Szavazás

Mennyire jól tuningolható a Yaris?

Nagyon, azt se tudom, mit vegyek bele :)
14 (15.9%)
Közepesen, elég sok cucc kapható hozzá.
31 (35.2%)
Alig, nem sok lehetőség közül lehet választani
20 (22.7%)
Nem tuningolható. Így jó, ahogy van :)
23 (26.1%)

Összes szavazó: 86

Szerző Téma: Yaris tuning  (Megtekintve 558110 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Yaris tuning
« Válasz #705 Dátum: 2005.01.18 14:53:06 »
Idézet
Aztán a nagy kérdés: Milyen felnit vegyek: 14-es vagy 15-ös???

Én úgy voltam a felni vétellel, hogy vagy veszek gyári TS felnit gumival együtt, vagy maradok a 14-esnél.
Elmondom miért...
Ha valami 15-ös felnit veszek, akkor arra 195/50R15 gumi kell, ami kerekenként már +2 centi! Szvsz ez már az ezrest tuti lefogja valamilyen szinten...  :lol:
Lehet 15-ös felnit venni 185/55-el (az ugye csak +1 centi), de akkor meg már gyári TS felni gumival! Akkoriban mindenképpen azt akartam, csak éppen sehol sem találtam hibátlant!  :(
Így maradt a 14-es! Az meg mindenképpen kellett, mert külön felnit akartam télre és nyárra...
De mivel nálad nem gond a 195-ös gumi, így a helyedben mindenképpen 15-ös felnit vennék! Persze csak ha fontos a stabilitás!  :wink:

Idézet
Miért nem szerelik be a gyárak egyből, ha olyan szuper dolog.

Miért nem adják klímával alapból az összes autót? Pedig szuper dolog...  :lol: De a toronymerevítő előnyeit tényleg csak nagyon durva használat mellett fogod észrevenni.

Idézet
bár ezt ígértem Xanyinak is a hütöfolyicserénkkel kapcsolatban, aztán mióta bezártam a kocsmát mindig volt valami, de most a hét 2-ik felében már szeretnék tényleg nagyon ráérni.

Jah tényleg!!! El is felejtettem mondani, hogy hirtelen felindulásból (haver hívott, hogy gyere gyorsan szabad az akna!  :lol: ) lecseréltem a hűtőfolyadékot. Ha cseréled szólj, szívesen segítek, bár gondolom neked sem okoz gondot!  :lol:
Xanyi

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Yaris tuning
« Válasz #706 Dátum: 2005.01.18 21:27:43 »
Xanyi:

Semmi baj, csak azóta nem volt idöm találkozni a toyotás "spanommal", azért nem irtam semmit az "öblitéssel" kapcsolatban. Bár sztem felesleges.

Hol engedtétek le? Mármint gondolom, hogy az akna felett :D  :D , de az autón hol?

Kishaver:

Toronymerevítö:  Volt egy 89-es celicám. Gyárilag volt benne 175 Ló meg egy toronymerevítö. Mondjuk abban biztos hiányzott volna. A kasztni merevségéröl meg csak annyit, hogy mikor anyám swiftjével úgy állt meg, hogy az egyik kerék a járdán volt, akkor nem tudta becsapni az ajtót. A csomiajtó meg ki sem nyílt  :shock:

A yarison úgy szoktam cserélni a kerekeket, hogy elöl megemelem a gyári emelövel, teljesen feltekerem mert így a hátsó is levegöbe emelkedik és 1szerre tudom a két kereket cserélni. Közben néha lecsukom szép csöndben-finoman a csomiajtót... és csak mosolygok... mert még csak más hangja sincsen :)

Szerintem a yarist nagyon kell tekerni ahhoz, hogy észre lehessen venni a különbéget.


Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Yaris tuning
« Válasz #707 Dátum: 2005.01.18 21:59:09 »
Idézet
Semmi baj, csak azóta nem volt idöm találkozni a toyotás "spanommal", azért nem irtam semmit az "öblitéssel" kapcsolatban. Bár sztem felesleges.

Én utána kérdeztem a dolgoknak... Az öblítés valóban felesleges, hiszen azt olyan szitunál szokták alkalmazni, amikor nagyon trutyis a hűtővíz! Egyébként nekem 5 év után olyan tiszta folyadék jött le, hogy nem mondod meg róla hogy az autóban volt!  :lol:

Idézet
Hol engedtétek le?

A hűtő alján van egy műanyag leeresztőcsavar + a blokk elején van egy csavar, azt is kitekertük! Így kb 4 liter folyadék lejött. Arra figyelni kell, hogy a fűtés rá legyen tekerve, valamint a hűtősapkát sem szabad levenni az elején, mert különben marad a kiegyenlítőtartályban...
Megmérettem utána, -34 fokos... Szerintem elég lesz!  :lol:

Karosszéria merevség: A Punto 2-esek is nagyon jók ilyen szempontból! Felálsz a járdára, akkor az ajtó nehezen nyílik!  :lol:
Xanyi

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Yaris tuning
« Válasz #708 Dátum: 2005.01.19 11:46:40 »
Idézetet írta: "Zénóka"
Szerintem a yarist nagyon kell tekerni ahhoz, hogy észre lehessen venni a különbéget.
Nem, azért a horror vezetés kizárva nálam. Toronymerevítő kilőve. Valami ilyesmit gondoltam én is.

A 15-ös kerkóra visszatérve...... Most aztán még nehezebb helyzetben vagyok, mint eddig. Én inkább a 14 felé hajoltam, és akkor már inkább az eredeti acél felé. Erre most mondjátok, hogy milyen kafa a 15. Most hétvégén haza kell ugranom gyorsba, de ha Zeg környékén járnál, akkor csörrenj meg, mert mindenképp ki akarom prószálni a kis kütyüt. Meg persze te is elvihetsz egy olyan körre, ahol meg tudod mutatni, hogy ne én hajtsam meg igazán.

Azt hiszem, hogy lecsüccsen, használom kicsit így a 14 eredetivel és akkor kiderül, hogy szükségem van-e a 195/50*15-re.

Zénóka:
Biztos, hogy kereslek majd a rugók miatt, mert németül nem vagyok valami gut. Azt azért reméltem, hogy olyan az általad ajánlott rugó, hogy más és más a típus az 1,0;  1,3;  1,4D4D :lol:
Üdv: Kishaver 74

deric

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 168
Yaris tuning
« Válasz #709 Dátum: 2005.01.21 17:53:12 »
Hali Zénóka

kint a toronymerevitő árát esetleg nem nézted hogy mennyi?
lehet hogy érdemesebb kintről hozni azt is.

Valaki szedte már le a váltórúd tetjét ?
ugyanis a múltkor ültem egy sport KA-ba és annak csak egy rúd áll ki
és a végén csak egy fém gömb van, baromi kényelmes vele váltani
kevésbé akar kicsúszni gyors váltásoknál a kezedből és látványra is szebb
 Szerintem?
Szóval ilyet akarok

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Yaris tuning
« Válasz #710 Dátum: 2005.01.21 18:17:37 »
Idézetet írta: "deric"
Hali Zénóka

kint a toronymerevitő árát esetleg nem nézted hogy mennyi?
lehet hogy érdemesebb kintről hozni azt is.

Valaki szedte már le a váltórúd tetjét ?
ugyanis a múltkor ültem egy sport KA-ba és annak csak egy rúd áll ki
és a végén csak egy fém gömb van, baromi kényelmes vele váltani
kevésbé akar kicsúszni gyors váltásoknál a kezedből és látványra is szebb
 Szerintem?
Szóval ilyet akarok

Le kell csavarni, csak először erővel, mert különben nem megy. Először én is le akartam cserélni, azért leszedtem, de nem találtam olyat ami tetszett volna, ezért maradt a régi, még nem csúszott ki soha a kezemből.
Laco 73 :D

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Yaris tuning
« Válasz #711 Dátum: 2005.01.21 22:53:51 »
Sziasztok!

A toronymerevítö árát nem kérdeztem, de a jövö héten megteszem. Épp ma voltam :?   na mindegy ami késik... :D

A váltógombnak meg (nem is kicsi) súlya van. Ami nem véletlen. Ha lecsavarjátok csak vizslassátok meg. A haverom (yaris 2000-es évj) lecserélte aluminiumra, (annak semmi súlya nem vót) majd késöbb inkább visszarakta. Egyszerüen karcossabb lett a váltás, föleg 1-2 be lehetett érezni a lendítösúly hiányát. Mondjuk a ráncfelvarrott verzióban, már elöl a rudazaton is van "lendítösúly" lehet, hogy abban már síma váltógomb van, ezt meg kéne nézni. A "régieken" viszont mindegyikben súlya van a gombnak :lol:


SzzS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1930
  • A GONOSZ!
Yaris tuning
« Válasz #712 Dátum: 2005.01.24 12:48:38 »
Hali mindenki!

Nem tüntem el,csak nem vagyok netközelben...!
Alakul a verdám,durci lesz!
Kapott egy másik szempillát, első szoknyát amit felrakás utáni nap letéptem...:))))))
Hátsó szoknya már le van tervezve, és a küszöb is megvan végre!
Még jelentkezem!
Üdv SzzS

deric

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 168
Yaris tuning
« Válasz #713 Dátum: 2005.01.24 17:23:28 »
Sziasztok

hátha valaki tudja?
195/50/15-ös ET35 felni alá befér-e egy 0,5 vagy 1 cm-es nyomtávszélesítő?
Ja és a tehermentesítőről tudtok valamit, hogy annak teljesen vagyis
ezred miliméterre stimmelnie kell a felnihez? mert amit adtak hozzá
annak legalább 2 miliméter hézaga van most esztergálok hozzá egyet
csak nem tudom mennyire feszüljön mert ha nagyon akkor attól félek
, hogy nem fogom tudni leszedni (pl defekt) úgy rászoritja így meg
szerinem semmit nem ér
Ért valamelyikötök ehhez?


Üdv

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Yaris tuning
« Válasz #714 Dátum: 2005.01.24 18:21:34 »
Idézetet írta: "deric"
Sziasztok

hátha valaki tudja?
195/50/15-ös ET35 felni alá befér-e egy 0,5 vagy 1 cm-es nyomtávszélesítő?
Ja és a tehermentesítőről tudtok valamit, hogy annak teljesen vagyis
ezred miliméterre stimmelnie kell a felnihez? mert amit adtak hozzá
annak legalább 2 miliméter hézaga van most esztergálok hozzá egyet
csak nem tudom mennyire feszüljön mert ha nagyon akkor attól félek
, hogy nem fogom tudni leszedni (pl defekt) úgy rászoritja így meg
szerinem semmit nem ér
Ért valamelyikötök ehhez?
Üdv


Hi!

Valaki még régebben írta itt a fórumon, hogy durva "ugratóknál" bele lehetett értetni a sárvédőbe a 195/50R15-öt. Elöl szerintem sehogysem fér el, hátul nemtom. De szerintem nem ér annyit az az egy cm...
A tehermentesítőnek a felnibe és az agyra is pontosan illeszkednie kell. Ne mozogjon benne, de ne is szoruljon túlzottan!
De ha ujonan vetted a felniket akkor esztergáltatás helyett inkább menj vissza és kérj olyat ami jó...
Xanyi

Hardy

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 402
Yaris tuning
« Válasz #715 Dátum: 2005.01.24 21:18:53 »
195/50R15 felni-gumi szettnél alapban is figyelni kell olyankor,ha 4-en ültök benne és valamilyen kanyart gyorsabban veszel be.Beleér a sárvédőben vagy valaminek,mert hangot ad :D
És semmi ültetés meg szélesítés.De termetes 4 főnél csak :) .
'06 Corolla Verso 1.8 Linea SOL

coldrex

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Yaris tuning
« Válasz #716 Dátum: 2005.01.25 10:41:44 »
Sziasztok!

Azt szeretném kideriteni ,hogy tudtok e olan társunkról aki gyárt vagy elad spoilereket ?
Segítségeteket elöre is köfike

üdv Coldrex

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Yaris tuning
« Válasz #717 Dátum: 2005.01.26 08:25:07 »
Idézetet írta: "coldrex"
Sziasztok!

Azt szeretném kideriteni ,hogy tudtok e olan társunkról aki gyárt vagy elad spoilereket ?
Segítségeteket elöre is köfike

üdv Coldrex
Társakat nem tudok, de Csobánkán én már megnéztem egy testvérpárost, akik nagyon jó dolgokra képesek csak persze arany áron. Talán ebben a topicban meg is van a cím meg minden csak jóval korábban. Nekem ki van nyomtatva, ha nem találod, akkor majd megkeresem neked az X aktáim közt. :lol:
Üdv: Kishaver 74

Marcipán

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 516
    • http://www.motocrossteam.hu
Yaris tuning
« Válasz #718 Dátum: 2005.01.27 07:05:00 »
0630-2027401 :!:

A szemöldököt meg tudod nézni a képeim között.
arcipán

03' YARIS SOL  50

deric

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 168
Yaris tuning
« Válasz #719 Dátum: 2005.02.03 16:28:16 »
Hali Zénóka

a toronymerevitőn kívül az ültető rugót is megtudnád
kérdezni, kifejezetten TS-hez van-e ? és hogy hány cm-t ültet
én csak olyanokat találtam ami egyaránt jó 1.3-hoz is .


Köszi