok cucc kapható hozzá.
31 (35.2%)
Alig, nem sok lehetőség közül lehet választani
20 (22.7%)
Nem tuningolható. Így jó, ahogy van :)
23 (26.1%)

Összes szavazó: 86

Szerző Téma: Yaris tuning  (Megtekintve 558851 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Yaris tuning
« Válasz #735 Dátum: 2005.02.08 09:08:58 »
Idézetet írta: "Ludi"
Xanyi!

Válaszoltam a mailedre. Rég jártam erre. Mindenki ok?

Kilinccsel előre!
Ja rég jártál, de gondolom mindenkinek vannak dolgos napjai!

Most néztem a carstylingon a verdád. Nagyon durva és csak egyre durvább. Mesélj nekem a PBoxról picit. Egy időben az Fgabesznak volt valami hasonló funkcióval ellátott "fekete doboza" :lol: , ami eladó volt és nagyon gondolkodtam, de aztán megmaradtam így eredetibe, viszont még mindig piszkál picit. Milyen vele és nélküle az ufó? Gondolkodtam igazi chip tuningon is, de ott aztán abszolút nem zárják ki a turbó károsodást és az nekem nem annyira jönne be. Mennyit eszik Pboxxal flip-flop? Mindig be van kötve vagy csak ha rosszalkodsz?
Üdv: Kishaver 74

Orffyreus

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 56
Yaris tuning
« Válasz #736 Dátum: 2005.02.08 20:09:57 »
Sziasztok!

Találtam valami érdekeset Yarishoz.

http://www.speedydelivery.co.uk/car-tuning-power/toyota-yaris.shtml

Kíváncsian várom a reakciókat!

Üdv! :D
aris '04 1.3 Sol :D    Ha mindíg a múltba nézel, seggel mész a jövőbe!

zeher

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 144
Yaris tuning
« Válasz #737 Dátum: 2005.02.10 08:53:45 »
sziasztok


Szerintetek több lesz a yaris fogyasztása, ha 185/60 14-es köppenyt teszek rá?
color=blue]yaris linea terra 1.0 vvti[/color]/[size=13]-101-[/size]

SzzS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1930
  • A GONOSZ!
Yaris tuning
« Válasz #738 Dátum: 2005.02.10 10:34:56 »
NEM!

SzzS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1930
  • A GONOSZ!
Yaris tuning
« Válasz #739 Dátum: 2005.02.10 10:36:13 »
Idézetet írta: "Orffyreus"
Sziasztok!

Találtam valami érdekeset Yarishoz.

http://www.speedydelivery.co.uk/car-tuning-power/toyota-yaris.shtml

Kíváncsian várom a reakciókat!

Üdv! :D



Ez mi ez különben??Belülről állítható micsoda??

Orffyreus

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 56
Yaris tuning
« Válasz #740 Dátum: 2005.02.10 11:53:06 »
Igazság szerint fogalmam sincs. Reméltem akad itt hozzáértő, aki elmagyarázza. A szöveg szerint :

"This is also know as a 'piggy back' device as it is external to the main processing unit (the ECU). "

"Our 'piggy back' Mod Chip on the other hand will alter the fuel and timing curves in a very similar way to the eprom chip, but without even having to open the ECU. How does it do that ? By fooling your Toyota yaris cars computer and letting it think that your cars engine is sucking in air at a different temperature. Your computer will respond and increase power !"

Nem vállalkoznék a fordításra. Valamit a levegővel szöszmötöl...szeintem. : :?
aris '04 1.3 Sol :D    Ha mindíg a múltba nézel, seggel mész a jövőbe!

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Yaris tuning
« Válasz #741 Dátum: 2005.02.10 12:09:33 »
Idézetet írta: "Orffyreus"
Igazság szerint fogalmam sincs. Reméltem akad itt hozzáértő, aki elmagyarázza. A szöveg szerint :

"This is also know as a 'piggy back' device as it is external to the main processing unit (the ECU). "

"Our 'piggy back' Mod Chip on the other hand will alter the fuel and timing curves in a very similar way to the eprom chip, but without even having to open the ECU. How does it do that ? By fooling your Toyota yaris cars computer and letting it think that your cars engine is sucking in air at a different temperature. Your computer will respond and increase power !"

Nem vállalkoznék a fordításra. Valamit a levegővel szöszmötöl...szeintem. : :?

Ha jól értem ez egyszerűen becsapja a motorvezérlő elektronikát azzal, hogy levegő hőmérsékletet hidegebbnekmelegebbnek jelzi. Gondolom ez valami hőérzékelő és az motorvezérlés közé kerül.
Lehet, hogy egy sima poti... :-)
Attila 31
  - Avensis
- Prius

SzzS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1930
  • A GONOSZ!
Yaris tuning
« Válasz #742 Dátum: 2005.02.10 13:43:49 »
Ez itthon is megvalósítható!
Kell hozzá egy 6-8 állású potméter, egy autóvillamosságissal kiméreted 10 vízhőfokonként,hogy mekkora a feszültség,és közé tetetsz egy elllenállást!
max 5000ből megvagy!
Arról szól,hogy átcseszed vele a computert,és a vízhőfokszabályzót!
Mert ugye ha pl már 90 fokos a vízhőmérséklet az a computernek úgy jön le,hogy motor elérte az üzemi hőfokot,ezért a computer csökkenti a keverékmennyiséget!
Viszont ha te a már 90 fokos vízhőfokot a potin visszatekered pl 60-ra akkor több anyagot fog kapni a moci!!
Ez a belülről állítható benzinnyomás...falusi verziója!

Elég tahón tudtam csak leírni,de így valamelyest érthető!!! :oops:

Lymphater

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 792
Yaris tuning
« Válasz #743 Dátum: 2005.02.10 16:40:06 »
Idézetet írta: "afekete"
Idézetet írta: "Orffyreus"
Igazság szerint fogalmam sincs. Reméltem akad itt hozzáértő, aki elmagyarázza. A szöveg szerint :

"This is also know as a 'piggy back' device as it is external to the main processing unit (the ECU). "

"Our 'piggy back' Mod Chip on the other hand will alter the fuel and timing curves in a very similar way to the eprom chip, but without even having to open the ECU. How does it do that ? By fooling your Toyota yaris cars computer and letting it think that your cars engine is sucking in air at a different temperature. Your computer will respond and increase power !"

Nem vállalkoznék a fordításra. Valamit a levegővel szöszmötöl...szeintem. : :?

Ha jól értem ez egyszerűen becsapja a motorvezérlő elektronikát azzal, hogy levegő hőmérsékletet hidegebbnekmelegebbnek jelzi. Gondolom ez valami hőérzékelő és az motorvezérlés közé kerül.
Lehet, hogy egy sima poti... :-)


Hát igen, egyszrű poti is lehet, de egy fejlett 'piggy back' -el komoly tuningokat is el lehet sütni.
Hogy világos legyen. Ha komolyabb a módosítás pl: hengerfej, vez.tengely más szívosor, és van benne egy szélessávú lambdaszonda, akkor teljesítménypadon ezzl a 'piggy back' -el lehet beállítani a gyáritól eltérő vezérléseket.
Pl. nitrózásnál kell + benya. Ilyenkor vagy a gyári injektort vezérlik jobban ha van nitro befecsi, vagy egy plusz injektort raknak fel. Ezt is lehet 'piggy back' -el csinálni.
Tanulni, de nem gondolkodni hiábavaló. Gondolkodni, de nem tanulni, veszélyes.

Lymphater

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 792
Yaris tuning
« Válasz #744 Dátum: 2005.02.10 16:46:58 »
Azért annyit még hozzátennék hogy a hidegebb levegő oxigénben dúsabb, sűrübb. Ehezz jól jön a több benzin. És a benzi levegő keveréknek van egy optimális elegye amelynél a több benzin csak ront a teljesítményen.

Azt hogy egy motor gyárilag milyen aránnyal megy, az motorfüggő !!!
Tanulni, de nem gondolkodni hiábavaló. Gondolkodni, de nem tanulni, veszélyes.

Orffyreus

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 56
Yaris tuning
« Válasz #745 Dátum: 2005.02.10 22:58:49 »
Tehát akkor használható valamire? (anélkül hogy kárt okozna... )

Vagy kacsa az egész....? :shock:
aris '04 1.3 Sol :D    Ha mindíg a múltba nézel, seggel mész a jövőbe!

Ludi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 77
    • Toyota TMAX
Yaris tuning
« Válasz #746 Dátum: 2005.02.11 00:45:58 »
Idézetet írta: "kishaver"
Idézetet írta: "Ludi"
Xanyi!

Válaszoltam a mailedre. Rég jártam erre. Mindenki ok?

Kilinccsel előre!
Ja rég jártál, de gondolom mindenkinek vannak dolgos napjai!

Most néztem a carstylingon a verdád. Nagyon durva és csak egyre durvább. Mesélj nekem a PBoxról picit. Egy időben az Fgabesznak volt valami hasonló funkcióval ellátott "fekete doboza" :lol: , ami eladó volt és nagyon gondolkodtam, de aztán megmaradtam így eredetibe, viszont még mindig piszkál picit. Milyen vele és nélküle az ufó? Gondolkodtam igazi chip tuningon is, de ott aztán abszolút nem zárják ki a turbó károsodást és az nekem nem annyira jönne be. Mennyit eszik Pboxxal flip-flop? Mindig be van kötve vagy csak ha rosszalkodsz?


Hali!

Ez nem olyan mint az FGabesz-é hanem az is!! Tőle vettem meg :D . Nálam a fogyasztás 6 lityó körül van, de igencsak hajtom a gépet. Mindig be van kötve de tökéletesen műxik. Érezhetően jobb tőle a gép. Vmax: 192. Gyorsulás meg olyan 2 mp minusz. De már ki se venném belőle mert olyan lomhának tűnik, mint állat, ha nincs benne. A chpet én se ajánlom mert az hamar kinyírja a gépet... ez meg csak üzemanyag nyomást emel és attól lesz több a teljesítmény. A szerelők is azt mondták nálunk, hogy ettől nem igen lehet baja... ezért mertem megvenni.

Minden jót: Ludi

SzzS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1930
  • A GONOSZ!
Yaris tuning
« Válasz #747 Dátum: 2005.02.11 07:40:12 »
Ez csak a dieselhez való vagy jó a benzineshez is?Nem tudsz még egy ilyet szerezni nekem?Mennyi pénz is volt ez Ludi???

Ludi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 77
    • Toyota TMAX
Yaris tuning
« Válasz #748 Dátum: 2005.02.14 12:08:27 »
Idézetet írta: "SzzS"
Ez csak a dieselhez való vagy jó a benzineshez is?Nem tudsz még egy ilyet szerezni nekem?Mennyi pénz is volt ez Ludi???

Hali!

Ez csak dízelhez való cuccos, benzineshez ilyen nincs tuttommal. Benyósokhoz csak a chip létezik... de nem igazán dob sokat rajtuk. Én a P-Box-ot 50k ért vettem FGabesztól, de az új ára 130k körül van. Ennyiért már nem tudok szerezni, mert csak ez az egy volt. Viszont dízelhez van már 70k körül csak azt nem ismerem, hogy milyen minőség.

Üdv: Ludi

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Yaris tuning
« Válasz #749 Dátum: 2005.02.15 10:05:00 »
Idézetet írta: "Ludi"
Ez csak dízelhez való cuccos, benzineshez ilyen nincs tuttommal. Benyósokhoz csak a chip létezik... de nem igazán dob sokat rajtuk. Én a P-Box-ot 50k ért vettem FGabesztól, de az új ára 130k körül van. Ennyiért már nem tudok szerezni, mert csak ez az egy volt. Viszont dízelhez van már 70k körül csak azt nem ismerem, hogy milyen minőség.

Üdv: Ludi
Ahhoz képest, hogy nekem 80-ért kínálta, nem rossz. Ügyes vagy. Ja és azt is hozzáfűzte, hogy ez alá nem fog lemenni, akkor inkább megtartja.
Üdv: Kishaver 74